dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 15
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 285
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Panie, tysiąca lat siedzenia w jaskini przy ognisku tak łatwo się nie zapomina
    No i mnie zagiąłeś....nie wiem co Ci odpowiedzieć?!

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No i mnie zagiąłeś....nie wiem co Ci odpowiedzieć?!
    "Chodź ponapier....my kamieniami w mamuty"

    Bardzo możliwe że to atawizm , ogień kojarzy się ciepłem, ciepło z bezpieczeństwem itd. Centralne ogrzewanie stosowane powszechnie to nie jest stary wynalazek. Jeszcze 3 pokolenia temu wiadomo było że jak ma być ciepło to musi się w czymś palić żywym ogniem.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    "Chodź ponapier....my kamieniami w mamuty"

    Bardzo możliwe że to atawizm , ogień kojarzy się ciepłem, ciepło z bezpieczeństwem itd. Centralne ogrzewanie stosowane powszechnie to nie jest stary wynalazek. Jeszcze 3 pokolenia temu wiadomo było że jak ma być ciepło to musi się w czymś palić żywym ogniem.
    Będziesz na Budmie to wbijaj. Co dwa lata mamy targi KOMINKI...akurat wypada...

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Byłem rok temu i pierwszy raz w życiu trzeźwiałem dwa dni. Przy czym ja raczej nie pije alkoholu. Także ten... Budma niszczy....
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    "Chodź ponapier....my kamieniami w mamuty"

    Bardzo możliwe że to atawizm , ogień kojarzy się ciepłem, ciepło z bezpieczeństwem itd. Centralne ogrzewanie stosowane powszechnie to nie jest stary wynalazek. Jeszcze 3 pokolenia temu wiadomo było że jak ma być ciepło to musi się w czymś palić żywym ogniem.
    Kolego, u mnie pali żywym słońcem przez dziewięć miesięcy w roku
    Zimne miesiące PC ... dla stworzenia nastroju ( przez cały rok) wystarczy "kominek" opalany eko ethanol'em
    unde venis et quo tendis

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Kolego, u mnie pali żywym słońcem przez dziewięć miesięcy w roku
    Zimne miesiące PC ... dla stworzenia nastroju ( przez cały rok) wystarczy "kominek" opalany eko ethanol'em
    O nie , nie nie.... Nie mógłbym mieszkać w klimacie gdzie nie ma zimy ze względu na brak możliwości palenia w kominku. Ja wiem że to już raczej powinno się leczyć ale na FM są gorsze przypadki od mnie i też się nie leczą.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Dobre !
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    O nie , nie nie.... Nie mógłbym mieszkać w klimacie gdzie nie ma zimy ze względu na brak możliwości palenia w kominku. Ja wiem że to już raczej powinno się leczyć ale na FM są gorsze przypadki od mnie i też się nie leczą.
    Mnie osobiście klimat odpowiada ... ogień do grzania nie koniecznie ... ogień dla nastroju jak najbardziej
    Kwestia wyboru i osobistych upodobań.
    Każdemu wg potrzeb
    Przyjemności życzę.

    ps - i u mnie jest zima, tylko trochę inna niż u Ciebie ... o wyższości polskiej zimy na florydzką (lub odwrotnie) proszę nie piszmy
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 19-11-2019 o 22:58 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Mnie osobiście klimat odpowiada ... ogień do grzania nie koniecznie ... ogień dla nastroju jak najbardziej
    Kwestia wyboru i osobistych upodobań.
    Każdemu wg potrzeb
    Przyjemności życzę.

    ps - i u mnie jest zima, tylko trochę inna niż u Ciebie ... o wyższości polskiej zimy na florydzką (lub odwrotnie) proszę nie piszmy
    Robiłem ostatnio jedno ze szkoleń kominkowych na Cyprze. Gdy ustalaliśmy zakres i termin, nie mogłem skumać po kiego grzyba na Cyprze kominki? Polak obecny na szkoleniu wytłumaczył mi, że nie tylko do ozdoby.... nigdzie tak nie zmarzł jak tam. W dzień słoneczko, +17, spacerki na plaży, a jak słoneczko zachodzi, robi się nieprzyjemnie. Bywa że nawet bardzo. Kiedyś śnieg spadł.... A ogrzewania brak, a szybki pojedyncze, ściany niekoniecznie energooszczędne....

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Robiłem ostatnio jedno ze szkoleń kominkowych na Cyprze. Gdy ustalaliśmy zakres i termin, nie mogłem skumać po kiego grzyba na Cyprze kominki? Polak obecny na szkoleniu wytłumaczył mi, że nie tylko do ozdoby.... nigdzie tak nie zmarzł jak tam. W dzień słoneczko, +17, spacerki na plaży, a jak słoneczko zachodzi, robi się nieprzyjemnie. Bywa że nawet bardzo. Kiedyś śnieg spadł.... A ogrzewania brak, a szybki pojedyncze, ściany niekoniecznie energooszczędne....
    Może więc wybierz się z wizytą na Florydę (zapraszam również do siebie)
    Obejrzysz "szybki" i rozwiązania klimatyzacyjne z detalami (właśnie włączone jest ogrzewanie) ... śnieg w moim rejonie nie pada, choć przymrozki w styczniu się zdarzały

    ps - gdy temp. na zewnątrz spada do +17°C włączone mam ogrzewanie
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 20-11-2019 o 11:53 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  11. #231

    Domyślnie

    Witam
    Niestety po 3 latach użytkowania mam problem z moim Romotopem. Na początku sezonu wszystko było w porządku z paleniem, jednak teraz nie jestem w stanie rozpalić kominka, po kilku minutach rozpalania i żywego ognia, nagle wszystko przygasa i zaczyna się tlić, na dodatek dym leci do środka, chyba że otworzę lekko drzwi balkonowe. Dzieje się tak odkąd firma zajmująca się zabudową kominka, zrobiła u mnie zabudwe (kafle oraz plyty gk). I teraz mam pytanie bo widziałem ze zaizolowali wełną kominek oraz rurę dymową która idzie od kominka do komina czy tak powinno się robić? Tak jak pisałem na wstępie, początek rozpalania wszystko ładnie idzie, dym na zewnątrz leci z komina( komin drożny, czyszczony) a po paru minutach tak jakby ta rura dymowa się nagrzewała i komin przestawał odbierać dym z paleniska. Przepustnica tez jest sprawna i otwarta zawsze na 100 %, drzewo suche sezonowane. Dziękuję z góry za podpowiedź

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał espagnol Zobacz post
    Witam
    Niestety po 3 latach użytkowania mam problem z moim Romotopem. Na początku sezonu wszystko było w porządku z paleniem, jednak teraz nie jestem w stanie rozpalić kominka, po kilku minutach rozpalania i żywego ognia, nagle wszystko przygasa i zaczyna się tlić, na dodatek dym leci do środka, chyba że otworzę lekko drzwi balkonowe. Dzieje się tak odkąd firma zajmująca się zabudową kominka, zrobiła u mnie zabudwe (kafle oraz plyty gk). I teraz mam pytanie bo widziałem ze zaizolowali wełną kominek oraz rurę dymową która idzie od kominka do komina czy tak powinno się robić? Tak jak pisałem na wstępie, początek rozpalania wszystko ładnie idzie, dym na zewnątrz leci z komina( komin drożny, czyszczony) a po paru minutach tak jakby ta rura dymowa się nagrzewała i komin przestawał odbierać dym z paleniska. Przepustnica tez jest sprawna i otwarta zawsze na 100 %, drzewo suche sezonowane. Dziękuję z góry za podpowiedź
    Coś sknocili...Co? Sherlock Holmes potrzebny lub kupa gdybania...Nie możesz z nimi pogadać? Powinni to rozpracować skoro się znają na kominkach (podjęli sie tego zadania). Oni wiedza jaki był stan przed, więc chyba szybko dojdą co zatkali, co zakleili, co sknocili....Może zatkali kratkę wentylacji grawitacyjnej, która przedtem dostarczałeś (pewnie nieświadomie) tlen do spalania?

  13. #233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Tak mi nie pasuje izolowanie rury dymowej wełną. Ale ja się średnio znam.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Tak mi nie pasuje izolowanie rury dymowej wełną. Ale ja się średnio znam.
    Masz rację...Chodzi mi o to drugie zdanie

    W kontekście problemu, bo tak poza tym to idiotyzm....

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Tak, to akurat nie powoduje problemu. Bardziej mi chodzi o to czego się można spodziewać dalej jeśli ekipa robi tak dziwne rzeczy.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Tak, to akurat nie powoduje problemu. Bardziej mi chodzi o to czego się można spodziewać dalej jeśli ekipa robi tak dziwne rzeczy.

  17. #237

    Domyślnie

    No tak tez obstawiałem kratkę wentylacyjną ale wolałem dopytać zanim sam będę coś majstrował, jest co prawda zrobiona dziura w płycie ale chyba jednak będzie za duży odstęp od kratki do płyty. Na szczęście nie jest jeszcze nic wykończone więc spokojnie za to mogę się zabrać. Ja wiem że najlepiej zadzwonić ale wiadomo jak to jest, odpowiedzi jak tekst piosenki "jak to się mogło stać" albo nie mamy teraz czasu
    W małej części jest to wina Piotra Batury ponieważ do niego jako pierwszego odezwałem się w sprawie zabudowy ale nie miał mocy przerobowej
    To jeszcze tylko kwestia tej izolacji rury dymowej, ściagać z niej tą wełnę czy tak się rzeczywiście ją izoluje?

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał espagnol Zobacz post
    No tak tez obstawiałem kratkę wentylacyjną ale wolałem dopytać zanim sam będę coś majstrował, jest co prawda zrobiona dziura w płycie ale chyba jednak będzie za duży odstęp od kratki do płyty. Na szczęście nie jest jeszcze nic wykończone więc spokojnie za to mogę się zabrać. Ja wiem że najlepiej zadzwonić ale wiadomo jak to jest, odpowiedzi jak tekst piosenki "jak to się mogło stać" albo nie mamy teraz czasu
    W małej części jest to wina Piotra Batury ponieważ do niego jako pierwszego odezwałem się w sprawie zabudowy ale nie miał mocy przerobowej
    To jeszcze tylko kwestia tej izolacji rury dymowej, ściagać z niej tą wełnę czy tak się rzeczywiście ją izoluje?
    Wstrętny jestem jak nie mam czasu...Wiem.

    Ściągnij tą izolację z rury, bo to nie tylko idiotyzm, ale również olbrzymie źródło toksyn. Co do przeróbek, nie rozwalaj za szybko, zanim nie nabierzesz pewności. Nie do końca rozumiem to co mówisz o dziurze w płycie. Jeśli otwory są odpowiedniej wielkości, to powinno zaciągać tlen bez względu na odległość.

  19. #239
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał espagnol Zobacz post
    No tak To jeszcze tylko kwestia tej izolacji rury dymowej, ściagać z niej tą wełnę?
    Wełnę musisz wyjąć całą możliwe, ze jeszcze coś innego opatulili, do kominka wełny się nie pcha, jak wykonawca próbuje wepchać wełenkę to takiego trzeba pogonić bo na stówę coś spartoli.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #240

    Domyślnie

    Na razie odkręciłem jedną płytę i własnie widzę ze kominek również jest cały otulony wełną...pościągam całą tą wełna, z kominka i z rury, nie wiem jednak czy zdążę przed świętami. Czy kominek pobiera jeszcze tlen z zewnątrz poprzez swoją obudowę ? Zapale dopiero jak ściągnę cała wełnę i opisze co wyszło.
    Jeżeli chodzi o dziure w plycie to była taka tymczasowa niżej zrobiona prawie nad kominkiem, póki nie założę kratki ale nic z tego otworu nic powietrza nie zaciągało

Strona 12 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony