dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 216
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A wzmocnienie moich fundamentów kosztowała o coś koło 30 tysi.....rachunek prosty, nie?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dorka to tanio wydałaś na te bloczki

    Malcia tutaj ma Monika coś innego niż Ty.. fundament do ław odkopać to pestka dla dwóch chłopa... zinwentaryzować jak jest mur postawiony, jaki strop.. czyli konstruktor się kłania.. Nie ma wad ukrytych.. wszystko jest na wierzchu nic nie jest pod sajdingiem czy styro zewnętrznym albo kartongipsem przykryte... Dom z działka ma ze free... fakt.. kasy będzie trochę potrzebnych.. Ale...
    No właśnie to ale...
    Czy warto zainwestować w ten budynek i zrobić z poddaszem użytkowym.. czy zostawić to co jest i dobudować w poziomie.. czy fadroma i gruz wywieźć..

    I jeszcze jedno.. ten dom ma piwnice czy jest to tylko parter bez piwnic????????

    I uważaj na parterówki.. są wygodne, ale nie są takie tanie w budowie..
    Fakt.. wygodny jest parter w użytkowaniu, nie ma skosów, nie ma schodów.. ale jest dużo ław i betonu na nie, jest sporo bloczków betonowych i jest duża powierzchnia dachu.. sporo ocieplenia fundamentu po obrysie budynku, , sporu strop jakikolwiek by on nie był.. I nie wiem czy w sumie parterówka jest tania.. w/g mnie nie bardzo.. miałabym z czapki już dawno wykończenie i wszelakie prace gdybym miała bardziej zwartą bryłę domi i z poddaszem użytkowym..
    Za to brak schodów , i to że nie pierdyknę się w głowę w sypialni rekompensuje mi to wszystko...

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    pod warunkiem,że jest ława.
    Póki się nie odkopie,nie wiadomo co tam jest...lata 70.....raczej urodzajne w dobry materiał budowlany nie były...

    Wygląda na podpiwniczony (okienka), ale kto to wie ???.....Monika wie

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dlatego zapytałam czy podpiwniczony.. to okienko...
    Ale też spojrzeć.. to i widać, że fachowiec był niezły...
    I lata 70 nie były aż takie złe. bardziej bym się bała o bloki z tamtych lat, niż o domy.. na lewo i prawo sprzedawali beton, cegłę i pustaki.
    Jak betoniarka nie sprzedała na lewo to do rowu musiała beton wylać..
    Wszystkie podwórka nie miały kostek, tylko betonowe chodniki i podjazdy..
    Nie tak było..
    Ropa szła do rowu bo nie było komu jej kupować.. a przepał był.. znaczy zużycie musiało się zgadzać...

    Na nic.. trzeba fundament i tak i tak odkopać, żeby zobaczyć jaka ława jaki fundament itd..
    Ściany wydaje ni się, ze są OK, schody też chyba dobrze wylane...

    Jeśli nie muszą skuwać tynków drzeć starych instalacji .. skuwać czy rwać wylewek.. to tylko przeróbki ścian, nowe okna, nowa więźba i dach i wykończeniówka jak w wybudowanym domu..
    Ale jak nie ma ław, jak trzeba dozbrajać ławy i fundament, jak w ścianach jest grzyb... to fakt.. lepiej fadroma...
    Nie czarujmy się.. trochę kasy Zostanie gdyby było wszystko OK...

  5. #25

    Domyślnie

    Jejka, ja tu wczoraj księdza gościłam, a dziewczyny tu już mnie budują, remontują lub rozwalają
    No więc tak:
    Arnika malka dom jest częściowo podpiwniczony, tzn od strony, gdzie są drzwi, to będzie po prawo. Ale my chcemy piwnicę zawalić, najpierw ocieplić od spodu i wszystko co z dachu oraz beton wylany tylko w miejscach gdzie piwnica skuwamy w dół.
    Kwitko no przecie to żart z tym panem F. ja mężatka jestem i to już z inwentarzem A poza tym, to też mój znajomy i sąsiedzi dodatkowo
    Ostatnio edytowane przez monikazhr ; 16-01-2013 o 09:55
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  6. #26

    Domyślnie

    Arnika wszystko ujęłaś świetnie, właśnie mi tych słów i argumentów brakowało (zostaniesz moim agentem?) - dom nawet jeśli ma wady, to są na wierzchu, bo nie ma żadnych tynków, płyt, nawet stropu, dach cały do wymiany. Zaczynam myśleć też, że łatwiej jednak zrobić ten strop i już nic nie zmieniać w bryle budynku, tylko podnieść ścianę kolankową i zrobić poddasze kiedyś użytkowe, bo na razie na pewno bym zamknęła je i zrobiła sobie mieszkanie na dole - 110 m2 wystarczy
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Monika, zerknij na dziennik Olorobala,ona też remontowała/przebudowywała stary dom i....zrobiła to po mistrzowsku.
    A więźba mnie rozwaliła na łopatki

    A codo braku tynków,podłóg i td....jasne,ze to ułatwia sprawę -wszystko na wierzchu
    Ale nie kumam czemu piwnicy chcesz się pozbyć ? coś z nią nie tak ??

  8. #28

    Domyślnie

    malka nie no wszystko jest ok, ale nie chcę piwnicy i już. Ot tak, bez przyczyny
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Może głupie pytanie, ale dlaczego nie chcecie piwnicy ?

  10. #30

    Domyślnie

    malka no nie wiem dlaczego, nie potrafię Ci tego wytłumaczyć, ale nigdy nie chciałam mieć piwnicy Moi rodzice mają pod całym domem i nic tam nie mają, a ja chcę mieć ogrzewanie gazowe, więc chyba nie potrzebna mi
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kamyk68
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    4.793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Może głupie pytanie, ale dlaczego nie chcecie piwnicy ?


    proste to przecież boi się że jak nabroi to ją małz tam zamknie

    Jak masz zakopywać piwnicę to tym bardziej spych!!!!!!

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Może głupie pytanie, ale dlaczego nie chcecie piwnicy ?

    Bo młoda jest i głupia, bo nie ma bambetli sporo, bo przetworów i wina nie robi, bo nie obchodzi Ją gdzie schowa kosiarkę, grabie czy łopatkę , nie ważne gdzie położy nawóz do kwiatków czy bombki choinkowe i choinkę i girlandy i zajączki na wiosnę.. ... i tysiące rzeczy na które nie ma miejsca w kuchni albo w domu, a trzeba mieć takie miejsce gdzieś.. np wielką skrzyniową zamrażarkę do której możesz włożyć wszystko...
    Spiżarki są za małe...

    Mnie brakuje piwnicy.. ... a mam kilka schowków w domu i garażyk, który adoptuję na składzik rzeczy różnych...

  13. #33

    Domyślnie

    To powiadacie, że zostawić piwnicę? No dobra, przemyślę to dziś. Bo dziś przyjeżdża pan F.
    A co do schowków, to mam ich dużo, na działce teściów (czyli obok mnie) jest ogromy budynek gospodarczy, więc się nie martwię
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamyk68 Zobacz post
    proste to przecież boi się że jak nabroi to ją małz tam zamknie

    Jak masz zakopywać piwnicę to tym bardziej spych!!!!!!
    spróbowałby
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A jak teście sprzedadzą, podarują innym dom to też będziesz miała gdzie schować wszystko...?
    Spójrz tak.. jesteście tam sami, macie tylko swój dom i nie możecie "przydasiów" schować u kogoś innego , na innej działce w innym budynku.. ?
    Masz dalej tyle miejsca?
    A gdzie przechowasz ziemniaki na zimę... Możesz oczywiście kupować po 3 kg.. a gdzie dasz soki i przetwory wszelakie? a gdzie schowasz olbrzymie gary na bigos czy kociołki do gotowania słoików? a balony z winem???????
    Wiem.. dzisiaj nie robisz przetworów.. to nawet nie myślisz.. ale dorośniesz.. zrobisz ... jeszcze nie dziś.. kiedyś...

    Ojjj nawet nie masz pojęcia ile rzeczy zbiera się w swoim domu ile jest potrzebnych... ile sprzętów, ile elektronarzędzi wiertarek, szlifierek, piły spalinowe, kosiarki i inne takie...
    Mnie brakuje piwnicy.. a strych nad domem też się zapełnia... garaz ma jedynie 50m2 i często nie mieści się w nim samochód... jest tam kilka dużych regałów.. oczywiście wszystko zapełnione...

  16. #36

    Domyślnie

    Arnika na pewno masz rację, ale nie uwierzysz, że ja już robię przetwory, co prawda tylko ogórki konserwowe i kwaszone oraz buraczki, ale robię - no i oczywiście nie w ilościach hurtowych, ale zawsze coś
    Myślę, że przez wiele lat się nic nie zmieni, a jak się zmieni, to mam 11 arową działkę, więc zawsze mam gdzie postawić mały garaż lub budynek gospodarczy.
    Na razie muszę kierować się zasadą - TANIO i dobrze, bo niestety fundusze ograniczone. Dom chciałabym zrobić maksymalnie oszczędny (jak oczywiście pozwoli na to jego konstrukcja, etc). I piwnica wydaje mi się zbędna, bo zabierze dużo ciepła z domu.
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  17. #37

    Domyślnie

    Pan F. dzwonił, że dziś nie przyjdzie, bo ma dziecko chore. Umówi się z nami później
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Ocieplasz i tak podłogę, ale i ocieplasz sufit piwnicy .. i już nie wychładza domu..
    To akurat jest tanie.. i znacznie lepsze niż zasypanie gruzem i znacznie tańsze niż budowanie później budynku gospodarczego czy garażu.. bez ogrzewania i zimą zimnego... pomyśl.. projekt mapa do celów projektowych, nadzór itd.. materiały + robocizna.. po po żeby postawić mały budyneczek na graty.. dodatkowo płacisz całkiem sporo za ten budynek gospodarczy.. w bryle budynku mieszkalnego opłaty są takie same jak za dom.. odrębny budynek czasami wielokrotnie przewyższa opłaty za duży dom...

    Czyli idziemy w kierunku.. Ma być dobrze, ma być tanio.. i nie wydajemy na marno pieniędzy...
    To jednak kłania sie konstruktor.. określi co i jak..
    Z wypowiedzi wywnioskowałam, że stropu nie ma.. znaczy nie ma lanego .. tzn jest drewniany? jest odeskowany?

    Jak tak.. to ja k fundament jest OK , jak ławy są.. to ja, ale to ja bym strop wylała z betony (deski odzyskasz na zaszalowanie stropu) , podciągnęła ściankę kolankową, zrobiła dach z dachówki (koszt ten sam jak z blachy) ciut więźba droższa, ale i tak niewiele..., i masz dom w SSO ..
    Potem inlstalki ścianki i przeróbki okien.. i tak naprawdę.. możesz we wrześniu jak macie tyle kasy na budowę się wprowadzać.. Max wrzesień...
    To też zależy od kasy i od Waszej determinacji i zaangażowania...

  19. #39

    Domyślnie

    Witam się i ja - właścicielka domu z lat 70 -tych, w którym przeprowadziliśmy generalny remont.
    U nas sytuacja była trochę inna, zdecydowaliśmy się na kupno domu do remontu, bo wydawało nam się że tak będzie szybciej i taniej .... Nic bardziej mylnego.
    No ale to nie jest moja historia, tylko Wasza , więc będę kibicowac i podglądać dziennik, ciekawa jestem jaką podejmiecie decyzję.
    Jedno pytanie - gdybyście mieli budować swój dom to jak by wyglądał ? Zastanawialiście się ile potrzebujecie metrów ? Czy lepiej z poddaszem czy parterowy ? Co w ogóle można postawić na działce, jaki jest MPZP? Miało być jedno pytanie
    Pytam o to dlatego że czasem dom /projekt wybiera się tylko "oczami", nie myśli się o funkcjonalności lub po prostu nie ma się wiedzy na ten temat. Proponowałabym przejrzeć strony z projektami, zastanowić się jaki dom byłby dla Was idealny i potem spróbowac wycenić koszty budowy a na koniec zorientować się ile będzie kosztował remont obecnego domu. Skoro fundusze są ograniczone to warto dokładnie policzyć, może się okazać że wybudowanie nowego domu będzie tańsze, lub w tej samej cenie - w takim przypadku lepiej chyba miec nowy dom ?
    Niektóre stare domy mają po prostu swój klimat i rozumiem że ktoś decyduje się na remont, nawet jesli koszty są bardzo duże, ale tutaj nie ma żadnego klimatu, po prostu stoi budynek który szkoda zburzyć. Tylko czy za kilka lat nie stwierdzicie że " to nie jest to ", że podobają Wam się zupełnie inne domy ? Nie pisze tego złośliwe, wręcz przeciwnie
    Ja w momencie remontu nie miałam zbyt dużej wiedzy i teraz czekam na dobry moment na sprzedaż domu i juz planuję budowę .
    Pozdrawiam !

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    Czyli idziemy w kierunku.. Ma być dobrze, ma być tanio.. i nie wydajemy na marno pieniędzy...
    To jednak kłania sie konstruktor.. określi co i jak..
    Z wypowiedzi wywnioskowałam, że stropu nie ma.. znaczy nie ma lanego .. tzn jest drewniany? jest odeskowany?
    i tu Was zaskoczę - nie ma wcale stropu

    widok z korytarza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0485.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	162055
    Ostatnio edytowane przez monikazhr ; 17-01-2013 o 12:50
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony