dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie FULMEN parkiety z Wawy..?

    witam.. czy ktoś z forumowiczó miał doświadczenia z tą firmą..?
    to sklep internetowy z parketami, jednocześnie zajmują sie układaniem, cyklinowaniem- jednym słowem full opcja..
    ktoś ma jakieś z nimi doświadczenie?
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    nikt nie słyszał o tej firmie..?
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika.Sz-a Zobacz post
    nikt nie słyszał o tej firmie..?
    Miałem do czynienia i nadal mam, ponieważ trwa reklamacja.
    Ogólnie towar bardzo ładny i ładnie zamontowany, w terminie itd. Problemem jest natomiast odklejanie się parkietu od podłoża. Po 9 miesiącach od montażu podłoga była nastrzykiwana klejem i cyklinowana od nowa. Po kilku tygodniach po naprawie problem znów się pojawił. Ponieważ nie chcę już kolejnej naprawy, zażądałem obniżenia wartości usługi. Sprawa jest aktualnie u Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta.
    Ogólnie temat ma dużo wątków, jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami to chętnie opowiem dlaczego nie polecam FULMEN.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekGeb Zobacz post
    Miałem do czynienia i nadal mam, ponieważ trwa reklamacja.
    Ogólnie towar bardzo ładny i ładnie zamontowany, w terminie itd. Problemem jest natomiast odklejanie się parkietu od podłoża. Po 9 miesiącach od montażu podłoga była nastrzykiwana klejem i cyklinowana od nowa. Po kilku tygodniach po naprawie problem znów się pojawił. Ponieważ nie chcę już kolejnej naprawy, zażądałem obniżenia wartości usługi. Sprawa jest aktualnie u Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta.
    Ogólnie temat ma dużo wątków, jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami to chętnie opowiem dlaczego nie polecam FULMEN.
    czy wiadomo co było lub jest powodem. Czy nastąpiła deformacja powierzchni (fragmenty), poszczególnych deszczułek? Jaki użyto klej i ile na m2? Jaka była wilgotność resztkowa podłoża przed montażem i po reklamacji? Jaka była wilgotność parkietu przed montażem i po reklamacji? Jaki klimat panował w pomieszczeniu z parkietem?
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5

    Domyślnie

    Najważniejszym parametrem jest wytrzymałość, a nie wilgotność podłoża.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Najważniejszym parametrem jest wytrzymałość, a nie wilgotność podłoża.
    Czy Pan wie co Pan pisze? Wytrzymałość czego? Kleju? To proszę mi powiedzieć dlaczego podłogi ułożone "pływająco" leżą i nic się nie dzieje? Przecież nie są przyklejone dp podłoża. A więc co spowodowało, że przyklejony parkiet się odspaja od podłoża? Słabe, piaszczyste podłoże?
    W parkieciarstwie jest zdecydowanie więcej najważniejszych parametrów niż tylko wytrzymałość.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #7

    Domyślnie

    Jakieś kłopoty z czytaniem?
    Wyraźnie napisałem o podłożu.
    Tytuł rzeczznaffcy jeszcze z nikogo nie zrobił fachowca.
    I co ma podłoga pływająca do opisywanego przypadku!?


    Na ucznia mógłbyś pójść, gdybyś się nadawał.

    Chłopie, najważniejszy parametr jest tylko jrden,
    jak wskazuje nazwa.
    Czytać taki nie umi, a na rzeczoznafce poszedł.
    Pouczaj dyletantów a nie mnie, niedouku.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Jakieś kłopoty z czytaniem?
    Wyraźnie napisałem o podłożu.
    Tytuł rzeczznaffcy jeszcze z nikogo nie zrobił fachowca.
    I co ma podłoga pływająca do opisywanego przypadku!?


    Na ucznia mógłbyś pójść, gdybyś się nadawał.

    Chłopie, najważniejszy parametr jest tylko jrden,
    jak wskazuje nazwa.
    Czytać taki nie umi, a na rzeczoznafce poszedł.
    Pouczaj dyletantów a nie mnie, niedouku.
    Jarekkur - jeden z najlepszych rzeczoznawców w Polsce, bierze pod uwagę znacznie więcej niż tylko jeden parametr.
    Moim zdaniem wilgoć powoduje najwięcej problemów z posadzką drewnianą na wylewkach. Wytrzymałość też jest ważna, ale nie jako pierwsza.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Jakieś kłopoty z czytaniem?
    Wyraźnie napisałem o podłożu.
    Tytuł rzeczznaffcy jeszcze z nikogo nie zrobił fachowca.
    I co ma podłoga pływająca do opisywanego przypadku!?


    Na ucznia mógłbyś pójść, gdybyś się nadawał.

    Chłopie, najważniejszy parametr jest tylko jrden,
    jak wskazuje nazwa.
    Czytać taki nie umi, a na rzeczoznafce poszedł.
    Pouczaj dyletantów a nie mnie, niedouku.
    wytrzymałość podłoża? Na co?, Ściskanie, ścieranie, ścinanie, odrywanie, zginanie? Jak Pan widzi jest ich 5 i to nie są wszystkie. Który z nich to ten najważniejszy? I z jakiego powodu miałby być najważniejszy ten tajemniczy, o którym Pan milczy, za to wolał Pan obnażyć swój brak kindersztuby.

    Nie dość, że jest Pan chamem, to do tego bez podstawowej wiedzy rzemieślniczej. Skąd to wiem? Ano stąd, że człowiek posiadający chociażby zalążek (znikomą) wiedzy, odpisałby z minimum kultury osobistej. Ja miałem to nieszczęście trafić na niedouczonego prostaka. Dziękuję, że z dużej litery ale to raczej przez to , że to początek zdania.
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 03-03-2020 o 13:51
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  10. #10

    Domyślnie

    podłoże miało 1,9%, deski ok 8% a klej to Renove SMP Elastic 300. Posadzka nie była badana pod kątem wytrzymałości w żaden profesjonalny sposób.
    Po około 4 miesiącach, deski miały 9%, podłoże 1,8% (ale w innym pomieszczeniu), w mieszkaniu w okresie jesienno-zimowym ok 40% wilgotności i temp 21 stopni.
    Łódkowanie wystąpiło w jednym miejscu (przy łączeniu z płytkami). W jednym rzędzie ok 10-15 desek. Natomiast odspojenie znajdowały się w całym mieszkaniu. Po naprawie nie ma łódkowania ale znów parkiet się odrywa.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekGeb Zobacz post
    podłoże miało 1,9%, deski ok 8% a klej to Renove SMP Elastic 300. Posadzka nie była badana pod kątem wytrzymałości w żaden profesjonalny sposób.
    Po około 4 miesiącach, deski miały 9%, podłoże 1,8% (ale w innym pomieszczeniu), w mieszkaniu w okresie jesienno-zimowym ok 40% wilgotności i temp 21 stopni.
    Łódkowanie wystąpiło w jednym miejscu (przy łączeniu z płytkami). W jednym rzędzie ok 10-15 desek. Natomiast odspojenie znajdowały się w całym mieszkaniu. Po naprawie nie ma łódkowania ale znów parkiet się odrywa.
    Klej elastyczny wytrzymałość na odrywanie 1,0N/mm2 to odpowiada wytrzymałości na odrywanie podkładu podłogowego o ile jest wykonany prawidłowo. To czy tak jest mogą wykazać tylko badania. Klej powinien być (nalezy się starać) w 100% spodu deski. Wystarczy jednak mniej około 80%. Wilgotność podkładu, czym mierzona? Wilgoć resztkowa 1,9% to o wiele za dużo dla deski o parametrach większych niż 1:4, czyli 1 cm grubości na 4cm szerokości. Z dużym prawdopodobieństwem dopuszczam zbyt dużą wilgoć resztkową podkładu + ewentualnie drewno o wilgotności 6-7% + ewentualnie za mało kleju. To że zaczęło się przy kaflach to może być tylko przyczyną zbyt wczesnego układania desek po zakończonych pracach z kaflami podłogowymi. Woda z kleju wędruje do miejsc w których może się z podkładu wydostać. Może jest tam coś jeszcze...
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #12

    Domyślnie

    'Klej powinien być (nalezy się starać) w 100% spodu deski. Wystarczy jednak mniej około 80%' - to ciekawe. W umowie mam wpisane, że 40% deski może być głuche.

    Wilgotność podkładu była mierzona takim małym ręcznym urządzeniem z kulka na końcu. Nie znam nazwy.

    Po naprawie nie ma już łódkowania (6 miesięcy), więc możliwe, że coś zostało po remoncie. Także, teraz odrywanie nie ma już nic wspólnego z ewentualną wilgocią po klejeniu kafli (chociaż zastrzegam, że było ok 6 tygodni odstępu pomiędzy zakończeniem prac mokrych a układaniem parkietu).

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    Marek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony