dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 20
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 394
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piori
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    26

    Domyślnie M122 Poranna mgła

    Witam,
    Poszukujemy z żoną domu parterowego z 4 sypialniami i już jesteśmy praktycznie zdecydowani na M122, lecz trwają jeszcze formalności związane z działką.
    Oto strona z projektem: http://projekty.muratordom.pl/projek...a,2314,1,0.htm

    Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego tematu o tym projekcie, a chyba projekt nie jest nowością - czyżby do tej pory nikomu się nie spodobał?
    Jeśli ktoś także rozważa budowę tego domku lub jest w trakcie albo już zakończył - proszę podzielić się swoją opinią.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KatiaIno

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witaj,
    projekt Poranna mgła występuje jako NOWOŚĆ w katalogu Muratora Jesień/Zima 2011/12. Również planujemy budowę tego domku, ale mamy zamiar dokonać kilka zmian. Jesteśmy na etapie odwiedzania urzędów i zbierania dokumentów(
    Pozdrawiam,
    Katia

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piori
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam
    Skoro nowość to wiele tłumaczy, zasugerowałem się wyceną kosztów budowy, która jest podana na I kwartał 2011 roku.
    My także planujemy małe zmiany, pozwolę sobie wkleić link do zdjęć z oryginalnym i przerobionym rzutem budynku: https://picasaweb.google.com/jarosin...MeaoO2t6c_RBA#
    Chcemy połączyć dwie małe łazienki w jedną i jeszcze trochę ją powiększyć kosztem garderoby, z której mamy zamiar zrezygnować i wstawić szafę pod zabudowę. W kotłowni chcę przesunąć drzwi, a w salonie w "części jadalnej" zamiast drzwi wstawić podwójne okno. Likwidujemy przejście przez spiżarnię oraz drzwi w korytarzach i w przedsionku. No i zastanawiamy się jeszcze nad tymi oknami narożnymi w kuchni, muszę rozeznać się w kosztach. Czyli w sumie niewielkie zmiany, w bryłę nie będziemy ingerować.
    A jakie zmiany Wy planujecie, jeśli to nie tajemnica?
    Pozdrawiam,
    Piotrek

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KatiaIno

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witaj Piotrze,
    troszkę czasu minęło, ale wróciłam na Forum). Zakupiliśmy już projekt w wersji lustrzanej i w czwartek wędrujemy do projektanta, aby dokonał stosownych zmian.
    Kilka pomysłów mamy podobnych np. w salonie w "części jadalnej" zamiast drzwi - podwójne (chyba wysokie) okno. Również chcemy zlikwidować przejście przez spiżarnię, drzwi w korytarzach i w przedsionku oraz drzwi do garderoby obok garażu. Jeśli chodzi o okna w kuchni to podobają nam się, jednak podobno nie można do nich zamontować rolet, więc....pewnie je zmienimy na jedno na środku ściany. Planujemy usunąć okienka przy drzwiach wejściowych (otrzymamy więcej miejsca na półki i szafę).Małą łazienkę "7" zamieniamy na pralnię z wejściem od strony korytarza. W ten sposób w garderobie uzyskamy dodatkową ścianę na półki lub szafę. A "6"-tka będzie łazienką również dla gości - publiczną, jak to mówi nasza pani projektant. Chcemy powiększyć pokój "15" kosztem kotłowni i zamienić go miejscem z łazienką "14" (dla oszczędności energii). Pokoje "13" i "12" położone są u nas od południa, więc w tym ostatnim zmieniamy położenie okna na tę właśnie stronę. Uff! I ostatnia rzecz: pozbywamy się rupieciarni "10". Na razie tyle planowanych zmian. A co będzie w rzeczywistości? Zobaczymy
    Jeszcze zapomniałam napisać, że chcemy zwiększyć wysokość pomieszczeń do 2,90-3,00 m.
    Miłego dnia,
    Katia

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    renia11748

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jedlice
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ja również nabyłm M122 bardzo mi się spodobała prywatność i bryła tej parteróweczki moje przeróbki są podobne do przeróbek Kati z tym że ja planuję przestawić spiżarnię2 na ścianę równoległom w kuchni 3 dzięki czemu mogę lekko wydłużyć ścianę między kuchnią a jadalnią co zwiększa ustawność salonu kuchni i jadalni spiżarnię zaadoptowałam na kuchnię z tym że wyrównałam ścianę zewnętrzną spiżarni z scianą zewnętrzną kuchenną co lekko zwiększa kubaturę od strony wejściowej.Przestawiłam również drzwi wejściowe w stronę garażu oraz równolegle umieściłam drzwi wejściowe z sieni do korytaża co likwiduje nam bezpośrednie wejście do salonu,oraz powoduje możliwość i ustawność małej garderoby w sieni Wprowadziłam łuk do kuchni od strony salonu co powoduje kuchnię ustawniejszą mającą lekką prywatność ale również otwartą na salon.Drzwi podobnie jak Katia usunełam wszystkie niepotrzebne w korytażu oraz salonie wprowadziłam wejście do małych łazieneczek od strony korytaża z czego jedną zaadoptowałam na pralnię.Garderoba również ma wejście od korytaża skasowałam drzwi i przejście od strony sypialni.Zastanawiamy się z mężem nad podobnym manewrem zamiany umiejscowienia łazienki przy kotłowni podobnie jak u Katji powoduje to oszczędność w postaci braku potrzeby stawiania 3 komina wentylacyjnego ponieważ wentylację łazienki można będzie podłączyć do kotłowni,ale jeszcze
    do końca nie jesteśmy do tego przekonani.Ale pomysł Pani nas zainspirował i debatujemy jesteśmy na etapie spraw papierkowych ,które właściwie prawie mamy za sobą w marcu lub kwietniu wylewamy fundamenty tylko kwestia pogody.Również szukałam na internecie i mam wrażenie że mało popularny lub nowy nasz domek na rynku bo brak zdięć z realizacji myślę że może nasze domki zainspirują bo naprawdę fajny

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KatiaIno

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zaraz wezmę projekt do ręki i popatrzę na Wasze zmiany. Może jeszcze wprowadzę jakieś drobne korekty)
    Pozdrawiam,
    katia

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kondziu77

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witajcie

    Jestesmy z zona rowniez zainteresowani zakupem tego projektu (a raczej wersji M122a). Mam pytanie na wstepie do Piotra: Jak wykonac rysunek rzutu podlogi wraz z wlasnymi zmianami? Chcialibysmy najpierw naniesc wlasne zmiany, moze nawet jeszcze przed zakupem projektu. I tu powiem, ze na kilka z wymienionych zmian rowniez sami wpadlismy i je zrobimy.
    A budowe domu chcielibysmy zaczac jeszcze w tego lata... Jak sie uda.
    Pozdrawiamy

    Asia i Konrad

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piori
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondziu77 Zobacz post
    Mam pytanie na wstepie do Piotra: Jak wykonac rysunek rzutu podlogi wraz z wlasnymi zmianami?
    Ja edytowałem plik graficzny ze strony z projektem za pomocą programu Adobe Fireworks, bo akurat takiego używam w pracy. Generalnie żmudna robota dla kogoś kogo to "nie kręci", wymaga trochę cierpliwości i precyzji. Na początek zawsze najlepiej wszystko rozrysować sobie na papierze i każdą kreskę konsultować z "drugą połową"
    Podzielcie się z nami jakie to za zmiany chcecie poczynić, może komuś też się spodobają i zdąży jeszcze je wprowadzić w życie nim będzie za późno
    Pozdrawiam

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kondziu77

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    38

    Domyślnie

    No to mnie sprowokowales Piotrze i zrobilem rysunek. W Corel Photo Paint. Tu powycinalem, tam powklejalem,... Przepraszam za kiepska ostrosc, ale generalnie widac zmiany w stosunku do oryginalu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom_2316_3_30339_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg
Wyświetleń:	1167
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	104964Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut_podlogi_ver01.jpg
Wyświetleń:	1400
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	104960

    Przerobka, o ktorej jeszcze nikt nie wspominal, jest wydluzenie garazu. Mysle, ze bedzie to od 1 do 2 m. Potrzebne jest miejsce na rowery, narzedzia, sprzet... Dzialke mamy dosc gleboka, wiec nie bedzie problemu. Nawet lepiej, bo wejscie glowne do domu bedzie dalej od plotu.
    Okna naroznikowe w kuchni wylatuja, bo nie byloby do nich rolet.
    Przejscia z sieni do spizarni nie bedzie.
    Lazienke 6 powiekszamy, a z 7 robimy pralnie kosztem plytszej garderoby 8.
    Drzwi miedzy salonem 4 a korytarzem 5 wylatuja, ale miedzy 5 a 14 zostana chyba aby oddzielic czesc z sypialniami i stworzyc obszar intymny.
    Co myslicie?
    Pozdrawiamy

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piori
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    26

    Domyślnie

    Żona planuje urządzić pralnię w łazience z oknem, bo przy suszeniu prania to chyba dobra sprawa. Dodatkowo wciśniemy tam prysznico-wannę (mniej więcej coś takiego http://zakupy.muratordom.pl/wanny-tr...i,843864,3237/ ), a prawdziwą dużą wannę i oddzielny prysznic chcemy zrobić w drugiej łazience, która po naszych przeróbkach będzie całkiem spora. Ewentualnie jeszcze wydzielimy z niej ścianką działową ubikację, ale to jeszcze wyjdzie "w praniu".
    A co do garażu - mam motocykl i dwa samochody, w tym jeden nieco starszej daty, przy którym trzeba ciągle coś dłubać. Ogólnie lubię spędzać czas na majsterkowaniu. Poza tym rowery, taczka, kosiarka... Ale ja raczej nie będę powiększał tego garażu w domu, tylko po prostu postawię oddzielny budynek (na początek pewnie tzw. blaszak, który przyda się także podczas budowy domu), gdzie będę mógł przeprowadzać poważniejsze naprawy bez skrępowania, że np. nasmrodzę czy nadymię spawarką itp.
    A jakie macie usytuowanie względem stron świata? U nas wejście będzie od wschodu, więc te okna w garażu wychodzą na północ i zastanawiam się czy przenieść jednego na drugą stronę, koło drzwi wejściowych, żeby trochę więcej światła wpuścić.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam
    Czy już ktoś zaczął budowę tego domu?? Jakie przewidujecie koszty stanu surowego otwartego??

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kondziu77

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał volvo460 Zobacz post
    Witam
    Czy już ktoś zaczął budowę tego domu?? Jakie przewidujecie koszty stanu surowego otwartego??
    Witaj,
    My jeszcze nie zaczelismy budowy. Kupujemy dzialke, kupujemy projekt i bedziemy planowac...
    Na razie orientujemy sie na kosztach szacunkowych podanych w projekcie.
    Pozdrowienia

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AngelikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-674
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witamy Forumowiczów,
    Właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, czekamy na uprawomocnienie i startujemy w połowie czerwca.
    Nasz projekt to Poranna Mgła M122
    W stosunku do pierwotnego projektu zmieniliśmy:
    -układ pokoi, tzn zamieniliśmy pokój z łazienką, tak że łazienka znalazła się przy kołowni
    -zwiększyliśmy sypialnię
    -z 2 małych łazienek zrobiliśmy 1, dostępną tylko dla sypialni, dla gości jest łazienka przy kotłowni
    -powiększyliśmy garaż, dłuższy o 1m
    -zmieniliśmy lokalizacje okien w pokojach i łazience
    -zlikwidowaliśmy zbedne dla nas drzwi w korytarzu
    -zmieniliśmy konstrukcję dachu na systemową kratownicę, co pozwoliło wyeliminować ciężki i drogi strop z Teriwy i wyeliminować kilka podciagów.
    no i jeszcze parę drobiazgów
    Chętnie wymienimy się z Wami doświadczeniami.
    Pozdrawiamy.
    Ostatnio edytowane przez AngelikaAndrzej ; 24-05-2012 o 20:18

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KatiaIno

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witajcie ponownie)
    My również odebraliśmy pozwolenie na budowę i po załatwieniu reszty formalności chcemy ruszyć jak najwcześniej.
    Nie wiemy tylko czy się cieszyć czy martwić)

  15. #15

    Domyślnie

    Ile czekaliście na pozwolenie??

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KatiaIno

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nam udało się uzyskać pozwolenie w 3 tygodnie) ale wiem, że niektórzy czekają nawet 3 miesiące.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AngelikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-674
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witamy
    Nam się udało uzyskać pozwolenie w pięć tygodni
    W poniedziałek zaczelismy naszą budowe.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KatiaIno

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    15

    Domyślnie

    My rozpoczęliśmy budowę 17 lipca. Fundamenty już są. A Wy na jakim jesteście etapie?
    Pozdrawiam

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AngelikaAndrzej

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-674
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witajcie
    My własnie jutro zalewamy wieniec, a 7 sierpnia przyjedzie konstrukcja dachu.
    Pozdrawiamy

  20. #20

    Domyślnie

    Możecie coś powiedzieć na temat kosztów ile co kosztowało? My zaczynamy w połowie sierpnia.

Strona 1 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony