dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Remont generalny - spis rzeczy które muszą być wykonane

    W kwietniu chcę przystąpić do remontu generalnego. Aktualnie spisuję wszystkie prace jakie wydaje mi się że będzie trzeba zrobić na kartkę. Może ktoś z Was jest po takim remoncie i ma doświadczenie o czym trzeba pamiętać co wyszło po remoncie. Mając taki spis lepiej będzie się dyskutowało z fachowcami co potrzeba zrobić.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radrem-bud

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    Wszystko zależy od Twojego budżetu. Także +- podaj ile chcesz wydać

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koniapl

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-392
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Pozwolę podpiąć się do wątku. Mam dokładnie ten sam problem. Startujemy z remontem kapitalnym mieszkania na starej Nowej Hucie w Krakowie. Mieszkanie ok 64m2 (3 pok.). Byłoby miło, gdyby koszt wraz z kompletną łazienką i zabudową kuchni zamknął się w granicach 45k. Interesuje mnie, co Waszym zdaniem, musi być zrobione, a gdzie można ewentualnie znaleźć oszczędności. Zakładam, że materiały będą z tzw. średniej półki, nie zależy nam na luksusach, a na trwałości i funkcjonalności

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Właśnie remontuje mieszkanie 48m2, blok z wielkiej płyty z lat 70,
    U mnie praktycznie wszystkie instalacje zostały wymienione poza C.O.. Stwierdziłem że jak już robić remont generalny, to na tym nie będziemy oszczędzać, dlatego:
    - instalacja elektryczna została całkowicie wymieniona (była aluminiowa pomieszana z miedzianą, dodatkowo koszmarnie położona),
    - wod-kan poprowadzona od nowa
    - gaz - ponieważ w łazience miałem okropną szafkę z licznikiem gazowym, to została ona usunięta, licznik przeniesiony do korytarza, a rurka od gazu poprowadzona bezpośrednio do kuchni (wcześniej szła przez łazienkę).

    Na czym zaoszczędziłem:
    - na pewno na robociźnie, gdyż generalnie demolkę robiłem sam (usunięcie starych kafli, powłok malarskich, czy tynków).
    - rozprowadzenie wody rurkami PP robiłem ze znajomym który ma zgrzewarkę i pojęcie o tym, dodatkowo sam zamontowałem przepływowy podgrzewacz wody oraz stelaż podtynkowy do WC.
    - sam będę montował umywalkę, brodzik z kabiną, czy baterie
    - nie będę wymieniał ościeżnic (poza drzwiami wejściowymi do mieszkania).
    - nie wymieniam grzejników
    - razem z teściem będziemy tynkować, równać i malować ściany w pokojach,
    - w kuchni ściany i sufit będę sam malował (mam tylko położoną i wyszlifowaną gładź)
    - tak samo sam będę malował sufit w łazience (podwieszona płyta GK)

    Generalnie remont (robocizna, materiały, wyposażenie łazienki) wyniesie mnie około 20 000 zł

    Wiem tylko, że przy remoncie, jak by się nie liczyło, to zawsze budżet się przekroczy, bo zawsze wyjdzie coś co trzeba zrobić a się tego nie planowało. U mnie tym czymś była elektryka, oraz kilka innych drobiazgów.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    te 20.000 to i tak nieźle...w sensie tanio, ale chyba przez to, że wiele rzeczy robisz samodzielnie

  6. #6

    Domyślnie

    No, też trochę mi trudno sobie wyobrazić, zeby całe mieszkanie zamknąć w 20 000.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniapl Zobacz post
    Witam.
    Pozwolę podpiąć się do wątku. Mam dokładnie ten sam problem. Startujemy z remontem kapitalnym mieszkania na starej Nowej Hucie w Krakowie. Mieszkanie ok 64m2 (3 pok.). Byłoby miło, gdyby koszt wraz z kompletną łazienką i zabudową kuchni zamknął się w granicach 45k. Interesuje mnie, co Waszym zdaniem, musi być zrobione, a gdzie można ewentualnie znaleźć oszczędności. Zakładam, że materiały będą z tzw. średniej półki, nie zależy nam na luksusach, a na trwałości i funkcjonalności
    witam sąsiada, ja też w Starej NH na Szkolnym
    Za remont 70m2 bez łazienki ale z kompletem mebli AGD, panelami, elektryką, przeróbką gazu wyszło mi około 50k.
    Jeżeli chodzi o remont, to ja polecam elektrykę, przerobić gaz na instalacje spawaną i wrzucić pod tynk, i opukaj ściany i gdzie trzeba niestety gipsowanie, siatka i dopiero malowanie, bo szkoda by było jakby Ci spękało po pół roku.
    Ostatnio edytowane przez EDZIA ; 17-09-2013 o 20:10 Powód: pomyłka;)

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał nie_zapominajka Zobacz post
    te 20.000 to i tak nieźle...w sensie tanio, ale chyba przez to, że wiele rzeczy robisz samodzielnie
    no tak, dużo robię sam, wiele rzeczy których sam nie potrafię robili mi znajomi (wszystkie instalacje).

    te 20000 zł to tylko remont samego mieszkania i wyposażenie łazienki. bez mebli i bez sprzętów AGD o RTV już nie wspominając.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    witam sąsiada, ja też w Starej NH na Szkolnym
    Za remont 70m2 bez łazienki ale z kompletem mebli AGD, panelami, elektryką, przeróbką gazu wyszło mi około 50k.
    Jeżeli chodzi o remont, to ja polecam elektrykę, przerobić gaz na instalacje spawaną i wrzucić pod tynk, i opukaj ściany i gdzie trzeba niestety gipsowanie, siatka i dopiero malowanie, bo szkoda by było jakby Ci spękało po pół roku.
    Witam remontujących z Nowej Huty (Osiedle na Stoku).
    Również przymierzam się do remontu naszego 45 m mieszkanka.
    Najważniejszą sprawą od której przyjdzie mi rozpocząć remont to wymiana instalacji elektrycznej i pytanie ile płaciliście ( u mnie wyjdzie ok. 15 punktów)

  10. #10

    Domyślnie

    Przygotowując się do remontu generalnego nie zapomnij o elektroinstalacji. Polecałbym zwłaszcza produkty marki Ospel - polski producent, funkcjonalność, nowoczesny design, szeroka oferta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony