dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 15
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 285
  1. #261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Z jakiego materiału jest wykonana ta mata izolacyjna ?
    "osłona składa się z metalowego płaszcza i maty izolacyjnej"
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #262
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ach te pytania . Powiedz przynajmniej wszystkim tu piszącym do czego ci potrzebna taka wiedza , ja wiem do czego ale inni nie wiedzą. Zaraz i tak przecież powiesz ,że to marketing i owijanie w bawełnę bo i tak w komin idą szkodliwe emitery . Cały czas czekam na twoja wypowiedź.Może w końcu się doczekam.................. Myślę ,że mata jest z jakiegoś rodzaju wełny szklanej w mojej subiektywnej ocenie.

  3. #263
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał espagnol Zobacz post
    Witam

    W końcu znalazłem czas na zdjęcie tej wełny, pozbyłem się całej, zapaliłem i...znowu to samo, pali się przez chwilę, dokładnie 3-4 minuty, później się już tylko wędzi. Dym od samego początku rozpalania pcha się do domu, dolot powietrza z zewnątrz, od kominka na zewnątrz rura gdzieś mniej więcej 50 cm długości. Z zabudowy zostały tylko kafle i regipsy obok, góra zdjęta...dym przez komin na zewnątrz leci normalnie...nie mam pojęcia co jeszcze mogę tutaj przetestować. Przepustnica otwiera się normalnie i czuć nawiew powietrza. Czy dolot powietrza jest tylko w tych szparkach od góry kominka? W sumie to tylko tamtędy leci powietrze
    opcje sa tylko dwie - zatkany dolot albo komin, cała historia z otulina nie ma znaczenia, z opisu wynika że jest zatkany dolot i ciągnie powietrze ze srodka (otwarcie okna). może sterownik jest źle zaprogramowany i zamyka dolot na 0 od razu po rozpaleniu? .

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    opcje sa tylko dwie - zatkany dolot albo komin, cała historia z otulina nie ma znaczenia, z opisu wynika że jest zatkany dolot i ciągnie powietrze ze srodka (otwarcie okna). może sterownik jest źle zaprogramowany i zamyka dolot na 0 od razu po rozpaleniu? .
    Witam ponownie, temat ogarnięty, rzeczywiście był zapchany komin ale na wyjściu z kominka, po otwarciu klapki w rurze dymowej, usunąłem resztki które się tam nagromadziły i wszystko pięknie ruszyło. Ten sypki pyłek to robi się poprzez palenie mokrego drewna? czy po prostu zawsze tak jest przy spalaniu drzewa? Dziwie się bo jak niektórzy zabudowują kominek to zostają bez dostępu do rury dymowej i nie mają jak tego wyczyścić.

  5. #265

    Domyślnie

    O spirali chyba nie słyszałeś, wprowadzanej przez palenisko. Co prawda syf leci w dół, ale cóż, ważne że jest opcja.

  6. #266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał espagnol Zobacz post
    Witam ponownie, temat ogarnięty, rzeczywiście był zapchany komin ale na wyjściu z kominka, po otwarciu klapki w rurze dymowej, usunąłem resztki które się tam nagromadziły i wszystko pięknie ruszyło. Ten sypki pyłek to robi się poprzez palenie mokrego drewna? czy po prostu zawsze tak jest przy spalaniu drzewa? Dziwie się bo jak niektórzy zabudowują kominek to zostają bez dostępu do rury dymowej i nie mają jak tego wyczyścić.
    Kominiarz nie czyścił komina czy to było zapchane na dojściu czopucha do komina?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #267
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kominiarz nie czyścił komina czy to było zapchane na dojściu czopucha do komina?
    Dlaczego jesteś taki upierdliwy ? Kominiarz jakby czyścił toby stwierdził.

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kominiarz nie czyścił komina czy to było zapchane na dojściu czopucha do komina?
    Kominiarz był, czyścił i nawet stwierdził że komin jest w bardzo dobrym stanie. A ten cały bałagan to był własnie w czopuchu zaraz przy wejściu rury dymowej.
    Kominek od środka również czyściłem ale nie dało się tego wygarnąć niestety. Na szczęście mam taki projekt zabudowy że będzie dostęp na wysokości czopucha kominka do wszystkich zaworów jak i otworu rury.

  9. #269
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał espagnol Zobacz post
    Kominiarz był, czyścił i nawet stwierdził że komin jest w bardzo dobrym stanie. A ten cały bałagan to był własnie w czopuchu zaraz przy wejściu rury dymowej.
    Zapchane było na wejściu rury dymowej z kominka do czopucha czy na końcu czopucha czyli przy wlocie kominie?
    Tyle tego było że zatkało wylot i nie ulatywało przez komin?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #270
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    kominiarza (przynajmniej u mnie) nie interesuje rura miedzy kominkiem a kominem bo twierdzi że i tak nic sie tam nigdy nie zbiera. raz zażądałem to powiedział że pusto

    jak to wogóle mozliwe że to sie zasyfiło?
    jakie masz temperatury na płaszczu i w środku w czasie palenia?
    szamot jest biały czy czarny?

  11. #271
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    kominiarza (przynajmniej u mnie) nie interesuje rura miedzy kominkiem a kominem bo twierdzi że i tak nic sie tam nigdy nie zbiera. raz zażądałem to powiedział że pusto

    jak to wogóle mozliwe że to sie zasyfiło?
    jakie masz temperatury na płaszczu i w środku w czasie palenia?
    szamot jest biały czy czarny?
    Myślę ,że zadajesz mu pytania ,które zostaną bez odpowiedzi. O jakim Ty mierzeniu mówisz?

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zapchane było na wejściu rury dymowej z kominka do czopucha czy na końcu czopucha czyli przy wlocie kominie?
    Tyle tego było że zatkało wylot i nie ulatywało przez komin?
    Leciał dym przez komin ale większość szła na do,. Aż tak dużo tego nie było ponieważ mało tego wciągnąłem odkurzaczem ale najwyraźniej przeszkadzało do odpowiedniego odbioru dymu.

    Orcio, szamot zawsze mam biały po skończeniu palenia, tmp niskie, pisałem już w tym temacie na początkowych stronach, mam ustawione załączanie pompy na 50 stopni, od razu uprzedzam następne pytania nie mam zaworu mieszającego zasilania z powrotem.

  13. #273
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    no i padł mi sterownik do kominka .. (tatarek rt8p)
    piszczał, pompy przestały działać i wyświetlał się błąd 'rt8p 2v7' ktoś może wie co to oznacza?
    jesli chodzi o tatarka to dodzwonić się nie sposób a na maile też nie odpowiadają
    ktoś może poleci jakiś dobry sterownik bez bufora, który bierze pod uwagę temp spalin ?
    ten tatarek ma strasznie prostacki algorytm działania - przy ustawionej temperaturze wody w płaszczu ma 50% przepustnicy, każde pół stopnia więcej/mniej to 10%
    może ktos polecić dobrego hydraulika w okolicy Krakowa? z tym co u mnie montował straciłem kontakt, z tego co dzwoniłem po salonach kominkowych to też nie bardzo .. wszyscy wymieniaja kotły na dotacje

  14. #274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    no i padł mi sterownik do kominka .. (tatarek rt8p)
    piszczał, pompy przestały działać i wyświetlał się błąd 'rt8p 2v7' ktoś może wie co to oznacza?
    jesli chodzi o tatarka to dodzwonić się nie sposób a na maile też nie odpowiadają
    ktoś może poleci jakiś dobry sterownik bez bufora, który bierze pod uwagę temp spalin ?
    ten tatarek ma strasznie prostacki algorytm działania - przy ustawionej temperaturze wody w płaszczu ma 50% przepustnicy, każde pół stopnia więcej/mniej to 10%
    może ktos polecić dobrego hydraulika w okolicy Krakowa? z tym co u mnie montował straciłem kontakt, z tego co dzwoniłem po salonach kominkowych to też nie bardzo .. wszyscy wymieniaja kotły na dotacje
    Moim zdaniem nie miałeś szczęścia z tym telefonem. To chyba nie jest firma która olewa klienta...

  15. #275
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Pablocas
    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-603
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ciekawe po co Ci czujnik spalin?
    Ja mam tatarka G już dobre 12 lat u rodziców i zaznaczam - przy prawidłowym wykonaniu instalacji sprawdza się idealnie. Wcześniej mieliśmy problem, bo nie było podmieszania na powrocie, a na grzejnikach 250 metrów kominek nie wydalał nawet na najwyższych temperaturach.
    U siebie założyłem też ten sam G i już jadę na nim 4 rok. Nie zauważyłem tam nic "prostackiego" - bo utrzymuje mi zadaną temperaturę i z lekkim wyprzedzeniem ustawia skrzydło w odpowiedniej pozycji.... Miałem też awarię wiosną w tym roku, bo "spece" od elektryki grzebali u mnie na osiedlu i spalili nam od groma urządzeń, ale od razu wysłałem do nich z opisem ten sterownik i ze 3 -4 dni później dostałem z powrotem.
    Ciekaw jestem co z tym czujnikiem spalin???
    Do czego niby on ma być? Bo nie bardzo wiem po co?....
    Jak jest drewno i temperatura obok tej nastawionej, to przecież nie będzie zamykał na maxa tego skrzydła? Wtedy faktycznie macha jedynie tak o 10% - póki jest temperatura, bo jak spada - otwiera jeszcze mocniej, a jak nie wzrasta - przymyka i utrzymuje żar na dołożenie drewna...
    U mnie wszystko czyste - szybę ścieram raz w roku z pyłku takiego białego. Szamoty czyste przez cały czas palenia, a z komina tylko przy samym rozpaleniu poleci mi smużka dymu - przy czym palę już od góry dobre 2 lata i polecam!!!
    Żałuję jedynie, że wywaliłem kasę na gazówkę...mam teraz spory bufor i palę wyłącznie kominkiem!!! Na podłogówkę wystarcza mi tak na 3 dni w zimie z ciepłą wodą!!! Za to koszt żaden!!! Trzeba tylko kupować samemu drewno i układać do wysuszenia, bo w sieciach budowlanych jakaś porażka!!! Niby suche, a jak wbiłem miernik - w środku 38% wody!!!!!!!!!!!!!

  16. #276

    Domyślnie Problem z paleniem

    Dzień dobry...
    Użytkuję owy kominek od 10 lat. Po ostatnim czyszczeniu popielnika (kilka dni temu) zaobserwowałem duże problemy z paleniem. Jak ktoś napisał, palenie przypomina wędzenie. Tzn. po rozpaleniu kupa dymu, po spaleniu drobinicy szczapy się nie palą (nie ma płomienia tyko wszechogarniający dym). Pierwsza myśl, to brak tlenu. Sprawdziłem więc stan przpustnicy od CDP. Jest otwarta (foto 1), czuć dolot zimnego powietrza z zewnątrz. Dalej sprawdziłem czy wlot do komika CDP jest drożny (jest - patrz foto 2). Potem sprawdziłem, czy czuć ruch powietrza w dwóch lokalizacjach:
    1. Otwory na ramie drzwi z przodu kominka (foto 3) -> czuć ruch zimnego powietrza.
    2. Otwory w komorze popielnika -> BRAK ruchu powietrza, widoczny popiół (foto 4 i 5)-> POTENCJALNA PRZYCZYNA braku tlenu do spalania

    Próbowałem jakimś wężykiem odkurzyć ten popiół przez te otwory, ale jest to bardzo trudne -> trochę wyszło, ale na pewno nie wszystko. Po tej operacji brak poprawy.
    Zakładam, że komin jest drożny, bo od początku sezonu nie było problemu. Regres pojawił się nagle.

    Pytania:
    1. Czy ktoś miał podobny problem?
    2. Czy można jakoś usunąć ten popiół który się dostał pod komorę spalania poprzez otwory doprowadzające powietrze?
    3. Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?

    Z góry dziękuję za odzew

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	462789Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	462790Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	110,3 KB
ID:	462791Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	462792Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	462793

  17. #277
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Tam powinno wszystko się rozbierać.



    A przy otwartej szybie można normalnie palić, posiłkując się powietrzem z mieszkania?
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 15-12-2022 o 12:49
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Tam powinno wszystko się rozbierać.



    A przy otwartej szybie można normalnie palić, posiłkując się powietrzem z mieszkania?
    Hmmm... Ale mam wyjąć cały szamot i zobaczyć czy wtedy jest jakieś dojście? Trochę mnie to przeraża... Zanim zacznę rozbierać fajnie by było wiedzieć, czy to ma sens...
    Przy otwartej szybie pot ym jak cały dym wleci do mieszkania, zaczyna się ładnie palić

  19. #279
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Wyciągnięcie szamotu to żaden problem, powinieneś to robić teoretycznie co jakis czas zeby wyczyścić
    A płomieniówki czyścisz? różnica w sprawności kominka przed i po jest b. duża
    Jednak z tego zo pamietam nie wydaje mi sie żeby po wyciągnięciu dolnych płytek było dojście do dolotu powietrza i popielnika od dołu, to raczej gdzies pod kominkiem

  20. #280
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluesdoctor Zobacz post
    Hmmm... Ale mam wyjąć cały szamot i zobaczyć czy wtedy jest jakieś dojście? Trochę mnie to przeraża... Zanim zacznę rozbierać fajnie by było wiedzieć, czy to ma sens...
    Przy otwartej szybie pot ym jak cały dym wleci do mieszkania, zaczyna się ładnie palić
    Na pewno producent to przewidział i są wyczystki, jak nie od środka to od zewnątrz.
    Jak przy otwartej szybie pali się, to masz otwory dolotu powietrza zasypane,
    Trzeba próbować jeszcze cienką ssawką wyciągnąć, albo cienkim wężykiem, jak nie da rady to rozbierać, oby tylko na szamocie się skończyło.
    A rura dolotu jest drożna, gdzie masz czerpnię? Na zewnątrz, sprawdź to jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 15-12-2022 o 13:26
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 14 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony