dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    greengaz

    Podajesz koszt ogrzewania dla ceny gazu z lipca .
    Wahania cen gazu są ogromne .
    Od dłuższego czasu próbuję się dowiedzieć ile tak naprawdę to kosztuje .
    Ile za zbiornik ,ile za gaz ,ile za rewizje udt.
    Należy jeszcze uwzględnić sprawność kotła. Bo 1 kWh z prądu to 1kWh ciepła.Ale z gazu 1kWh trzeba pomnożyć X np .0,9.

    Zawsze wolałem olej a teraz PC jak się da zamontować.
    Montuję PC .Ale tak naprawdę montuję i gazowe i olejaki .
    Mam tylko złe doświadczenia z LPG
    Ja za montaż własnego zbiornika 2700 w tym roku dałem ok 8 tyś (montaż,zbiornik z płytą,projekt,skrzynka gazowa z licznikiem).

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekbo Zobacz post
    Ja za montaż własnego zbiornika 2700 w tym roku dałem ok 8 tyś (montaż,zbiornik z płytą,projekt,skrzynka gazowa z licznikiem).
    A kotłownia za około 10 000 zł
    i koszt eksploatacji.
    Trzeba policzyć wszystko
    Oddzielnie inwestycje ,oddzielnie eksploatację
    Sam jestem ciekawy jak to wychodzi
    Tu była reklama....

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Użytkownik propanu, podobnie jak paliw stałych, czy oleju opałowego w celu obniżenia kosztów kupuje propan gdy najtaniej - czyli latem.
    Stąd istotny jest dobór wielkości zbiornika do przewidywanego zużycia.
    Naturalnym więc jest, że do wyliczeń przyjmuję cenę z miesięcy letnich, z nie zimowych gdy cena jest najwyższa.
    Sprawność kotła 0,9 dot. kotła z otwartą komorą spalania. Sprawności kotłów kondensacyjnych pow. 100 %.
    Instalacji gazowa dostosowywana jest do indywidualnych preferencji klienta, stad nie jest publikowana.
    Podobnie nie publikujesz cen PC i kosztów ich instalacji.
    Relacja dostawca - klient i składana oferta jest poufna i z zasady nie powinna być upubliczniana.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Poufna Hmmm

    Ja wole grać w otwarte karty .
    Łatwiej podjąć właściwą decyzję .
    Z powodu tej Poufności wybieram wszystkie inne rozwiązania .
    Nie mogę klientowi zaproponować czegoś tak poufnego ,że sam nie jestem w stanie określić kosztów
    Tu była reklama....

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ja wole grać w otwarte karty .
    Opublikuj swoje cenniki oraz poproś klientów, aby wypisali się na FM za ile im zamontowałeś oferowane urządzenia.
    Załóż nowy temat na którym klienci będą porównywali złożone przez Ciebie oferty. Wówczas łatwiej im będzie podjąć właściwą decyzję .
    Nie mogę klientowi zaproponować czegoś tak poufnego ,że sam nie jestem w stanie określić kosztów
    Jeśli jesteś zainteresowany współpracą poproszę o kontakt na priv.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lustrzana

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Przymierzam się na własny zbiornik 2700l. Właśnie rozpoczęliśmy budowę domu i w projekcie mamy już zbiornik podziemny czyli cała papierologia odpada, projekty, uzgodnienia. Jak dla mnie za amerigazem czy gazpolem przemawiałoby właśnie załatwienie papierologii, ale tak,nie ma to najmniejszego sensu, a różnica w cenie gazu jest spora.
    Nie ukrywam jednak, ze jestem zupełnie zielona, czy jest coś na co powinnam zwrócić szczególną uwagę?

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Kliknij w podpisie na "Tym się zajmuję" a uzyskasz więcej wiedzy .

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lustrzana

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dzięki

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gcav

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Posty
    1

    Domyślnie Amerigas, progas , Flaga itp

    Cytat Napisał uwaga_na_Amerigaz Zobacz post
    My też daliśmy się skusić dobrą początkową ofertą . w tej chwili płacimy i płaczemy bo cena 1 l gazu jest o 1 zł wyższa niż u konkurencji co na zbiorniku wychodzi 2700 pln nadpłaty w stosunku do innych dostawców. my tankujemy 2x do roku więc łatwo policzyć na ile nas okradają. do tego dochodzi telematria, która notorycznie się psuje a kosztuje ponad 500 pln rocznie, więc nigdy nie wiesz czy zdążą z dostawą zanim zabraknie czy nie. tankują kiedy chcą i ile chcą, często informują o tankowaniu w dniu, w którym ma się to odbyć. do tego dochodzi całkowity brak poszanowania dla klienta, standardy obsługi na poziomie PRLu Nawet kwieciste reklamacje niewiele zmienią bo i tak maj cię głęboko w d .... zresztą nie ma się co dziwić, skoro umowa skonstruowana jest tak, że jak chcesz zrezygnować to za wszystko musisz płacić. nie chcą odsprzedać zbiornika zasłaniają się wewnętrznymi procedurami, bo stracą frajera. wszelkie instytucje konsumenckie mają to w głębokim poważaniu bo to ie konkretna pleśń na konkretnej szynce. absolutna masakra. z naszego rozeznania najgorszy dostawca gazu z dostępnych.
    Wiem, że jak się buduje dom, to każda złotówka się liczy, ale naprawdę warto rozważyć własny zbiornik lub upewnić się przy podpisywaniu umowy, że w dowolnym momencie można ten zbiornik będzie odkupić po odliczeniu amortyzacji, ustal dokładne zasady informowania Cię o ewentualnych zmianach cen gazu i przede wszystkim zastrzeż negocjowanie cen przy podpisaniu każdego kolejnego aneksu
    Witam
    Proszę o informację czy udało się Państwu rozwiązać umowe lub w inny sposób załatwić sprawę z amerigas?
    Ja też poczatkowo dostałem dobra cenę, niestety po roku cena była dwukrotnie wyższa niż u konkurencji, w kolejnym tak samo - zbudowałem alternatywne rozwiązanie i przestałem kupowac gaz po 4 złote...( umnie koszt roczny to minimum 2 tankowania - płaciłem o kilka tysiecy więcej niż zakładałem )
    Dostałem wypowiedzenie umowy z kara ok. 6 000, 00 pln plus za wytankowanie gazu kilkaset złotych plus za demontaż kilkaset - razem koło 8 tysięcy......... Oczywiście butli za te pieniądze nie można zostawić........ Jak to nazwać???!!!
    czy ktoś analizował zapisy umowne, czy jest możliwość uniknięcia tak drakońskich kar ?Czy odbyły się jakieś postępowania sądowe lub w organizacjach praw konsumenta itd????

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Z tym propanem to ciągle jakieś tajemnice i umowy małym drukiem

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    gcav
    Nie znam rozwiązania korzystnego dla Ciebie.
    Koncern z nawiązką próbuje odebrać pieniądze włożone w wykonaną instalację i prowizje wypłacone handlowcowi. Co zrozumiałe wykorzystuje to tego zapisy w umowie i stawia klienta "pod ścianą". Nie licz na to, że ustąpią.
    Masz dwie możliwości.
    1. Zerwać umowę już teraz i zainwestować we własny zbiornik. Instalację, projekt, postument pod zbiornik masz już wykonane. Pozostanie inwestycja w zbiornik i usługę przepięcia. Korzystasz od razu z cen rynkowych
    2. Kara za wcześniejsze wypowiedzenie umowy jest proporcjonalna do deklaracji zużycia gazu. Musisz policzyć czy nie bardziej się będzie opłacało zerwanie umowy gdy dojdziesz do połowy lub więcej deklarowanego zużycia.
    Nawiasem mówiąc 8 000 zł które podajesz to trochę dużo jeśli użytkujesz zbiornik już kilka sezonów.
    Poproszę o kontakt na priv.

    Twoje doświadczenie jest przykre, ale mam nadzieję, że będzie przestrogą dla kuszonych instalacją za 1 zł oraz promocyjną ceną gazu na pierwsze tankowanie.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar propan
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Brzeg Dolny
    Kod pocztowy
    56-120
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witaj Marekbo, czy udała się instalacja zbiornikowa, mam nadzieję, że wybrałeś instalację własną, nie dzierżawioną. Jeżeli jeszcze szukasz wykonawcy daj znać, działamy w tej okolicy.
    A jeśli zamawiasz już gaz to zadzwoń po naszą ofertę.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marekbo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-230
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał propan Zobacz post
    Witaj Marekbo, czy udała się instalacja zbiornikowa, mam nadzieję, że wybrałeś instalację własną, nie dzierżawioną. Jeżeli jeszcze szukasz wykonawcy daj znać, działamy w tej okolicy.
    A jeśli zamawiasz już gaz to zadzwoń po naszą ofertę.
    Tak, wybrałem własny zbiornik, mam już zainstalowany, ale z tankowaniem poczekam do lata. Ofertę chętnie przyjmę

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania_t

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzien dobry,
    Planuje budowe zbiornika na gaz przy domu. Z forum wnioskuje ze bardziej oplacalne jest posiadanie wlasnego zbiornika i kupowanie gazu na wolnym rynku "od lokalnych dostawcow". Przed rozpoczeciem budowy chcialam sprawdzic oferte dostawcow gazu z lokalnego, wolnego rynku - natomiast nie moge znalezc dostawow w malopolsce - wszystko co znajduje to sa dostawcy z dolnego slaska, wielkopolski czy pomorza. Czy ktos z malopolski (najchetniej powiat krakowski i okolice) kupuje gaz do wlasnego zbiornika i moglby powiedziec gdzie to kupuje. Ewentualnie jak sie szuka dostawcy bo cos ewidentnie robie zle.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wysłałem na priv.

    Pozdrawiam

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania_t

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziekuje Greengaz.
    Czyli mam namiar jedna firme dzieki Tobie. Jest ktos jeszcze do wyboru ? Bardzo jestem ciekawa opini kogos kto uzytkuje wlasny zbiornik. W zeszlym roku pani "lustrzana" pytala o zbiornik. Z podpisu wynika ze z mojej okolicy. Ale chyba znikla z forum
    Moze na forum jest jeszcze ktos z malopolski ?

  17. #57

    Domyślnie

    Ja się zaczynam tym interesować. 3 lata temu nie opłacało mi się zerwać umowy zobaczymy w tym roku Chyba ceny gazu ziemnego spadły , nie wiem jak z propanem.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    W mazowieckim i łódzkim aktualnie 20% taniej niż gaz ziemny.

  19. #59

    Domyślnie

    Próby renegocjacji umowy z gaspolem umowy po 15 latach płacenia haraczu zakończyły się fiaskiem,
    Rocznie kupuję 4 000 l
    Mam zbiornik podziemny 4800l i taki sam chcę nabyć na własność
    Drogi Greengazie do kogo najsensowniej uderzyć w tej sprawie zbiornik w Poznaniu?

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Spróbuj nie renegocjować umowę, ale wystąp o odsprzedanie zbiornika. Jest to rozwiązanie najtańsze.

    Gaspol co prawda bardzo, bardzo rzadko wyraża zgodę, ale spróbować warto dla spokoju własnego sumienia.
    Cd. na priv

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony