dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fkus2

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-157
    Posty
    13

    Domyślnie Sprawdzony generalny wykonawca z okolic Poznań

    Zamierzam zbudować dom około 160m2 w okolicach Poznania w 2013 roku.
    Chciałbym podejść do budowy z generalnym wykonawcą (do stanu deweloperskiego).
    Jeżeli ktoś ma ma dobre doświadczenia z jakąś firmą specjalizującą się w generalnym wykonawstwie to będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
    Pozdrawiam
    Andrzej

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Na Forum Muratora trudno będzie Ci znaleźć tego typu podmiot.
    Tu się buduje metodą gdzie GW jest Inwestor.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fkus2

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-157
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz.
    Znalazłem w internecie kilka firm budowlanych zajmujących się generalnym wykonawstwem ,
    Ciężko jest wybrać tą jedną. Nie wiem czy kierować się tylko ceną . Jak sprawdzić która firma jest
    solidna ,przecież będą mi budować dom na całe życie. Za niemałe pieniądz.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    To co ja bym zrobił to na pewno skierował bym tzw. zapytanie ofertowe do co najmniej 3 potencjalnych wykonawców. W ich ofertach musi być też podany termin realizacji, wzór umowy, z którym popędzisz do prawnika i naniesiesz ewentualne zmiany oraz kopia ubezpiczenia firmy wraz z wartością.
    Podstawą zapytania musi być projekt tzw. szeroki - kolejne koszta.
    W projekcie musi być tzw. materiałówka i ilościówka - oszacować trzeba ilości cegieł, betonu, zbrojenia i takich tam. Też na jego podstawie możesz kontrolować wykonawcę a w Twoim przypadku robisz to przez Inspektora Nadzoru Budowlanego, którego wynajmujesz.
    Kierownik Budowy jest po stronie Wykonawcy ale niekoniecznie. Możesz wynając tego tzw. KierBud-a i mieć dwóch niezależnych nadzorców - kolejne koszta.
    Musisz być przygotowany, że tego typu sposób budowania - wszystko po stronie GW łącznie z zakupemmatriałów budowlanych podraża koszta o min. 20-30%.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 28-01-2013 o 13:33
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Dobrym sposobem na prowadzenie budowy jest zatrudnienie tzw inwestora zastępczego. Jego zadniem jest organizacja prac na budowie tak aby szły płynnie i bez przestojów. Ten, pod którym wykonuję wykończeniówkę ma sprawdzonych wykonawców, murarzy, elektryków, instalatorów wszystko ekipy najwyższej klasy. Jeżeli będziesz zainteresowany kontaktem daj znać to prześlę. Przewaga inwestora zastępczego nad generalnym wykonawcą jest taka, że GW wycenia prace wg jakichś tam stawek po czym płaci podwykonawcom (albo jak to w Polsce czasami nie) i im mniej zapłaci tym więcej zostanie dla niego co często oznacza w praktyce, że podwykonawcy brani są z łapanki np szukajfachowca.pl gdzie liczy sie tylko najniższa cena i gwarancja na 5lat. Po czym pod byle pretekstem nie jest im wypłacana kasa. Natomiast Inwestor zastepczy przedstawia inwestorowi oferty rekomendowanej ekipy i to inwestor sam negocjuje ceny czy też warunki. Sprawdza się to znakomicie bo miałem okazję uczestniczyć w paru projektach. Namiary na inwestorów tez mogę oczywiście dać, żebyś wypytał i sprawdził czy mówię prawdę. Wszystko domy w Poznaniu i okolicy.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adroinstal

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kozłów Biskupi
    Kod pocztowy
    96-513
    Posty
    4

    Domyślnie Adro-instal

    Witam,
    Zajmuję się budową domów do stanu deweloperskiego.
    Podaje uśrednione koszty za metr 2 na dzień 01.02.2013r.
    Stan deweloperski to 2558 zł
    Stan surowy zamknięty to 1650 zł
    Ceny podane są uzalerznione od kursu euro
    Pozdrawiam
    Adrian

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Tak z ciekawości - dlaczego koszt masz uzależniony od kursu Euro ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fkus2

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-157
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam
    Długo to trwało ale właśnie odebrałem pozwolenie na budowę. Czy możecie mi polecić dobrą firmę budowlaną z okoli Poznania.
    Wysłałem zapytanie ofertowe do sześciu firm budowlanych ale tylko dwie raczyły odpowiedzieć. Widać nie ma kryzysu w budowlance.
    Pozdrawiam
    Andrzej

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fkus2 Zobacz post
    Zamierzam zbudować dom około 160m2 w okolicach Poznania w 2013 roku.
    Chciałbym podejść do budowy z generalnym wykonawcą (do stanu deweloperskiego).
    Jeżeli ktoś ma ma dobre doświadczenia z jakąś firmą specjalizującą się w generalnym wykonawstwie to będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
    Pozdrawiam
    Andrzej
    Polecam firmę "Viktoria" mają swoją hurtownie budowlaną, budują hale, biurowce, domy, zajmą się wszystkim i naprawdę solidnie podchodzą do budowy wiem bo zalewałem kilkanaście obiektów dla nich więc widze jak robią, ich numer tel. 602-675-640 powiedz że numer masz od Glanca od posadzek

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez lukasz860910 ; 20-01-2014 o 20:00

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fkus2

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-157
    Posty
    13

    Domyślnie

    Po rozważeniu wszystkich "za" i "przeciw" podpisałem w końcu umowę na budowę domu z firmą Investdom z Poznania. Obejrzałem kilka ich budów i zrobiły na mnie dobre wrażenie. Cena po długich negocjacjach też wydaję się dobra . Na mojej działce stał dom do rozbiórki z lat 20tych z cegły pełnej. Po jego rozebraniu zostało dużo gruzu. może macie pomysł jak tanio się go pozbyć.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	012.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	243070

  11. #11

    Post prośba o namiary na inwestora zastępczego

    Cytat Napisał ZygmuntRolicz Zobacz post
    Dobrym sposobem na prowadzenie budowy jest zatrudnienie tzw inwestora zastępczego. Jego zadniem jest organizacja prac na budowie tak aby szły płynnie i bez przestojów. Ten, pod którym wykonuję wykończeniówkę ma sprawdzonych wykonawców, murarzy, elektryków, instalatorów wszystko ekipy najwyższej klasy. Jeżeli będziesz zainteresowany kontaktem daj znać to prześlę. Przewaga inwestora zastępczego nad generalnym wykonawcą jest taka, że GW wycenia prace wg jakichś tam stawek po czym płaci podwykonawcom (albo jak to w Polsce czasami nie) i im mniej zapłaci tym więcej zostanie dla niego co często oznacza w praktyce, że podwykonawcy brani są z łapanki np szukajfachowca.pl gdzie liczy sie tylko najniższa cena i gwarancja na 5lat. Po czym pod byle pretekstem nie jest im wypłacana kasa. Natomiast Inwestor zastepczy przedstawia inwestorowi oferty rekomendowanej ekipy i to inwestor sam negocjuje ceny czy też warunki. Sprawdza się to znakomicie bo miałem okazję uczestniczyć w paru projektach. Namiary na inwestorów tez mogę oczywiście dać, żebyś wypytał i sprawdził czy mówię prawdę. Wszystko domy w Poznaniu i okolicy.
    witam,

    czy mogę poprosić o namiary na inwestorów zastępczych w okolicach Poznania, których mógłbyś polecić ?

  12. #12

    Domyślnie Firma budowlana Wielkopolska Poznań i okolice - Zapraszam do kontaktu 576 030 086

    Cytat Napisał fkus2 Zobacz post
    Zamierzam zbudować dom około 160m2 w okolicach Poznania w 2013 roku.
    Chciałbym podejść do budowy z generalnym wykonawcą (do stanu deweloperskiego).
    Jeżeli ktoś ma ma dobre doświadczenia z jakąś firmą specjalizującą się w generalnym wykonawstwie to będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
    Pozdrawiam
    Andrzej
    Kompleksowe działanie to nasza specjalność! Zbudujemy dom od podstaw, wykonamy prace budowlane i wykończymy pod klucz!
    ✅ SSO - stan surowy otwarty;
    ✅ SSZ - stan surowy zamknięty;
    ✅ Stan deweloperski;
    ✅ Wykończenie pod klucz.
    Podejmiemy się wykonania kompleksowej budowy twojego obiektu!
    Budujemy:
    -
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	90595195_691614264914490_4210582613246607360_o.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	445566  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony