dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 63
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.259 z 1259
  1. #1241
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krakus73
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    A kiedy miałeś robione tynki wewnętrzne?

  2. #1242
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Niuniaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Wreszcie udało nam się ruszyć po dłuuugim maraźmie (oczekiwanie na wpływ gotówki hihi) i nasza budowa nabierze rozpędu Zalaliśmy płytę, podłączyliśmy się do kanalizacji, zamówiliśmy materiał na ściany (wybór padł na pustak ceramiczny Roben - nie wiem czy to dobra decyzja ale cena nas skusiła...). Niestety nasz wykonawca ma teraz inną pracę, która nie może czekać, więc i my czekamy. Już się nie mogę doczekać kiedy zaczną się pnąć mury Widzę, że na wątku cisza... pewnie każdy na budowie...życzę wszystkim szybkiego postępu w pracach!

  3. #1243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    U mnie okna były zamontowane do osiągnięcia stanu surowego zamkniętego. Po oknach zawełnowalismy dach, potem poszła elektryka, potem odkurzacz centralny, potem instalacje wod - kan a nastepnie tynki, potem styropian 10 na podłogę a na niego rurki z podłogowego ogrzewania, wylewka, kaloryfery i piec gazowy....

  4. #1244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucjus Zobacz post
    Wszyscy już wybudowali,nikt tu nie zagląda?
    Mam pyt odnośnie tynków zewn.Dom stoi od kwietnia tego roku,czy to wystarczy zeby tynki zewn w czercu,czy może lepiej,niech troche odstoi i zrobic dopiero we wrześniu?
    Nie spiesz się z elewacja zewn. no chyba, że nie boisz się ewentualnego termos ... daj ściany oddychać. Mój dom stoi od zeszłego roku a elewacje planuje dopiero po wakacjach. ŚCIANY na wydychanym się sporo wilgoci wiec teraz niech sobie schna. Na dniach będziemy je malować....

  5. #1245
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Niuniaaa
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jejku, tak czytam sobie Wasze wpisy i aż mi głupio... Jak w ub. roku ruszyliście "z kopyta" tak Wasze domki już na finiszu prawie...a my tak zwlekamy z wszystkim (co prawda to masa zbiegów okoliczności ale cóż)... Byliśmy dziś w bankach uśmiechnąć się powoli po kasę i na szczęście jesteśmy jako wzorowi klienci traktowani, więc my przebieramy w ofertach (zresztą zdzierstwem zbliżonych do siebie hehe) a nie oni nas wodzą za nos i "łaskę robią" za udzielenie... także jedyny plus, że tutaj chociaż szybko pójdzie... i może wreszcie będziemy Was gonić

  6. #1246
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    tynki wewnętrzne to był koniec kwietnia-[poczatek maja, posadzki też już schną ok 3 tyg., ale mimo wszystko wolałabym tynki zewn po wakacjach-zwłaszcza, że musimy poprawiać piwnicę, bo się po tych ulewach pokazała wilgoć.Tylko nie mogę przekonać do tego małża!

    Ale uruchomiliśmy piec na drewno i grzejemy grzejnikiem piwnicę

  7. #1247
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malinowa8
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    87
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam, my też rozpoczęliśmy w 2013 roku, jesteśmy na etapie więźby....mamy 2 miesiące opóźnienia...Okna już czekają w depozycie, tynkarz umówiony, wykończeniówka umówiona.....tylko dachu nie ma.......
    Ostatnio edytowane przez Malinowa8 ; 16-06-2014 o 21:21

  8. #1248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gosiakmala
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Białystok
    Posty
    116
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucjus Zobacz post
    tynki wewnętrzne to był koniec kwietnia-[poczatek maja, posadzki też już schną ok 3 tyg., ale mimo wszystko wolałabym tynki zewn po wakacjach-zwłaszcza, że musimy poprawiać piwnicę, bo się po tych ulewach pokazała wilgoć.Tylko nie mogę przekonać do tego małża!

    Ale uruchomiliśmy piec na drewno i grzejemy grzejnikiem piwnicę
    a jaki u was grunt, że po ulewach macie juz wilgoc? Grzanie piecem nie rozwiąże problemu, trza szukać przyczyny póki jeszcze czas.

  9. #1249
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jo-aska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kielce
    Posty
    501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    My tez czekamy z elewacja zew. na sam koniec, żeby ściany mogły dobrze podeschnąć, z tym nie ma co się spieszyć .. no byle przed zimą
    My startowaliśmy 27.09.2013 teraz jesteśmy na etapie gipskartony, płytki, malowanie, ścian ... plany na przeprowadzkę koniec września
    DZIENNIK JO-AŚKI-NASZ Z94
    KOMENTUJEMY W DZIENNIKU

  10. #1250
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Witajcie po długiej przerwie!
    Skończyliśmy sprawy urzędowe pod koniec zeszłego roku, aktualnie murujemy ściany. Tempo nie nazbyt nerwowe.
    Mam nadzieję, że przyszły rok spędzimy już w nowym domku.
    Pozdrawiam budujących!

  11. #1251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alvaroalvaro78

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ale tu cisza Co tam się dzieje na waszych budowach ? U nas stan surowy zamknięty włącznie z dachówką i rynnami. Zostało na elektrykę i trzeba się rozglądać za kredytem...

  12. #1252
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malinowa8
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    87
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A my jesteśmy tu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF3107.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	294362
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF3134.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	294363

    Tynki zrobione, centralne ogrzewanie wentylacja i wylewki też. W garażu czeka już piec, w salonie grzejemy w kominku
    Po świętach wchodzi ekipa wykończeniowa

  13. #1253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Piękny domek


    Ja wczoraj oddałam papiery mojemu kierownikowi budowy do sprawdzenia a ten odda je do nadzoru budowlanego. .. zamykam budowę. .. od wiosny ruszam sama do pracy z terenem....

  14. #1254
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lucjus

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kalinowice
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    83

    Domyślnie

    witam bocianki,my ruszylismy wiosną w 2013r, w marcu 2014 stanęły ściany i od 1 12.2014 mieszkamy. Oczywiście parter z piwnicą, inaczej chyba w takim tempie nie dalibyśmy rady. Oczywiście jest BOSKO! Służę pomocą ...jakby co.

  15. #1255
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Lucjus, to może jakieś fotki domku od wewnątrz i z zewnątrz. Aby Ci, którzy jeszcze nadal męczą sie z budową (jak ja) trochę się "poślinili" ale też, aby nas takimi fotkami zmotywować i przypomnieć nam do czego dążymy (nam cel często przysłaniają nadal betony, zaprawy, czy kilometry rur i kabelków).
    U mnie stan jesienią to piwnica i paretr przykryty stropem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jesienna chałupa.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	305188
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 19-02-2015 o 16:49
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #1256

    Domyślnie

    Witajcie
    My ruszylismy w wakacje 2013, sso powstal przed zimą (dach bez dachowki z pelnym deskowaniem opapowany), na wiosne 2014 doszly okna, alarm, elektryka, wod-kan, dalej w lecie tynki, podlogowka, wylewki, w pazdzierniku 2014 ocieplenie i czesciowo elewacja. I od tamtego momentu zaczelismy sie wykanczac... w miedzyczasie zmienilismy ekipe, bo panowie zamiast dzialac, naopowiadali bajek i zwodzili nas do stycznia, niewiele robiac... Obecnie prace poooowoli dobiegaja konca.. lada dzien malujemy, plytki w lazience sie kłada, niesmialo planujemy przeprowadzke na weekend majowy...ach!juz nie moge sie doczekac i jednoczesnie nie chce mi sie wierzyc, ze to juz tak blisko do tej slynnej kawki na tarasie pozdrawiam

  17. #1257

    Domyślnie

    Jakże dawno mnie tu nie było... My mieszkamy dokładnie od 30 stycznia 2015, a łopatę pod fundament wbiliśmy 2 września 2013r., czyli niecałe 1,5 roku. Patrząc teraz z perspektywy czasu uważam, że na spokojnie można dom wybudować w 1 rok i w nim zamieszkać, oczywiście przy spełnieniu kilku warunków. Myśmy się w zasadzie nie spieszyli, wiadomo miały miejsce okresy przyspieszeń no i przestojów, np. budowa dachu ciągnęła się od końca października do lutego, albo wykończeniówka. Wszystko to tak naprawdę mogło trawać o kilka miesięcy krócej, ale nie było parcia. Ciekaw jest jak inne bocianki 2013, Pozdrawiam

  18. #1258

    Domyślnie

    My rozpoczęliśmy budowę 30 kwietnia 2013 r. (dom w morelach). Mieszkamy od czerwca 2014 r. .

  19. #1259

    Domyślnie

    Podlasianka77 to super, czyli troszeczkę ponad rok, szybko, przed budową wydawało mi się, że w rok to budują się sami szaleńcy, ale teraz wiem, że na spoko da radę. Nie, bynajmniej nie zamierzam tego ponownie sprawdzać na sobie. Oczywiście nie mamy wszystkiego, że tak powiem dopiętego na ostatni guzik. Wewnątrz brakuje lamp (ale tak chyba wygląda u sporej części-prowizorki wytrzymują najdłużej), garaż (w bryle) jest, że tak powiem surowy od wewnątrz, no i umeblowanie, nie do końca pełne-ale w zasadzie chodzi o jakieś drobiazgi. Natomiast na zewnątrz brak mi tego, od czego większość rozpoczyna w ogóle budowę - ogrodzenia, ale w żadnym stopniu nam to nie przeszkadza. Najbliższych sąsiadów mam dopiero ok. 120-150m, z 2 stron niewielki lasek, naokoło cisza i spokój, a rano odwiedziny sarenek, bażantów, itd., naprawdę jest spokojnie i nic się do tej pory nie wydarzyło, co by przyspieszyło decyzję o budowie płotu. Pewnie stanie, ale raczej nie w tym roku. Ciekaw jest, czy macie jakieś elementy, z których jesteście wyjątkowo zadowoleni, a których 2-gi raz na pewno nie zrobilibyście. Ja ze swojej krótkiej bądź co bądź historii zamieszkania jestem wyjątkowo zadowolony z rolet zewnętrznych - przydały się w zimie, a przede wszystkim teraz w lecie. Na chwilę obecną nie potrafię wskazać czego w 100% nie zrobiłbym ponownie, aczkolwiek co kilku spraw mam poważne wątpliwości. No to pozdrawiam, mieszkajcie dobrze!

Strona 63 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony