dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to chyba jednak problem tego konkretnego producenta.

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    Obecnie mam okna od producenta X na profilu Veka SL82.
    A podasz jaki to producent? Przecież negatywne opinie też są istotne.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_wro

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    A podasz jaki to producent? Przecież negatywne opinie też są istotne.
    Na ta chwile nie. Jak sprawa reklamacji sie zakonczy to opisze wszystko ze szczegolami.

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ja mam okna Vetrexu V90, tzw. alphaline. Profil Veki, okucia Roto z tego co pamiętam. Wymiary okien dobrałem tak, aby nie mieć z nimi problemów w przyszłości. Wcześniej ktoś się skarżył na profil 82-milimetrowy - przecież nie po to wyszły nowe ramy 90-milimetrowe, żeby montować ciężkie szyby w 82 milimetrach! V90 wcale nie są cieplejsze niż V82, tylko sztywniejsze!

    Wracając do Vetrexu: okna to jedno, ale sposób montażu i jego jakość (ekipa) to kolejne dwa składniki stolarki otworowej. Ja póki co jestem zadowolony
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    Aluminiowe i do domu nie polecam. Zimą w dotyku są lodowate w dodatku każdą ryskę na nich widać. Jak dom to tylko drewno lub plastik.
    A kto kupuje do domu okna aluminiowe bez przekładek termicznych

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    A kto kupuje do domu okna aluminiowe bez przekładek termicznych
    Nie mam pojęcia. A wogole ktoś takie produkuje? Przez idiotyczne przepisy p. poz w większości budynku musiałem zamontować okna w klasie ei60 czyli rama wypełniona materiałem nie palnym szyba która w środku ma żel za które zapłaciłem małą fortunę. Wszystko na profilu aluprof mb 78ei. Kilka okien mam bez ei60 z jak to napisałeś z przekładką termiczną . Jedyna zaleta przekładek czy okien ei 60 to ze nie kondensuje się na nich para wodna ( nie są mokre po nocy zresztą sam producent mnie o tym informował). Mimo to w dotyku są zimne jak diabli - działają jak radiator . Absolutnie nie polecam rozwiązania okien aluminiowych do domu. Do firmy ok, do budynku przemysłowego ok ale nie do domu. Ładnie wyglądają i to ich jedyna zaleta
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 14-02-2020 o 14:24

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    Nie mam pojęcia. A wogole ktoś takie produkuje? Przez idiotyczne przepisy p. poz w większości budynku musiałem zamontować okna w klasie ei60 czyli rama wypełniona materiałem nie palnym szyba która w środku ma żel za które zapłaciłem małą fortunę. Wszystko na profilu aluprof mb 78ei. Kilka okien mam bez ei60 z jak to napisałeś z przekładką termiczną . Jedyna zaleta przekładek czy okien ei 60 to ze nie kondensuje się na nich para wodna ( nie są mokre po nocy zresztą sam producent mnie o tym informował). Mimo to w dotyku są zimne jak diabli - działają jak radiator . Absolutnie nie polecam rozwiązania okien aluminiowych do domu. Do firmy ok, do budynku przemysłowego ok ale nie do domu. Ładnie wyglądają i to ich jedyna zaleta
    To dziwne bo ja mam w domu okna aluminiowe z przekładką termiczną i nie są w zimie zimne. Tylko mam większy profil od twojego- 100mm

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bohun82

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_wro Zobacz post
    a ja powiem tak...
    Nigdy wiecej nie kupie wysokich okien plastikowch. No niech beda jakies 1.5x1.5 metra. Obecnie mam okna od producenta X na profilu Veka SL82 o wysokosciach: 2100 i 2400. To co sie dzieje z tymi oknami na sloncu to jest jakis zart. Serwis byl u mnie chyba z 10 razy. Prostowal okna, regulowal, itd. Nic to nie daje. Okna powyzej 2 metrow nie nadaja sie na strone poludnie - zachod, przynajmniej nie VEKA Softline 82. Brzuchy do srodka na 3-4 mm na dlugosci skrzydla, brak szczelnosci itd. Najwieksza wtopa na budowie. Niech sie producenci chwala jakimis wspolczynnikami, wewn. uszczelkami, ktore sa po to zeby o nich wspominec w broszurach. I co z tego... jak okna banany i po 2 sezonach i skrzydla nie przylegaja do ramy - wiatr hula az milo. Nigdy wiecej plastiku. Okna w starym domu jakies Drutexy co maja 15 lat sa w lepszym stanie niz moje super profile po 2 latach. Nauczka na przyszlosc - tylko aluminium albo drewno.
    Czy te okna to ms okna??
    Ostatnio edytowane przez bohun82 ; 27-03-2020 o 17:01

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony