dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 65
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1290
  1. #1

    Domyślnie projekt GALILEA 2m pracownia DOMPLAN

    Witam serdecznie
    Po długich przemyśleniach wybraliśmy ten projekt http://www.domplan.com.pl/Galilea%20...ilea%202M.html
    Dom przez swoje ukształtowanie idealnie pasuje na działkę. Jeśli chodzi o adaptację, planujemy podzielić pomieszczenie 1/8 na dwa - spiżarnię i schowek, zastanawiam się nad elementem 1/4, jest sens go usuwać? Czekam na opinie i z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć.
    My też będziemy budować ten dom w odbiciu lustrzanym. Projekt już jest. Co do pom. 1/8 - jak planujecie to rozwiązać? Wyjdą dwie długie kliteczki i podwójne drzwi? Pomieszczenie 1/4 też wydawło mi się zbędne. Jednak po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że jest ono konieczne dla zapewnienia pewnego rodzaju "intymności" dla korzystających z wc gości domu i chyba takie były intencje projektującego.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    1/4 też chciałam zlikwidować, ale moja druga połowa stwierdziła że właśnie jak piszesz, dla zachowania intymności należy zostawić.
    1/8 - jeśli popatrzysz na projekt karmelita 2m (nasz poprzedni typ) tam jest podział - okno na pół i ścianka działowa. W jednym będzie spiżarnia a w drugiej schowek. W związku z tym drzwi przesuwamy "do góry"

  4. #4

    Domyślnie

    Pomysł dobry, tylko czy będzie tyle miejsca co w Karmelicie? Bo wydaje się trochę mniejsze to pomieszczenie w Galilei. A jak zagospodarujecie pomieszczenie nad garazem? My chcemy zrobić tam pralnię i garderobę. Podział ścianką równoległą do kalenicy. Dotychczasowa pralnia będzie połączona z łazienką i w niej będzie kabina prysznicowa. Poza tym zastanawiam się nad usunięciem jednego okna połaciowego nad garażem i doświetleniem klatki schodowej przez świetlik. Innych zmian w środku nie przewiduję, chociaż może nas czymś zainspirujecie? Na zewnątrz chyba nie będzie balkonu nad wejściem głównym, a balkon od ogrodu będzie zastąpiony zadaszeniem tarasu (bo po co mi balkony skoro mam ogród ) i trochę zmieniłbym wygląd elewacji. Osobiście podoba mi się elewacja domu Gala z MG projekt (ten dom chcieliśmy pierwotnie budować, ale zrezygnowaliśmy), czyli ściany poddasza w desce a parter z boniowaniem ścian między oknami.

  5. #5

    Domyślnie

    Co do balkonów, to mąż ma taką samą opinię, ale ja nie dam ich zlikwidować. Uważam że przy obecności tylko okien dachowych, musi być doświetlenie pokojów.
    Całość naszych zmian:
    - poszerzenie garażu (architekt)
    - podział pomieszczenia 1/8 (kierownik budowy)
    - doświetlenie garażu
    - przesunięcie ścianki działowej w 1/1 do wysokości aktualnej szafy - pozwoli to na stworzenie klasycznego, malego wiatrołapu i zwiększenie części mieszkalnej - łatwe przechodzenie do wytworzonej spiżarni (to jest świeżutki pomysł z wczoraj - do rozważenia)
    - podniesienie ściany kolankowej
    Więcej grzechów nie pamiętam
    Jeśli chodzi o strych, na razie poza suszeniem prania nic tam nie planujemy, w przyszłości kto wie? Mąż ma marzenie mieć małą saunę

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj M-M.
    Balkonów nie będzie, ale drzwi balkonowe zostają, będą posiadały balustradę. Zgadzam się z Tobą, że garaż należy doświetlić i powiększyć. Jeżeli chodzi o ściankę kolankową, to o ile? Jest tam 1 m, czyli jeden lub dwa pustaki. Oprócz tego zastanawiamy się nad cofnięciem o pół metra drzwi wejściowych w głąb, by nie było konieczności wykonania zadaszenia. I najważniejsze to zmiana technologii z betonu komórkowego na ceramikę, strop na płytach żerańskich lub filigran. Cały czas intensywnie się zastanawiamy nad ostatecznym kształtem zmian.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izarymek

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-306
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Przymierzam się do zakupu projektu Galilea 2. Czy Wasze domy już stoją? Czy możecie podzielić się informacjami, jakie ostatecznie zmiany zostały dokonane w projekcie i ewentualnie jakie zmiany dokonalibyście, gdybyście kupowali projekt raz jeszcze?

    Pozdrawiam serdecznie.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam, my też budujemy Galilee z 1 stanowiskiem garażowym. Minimalne zmiany - podwójna jaskółka , likwidacja garderoby na górze, przeniesienie komina do środka domu, poszerzenie garażu, zmniejszenie dłuższego balkonu. Zaczynamy budować po weekendzie majowym. Jeśli chodzi o Galilee to nie sądzę, żeby dom już stał, bo projekt jest świeżutki z tego roku, chyba będziemy pierwszymi królikami doświadczalnymi i mankamenty będą wychodzić dopiero w trakcie, choć autor twierdzi, ze plany są dopracowane i nic nas nie zaskoczy -zobaczymy.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    My czekamy na pozwolenie na budowę
    Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to ruszamy w lipcu
    Nasze zmiany to poszerzenie i wydłużenie garażu, poszerzenie schodów (będziemy robić tradycyjne murowane), zamiast terrivy strop monolityczny
    Drobne zmiany w przedsionku i dot. ściany kolankowej których pisałam w poście wyżej.
    Projekt z tego co pamiętam ukazał się w II polowe 2012r więc rozpoczynający budowę w tym roku są jaskółkami

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alutka81

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    zastanawiamy się z mężem nad kupnem projektu Galilea 2m, czy możecie podać orientacyjne koszty budowy tego domku do stanu surowego otwartego? z ewentualnym podaniem najważniejszych materiałów, chodzi przede wszystkim o wybrane materiały na ścianę i dach... zanim kupimy ten projekt fajnie byłoby wiedzieć, czy będzie nas stać na jego postawienie

  11. #11

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    My z Żoną zdecydowaliśmy się na zakup i budowę projektu Galilea Mała, z modyfikacją na garaż dwustanowiskowy. W rezultacie powstanie coś w stylu Waszych Galilei 2M, ale prawie wszystkie wymiary nieco mniejsze.
    Rozważaliśmy wcześniej również projekt Galilea 2M. Z szacunkowego kosztorysu dostarczonego przez pracownię Domplan wynika, że stan surowy zamknęty kosztuje 205 tys. Projektant zastrzega sobie szacunkowy charakter oceny kosztów, jak też pochodzą one chyba z 2011 lub 2012 roku.
    Dla porównania naszą Galilę Małą (bez modyfikacji) Domplan kosztorysuje na ok. 170 tys. za SSZ, tymczasem wycena ekipy budowlanej za SSO z naszymi modyfikacjami (dwukrotnie większy garaż + pokój) jest na poziomie ok. 160 tys. (materiał + robocizna. Myślę zatem że do wyceny Domplanu ok. 5% trzeba doliczyć.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_B ; 12-05-2013 o 23:16

  12. #12

    Domyślnie

    Cześć Łukasz, gdzie budujecie i kiedy zaczynacie?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar AM&KM
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witamy,
    po długich poszukiwaniach i paru zmianach decyzji, ostatecznie 22wybraliśmy projekt Galilea 2m w odbiciu lustrzanym. Po wstępnej analizie z naszą Panią Architekt wprowadziliśmy kilka większych zmian:
    - poszerzamy garaż o 1m - oraz w garażu zlikwidowaliśmy okno i zastąpiliśmy je 2 oknami na ścianie szczytowej.
    - pomieszczenie 1/8 wydawało nam się całkowicie nie ustawne, wiec postanowiliśmy zrobić w nim większą łazienkę
    - pomieszczenie 1/6 czyli łazienke przerobiliśmy na schowek oraz przejście do garażu
    - zniknęła też ścianka w 'niby' schowku 1/4 zastanawiamy się nad jakas ciekawa konstrukcja z gk lub luksfer w tym miejscu (aby zasłonić wejście do schowka 1/6 które będzie rzucało się w oczy osobom siedzącym w jadalni - oczywiście decyzja zapadnie w momencie gdy będzie stał dom
    - podnieśliśmy scianke kolankowa o jeden pustak
    - doprojektowane zostały schody betonowe
    - na poddaszu połaczylismy łazienke z pralnia, (nową pralnie wydzielimy na strychu)

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karelu

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Okolice Wadowic
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam inwestorow
    Planujemy budowe w przyszlym roku ,wiec przyjemnie bedzie czytac wasze opinie i rady .Oby jak najwiecej ,szczegolnie co do kosztow Pozdrawiam i zycze wytrwalosci

  15. #15

    Domyślnie

    Witam, chciałam poinformować, że rozpoczęliśmy budowę 22.07.2013 i mam już fundamenty, z a tydzień będą ściany. Nie mogę się doczekać dachu
    Szkoda, że tak rzadko pojawia się tu ktoś kto buduje Galileę, zawsze można wymienić się doświadczeniami, ale widzę, ze prawie nikt tu nie zagląda. Prowadzę wszystkie wydatki na dom, więc po ukończeniu mogę podać ile kosztuje budowa Galilei (zaznaczę, że jestem niezłą negocjatorką). Na chwilę obecną odnotowałam jakieś 4000 oszczędności, a to dopiero początek Pozdrawiam wszystkich budujących Galileę i zapraszam do wypowiedzi - razem będzie nam raźniej

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ztb

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Chyba również zdecydujemy się na ten projekt. Zaintrygował mnie pomysł przesunięcia kominka do środka domu. Wydaje mi się że usadowienie go przy ścianie zewnętrznej jest trochę nie fortunne ze względu na straty ciepła. Choć z drugiej strony można by sobie w ten sposób zrobić od razu kominek grillowy na tarasie.
    Klubowiczka, w którym miejscu domu wasz kominek będzie się teraz znajdował? Obok 1/4 czy może przy schodach na górę?

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karelu

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Okolice Wadowic
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    U nas male zmiany .Po dlugich rozwazaniach zmieniamy Galilee 2 M na Galilea mala dodajac 2 garaz tak jak Lukasz_B
    Niestety Galilea 2M to ogromny dom co wiaze sie z wiekszymi kosztami budowy ,wykonczenia i ogrzewania
    Pozdrawiam

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witam,

    my zdecydowaliśmy się na Galilee 2M i planujemy startować w przyszłym roku. Jesteśmy na początku drogi i na ten moment zmiany, jakie chcemy zrobić to przede wszystkim przeniesienie kominka do środka domu oraz wylewane schody betonowe. Zastanawiamy się nad stropem - monolityczny czy teriva?
    Cieszy nas fakt, że w ostatnim czasie trochę ożywiło się tutaj

    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie Komiek w Galilei

    Cytat Napisał ztb Zobacz post
    Witam wszystkich. Chyba również zdecydujemy się na ten projekt. Zaintrygował mnie pomysł przesunięcia kominka do środka domu. Wydaje mi się że usadowienie go przy ścianie zewnętrznej jest trochę nie fortunne ze względu na straty ciepła. Choć z drugiej strony można by sobie w ten sposób zrobić od razu kominek grillowy na tarasie.
    Klubowiczka, w którym miejscu domu wasz kominek będzie się teraz znajdował? Obok 1/4 czy może przy schodach na górę?
    Witam,
    niestety z tym kominkiem jest mały problem. My robimy ścianę działową dzielącą przedpokój od kuchni/jadalni i przy tej ścianie, ale w salonie (na granicy) miał stać kominek. Niestety 2 architektów nie dało sobie rady. Kominek wychodziłby w garderobie, albo zajmował sporą część pokoju czy też korytarza, a druga rzecz, że przejście z jadalni do salonu byłoby wąskie. My zrezygnowaliśmy z kominka, ale jeśli ktoś chce go koniecznie zrobić to należy dopytać architekta jakie są możliwości, bo nie będzie to łatwe. Tu gdzie stoi to też nie jest dobry pomysł, bo drzwi balkonowe zazwyczaj mają firankę i trzymanie kominka tuż obok firanki - myślę, ze będzie kłopotliwe dla każdej gospodyni, która będzie cały czas prała.
    My będziemy mieć 2 kominy: węglowy (w kotłowni na swoim miejscu) i gazowy z zamkniętą komorą spalania w łazience (a dokładnie komin będzie w garażu).
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie Przykładowa wersja parteru

    Witam,
    przesyłam w załączeniu nasze wypociny - pierwsza wersja, która miała być.
    Obecnie jest troszkę inaczej. Może ktoś z tego skorzysta
    W chwili obecnej trwa u nas budowa ścian - prawdopodobnie do soboty
    Oby pogoda dopisywała
    Attached Files

Strona 1 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony