dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1

    Domyślnie Styropian zamiast wełny na poddasze

    Witam,

    Ostatnio pewna osoba sprzedała mi pomysł zastosowania zamiast np wełny styropianu. Ewentualne szczeliny wypełnić pianką poliuretanową. Styropian wsadzać na ciasno. Można użyć też styropianu Organika poddasze, który łamie się co 2 cm.

    Z moich szybkich rachub wychodzi że to rozwiązanie jest droższe od wełny. Współczynniki przenikania ciepła są podobne, natomiast styropian na pewno nie zmniejszy swojej grubości w późniejszych latach.

    Słyszeliście o czymś takim ? Macie jakieś opinie odnośnie tego rozwiązania ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    wg mnie jest to złe rozwiązanie ponieważ do ocieplenia poddasza powinny być stosowane materiały niepalne jak wełna mineralna,
    płyty gipsowe. Styropian co by nie mówić mimo że jest samogasnący do nich nie należy. Ponadto jak dach pracuje to może być słychać
    jego skrzypienie nie mówiąc o tym jak się tam myszy zalęgną. Jest pewno jeszcze wiele innych aspektów, które go dyskwalifikują pomijając
    koszty. Tak więc zdecydowanie odradzam takie pomysły.
    pzdr
    To, co jest, było już dawno,
    a to, co będzie, też już jest
    od dawna;
    bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
    Kazn. 3, 15

  3. #3

    Domyślnie

    Mam ocieplone styro poddasze i od 1,5 roku nic nie skrzypi, myszy nie widać a i nic się nie paliło. Tak wiec sorki ale bajki prawicie P pelsona.

  4. #4

    Domyślnie

    A możesz powiedzieć ile warstw styropianu dawałeś, jaką grubość oraz jak to kosztowo wyszło w porównaniu do wełny ? Ewentualnie jakieś inne spostrzeżenia ? Oraz czy łączenia uzupełniałeś pianką.

    Pozdrawiam,

  5. #5

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Kilka wyjaśnień - wełny o większych gęstościach są bardziej sprężyste i mało skompresowane w opakowaniach, dzięki czemu po wyjęciu produktu z opakowania szybko uzyskuje on deklarowaną grubość. Skalna wełna produkowana jest ona ze skały bazaltowej. Włókna skalne nie są termokurczliwe, czyli nie będą zmieniać swoich wymiarów pod wpływem różnicy temperatur. Włókna skalne są naturalnym produktem, który nie ulega utlenianiu, jak to często bywa w przypadku materiałów z tworzyw sztucznych. Jeżeli więc struktura włókien nie zostaje naruszona (uszkodzona mechanicznie) to produkt ten zachowa swoje wymiary.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7

    Domyślnie

    mpoplaw :

    wstawiłeś fotkę montażu szarych płyt styropianowych nacinanych. Mam taka ofertę od Bachla na podobne płytu PU, ale system na szarym styro może wyjść znacznie taniej
    Masz namiary (bo rozumiem, że styro kupione już ponacinane)?

  8. #8

    Domyślnie

    Mpoplaw powiedz u kogo to było robione
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  9. #9

    Domyślnie

    na drugiej fotce widać elektryczną drucianą przycinarkę do styropianu oraz ścinek styropianowy w formie ostrosłupa, to chyba wyjaśnia skąd się bierze odpowiednio docięte płyty

    PS pierwsze zdjęcie pochodzi z gazety muratordom, nie mam bladego pojęcia który user je udostępnił
    http://m.muratordom.pl/budowa/izolac...w,18_5141.html

  10. #10

    Domyślnie

    Maszynkę możecie zrobić z prostownika do ładowania aku + drut oporowy , jaki stół z osb + folia na blat coby styro się ładnie ślizgał + prosty pustak z BK jako dystans -> wycinanki powtarzalne

    Minus taki że trochę wolno cieło ,ale jak potrzebujecie np kilka takich samych szerokości to kilka płyt na raz , np 3 , tylko prąd większy i też da radę.

    Jeśli prostownik ma regulowane napięcie i prąd to można łatwo dobrać do długości drutu oporowego.

    Grafit dość fajnie cięło , gorzej z podłogowym - jakby wilgotny w środku , dało się odczuć , "suche" płyty bez problemu przecinał a te "wilgotne" jak po nieoheblowanej desce ... Styrodur to już wogóle droga przez mękę - pewnie za mały prąd ...(miałem tylko 12 /24V i prąd min,max)

    Powodzenia
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiodork Zobacz post
    A możesz powiedzieć ile warstw styropianu dawałeś, jaką grubość oraz jak to kosztowo wyszło w porównaniu do wełny ? Ewentualnie jakieś inne spostrzeżenia ? Oraz czy łączenia uzupełniałeś pianką.

    Pozdrawiam,
    Dałem 2 warstwy 15 cm pomiędzy krokwie i 12 cm pod krokwie łączenia uzupełniałem pianką.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Ja także noszę się z zamiarem ocieplanie poddasza styropianem. Czy mógłby ktoś z ocieplających się styropianem zdradzić w jaki sposób wykonał część pozioma na poddaszu? Czy była to konstrukcja jak do podwieszanego sufitu czy też może styropian był podklejony np do płyty OSM przykręconej do jętek?
    Pozdrawiam
    Mariusz

  13. #13

    Domyślnie

    Też się zabieram za ocieplanie styropianem poddasza. Mam zamiar wkleić płyty między belki więźby, a w przypadku powierzchni poziomych (sufit) przykleić płyty styropianowe do belek wieźby, dodatkowo zabezpieczyć je wkrętami do drewna z podkładkami jak od kołków do ścian zewnętrznych.
    Na to siatka i klej. Będzie szczelnie

    Jeśli ktoś ma doświadczenia z takim ociepleniem to proszę o informację - zwłaszcza czy po pewnym czasie nie ma problemów z drewnem albo czy nie skrzypi, lub klej nie odpęka od styropianu



  14. #14

    Domyślnie

    Podbijam temat, odwiedze kazdego kto w okolicy Malopolski ociepla obecnie poddasze styropianem

    Moj plan to na grubosc krokwi warstwa nr 1, pod krokwie 10cm, na to siatka z klejem, i na to chyba od razu farba

    Ktos wykanczal wewnatrz bez tynkow sama siatka z klejem?

    Osobiscie mam awersje do laczen plyt G-K ....
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  15. #15

    Domyślnie

    Ja widziałem tu na forum jednego użytkownika, który pokazywał takie rozwiązanie - dwie warstwy styro, do tego siatka i klej.



  16. #16

    Domyślnie

    Mam szalony pomysł - między belki wełna mineralna, a do belek mocować płyty styropianowe 20cm (prosto do więźby), kołkami albo gwoździami z talerzykami od kołków plus klej w piance. Na styropian siatka i klej. Ciekawe czy to się sprawdzi.



  17. #17

    Domyślnie

    Zastanawia mnie tylko jak się sprawdzi styro w dłuższym okresie czasu. Wiadomo więźba pracuje od naporu śniegu, wiatru itd. Wełna jest sprężysta i się w miarę dopasuje do więźby, styro nie i mogą być szpary.

  18. #18

    Domyślnie

    Myślę że styro jest bardziej sprężysty niż płyty karton-gips, a skoro one nie pękają na poddaszach, to styro też da radę.
    Nie chcę po prostu wprowadzać metalowych elementów rusztu, bo to mostki cieplne. No i jak bym skleił wszystko na piankę do więźby i płyty między sobą, to będzie fest szczelnie



  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejzi Zobacz post
    Myślę że styro jest bardziej sprężysty niż płyty karton-gips, a skoro one nie pękają na poddaszach, to styro też da radę.
    Nie chcę po prostu wprowadzać metalowych elementów rusztu, bo to mostki cieplne. No i jak bym skleił wszystko na piankę do więźby i płyty między sobą, to będzie fest szczelnie
    Plyty K-G z reguly nie pracuja razem z dachem, mam te same obawy co inni co do pracy styro, ale jak intensywna praca to moze byc? Ile mm/cm wiezba sie odchyla?

    Ile jest ws tanie odchylic sie wiezba jesli bedzie juz miala styro pomiedzy belkami i dodatkowo styro naklejony na nie? Jak do tego dojdzie naklejona plyta K-G jeszcze?

    Czy ktos wie kto na forum na styro na poddaszu i moglby sie podzielic spostrzezeniami po ostatnim orkanie?

    Od biedy mozna i tak dac z 15 cm welny miedzy krokwie, podwiesic K-G typowo i przestrzen zasypac jakims granulatem. Mostki niezauwazalne, juz wiecej strat da najcieplejsze okno polaciowe
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  20. #20

    Domyślnie

    No tak, ale ja nad piętrem mam belki poziome dolnego pasa dźwigarów, co 80cm. Więc chyba najprościej i najcieplej byłoby mi przylepić i przykręcić kołkami styropian 20cm do belek, a na górę między belkami granulat PUR/styropianowy.
    Chyba jeszcze zadzwonię do architekta i się spytam

    edit: Po rozmowie z architektem:
    Lipa - architekt mówi, że mi w ten sposób wszystko popęka...
    Czyli jednak stelarz i wełna
    Ostatnio edytowane przez maciejzi ; 23-12-2013 o 13:27



Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony