dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 20
Pokaż wyniki od 381 do 394 z 394
  1. #381
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xjanek1

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysiajaw Zobacz post
    Ja się zastanawiam nad m122b, czyli teoretycznie prostszy, ale jak dla mnie idealnie ma wszystko co potrzebuję, garaż chciałam jednostanowiskowy, mam warunki zabudowy pisane pod ten projekt i działkę, teraz pewnie dalej ruszę z papierami, tylko najpierw muszę sprzedać swój obecny dom, dlatego kalkuluję sobie co i jak, w sumie będę miała do wydania jakieś 350tys., nie licząc mebli i sprzętów bo te mam. Mam nadzieję, że starczy
    Faktycznie od niedawna jest też wersja m122b. To stan zero powinien tu kosztować kilka tysięcy mniej.
    Dodam, że my w naszej wersji wydłużaliśmy jeszcze garaż o 1m co pewnie kosztowało parę setek więcej.

  2. #382

    Domyślnie

    Super tak zakładałam ok. 30tyś. Bo w projekcie jest 55 tys. A jak dalej z kosztami? Na jakim etapie jestescie i jak z kosztami, wychodZi to co podaje strona czy jednak mniej

  3. #383
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xjanek1

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysiajaw Zobacz post
    Super tak zakładałam ok. 30tyś. Bo w projekcie jest 55 tys. A jak dalej z kosztami? Na jakim etapie jestescie i jak z kosztami, wychodZi to co podaje strona czy jednak mniej
    Jesteśmy na etapie wylanego stropu więc z kosztów mogę podać tylko ściany (bez działowych): 17tys. oraz strop monolityczny: 23 tys.
    Na tych etapach za wszystko się płaci więcej niż przy domu z poddaszem użytkowym, który nie jest taki rozłożysty. Myślę o betonie, stali, deskach pod strop czy chociażby piachu do zasypania fundamentów. Jeszcze tylko drogi dach a później koszty będą porównywalne a nawet mniejsze bo nie ma np schodów.
    Jeśli chodzi o dach to wychodzi, że będzie to ok 75 tys. - pełne deskowanie jak w projekcie ale z dachówką cementową.

  4. #384

    Domyślnie

    W sumie, wychodzi mniej niż zakładałam, ja raczej będę kładła blachę modułową, w tym 122b dach jest troszkę prostszy więc wyjdzie trochę taniej. W tym domu co mieszkam właśnie mam poddasze użytkowe i koszt schodów był ogromny z tego co pamiętam samo wylanie 3tys. + drewno z robocizną kolejne 8tys. nie wspomnę o oknach dachowych których obecnie mam 7szt, za każde płaciłam coś koło 1100 zł, dlatego teraz chce parterówkę, a poddasze jako wyłącznie graciarnie, mam zamiar zrobić wejście z garażu, tam będą chociażby kartony które trzeba trzymać od sprzętu

  5. #385
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Angela81

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam, co prawda dawno mnie tu nie było, ale odkąd zamieszkaliśmy w domu, jakoś zapomina się o forum. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161004_113132_01.jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	400472
    Mieszkamy już rok, myślałam sobie co bym zmieniła w moim domu i odpowiedź brzmi nic. Wszystko jest tak jak chcieliśmy.

  6. #386
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wb21

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kujawsko-Pomorskie
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wczystkich budujących!

    Również przymierzam się do budowy domu wg projektu Poranna Mgła. Czy można prosić osoby które budują (zbudowały) taki dom w Kujawsko-Pom. (kilka takich osób było) o kontakt na priva. Będę bardzo wdzięczny - mam kilka pytań, no i nie ukrywam że gdyby była możliwość obejrzenia domu na żywo, na pewno pomogłoby to w podjęciu decyzji. Angela81 jeśli zajrzysz jeszcze na forum może zechcesz odezwać się Byłbym bardzo zobowiązany.

  7. #387
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przem4k

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie

    My także z żoną przymierzamy się do budowy wg projektu Poranna Mgła 122a . Z wielką chęcią zobaczylibyśmy budowę lub całkowicie ukończony dom Najlepiej woj Mazowieckie budowę planujemy na wiosnę 2018. Jeśli byłby ktoś chętny pochwalić się swoim domkiem i doświadczeniami to zapraszam na priv lub w komentarzu, bylibyśmy bardzo zobowiązani
    Przemek i Aneta

  8. #388

    Domyślnie

    Nam ten projekt się spodobał, ale robimy indywidualny. Zbyt wiele zmian we wnętrzach musielibyśmy wprowadzić i było to bez sensu
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  9. #389
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przem4k

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    4

    Domyślnie

    My też będziemy go chcieli trochę przerobić ale ogólnie jest bardzo w porządku

  10. #390
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dianix

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Szprotawa
    Kod pocztowy
    67-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących i zamierzających budować. Dawno tu nie zaglądałem bo od maja 2016, kiedy to ruszyły prace ziemne do listopada zeszłego roku, kiedy to się wprowadziliśmy każdą wolną chwilę poświęcałem budowie. I po półtorej roku udało się, teraz jeszcze "tylko" ogarnąć teren przed i za domem i można będzie trochę odpocząć. Co do projektu to jak już wcześniej pisałem na forum zdecydowaliśmy się na M122 a le zmian było sporo, wydłużyliśmy garaż o 2 metry, salon również o 2 metry (do 9 metrów) i dzięki temu powstała toaleta z wejściem od wiatrołapu. łazienki 6 i 7 zostały połączone i powstała jedna duża prywatna dostępna z sypialni. Tu się trochę rozciągnęło, tam powiększyło i wyszło prawie 220 metrów powierzchni W garażu umieściliśmy stałe schody prowadzące do 80 metrowego strychu ( konstrukcja dachowa wykonana została z wiązarów dzięki temu strych jest powierzchnią otwartą bez żadnych belek). Jeśli ktoś ma pytania dotyczące kosztów lub szczegółów budowy to chętnie podzielę się zgromadzoną w czasie budowy wiedzą . Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim budującym.

  11. #391

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących i mieszkających
    My już mieszkamy w naszej mgle od października 2016. Z perspektywy czasu pewnie zmieniłoby się kilka rzeczy ale ogólnie jest ok. Teraz jesteśmy na etapie projektowania ogrodu i wstępnego planu elewacji.

    Może podzielicie się zdjęciami, jak to wygląda u Was?

  12. #392
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Skoczekk

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Mamy w planach budowę domu i skłaniamy się ku projektowi 122a, jedyna rzecz, która nie daje mi spokoju to zadaszenie tarasu. Czy ktoś ma zrobione zadaszenie i może pochwalić się zdjęciami?

    Z góry dzięki!

  13. #393
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przem4k

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, w połowienia 11.2018 zakończyłem surowy stan Mgiełki

  14. #394
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Przem4k

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    4

    Domyślnie

    Trochę zmieniliśmy projekt i koniec końców wyszedł większy. 206 m2 całości . Zadaszony taras i wejście. Strop drewniany. Puki co przerwa zimowa I czekamy na okna

Strona 20 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony