dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 216
  1. #1

    Domyślnie Stary dom będzie kiedyś naszym domem - remont domu z lat 70' - komentarze

    Witam Was wszystkich,
    tutaj proszę o komentarze i porady, uwagi i Wasze zdanie. Wszystkie wypowiedzi mile widziane

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj Monika

    Niezłe wyzwanie przed Wami, oj będzie się działo Doświadczenia nie mam żadnego więc nie pomogę ale dopingować będę mocno bo fajny domek do przerobienia. Macie już jakieś plany jak Wasz dom ma wyglądać?
    A specjalistką z własnego doświadczenie, od odnawiania starych domów jest malka

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj Krokusia, mój pierwszy gościu.
    Oj jest to wyzwanie, tym bardziej dla kogoś zielonego w temacie budowy, mającego ograniczone środki finansowe i jeszcze wiele innych czynników wpłynie na to, że może to troszkę potrwać.
    Plany mam nadzieję, że zrobimy niedługo. Na razie dzięki Kwitko trafiłam na świetnego projektanta
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Myślałam że jako najbliższa sąsiadka przywitam się pierwsza, no niestety nie zdążyłam więc witam się jako druga.
    Oczywiście czytaczką będę wierną i może nawet podglądaczką budowy na żywo.
    Wyzwanie przed Wami rzeczywiście ogromne!
    Życzę powodzenia i trzymam kciuki!

  5. #5

    Domyślnie

    Kwitko witaj jako druga Oczywiście jak tylko coś ruszymy, to na pewno będziesz jako prawa ręka naszego kierownika budowy
    Pozdrawiam
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Wpadam z rewizytą

    Poczytałam dziennik i.....

    z dobrego serca radzę, nim jakikolwiek projektant obejrzy dom,zaproś najpierw rzetelnego konstruktora , lub rzeczoznawcę budowlanego.
    Niech solidnie sprawdzi fundament, izolacje poziomą i pionową (jeśli w ogóle jest) i stan ścian i stropów.
    Bo - czego oczywiście nie życzę,zrobicie piękny projekt.....którego nie da się zrealizować z powodu prozaicznego -złej jakości spoin, albo zbyt słabych fundamentów.

    Po drugie , rozważcie też czy nie korzystniej będzie "wyrównać" teren i zbudować dom marzeń, czy pozornie oszczędzając zostawiając to co jest, dostosowywać się do obecnych murów i fundamentów.
    Bo obecnie.....szału nie ma, ocalicie pewnie tylko ściany zewnętrzne....a koszt nowych to naprawdę niewiele w porównaniu z całą inwestycją.


    Krokusiu, gdybym była specjalistką,to bym już mieszkała . Ja specjalistką od wtop jestem

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Poczytałam , pooglądałam.. izolacja Malcia pozioma to chyba jest bo coś czarne jest i smoła polała fundament.. może nie jest źle zrobione...
    ale dach i więźba do wymiany całkowitej itd..
    Noo konstruktor by się przydał.. oj przydał...

    Jeszcze jak czas nie goni, a zabawki można przenieść do dziadków pokoi to siadaj tu przed kompem i czytaj dziewczyno.. czytaj choćby i rok... potem podejmijcie decyzje co zrobić za taką czy inną kasę...
    Gdybym jeszcze raz budowała to bym tak zrobiła.. a nie projekt i budowa i dopiero forum...

    Będę zaglądać i trzymać kciuki...

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za rewizytę i dzięki za sprowadzenie do parteru - bo chyba za bardzo się rozmarzyłam.
    No dom w stanie jak widać, jeśli mówicie, że nie jest źle, to może i nie jest. Dach absolutnie do wymiany, w planach mała dobudowa w stronę podwórka (tu gdzie są drzwi). No na razie mnie oświeciłyście i zamawiam wizytę konstruktora jednak
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witaj Moniko!
    Z tym spychaczem to wczoraj trochę żartowałam, ale w latach 70 materiały były jakie były. Więcej mądrych rzeczy niż koleżanki nie powiem, ale taki remont to mozolna praca, a efekty początkowo mało widoczne. Jedyne co dodam, że jeśli zdecydujecie się na remont, to pokłady cierpliwości są potrzebne. Duże pokłady.

    Dla mnie za rozbiórką i budowaniem od nowa przemawiałby nie tylko stan techniczny, ale również brak sentymentów. Nie mieszkał tam nikt, nie ma wspomnień z odwiedzania dziadków, szalonych zabaw w czasie dzieciństwa itp. Zabytkowych elementów też raczej brak. Jeśli cegła dobra, to można ją wykorzystać na coś w przyszłości.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Też dokładnie bym przemyślał decyzję o" wyrównaniu terenu"(może to brutalne) .Ja osobiście na 100% bym nie remontował z takiego stanu (oczywiście jest to moje osobiste zdanie)ale oczywiście życzę rozsądnych decyzji i Powodzenia

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Kamyk,jak Ty czasem mądrze prawisz





  12. #12

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez monikazhr ; 08-02-2013 o 16:49
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Monia, u mnie też był konstruktor,z tym,że dom był mocno podpicowany i wiele wad ukrytych posiadał...koniecznie zróbcie odkrywki fundamentu i scian. Mówisz, że ściana 40, co jest między cegłami, pustka ?? To wszystko jest bardzo istotne , a nie jest trudne do relaizacji.
    Powodzenia
    I jakąkolwiek decyzje podejmiecie -bedę kibicować

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Poznałaś moc forum

    4900 to za taki zakres usług cena całkiem przyzwoita
    Ale poczekajmy co pan F powie

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Szkoda kasy na konstruktoraza to to już spych będziesz miała

  16. #16

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez monikazhr ; 08-02-2013 o 16:50
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  17. #17

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez monikazhr ; 08-02-2013 o 16:50
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamyk68 Zobacz post
    Szkoda kasy na konstruktoraza to to już spych będziesz miała
    wychodzi,że nie tylko czasami dobrze prawisz

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    A ja Ci w dzienniku bazgrałam, zaraz pousuwam.
    Wiesz że nigdy nie patrzyłam na Pana F w ten sposób, może dlatego że jest mężem mojej koleżanki i nie wypadało
    To pisz w czwartek co uradziliście.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    [mode = kuszenie]Właśnie mi się przypomniało, że za 3300 to ja miałam bloczki na całe fundamenty [/mode]

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony