dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 20
Pokaż wyniki od 381 do 393 z 393
  1. #381

    Domyślnie

    Mam pytanie... jestem zainteresowana kupnem działki, właściciel wystąpił o warunki zabudowy, działka jest rolno-leśna, prawdopodobnie wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, działka ma około 1100 m2, dom będę chciała wybudować nie wczęśniej niż za jakieś 10 lat, póki co działka będzie slużyła mi jako rekreacyjna. W studium uwarunkowań (gmina Wiązowna, a chodzi konkretnie o kopki) w częsci o kierunkach zagospodarowania przestrzennego przeczytałam, że minimalna wielkość zabudowy dla przedmiotowego terenu pod dom jednorodzinny wynosi 1200 m2, WZ są bezterminowe, z tego co wiem w momencie gdy za jakiś czas wejdzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego mogą zostać anulowe, czy może się wtedy okazać, że nie dostanę pozwolenia na budowę na przedmiotowej działce mimo wcześniej wydanych WZ??? bardzo proszę o pomoc w temacie

  2. #382

    Domyślnie

    Cytat Napisał monke Zobacz post
    Mam pytanie... jestem zainteresowana kupnem działki, właściciel wystąpił o warunki zabudowy, działka jest rolno-leśna, prawdopodobnie wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, działka ma około 1100 m2, dom będę chciała wybudować nie wczęśniej niż za jakieś 10 lat, póki co działka będzie slużyła mi jako rekreacyjna. W studium uwarunkowań (gmina Wiązowna, a chodzi konkretnie o kopki) w częsci o kierunkach zagospodarowania przestrzennego przeczytałam, że minimalna wielkość zabudowy dla przedmiotowego terenu pod dom jednorodzinny wynosi 1200 m2, WZ są bezterminowe, z tego co wiem w momencie gdy za jakiś czas wejdzie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego mogą zostać anulowe, czy może się wtedy okazać, że nie dostanę pozwolenia na budowę na przedmiotowej działce mimo wcześniej wydanych WZ??? bardzo proszę o pomoc w temacie
    1. Po uchwaleniu MPZ warunki zabudowy tracą ważność. Więc tak jakby ich nie było
    2. Wydaje mi się, że raczej nie będzie problemów z budową na działce jedynie o 10% mniejszej od zezwalającej na zabudowę. Bardziej bym się martwił statusem działki (rolna-leśna). Jeśli uda ci się przekształcić na "B" to jesteś w domu mimo uchwalenia planu zagospodarowania.

  3. #383
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Zawsze można iść za ciosem. Wystąpić o pozwolenie na budowę i robić „ruchy pozorne” raz na 3 lata, tak aby PnB nie straciło aktualności.
    Ale uwaga. Jeśli gmina przystąpiła do uchwalania MPZP, to wstrzymane zostanie wydawanie WZ.
    Kupno działki bez WZ wydaje się ryzykowne, a w takim przypadku (widmo uchwalenia MPZP) czasu na otrzymanie PnB raczej niewiele.
    Ryzykowne wydaje się też kupno działki która nie spełnia wymogu powierzchni – bez względu na ilość %. - są to wartości minimalne i raczej nie do negocjacji.

    Do alus - skoro minimalna płaca wynosi np. 1000zł, to można wypłacać tylko 900zł – wszak to mniej tylko o 10% ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Ale uwaga. Jeśli gmina przystąpiła do uchwalania MPZP, to wstrzymane zostanie wydawanie WZ.

    niekoniecznie, w mojej gminie przystąpiono do uchwalenia MPZP, jednak nadal wydawane są WZ
    najlepiej zapytac w gminie czy wydadzą wz i ile to potrwa
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  5. #385
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Valdis52

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    6

    Question Miejsca do parkowania wymuszone przez WZ

    Witam wszystkich na tym forum. Jestem tu po raz pierwszy.
    Mam problem spowodowany tym, że niewiadomo po co i dlaczego wpisano mi
    do WZ , że na działce muszę wyznaczyć dwa miejsca do parkowania samochodu,
    w związku z nadbudową budynku stojącego już od 70-ciu lat.
    Między innymi na tej podstawie Starostwo w Pruszkowie nie zatwierdziło mi projektu i odmówiło wydania PnB
    Moja historia w wątku poniżej :
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171944-Jak-długo-czekałeś-na-pozwolenie-na-budowę-oceń-urząd.
    Chciałbym sie dowiedzieć czy wyznaczenie takich miejsc jest wymogiem obligatoryjnym,czy tylko nadinterpretacją jakiegoś rozporządzenia, albo
    wynikiem zastosowania kalki (wzoru?) decyzji stosowanej dla wygody urzędniczek.
    Wymogi jakie mają do zastosowanie do wyznaczania takich miejsc w przypadku domku jednorodzinnego są kompletnie idiotyczne i naruszają w sposób ewidentny moją wolnośc osobistą i prawo własności.
    Zrozumiałe są jedynie w stosunku do domów zamieszkałych przez co najmniej dwie rodziny w celu zapobieżenia konfliktom
    związanym z parkowaniem samochodu. Czy stosowanie ich do domku jednorodzinnego jest zgodne z prawem ??
    Od znajomych wiem, że w projekty wpisywana jest kompletna fikcja aby zaspokoić ten wymóg.
    Jaka jest szansa na uwolnienie się od tego wymagania na etapie odwoływania od decyzji odmownej wydanej przez Starostwo ??

  6. #386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sly1234

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    108

    Domyślnie

    Ja mam również pytanka co do WZ

    1. Jeżeli mam w WZ dom jednorodzinny z garażem to czy mogę wybudować taki dom bez garażu?
    2. czy mogę ponownie wystąpić o nowe WZ ? zmieniłbym parametry domu (kont nachylenia, pow. zabudowy itp.)

  7. #387
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Audytor

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    opolskie
    Kod pocztowy
    46-083
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    zwracam się ze swoim problemem dotyczącym WZ, mianowicie mam pytanie czy w sytuacji gdy gmina zawiesiła wydawanie WZ, jest możliwość ( jakaś procedura) uzupełnienia wydanych już wcześniej WZ o wpis dotyczący możliwości wykopania studni gdy nie ma sieci wodociągowej?
    Mam warunki zabudowy wydane już ponad rok temu i w nich właśnie jest mowa o przyłączeniu budynku do sieci, jednak jak się okazuje to tej sieci tam nie ma, a starostwo upiera się że skoro w WZ nie ma mowy o studni to jej być nie może. Wniosek o uzupełnienie WZ o zapis o studni poszedł do gminy, jednak chciałbym sie przygotować na walkę w razie negatywnej odpowiedzi.
    z góry dziękuję i świątecznie pozdrawiam

  8. #388
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    groszek4eli

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.
    Czy można uzyskać dla nowego inwestora (drugiego współwłaściciela) warunki zabudowy i pozwolenie na budowę na tej samej (dużej działce), na którą już wydano pozwolenie na budowę? Pierwszy inwestor nie zakończył budowy. Bracia mają współwłasność działki o powierzchni 1,6ha.

  9. #389
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zlotelany

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    57

    Domyślnie

    Mam dużą działkę bez planu miejscowego, chcę się pobudować. Mogę to zrobić na zasadzie siedliska - czyli wystąpić o wydanie WZ na zabudowę siedliskową (mam prawo budować siedlisko, ze zgodą nie będzie problemów). Mogę też wystąpić o WZ na "normalną" zabudowę - taką też na 100% otrzymam bo działka spełnia wszystkie warunki.
    Zastanawiam się, co dla mnie korzystniejsze i czy są w ogóle jakieś różnice miedzy siedliskiem a "normalnym" domem. Czy np dla siedliska łatwiej mi będzie przeforsować zgodę na przydomową oczyszczalnie zamiast kanalizy i własną studnię głębinową zamiast wodociągu? Obydwa te "cywilizacyjne udogodnienia" są w pobliżu działki, ale ja ich nie chcę bo woda z kanalizą są u nas chyba najdroższe w Polsce, w dodatku woda podłej jakości...
    Macie jakieś argumenty za/przeciw siedliska i za/przeciw normalny dom?

  10. #390

    Domyślnie

    Witam
    Jeśli mogę to zapytam. Czy są jakieś przepisy które regulują jak długo ważne są warunki zabudowy. Dostałem decyzję z UG w której nie ma daty do której są ważne.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  11. #391

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam to studnię do jakiejś głębokości można wykonać na zgłoszenie. Pozwolenia chyba wymagają studnie głębinowe o określonym poborze wody.
    podobny temat tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...hce-pozwolenia



    Cytat Napisał Audytor Zobacz post
    Witam wszystkich,
    zwracam się ze swoim problemem dotyczącym WZ, mianowicie mam pytanie czy w sytuacji gdy gmina zawiesiła wydawanie WZ, jest możliwość ( jakaś procedura) uzupełnienia wydanych już wcześniej WZ o wpis dotyczący możliwości wykopania studni gdy nie ma sieci wodociągowej?
    Mam warunki zabudowy wydane już ponad rok temu i w nich właśnie jest mowa o przyłączeniu budynku do sieci, jednak jak się okazuje to tej sieci tam nie ma, a starostwo upiera się że skoro w WZ nie ma mowy o studni to jej być nie może. Wniosek o uzupełnienie WZ o zapis o studni poszedł do gminy, jednak chciałbym sie przygotować na walkę w razie negatywnej odpowiedzi.
    z góry dziękuję i świątecznie pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  12. #392
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel_rzep

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Łysomice
    Kod pocztowy
    87-148
    Posty
    1

    Domyślnie

    Posiadam ziemię rolną - klasoużytki ŁV i W , powierzchnia działki 1,6ha (nie mam statusu rolnika indywidualnego) - działka ma dostęp do drogi publicznej - front działki przylegający do drogi ma 56m (nie ma natomiast żadnych przyłączy - mam pismo z energetyki o zapewnieniu dostaw prądu). W odległości 350 - 360m zabudowa jednorodzinna (działki po 12a - 14a z domami jednorodzinnymi), niestety nie przylegająca do tej samej drogi co moja działka. Dla mojej działki nie ma wydanych warunków zabudowy, nie jest również objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, jest natomiast studium (zrzut z ekranu poniżej), w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma żadnej zabudowy. Jedynie na przeciwko mojej działki (po drugiej stronie ulicy do której przylega front mojej działki) jest prawdopodobnie zabudowa zagrodowa (piszę prawdopodobnie bo nie wiem jaki jest jej status administracyjny - wygląda jak zabudowa zagrodowa), natomiast zjazd z tej nieruchomości jest od drugiej strony (ta działka graniczy "plecami" z drogą do której przylega moja działka), mam nadzieje że na razie wszystko jest czytelnie opisane - pomimo pewnych zawiłości. Chciałbym na działce postawić dom jednorodzinny (około 200-230mkw) oraz garaż (3 stanowiska) z konstrukcji stalowej i płyt warstwowych. Sprawa pierwszorzędna to wydanie warunków zabudowy, z możliwością wybudowania domu jednorodzinnego z garażem wolnostojącym, bądź zespołu budynków w skład których wchodzi budynek mieszkalny... Nie może być to "zabudowa zagrodowa" z uwagi na to iż nie mam kwalifikacji rolniczych, nie mam również gospodarstwa, więc nie będę mógł zrealizować inwestycji. W urzędzie Pan zajmujący się wydawaniem w imieniu Wójta WZ poinformował mnie że prawdopodobnie będzie to zabudowa zagrodowa, czy wydzielając 30a z działki 1,6ha zwiększam szanse na uzyskanie WZ korzystnych dla mnie czy nie ma to znaczenia? Co mogę zrobić by zwiększyć szanse na pozytywne dla mnie WZ? Proszę o opinię. Dziękuję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opis gruntu - bd.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	439740
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Studium.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	439741
    Ostatnio edytowane przez Pawel_rzep ; 21-01-2020 o 12:38

  13. #393
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawelorg84

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Uniejów
    Kod pocztowy
    99-210
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wydaniendecyzki o warunkach zabudowy.
    Witam mam spory problem
    Kupiłem działkę która została wydzielona już większej działki dla której były wydane warunki zabudowy. W wydanej decyzji nie było żadnych ograniczeń czy zastrzeżeń było nawet wprost napisane że teren inwestycji nie jest objęty ochroną archeologiczna.
    Akurat to najmniejszy problem bo otrzymałem pismo z Ministerstwa Środowiska że nie uzgadniają projektu ponieważ na tym terenie znajdują się złoża węgla. Czegoś nie rozumiem skoro poprzednia decyzja byla wydana w 2019 roku bez żadnych zastzrzeń to dlaczegoja nie mogę uzyskać zgody

Strona 20 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony