dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 285 z 285
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    Wyciągnięcie szamotu to żaden problem, powinieneś to robić teoretycznie co jakis czas zeby wyczyścić
    A płomieniówki czyścisz? różnica w sprawności kominka przed i po jest b. duża
    Jednak z tego zo pamietam nie wydaje mi sie żeby po wyciągnięciu dolnych płytek było dojście do dolotu powietrza i popielnika od dołu, to raczej gdzies pod kominkiem


    O tym że trzeba wyciągać szamot i czyścić dowiedziałem się wczoraj czytajac cały wątek
    Płomieniówki te przednie czyściłem przedwczoraj... Tylne pewnie trochę gosze, bo czyściłem po sezonie... Mogę jeszcze przyczyścić... Swoją droga jak często je czyścicie? Ja generlanie raz w sezonie... Palę około 10m3 rocznie...
    Ostatnio edytowane przez bluesdoctor ; 15-12-2022 o 15:11

  2. #282

    Domyślnie

    Na pewno producent to przewidział i są wyczystki, jak nie od środka to od zewnątrz.
    Jak przy otwartej szybie pali się, to masz otwory dolotu powietrza zasypane,
    Trzeba próbować jeszcze cienką ssawką wyciągnąć, albo cienkim wężykiem, jak nie da rady to rozbierać, oby tylko na szamocie się skończyło.
    A rura dolotu jest drożna, gdzie masz czerpnię? Na zewnątrz, sprawdź to jeszcze.
    Właśnie nie mogę dotrzeć do informacji czy są jakieś wyczystki... W tej chwili to jest chyba dla mnie kluczowa informacja... Jeśli od spodu, to będzie makabra tam się dostać...
    Co do wężyka, to cos takiego wczoraj wymyśliłem i podpiąłem do odkurzacza... Ale szału nie było, bo przy takim przekroju ssanie słabe, a wężyk sztywny więc manipulacja nim też ograniczona.
    Rura od CDP raczej drożna, bo tak jak pisałem czuję przepływ powietrza za przepustnicą, no i w tych otworach na froncie do spalania wtórnego czy jak to tam się zwie...
    Ostatnio edytowane przez bluesdoctor ; 15-12-2022 o 15:11

  3. #283

    Domyślnie

    Nie znam konstrukcji, ale może by spróbować na odwrót? Zamiast wsysać odkurzaczem spróbować przedmuchać sprężonym powietrzem? Wężyk, 8 bar z kompresora, popiół nie ma szans się utrzymać nawet w zakamarkach...
    * to tylko taki luźny pomysł, nie wiem czy zadziała

  4. #284
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluesdoctor Zobacz post
    Właśnie nie mogę dotrzeć do informacji czy są jakieś wyczystki... W tej chwili to jest chyba dla mnie kluczowa informacja... Jeśli od spodu, to będzie makabra tam się dostać...
    Co do wężyka, to cos takiego wczoraj wymyśliłem i podpiąłem do odkurzacza... Ale szału nie było, bo przy takim przekroju ssanie słabe, a wężyk sztywny więc manipulacja nim też ograniczona.
    Rura od CDP raczej drożna, bo tak jak pisałem czuję przepływ powietrza za przepustnicą, no i w tych otworach na froncie do spalania wtórnego czy jak to tam się zwie...
    Jak są wyczystki to po bokach, albo w środku za szamotem.
    Spróbuj jeszcze przy zamkniętej szybie podłączyć nadmuch z odkurzacza z powietrzem od strony CDP, żeby wygonić osad do komory paleniska.
    Jak za małe ciśnienie to do czerpni jakąś petardę.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluesdoctor Zobacz post
    Właśnie nie mogę dotrzeć do informacji czy są jakieś wyczystki... W tej chwili to jest chyba dla mnie kluczowa informacja... Jeśli od spodu, to będzie makabra tam się dostać...
    Co do wężyka, to cos takiego wczoraj wymyśliłem i podpiąłem do odkurzacza... Ale szału nie było, bo przy takim przekroju ssanie słabe, a wężyk sztywny więc manipulacja nim też ograniczona.
    Rura od CDP raczej drożna, bo tak jak pisałem czuję przepływ powietrza za przepustnicą, no i w tych otworach na froncie do spalania wtórnego czy jak to tam się zwie...
    Nowsze modele tej konstrukcji (Heat) mają dostęp z góry nad płomieniówkami. 6.6.2 niestety tylko do dołu. Wyciąganie deflektora (też niestety) w obu modelach...

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony