dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 285
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    ciekawe ze na tej stronce wkład ma nieco inne / lepsze parametry niż u producenta .. http://www.kafle-kominki.pl/wklad_ko...dynamic058.htm

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    u mnie to tak wygląda ..
    przed zabudową:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-10-16_21-17-21_529.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	221679
    a tu prawie po, zabrakło mi cegieł/płytek i czekam na resztę, widok ok 40-50 min po zapaleniu + stan sterownika z danej chwili: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-10-30_19-33-52_82.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	221703 (czemu chociaż skasowałem złą fotkę to ciągle ja widać?) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-10-30_19-33-52_82.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	221681
    ..
    przyłącze spalinowe zostało odwrócone i dołożona kryza antykondensacyjna, i tak było to w planie, a zresztą po 2-3 napaleniach pojawiły się pierwsze krople kondensatu.
    generalnie co do obudowy to dałem się namówić kominkarzowi na mocno niepolecaną tu wełnę, głównie ze względu na to żeby zminimalizować kurz .. mata ceramiczna wygląda mniej więcej jak wełna bez tej folii aluminiowej i wydaje się że bedzie sie tam tego zbierać i krążyć .. a komora z wełną jest gładka od środka .. zobaczymy jak to bedzie działać, założyłem że jako że jest płaszcz i to dość efektywny to komora nie bedzie się mocno nagrzewać i wełna przypalać, chyba nie powinno być w środku więcej jak 100 stopni ?? Płyt nie bardzo dało się tam wcisnąć bo rurki z boku tuz przy kominie ..

    mam około 30% wody z kominka skierowane na zbiornik i 70% na kaloryfery.

    Szyba lekko przykopcona w dolnych rogach bo jeszcze nigdy nie czyszczona i na razie zaczynam od gorszego drewna jakie mam, takiego nieco przygnitego, żeby na zimne dni zostało dobre.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-10-30_19-33-33_910.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	221680  
    Ostatnio edytowane przez orcio_kr ; 30-10-2013 o 22:06

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adam125

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    A jak wkład wypada pod względem czystości szyby? Masz może jakies zdjęcia wkładu z bliska? Żeby zobaczyć dokładniej szybę? Pisałeś że kierowałeś się przy zakupie opiniami - ja niestety nie mam żadnych na temat tego wkładu, mógłbyś się nimi podzielić?

  4. #24

    Domyślnie

    Na czystość szyby na wpływ instalacja grzewcza.
    Jeśli w systemie masz bufor i palisz intensywni to sadza znika z szamotów i szyby.
    Gdy brakuje pojemnego odbiornika ciepła tylko grzejniki [około - 10l wody] to po okresie rozgrzewania - woda w grzejnikach gorąca , ciepło w pokojach
    ściany i stropy nagrzane , dom potrzebuje coraz mniej ciepła i konieczne jest zmniejszanie mocy kominka - to powoduje spadek temperatury spalania
    i w każdym kominku pojawia się sadza.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    tak wygląda rano po paleniu: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-10-31_09-26-43_960.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	221749
    szyba jak widać trochę zadymiona, głównie od pierwszego palenia, jeszcze nie była czyszczona, popiołu też jeszcze nie wyciągałem
    szamot w środku jest na zmianę czarny i biały, generalnie ładnie się wypala. fajnie by było zeby szyba tez tak miała ale tu jest pojedyncza i bez pyrolizy więc może być ciężko

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    tak wygląda kominek u mnie .. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8711.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	226657
    instalacja wodna jest w piwnicy w kotłowni (choć nieco daleko, ok 10m od kominka), naczynie wzbiorcze widać na lewo od obudowy u góry za klapą rewizyjną, jest też tuż przy otworze w kominie wentylacyjnym i właściwie w komorze dekompresyjnej (kratka z boku po prawej).
    Zastanawiam się ciągle czy ten górny otwór wentylacyjny nie jest za mały (32x16), hydraulik mi mówił że on z reguły do tego kominka montuje większe - 45x16. Jak się w miare dobrze rozpali, czyli powiedzmy 60-62 stopnie na płaszczu i przepustnica otwarta w 30-50% to górna kratka - jej obudowa ma około 80 stopni (mierzę od zewnątrz termometrem na podczerwień, tylko że mój ma skalę do 80).
    Przy temp wody 60 w środku jest bardzo gorąco, na tyle że poparzyłem sobie rękę dokładając drewno mimo że niczego nie dotknąłem (rękawica niezbyt wygodna), myślę że te 400-500 w środku może osiagać.
    Odkryłem też że sadza na szybie tez potrafi się wypalić, mimo że jest pojedyncza i bez pyrolizy, z wyjątkiem dolnych rogów (jak na zdjęciu), te może też by się dało przy solidniejszym napaleniu. A wiem to bo pare razy się zdarzyło że palące drewno czy brykiet spadł i oparł się o szybę i osmalił, a potem to znikło.
    Kilka fotek z załadunku i później .. ogień na zdjęciach z flashem niezbyt dobrze widać. Pierwszy wkład przygotowuje mniej więcej jak widać, potem dorzucam brykiet albo grube drewno. Przy każdym zapaleniu szamot najpierw się robi czarny, a potem jak temperatura urośnie wraca do białego koloru ..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8715.jpg
Wyświetleń:	374
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	226679Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8717.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	226685Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8719.jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	226686Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8721.jpg
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	226687
    szyba w swojej historii była czyszczona raz, jakies 3 tyg temu przetarłem recznikiem papierowym, od tej pory pale codziennie. Jak sie bardziej nadymi w środku albo sa duże płomienie to nieźle widać jak powietrze idzie do góry, część wpada do płomieniówek u góry, część idzie w szczeline nad górnym szamotem i potem do płomieniówek, a to co jest z przodu zakreca i wędruje taką kurtyną w dół wzdłuz szyby.
    Popiół wynoszę jakoś raz na tydzien, generalnie wtedy jak popielnik się juz zapełni
    Ostatnio edytowane przez orcio_kr ; 24-11-2013 o 22:30

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GiegX

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.

    Jestem z okolic Krakowa i też jestem posiadaczem tegoż samego wkładu. U mnie sytuacja jest troszkę inna. Kominek chodzi w układzie otwartym z naczyniem zbiorczym, jednak na dzień dzisiejszy nie ma zainstalowanego zaworu mieszającego powrotu. Być może dlatego porzebuję nawet 2ch godzin, żeby sterownik tatarek przymknął przepustnicę a pompy działały efektywnie. Czyli średnio temperatura płaszcza nie przekracza tych powiedzmy 55st a to podobno niezbyt zalecane przez producenta. Dodatkowo mam dziwny objaw syczenia/szumu wody jak w gotującym czajniku, kiedy jej temperatura osiągnie conajmniej 48st (pompy startują od ~~50)

    W tym miesiącu prawdopodobnie zlecę zamontowanie wspomnianego przez was zaworu mieszającego, może to pomoże uniknąć tego "szumu".

    Pod spodem fotki, pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-11-14-5178.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	233811

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał GiegX Zobacz post
    Witam.

    Jestem z okolic Krakowa i też jestem posiadaczem tegoż samego wkładu. U mnie sytuacja jest troszkę inna. Kominek chodzi w układzie otwartym z naczyniem zbiorczym, jednak na dzień dzisiejszy nie ma zainstalowanego zaworu mieszającego powrotu. Być może dlatego porzebuję nawet 2ch godzin, żeby sterownik tatarek przymknął przepustnicę a pompy działały efektywnie. Czyli średnio temperatura płaszcza nie przekracza tych powiedzmy 55st a to podobno niezbyt zalecane przez producenta. Dodatkowo mam dziwny objaw syczenia/szumu wody jak w gotującym czajniku, kiedy jej temperatura osiągnie conajmniej 48st (pompy startują od ~~50)
    Tez mam układ otwarty. Akurat umieszczenie naczynia ponad wkładem jest niepolecaną lokalizacją z tego co pamiętam.
    Zasadniczo jeśli nie masz zawodu mieszajacego na powrocie to straciłeś gwarancję na wkład (tzn. nie wiem co by było jesli juz zamontujesz i wtedy byś reklamował). Co do sterownika to pewnie zalezy jaka masz temperature pracy ustawioną - u mnie 60stopni a pompy włączaja sie od 50. Przy rozpalaniu ok 2 razy sie włączą/wyłączą a potem juz chodzą na stałe. To syczenie jak w czajniku też da się usłyszeć, ale jest na tyle ciche że mi nie przeszkadza - pewnie przez to że wkład już zabudowany - wydaje mi sie że to jednak przy większej temperaturze jak juz pompy chodzą.

    Nie boisz się o drewniany sufit, że wieje na niego bezposrednio gorące powietrze z wkładu i rury spalinowej?
    Ostatnio edytowane przez orcio_kr ; 10-01-2014 o 10:23

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GiegX

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Naczynie wyrównawcze trzeba było tak umieścić, ponieważ kotłownia jest ciut niżej i trzeba by bardzo daleko rury prowadzić (ok 11m i lekko w dół) O tym zaworze i gwarancji nawet nie wiedziałem, tzn byłem pewny że to ten od wężownicy (termozawór bezpieczeństwa) więc wszystko wyglądało na ok. Kominek był już reklamowany, instalacja przerabiana 4 krotnie, był nawet serwis od generalnego przedstawiciela w Polsce. Na dzień dzisiejszy cały wkład jest zabudowany, pomiędzy płaszczem i kolanem komina wstawiona jest płyta "superizol" odcinająca drewniany sufit. Z lewej strony zabudowy wykonanych jest szereg rewizji i otworów wentylacyjnych a gorące powietrze przelatuje przez stos drewna ułożony z lewej więc tak czy siak jakieś zagrożenie poż może wystąpić, dlatego zainstalowaliśmy czujnik p.poż przed kominkiem, na strychu itd.

    Przy okazji zauważyłem fajne zjawisko, apropo zaworu mieszającego, jak zakręcę 60% grzejników, wówczas pompy chodzą cały czas i zanika efekt "zagotowywania" Poniżej wizualizacja kominka https://drive.google.com/file/d/0B-a...it?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez GiegX ; 13-01-2014 o 10:01

  10. #30

    Domyślnie

    Czy w 6.6.2. tv można stosować przepustnicę uszczelnioną?.
    Pytam dla pewności bo właśnie mi przyszedł zestaw Tatarek 08-G z taką przepustnicą fi120 i jest na niej napisane że konstrukcja wkładu kominkowego musi zapewniać wystarczający dopływ powietrza koniecznego do spalania gazów powstałych w wyniku spalania drewna (spalanie wtórne). W przypadku gdy wkład kominkowy nie zapewnia dopływu dodatkowego powietrza (jest szczelny) stosowanie przepustnicy uszczelnionej jest zabronione ponieważ może spowodować wybuch gazów powstałych w wyniku spalania drewna...
    Proszę fachowców o wyjaśnienie bo wydawało mi się, że że właśnie ten wkład jest szczelny.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Całkowicie szczelne przepustnice stosuje się w zduństwie, by skumulowana w szamocie energia nie uciekała kominem po wygaśnięciu ognia. . Kominek z płaszczem wodnym nie potrzebuje szczelnych zamknięć, bo swą energię oddaje w inny sposób. Poza tym, jak sam słusznie zauważyłeś, manipulacje szczelnością podczas palenia mogą być niebezpieczne.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Myśliciel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-001
    Posty
    108

    Domyślnie

    misiek, aż z ciekawości zapytam co Ty chcesz osiągnąć dzięki tej przepustnicy?

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    a jestes pewien że ta przepustnica jest szczelna? mam sterownik tatarka z przepustnicą (chyba 120) w tym kominku i u mnie szczelna na pewno nie jest, zresztą szczelna byłaby niebezpieczna jak juz wspomniano wyżej.
    Moge podrzucić filmik jak pali się na ustawieniu przepustnicy na 0% jak będę palił i nie zapomnę (na razie jest za ciepło) - generalnie nawet się pali dość przyzwoicie, nie przygasa

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Zaryzykował bym to że przepustnica jest szczelna a wkład którędyś łyka lewe powietrze ...
    Przy gumowym kołnierzu przepustnicy, jej nieszczelności są żadne lub tak małe że nie jest możliwe jakiekolwiek palenie przy całkowiitym jej zamknęciu ...
    Chyba że masz sterownik mięrzący tylko temperaturę wody, takie są nieszczelne - bez kołnierza.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #35

    Domyślnie

    Przepustnica jest szczelna gdyż ma na obwodzie gumowy kołnierz. Tyle, że kupując sterownik o tym nie wiedziałem. Po co przepustnica? Wiem, że szkoły są dwie. W moim przypadku powiedzmy, że dla bezpieczeństwa...
    Więc co dalej czynić? Może Panowie dystrybutorzy się wypowiedzą czy ten model ma jakieś uwagi co to montażu tego typu przepustnic.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Chyba że masz sterownik mięrzący tylko temperaturę wody, takie są nieszczelne - bez kołnierza.
    Pozdrawiam.
    No właśnie ta druga opcja. Widziałem tą przepustnicę, tak tez tłumaczył hydraulik, że ma być nieszczelna.
    A to w sumie nie wiedziałem że do kominków z PW stosuje sie również szczelne przepustnice..

  17. #37

    Domyślnie

    Pan Piotr swego czasu ciekawy artykuł popełnił w temacie przepustnicy:
    http://www.kominki.org/strefa-dla-pr...a-czy-nie.html
    Tyle, że dalej nie wiem czy usuwać uszczelkę, czy nie...

  18. #38

    Domyślnie

    Mimo całkowitego zamknięcia przepustnicy kominka przez otwór w dekielku przepustnicy powietrze dostaje się do komory spalania. Chyba przez ten otwór powietrze dopala gazy. Jest to pewnie zabezpieczenie producenta przed eksplozją. Chyba trzeba wykonać podobnej wielkości otwór w szczelnej przepustnicy i mamy gwarancję że nie grozi nam eksplozja.

  19. #39

    Domyślnie

    Postanowiłem, że wytnę fragment uszczelki na długości powiedzmy 2-3cm po obwodzie i myślę że to wystarczy.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jak już to pół obwodu...

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony