dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 216
  1. #41

    Domyślnie

    Zapraszam do rozmowy!
    Ostatnio edytowane przez monikazhr ; 25-03-2013 o 10:58
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikazhr Zobacz post
    Scarlet witam Cię w moich skromnych progach
    U nas chodzi głównie o lokalizację, na pewno nie sprzedam działki, więc i nie sprzedam domu.
    Dom moich marzeń, to mały dom (około 100 m2), może być parterowy lub piętrowy). Nie mam jasno sprecyzowanych marzeń, bo od zawsze było w planach remont starego. Myślę, że nie będzie źle, nie spodziewam się też niespodzianek, bo nie ma tu stropu, więc robimy nowy. Nie ma instalacji żadnych, więc robimy nowe wg naszych pomysłów. Nawet ściany działowe na tym etapie wypierdzielam i buduję jak chce po konsultacji z projektantem.
    MPZP podobno jakiś u nas jest, teraz idę do urzędu po ten papier, wiem że coś kosztuje prawda? Koło 70 zł u nas chyba

    I to juz nie jest takie proste, bo zapewne jakieś ściany są nośne i tych nie ruszysz,chyba, że wykonacie kosztowne podciągi.
    Ale nie ma co gdybać,póki konstruktor się nie wypowie i póki inwentaryzacji mieć nie będziesz

    Pokaż więźbę z bliska , z tej perspektywy wygląda ślicznie
    A piwnice zostaw, szkoda ją zasypywać, dobrze zaizolowany strop i podłoga (koszty styro +trochę pracy), a mikroklimat doskonały dla warzyw czy przetworów

  3. #43

    Domyślnie

    Ja też na Waszym miejscu nie sprzedawałabym działki, chodziło mi o to czy opłaca Wam się remont czy lepiej na tej działce wybudować nowy dom. Ale to już Wasza decyzja

  4. #44

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez monikazhr ; 08-02-2013 o 15:51
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    PIWNICĘ ZOSTAW. cały czas to powtarzam...
    Więźba też na "oko " wygląda OK.. i jest pod dachówkę przygotowana, chyba co 60 cm .. jak ona jest np z modrzewia to ani bym jej za nic nie ruszyła.. przeżyje i Waszego syna.. trzeba oblookać..
    Ścianki działowe to możesz walić.. jak Ci się chce.. i do tego to, że nie ma stropu.. czyli będziesz i tak lała.. to jakieś 5 tysi tak na oko.. chyba nie więcej..
    Podciągi... nad planowanymi oknami, ale to są małe podciągi i z tym murowaniec sobie poradzi z zamkniętymi oczyma..

    Jaka jest powierzchnia tego domu.. znaczy wymiary? Bo moze on ma po podłodze 100m2 i poddasze to już np pieśń przyszłości... na kiedyś tam..
    Na tym etapie zastanów się tylko nad ogrzewaniem.. czy węgiel. którego ja przeklęłam czy gaz czy może pompa ciepła.. Ale koszty założenia.. eksploatacji to już spoko.. tańsza niż gaz i węgiel..
    Pomyśl też nad wentylacją mechaniczna.. widzę, że masz dwa kominy i to całkiem spoko wymurowane poza 1 ciut krzywo wmurowana cegłówką.. ciekawe co jest w środku tego komina?
    Czy planujecie kominek?
    No i jakie okna mają być.. duże małe..
    Zastanów się nad oknami z 3 szybami.. są ciepłe.. fakt ciut droższe, ale to nie swetrze, ze go za rok/dwa wymienisz.. i ocieplenie.. z minimum 15cm.. ja dałam u siebie 20cm styro...

  6. #46

    Domyślnie

    Ja nic na temat piwnicy nie pisałam, ale faktycznie - zostawiłabym, bo teraz też mam i trzymam tam mnóstwo rzeczy . Jesli już jest , szkoda jej nie wykorzystywać, odpada Ci budowanie pomieszczeń gospodarczych czy szop na narzędzia - mimo wszystko lepiej mieć u siebie niż biegać do teściów
    No właśnie - ile teraz dom ma metrów ? Trzeba go w ogóle rozbudowywac ?

  7. #47

    Domyślnie

    Dziewczyny piszę z telefonu, więc jest to duże wyzwanie Dom m wymiary 10 x 11,5 m. Osobiscie bym go nie rozbudowywała. Zobczymy co powie projektant
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikazhr Zobacz post
    nie mam innych zdjęć więźby teraz, zrobię w weekend, bo po pracy, to już ciemno jest jak wracam do domu. Tak czy siak i tak cała wylatuje, a zamawiamy nowe drzewo. Ściana nośna, to ta, na której są oparte schody na poddasze, którego na razie nie ma
    malka Scarlet Co do piwnicy dałyście mi do myślenia i chyba dziś przedyskutuje to z mężem Tym bardziej, że tam jest tylko pod połową domu piwnica.
    mam nadzieje, że wylatuje w sensie więźba, ale jeśli dechy wygladają dobrze, możesz je wykorzystać, nie? Wysezonowane drewno jest w cenie

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    Podciągi... nad planowanymi oknami, ale to są małe podciągi i z tym murowaniec sobie poradzi z zamkniętymi oczyma..
    Nad oknami to nadproża,a ja mówiłam o podciagach, jeśli zdecyduja się na wywalenie ściany nośnej, tak jak ja między kuchnią ,a salonem. To duze szerokie to właśnie podciąg, by strop mi na łeb nie spadł

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    No szkoda że Pan F nie był, ale wiadomo choroba nie wybiera, wiem że to trochę zniechęcające ale czasem warto poczekać.
    Napisz na priv co to za milczący Pan, może znam.
    Co do piwnicy to przemyślałabym sprawę, skoro już jest może warto nie zasypywać. Najlepiej wszystko przegadać z projektantem/konstruktorem.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    No popitoliło mi się..... oczywiście nadproża...
    A drewno niech fachowiec obejrzy i odpowie...
    Wymiar domu OK , czyli odejmując ściany nośne i działowe + schody zostaje jakieś 100m2 na pewno..

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    mam nadzieje, że wylatuje w sensie więźba, ale jeśli dechy wygladają dobrze, możesz je wykorzystać, nie? Wysezonowane drewno jest w cenie
    no tak, ma się rozumieć
    Kwitko masz pw
    Arnika 100 m2 na dole i powinno nam na razie wystarczyć - a kiedyś wyszykuje się poddasze
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  12. #52

    Domyślnie

    My planujemy wybudować dom który będzie miał dokładnie 101 m i to dla rodziny 2+2 , więc dla mnie domek idealny i rozbudowa nie byłaby potrzebna

  13. #53

    Domyślnie

    Scarlet planujecie budowę? A wydawało mi się, że masz już domek
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Przybyłam z rewizytą

    Przeczytałam dziennik i inne komentarze.... mam za sobą przebudowę i kilka wcześniejszych błędów, na których trochę się nauczyłam...

    Z doświadczenia wiem, że chęć zrobienia remontu TANIO jest bardzo złym doradcą ale to powie Ci każdy kto posmakował remontu
    Skoro jesteś moją koleżanką po fachu to liczyć umiesz nawet jeśli nie pracujesz w zawodzie zanim podejmiesz ostateczną decyzję niech ten dom obejrzy konstruktor i oceni rzetelnie stan techniczny... jeśli chcesz "kiedyś" robić poddasze użytkowe to juz teraz musisz wszystko sprawdzić i przygotować a na później zostawić samo wykończenie i zagospodarowanie, żeby nie było tak jak u mnie...
    Przed Tobą dużo liczenia i intensywnego myślenia, analizowania "za" i "przeciw"....
    Jeśli chodzi o piwnicę to popieram wszystkich wcześniejszych zwolenników, ja mam pod połową domu i nie wyobrażam sobie jej nie mieć

    Życzę dużo wytrwałości w dążeniu do spełnienia marzeń o własnym domu... będę podglądać postępy
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam Was serdecznie !!!!

    Ja powiem Ci tak.... w każdy domek można tchnąć nowe życie... ocieplenie i piekna elewacja, ładny dach i będzie piękny. W środku to już masz pole do popisu, dowona aranżacja.!!! Marzenia się spełniają trzeba tylko cierpliwości i wiary !!!
    ps Trzymamy kciuki

  16. #56

    Domyślnie

    Witam moich kolejnych gości, dziękuję za kciuki, przydadzą się bardzo
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  17. #57

    Domyślnie

    Witam się serdecznie widzę, że czeka Was wielllllllkie zadanie odbudowa to dość ciężki temat, ale wierzę że dacie radę, trzymamy kciuki POWODZENIA pozdrawiamy

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Znów nabazgrałam Ci w dzienniku, już przenoszę wpis

    Ja od początku wierzyłam w Państwo F Monika (żona Pana F) jest sumienną osobą i myślę że nadmiernie nie będzie przeciągać sprawy, wiadomo inne zobowiązania, ale dobrze że Cie uprzedzili, wiesz na czym stoisz. A finansowo Ci odpowiada?

  19. #59

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez monikazhr ; 08-02-2013 o 15:52
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Cieszę się bardzo że się udało! A z flaszką (wina) zapraszam na parapetówę

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony