dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 65
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1290
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witamy,

    W załączeniu zdjęcia obecnego stanu naszej budowy

    A jak tam Wasze Galilejki ? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131030_115935.jpg
Wyświetleń:	999
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	222113Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131030_115944.jpg
Wyświetleń:	801
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	222114Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131026_172135.jpg
Wyświetleń:	891
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	222115Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131026_172641.jpg
Wyświetleń:	783
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	222116

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cześć,
    do nas właśnie dotarł projekt. Jeszcze ciepły Zaczynamy adaptację. Budowa ruszy na wiosnę.

    Alkam - fajny ten Wasz domek Skoro mury już stoją, jak oceniacie wielkość pomieszczeń? Szczególnie o salon z jadalnią i kuchnię nam chodzi. Czy na tym etapie budowy są rzeczy, które byście zmienili?
    Odnosimy wrażenie, że przesuwaliście okna na frontowej ścianie do zewnątrz domu.

    Do Szczecina daleko trochę, a szkoda bo chętnie byśmy pooglądali na żywo Powodzenia w dalszych pracach.

    Pozdrawiamy

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cześć

    tak przesunęliśmy okna do zewnątrz, ponieważ zamieniliśmy przejscie do garażu z łazienką i łazienkę będziemy miec teraz od frontu z oknem. ( ta pierwotna łazienka to taka wąska miniaturka łazienki, powstał z tego idealny korytarzyk= przejscie do garazu)Dzięki przesunięciu okna mogliśmy uzyskać miejsce na szafę w wiatrołapie (wnęka), a w kuchni trochę wiecej miejsca na jednej ze ścian , Dodatkowo poszerzalismy garaż i w ten sposób chcieliśmy jakoś zachowac proporcje dom/garaż.
    można też sie zastanowić nad szerokością drzwi wejsciowych oraz wysyokościa bramy garażowej bo jest niestandardowa.

    Ogólnie co możnaby zmienić a co stwierdziliśmy po fakcie, to wielkość okien Są dość niestandardowe (przez co droższe) w zasadzie w kuchni i naszej nowej łazience zajmuje cala ścianę. Ale za to jak będzie jasno
    My preferujemy minimalizm w umeblowaniu to jakoś się nam nasze zaplanowane mebelki w salono -jadalni zmieszczą, ale przez okna tarasowe jest ograniczone pole manewru. Zresztą nie ma co narzekać salon z jadalnią jest duży- usunęliśmy scianki odgradzające kuchnię od salonu oraz pomieszczenie 1/4

    poniżej wklejam fotkę kuchni z częścią jadalną ( jak widać zrobiliśmy też lane schody)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131026_172240.jpg
Wyświetleń:	1084
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	222442

    pod schodami uzyskaliśmy schowek - tymczasowo na taczkę
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131026_172250.jpg
Wyświetleń:	1063
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	222443

    usuneliśmy też pralnię na górze i zrobiliśmy ja na strychu, tym samym mamy większą łazienkę.

    tak jak pisaliśmy wcześniej, podstawą jest też podniesienie ścianki kolankowej, dzięki czemu pomieszczenia na górze są bardziej wygodne.
    zrobiliśmy też dwa okna włazowe na dach przy kominach, zamiast stopni kominiarskich.

    w tym tygodniu będą okna rolety i drzwi - prawdopodobnie

    pozdrowienia

  4. #44

    Domyślnie

    Alkam - miło popatrzeć na gotową Galileę. My w tym roku zaczęliśmy chyba jako pierwsi (07.2013), a skończymy jako ostatni. Raz ekipa zniknęła na 3 tygodnie, a jak mieli zrobić dach to zniknęli na 6 tygodni, co bardzo przeciagnęło nam termin zakończenia stanu surowego. Na szczęście w tym tygodniu przyszli i pniemy się z więźbą. Mam nadzieję,że max. za 3 tygodnie zakończymy budowę (nie wiem ile trwa położenie więźby i dachówki). Alkam - jeśli możesz podać dokładny koszt budowy to bardzo Cię proszę. Ja jak kupię wszystko do dachu i rynny to też podam koszt, z tym, że ciekawi mnie ile wychodzi Galilea 2M, bo kusiła mnie, ale ostatecznie wybraliśmy zwykłą. Napisz jaką masz dachówkę, wygląda na Allegrę 9, macie boczną?i jaką folię użyłeś? a okna dachowe jakiej firmy? Te rzeczy dość znacznie wpływają na cenę. Ja się właśnie zastanawiam czy wprawiać okna dachowe, bo zwykłych w tym roku nie wprawiamy i boję się, że wtedy łatwiej zdemontować okno dachowe, skoro jest dostęp od środka. Podpowiedzcie proszę. Przy okazji zapytam też czy prawdą jest, że trzeba mieć wszystkie faktury z tego roku, żeby móc sobie odliczyć podatek czy przyszły rok też wchodzi w grę? Dzięki. Pzdr

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witamy Klubowiczka,

    Wygląda na to, ze zaczęliśmy podobnie, my 30 lipca.
    Całkowity koszt SSO z dachem podamy myślę w połowie listopada. My rozliczamy się z naszym wykonawcą za robociznę + materiał (zgodnie z przedstawianymi nam fakturami) Takim sposobem nie płacimy 23 % VAT-u tylko własnie jak za usługę 8%. Jesli chodzi o faktury za materiały, od których mozesz odliczyć różnicę VAT-u muszą być wystawione do 31.12.2013, rozliczyć je możesz nawet przez 5 lat (chyba) ale ważne jest by były wystawione do końca tego roku.
    Nasza dachówka to właśnie Koramic Alegra 9 czarna angoba szlachetna. Jeszcze nie mamy, wlaśnie czekamy na dostawę dachówki krańcowej(bocznej).Ponoć bardzo popularna jest w naszym regionie teraz ta dachówka i niestety trzeba troszkę czekać. Jesli chodzi o czas, u nas wieźbę robili około tygodnia, akurat była ładna pogoda i materiał na czas + perfekcyjna ekipa cieśli z dachówka dłuzej schodzi wlasnie przez oczekiwanie na materiał.
    Folię mamy VAXO, okna dachowe VELUX obrotowe, obecnie w mieszkaniu mamy uchylno - obrotowe również Veluxa i nie jesteśmy zadowoleni co do szczelności- ponoć przez ten uchył. Rynny Tytan Cynk. Naszym zdaniem lepiej zrobić okna połaciowe odrazu. I tak będziecie pewnie zabijać otwory okienne i drzwiowe na zimę to chyba aż tak łatwego dostępu nie będzie ? Poza tym okien połaciowych raczej się tak łatwo nie demontuje?
    My prawdopodobnie w tym tygodniu będziemy mieć okna, rolety i drzwi Przez zimę zamierzamy jeszcze troszkę podziałać w srodku
    pozdr.

  6. #46

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Murator dzisiaj przesłał artykuł o Vat, więc jeszcze doczytam, ale tak właśnie myślałam. Szkoda, bo zakupów będzie dużo więcej, a nie będzie można potem tego odliczyć, np. wanna
    Co do dachówki też mamy Alegrę 9, z tym, że antracyt. W porę dowiedzieliśmy się, że składy w których ją wycenialiśmy zaczynają mieć braki i kupiliśmy, przyjechała właśnie wczoraj w komplecie. Mamy boczną, ale teraz uznałam, że ładniej wygląda dach wykończony blachą (jak jest porządnie zrobiony), bo wtedy jest równa krawędź, a tak to są schodki i jeszcze dzielone na 52, bo tyle jest dachówki Biorę tu pod uwagę tylko i wyłącznie estetykę Jeśli chodzi o dachówkę to z Koramiciem nie ma problemu, bo w innych firmach to się dzieją różne rzeczy. Kolega buduje też Galileę - wybrał dachówkę, wycenił, a teraz się okazało, że wstrzymali produkcję na 3 miesiące tego koloru, no i na szybko wybiera inną To normalne, że przerywają produkcję, ale jak chce się mieć fakturę do 31.12 to może się nie udać. Trzeba szukać po składach - kto jeszcze ma. My mamy folię Tyvek Pro - podobno bardzo dobra, miałam próbkę i wygląda porządnie. Rynny stalowe Galeco czarne. Okien dachowych jeszcze nie mamy, ale skłaniamy się ku firmie ROTO - rozmawialiśmy z przedstawicielem i chyba sa to porządne okna. Myślę, ze skoro faktury muszą być do końca roku to okna zwykłe też kupimy, ale nie wiem czy je wprawiać, bo my mamy plaże w domu - nie mamy ślepych wylewek, bo nie mamy zrobionej kanalizacji. Poza tym, jeśli wprawimy okna, to może być nieciekawie z wylewkami i tynkami, bo okna bardzo się przy tym niszczą. Muszę przemyśleć. Alkam napisz na priv ile kosztują rolety - też chciałam kupić na dół domu, jakie kupowaliście - elktryczne?, jak mocowane w ścianie czy styropianie? Jesteście o krok przed nami to moze jeszcze da się coś zmienić Pozdrawiam wszystkich Galilejczyków

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylaszym

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-312
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! Przmierzamy się z mężem do zakupu tego projeku... czy jest tu ktoś z Poznana lub okolic kto buduje ten dom? Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez sylaszym ; 07-11-2013 o 17:43

  8. #48

    Domyślnie

    Witajcie
    Założyciele wątku po długich przeprawach z urzędnikami wyszli zwycięsko i mogli zabrać się za Galilejkę
    Aktualnie jesteśmy w trakcie prac związanych fundamentami. Ile zdążymy zrobić w tym roku - zdecyduje pogoda.
    Co do zmian - poszerzony garaż, podniesiona ściana kolankowa, poszerzone ławy fundamentowe (ze względu na teren na którym budujemy), wydłużone schody (przez co są mniej strome), pomieszczenie gospodarcze podzielone na dwa.
    Przy okazji jakieś fotki umieszczę

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hatan

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    44

    Domyślnie Połączenie łazienki z pralnią.

    Cytat Napisał piotrku20 Zobacz post
    Hatan,
    projekt wygląda ciekawie. Zastanawiam się tylko, czy nie obawiacie się, że brak drzwi z wiatrołapu/przedpokoju do kuchni i salonu będzie wychładzać dom w okresie zimowym?

    Wspominacie o połączeniu łazienki z pralnią. My również zastanawiamy się nad takim połączeniem. W pierwotnym projekcie nie ma miejsca na prysznic, a chcielibyśmy mieć wannę i oddzielnie natrysk. Moglibyście rozwinąć swój pomysł na łazienkę powiększoną o pralnię?

    Z nowych pomysłów, jakie nam się urodziły - do przemyślenia - to zrobienie schowka pod schodami. Przy założeniu schodów wylewanych. Co myślicie?

    Klubowiczko - jak postępy na placu boju?

    Pozdrawiamy
    Łazienka połączona z pralnią poprzez wyburzenie ściany łączącej oba pomieszczenia. Jeśli to będzie możliwe z uwagi na skosy, to natrysk wykonany będzie w miejscu pralni na całości poprzez wmontowanie przesuwnych drzwi kabiny w miejscu ścianki działowej dzielącej pomieszczenia, a pozostałe ściany wyłożone płytkami. Rozważamy również montaż modułowej sauny z natryskiem w tym miejscu. Z pewnością zdecydujemy dopiero wówczas, kiedy będziemy bliżej realizacji. Na wszelki wypadek wentylacja oraz kabel 400V będzie dociągnięty w wyznaczone miejsce.
    A propos drzwi w wiatrołapie, to owszem przewidziane lecz niewrysowane w projekt.
    Pozdrawiam

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Witamy wszystkich aktywnych forumowiczów

    Jak tam postępy na Waszych budowach?

    Alkam - mam nadzieję, że pierwsze przymrozki nie pokrzyżują mocno Wam planów. Co planujecie zrobić jeszcze przed zimą? Czy jesteście już w stanie podać koszt budowy stanu surowego otwartego?

    AM&KM - na jakim etapie jest Wasza budowa?

    Zachęcam budujących Galilee 2m do wrzucania zdjęć z placu boju

    My do końca roku musimy zrobić ostateczna adaptację. Kilka zmian się zebrało:
    1. Przeniesienie kominka w miejsce schowka 1/4, jako wolnostojący słup z możliwością obejścia go dookoła
    2. Powiększenie łazienki 1/6 kosztem schowka/garderoby 1/8. Przesunięcie ściany o ok 30 cm
    3. Wylewane schody plus schowek pod schodami
    4. Zmniejszenie okien w kuchni, gabinecie i schowku/garderobie; z 210 cm na jakieś 180 cm.
    5. Drzwi/okno w jadalni podniesione na około 40 cm od podłogi
    6. Na piętrze - wejście do garderoby z sypialni
    7. Poszerzenie bramy garażowej z 450 cm na co najmniej 500 cm
    8. Ogrzewanie podłogowe w kuchni i łazienkach, może w salonie
    9. Monolit

    Co sądzicie o powyższych pomysłach?

    Pozdrawiamy

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witamy Galilejczyków,

    Widać, że troszkę się u nas na forum ruszyło
    Na wstępie chcielibyśmy przeprosić za zamieszanie z nickami Alkam i AM&KM to my jedni i ci sami , raz kiedyś zapomnieliśmy loginu i tak wyszło... przepraszamy.

    U nas prace wrą, zresztą widać po godzinie pisania postu Wszystko przed Wami!!
    Śmiejemy się, że mamy stan surowy przymknięty,brakuje kilku okien dachowych i kominków wentylacyjnych, dlatego jeszcze sie nie rozliczyliśmy z wykonawcą, ale wkrótce będziemy mogli podać koszt SSO z dachem.
    Okna mamy już zamontowane, brakuje bramy garażowej i głównych drzwi- mają być na dniach. te dwa otwory zabezpieczyliśmy tymczasowo, bo w srodku już działają elektrycy, jutro instalacja odkurzacza centralnego i w połowie przyszłego tygodnia tynkarze także dzieje się...
    U nas jeszcze nie jest tak zimno, żeby mroziło , mamy nadzieję działać cały czas. po tynkach hydraulika, ogrzewanie i może przydomowa oczyszczalnia ścieków ( o ile się uda przed wielkimi mrozami) , po tym posadzki i można dalej w środku "rzeźbić", ocieplenie dachu, regipsy itp. Na wczesną wiosnę jesteśmy wstępnie umówieni z płytkarzem.
    Poniżej załączę kilka zdjęć
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131107_183236.jpg
Wyświetleń:	867
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	224575 okno tarasowe salon
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131107_183246.jpg
Wyświetleń:	799
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	224576okno w kuchni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131107_183302.jpg
Wyświetleń:	829
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	224577 kuchnia i jadalnia
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131109_111620.jpg
Wyświetleń:	823
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	224580   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131109_111641.jpg
Wyświetleń:	614
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	224581  

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    jeszcze kilka zdjęć góry, co prawda nie są najlepszej jakości ale będzie coś widać na pewno:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131109_112542.jpg
Wyświetleń:	801
Rozmiar:	68,0 KB
ID:	224582 widok ze schodów na poddasze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131109_112853.jpg
Wyświetleń:	829
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	224583 widok ze strychu (pomieszczenia nad garażem)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131109_113029.jpg
Wyświetleń:	823
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	224584 powiększona łazienka kosztem pralni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131109_112701.jpg
Wyświetleń:	885
Rozmiar:	65,2 KB
ID:	224585 strych
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20131113_085038.jpg
Wyświetleń:	847
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	224586

    Piotrku, jeśli chodzi o ogrzewanie, robimy prawdopodobnie po całości podłogówkę, plus grzejniki w łazienkach, pralni i na strychu. W garażu sam grzejnik/grzejniki. Kocioł na paliwo stałe.
    Jeśli chodzi o bramę garażową, my jej nie poszerzaliśmy ale sam garaż owszem o 1m - i tak wysokosc bramy jest już niestandardowa - musieliśmy obniżyć otwór o 5 cm, żeby uniknąc 1500 zł wiecej za niestandardowy wymiar bramy. Myślimy, że na szerokość też może być podobnie z dodatkowymi kosztami.

    przesyłamy pozdrowienia i również czekamy na Wasze fotki
    A&K

  13. #53

    Domyślnie

    Witam, ja za niedługo również zamieszczę zdjęcia. Chciałam się pochwalić czymś konkretnym, więc czekałam jak zrobią dach, ale ekipa biega po innych budowach i wszystko idzie dużo wolniej niż na początku. Alkam - bardzo by mi zależało na zdjęciu garderoby - jaka duża ona jest? My wprawdzie mamy już ściankę postawioną, ale jeszcze się wacham czy jej nie zburzyć. Mamy ulokowaną ścianę tak, że w 1 pokoju będzie garderoba, a w drugim zaraz przy wejściu mamy wnękę na szafę. Podzieliliśmy obecną garderobą tak jakby 2/3 do 1/3. Co do pralni to faktycznie jest mała, ale my ją zostawiamy -zmieści się w niejpralka i wieszanie prania na suszarkach sufitowych, poza tym trzeba gdzieśtrzymać odkurzacz czy inne drobiazgi, a nagórze nie ma szans znaleźć zakamrka, bo wszystko jest wykorzystane na pomieszczenia, chyba, ze ktoś będzie trzymał odkurzacz w garderobie albo ma centralny A tak swoją drogą na jakim etapie trzeba podjąć decyzję o odkurzaczu centralnym i jaki jest koszt? Podobno jest to ciekawe rozwiązanie, gorzej jak się zatka. Łazienka wydaje mi się wystarczająca jeśli ma być tylko wanna, jeśli ma być prysznic to już trochę ciasno, gdyż łączenie dachów zabiera trochę powierzchni łazienki. Pokoje wydają się w miarę duże, oprócz tego ulokowanego naprzeciw łazienki. My myśleliśmy o przełozeniu łazienki nad łazienką, bo są o wiele niższe koszty, woda ciepła szybciej dociera, no i pewnie ekonomiczniej, ale akurat mamy ten pokój od południa i trochę żal nam słońca, bo mamy go niewiele. Nikt nie stanął na działce z kompasem i ulokowaliśmy dom równolegle do ogrodzenia, co dało nam nieoczekiwany efekt, no ale tego juz nie zmienimy. Alkam po co zabudowałeś do połowy przedsionek? zmniejsza się przestrzeń - nie lepiej balustrada?, no chyba, ze macie jakieś plany Jeśli chodzi o słupy to my nie mamy ich w ścianach. Budowniczy stwierdził, że ściany często pękają, bo drewno pracuje. 2 schowaliśmy w garderobie/szafie, 1 w pralni i 1 w małym pokoju. Z ciekawości zapytam czy czarna więźba jest malowana impregnatem czy jeszcze czymś. U nas są wszystkie zielone (bodajże Fobos), my mamy pomarańczową (Korasit czy coś takiego). Gdzie kupowaliście okna? Alkam - podziwiam za tempo. Jutro postaram sie dodać moje zdjęcia tego co mam Pozdrawiam

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cincincin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    42

    Domyślnie

    witam,
    widzę, że postęp w budowie ruszył.
    Ja zamierzam ruszyć w marcu.
    wciąż jeszcze mam dylemat ad. ściany zewn.
    nie wiem, czy ytong 24 czy porotherm.
    ocieplenie nie wiem czy styropian 20cm czy wełna mineralna.
    czym Wy ocieplacie?
    Pozdrawiam Marcin

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cincincin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    42

    Domyślnie

    a ;powiedzcie prosz\ę, czy potrzymaliście zestawienie z pracowni ad. bloczków ytonga?
    nic takiego w projekcie nie ma, załącznika też takiego nie otrzymałem. Rozumiem, że to musi kier budowy wyliczyć?
    Galilea Mała, garaż poszerzony o 90 cm.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrku20

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-115
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cześć,

    dzięki za załączane zdjęcia. Pozwalają one lepiej zwizualizować sobie w głowie dane pomieszczenie.

    Alkam - patrząc na zdjęcie okna trasowego w salonie zastanawiamy się czy tutaj też przesuwaliście okno w stronę ściany? Czy wszystko jest zgodnie z pierwotnym projektem?

    Kwestia kominka - pisaliście, że zostawiacie tak jak jest w projekcie. Macie już jakiś pomysł, jak dokładnie będzie wyglądał kominek? Na której ścianie - tej na zewnątrz czy tej wspólnej z gabinetem? My niby chcemy przenieść kominek - tak jak pisaliśmy w poprzednich postach - ale ostatecznie wahamy się jeszcze.

    Klubowiczko - czekamy na zdjęcia z Twojego placu boju

    Pozdrawiamy serdecznie

  17. #57

    Domyślnie

    Dzień dobry.

    Na wstępie przepraszam wszystkich, którzy pisali do mnie na pw, a ja nie odpowiedziałem. Uczyniłem to dopiero teraz. Nie zaglądałem na forum za często, a na skrzynkę wcale.
    Niestety nie rozpocząłem budowy, bo wiadomo, w Polsce każdy dupek z pieczątką i nadanym uprawnieniem jest najważniejszy i jedyne czego nie może, to zarządzać porą wschodów i zachodów słońca. Sprawa rozbijała się o przyłącze kanalizacyjne. Trwało to 7 miesięcy. Przerobiliśmy całą procedurę drugi raz i skończyliśmy w miejscu w którym zaczynaliśmy (działkę kupiłem z wszelkimi uzgodnieniami, papierami, czyli tylko budować). Długo by o tym pisać.
    Podsumowując, pozostała mi adaptacja i PNB, co mam nadzieję uzyskać do końca stycznia najpóźniej i ruszam na wiosnę z budową.
    Widzę, że postępy macie bardzo duże. Super, gratuluję! Mam tylko jedno zastrzeżenie, publikujecie za mało zdjęć Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

  18. #58

    Domyślnie

    cincincin
    Porotherm jest materiałem ceramicznym, sprawdzonym od setek lat. W zasadzie wszystko o nim wiadomo i w naszych warunkach klimatycznych jest najlepszym materiałem budowlanym. Beton komórkowy jest materiałem stosunkowo nowym. Ma swoje zalety, głównie ciepłochronność i łatwość wykończenia (w tym roboty instalacyjne), ale ma też i wady. Jedną z największych wad jest moim zdaniem to, że pęka w czasie użytkowania. Spełnisz wszystkie wymogi technologiczne przy wznoszeniu ścian, a i tak będą powstawały pęknięcia. Dlatego ja stawiam na ceramikę, a Ty masz trudny orzech do zgryzienia. Co do ocieplenia, na pewno sobie poczytałeś na temat zalet i wad materiałów izolacyjnych. Wełna gdy zamoknie, traci swoje własności izolacyjne, jest droższa i bardziej pracochłonna przy montażu. Obecnie mieszkam w budynku ocieplonym styropianem, woda nie leje mi się po ścianach, jest ciepło. Zatem po co przepłacać? Ja zastosuję styropian 15 cm.
    I na koniec odpowiedź na Twój drugi post DOMPLAN nie dołącza zestawienia materiałów budowlanych, a szkoda. Takie zestawienie trzeba zrobić samemu, chyba że koledzy i koleżanki, którzy mają zakończony stan surowy podrzucą jakieś ilości materiałów wykorzystanych podczas budowy.

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cincincin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    42

    Domyślnie

    dzięki wielkie.
    Mam jeszcze kilka tygodni przed zakupem materiałów na zastanowienie się.
    Jeśli ktoś byłby łaskaw podrzucić mi na [email protected] mniej więcej zestawienie dot. zapotrzebowania na materiały budowlane, to byłbym wdzięczny.
    Buduję Galilea Mała z poszerzonym garażem o 90cm.

    Wciąż dumam nad porotherm/ytong; styropian/wełna

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Alkam

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Szczecin okolice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ja długo nad ociepleniem nie dumałem
    Szwagier ocieplił dom wełną i okazało się że zacieka mu woda pod balkonem własnie w ową wełne. Wszystko wykonane z duza starannością i sztuką budowlaną ale jednak zacieka. Stres w takim przypadku nieziemski. Wiec po co przepłacac i do tego sie stresowac gdy coś bedzie nie tak?
    A o zestawienie materiałów podpytaj w watku Galilei małej bo jednak tam chyba wiecej osoób sie udziela w temacie tego projektu.
    Pozdrawiamy

Strona 3 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony