dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 285
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jak już to pół obwodu...
    O.K. Wytnę pół obwodu. Choć trochę martwi mnie to, że stracę po części jeden z elementów zabezpieczenia układu bo co z tego, że przepustnica w razie "w" zamknie się skoro bedzie nieszczelna...

  2. #42

    Domyślnie

    Jestem po pierwszym paleniu rozruchowym. Trochę już żałuję, że wyciąłem połowę uszczelki bo po zamknięciu przepustnicy ogień nie zanika całkowicie a jedynie nieco zmniejsza się więc teraz nie ma mowy aby w razie czego szybko zatrzymać proces spalania. Następne palenie za 3 dni już trochę dłuższe więc będę mógł powiedzieć więcej.
    O co chodzi dokładnie z tą dźwignią regulacji powietrza? Instrukcja w tym temacie jest tragiczna. Rozumiem, że rozpalamy przy dźwigni przesuniętej w prawo a w miarę palenia przesuwamy ją w lewo. Czy tak?

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    włąściwie cały czas wajcha powinna być przesunięta w prawo, to sterownik na regulować dopływem powietrza
    ja przymykam ręcznie dopływ jak się już kończy palić (wtedy przepustnica jest otwarta bo temp niska, a właściwie pali się już głównie węgiel drzewny)

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    postanowiłem w końcu wyczyścić płomieniówki po roku palenia .. do tego trzeba wyciągnąć górną płytę szamotową
    no i tu pojawił się problem bo szamot pękł przy zakładaniu go z powrotem (chyba w rękach bo w nic nim nie uderzyłem)
    Może Darek B. tu pomoże jako dystrybutor ?? rozumiem że skleić się tego nie da.. ruszt też bym wymienił bo się już zdeformował i ciężko go wyciągnąć z popielnika.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    może mały update co do ceny części zamiennych do tego paleniska, bo kupowałem ostatnio:
    deflektor - 55 (pękł przy zakładaniu)
    ruszt - 55 (na przyszłość, obecny się już zdeformował)
    uszczelka z klejem - 30 (zeby mieć na zapas)
    + przesyłka

    obecnie właściwie jedyne źródło ciepła w domu, piec gazowy włączany 2-4 razy w miesiącu jak trzeba szybko podgrzać wodę np do wykąpania dziecka a nikogo w domu nie było wcześniej żeby zapalić.
    przy obecnych temperaturach (~ -5) kominek włączany między 15 a 17.00, chodzi powiedzmy do 12-1, potem juz dogasanie, czyli wajcha/przepustnica na minimum, temp pracy/wyjścia wody z płaszcza zmieniam pomiedzy 60 a 66 stopni (układ bez bufora, zbiornik CWU 200L).

  6. #46

    Domyślnie

    Witam, chciałbym poznać Wasze opinie na temat wkładu Romotop 6.6.2 TV. Rozważam zakup i w związku z tym szukam opinii.
    Czy jesteście zadowoleni z wyboru, a jeżeli nie to co Wam się nie podoba?

    Pozdrawiam.
    Domek

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    makuk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-017
    Posty
    14

    Domyślnie

    Pale pierwszą zimę podczas robót wykończeniowych. Jestem bardzo zadowolony. Wyłożony szamotem, głęboki, dzięki czemu możesz wrzucić drewno z dala od szyby, przez co łatwo utrzymać ją czystą, a to było dla mnie główne kryterium, bo smolucha w salonie bym nie zdzierżył
    U znajomego widzialem kominek z płaszczem Lechmy. Wykonanie na oko mniej solidne. Szyba to jedna czerń, ale nie pytałem czym palił.

  8. #48
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czysta szyba w Romotop KV 6.6.2TV nie wynika tylko z głębokości paleniska a z jego całej konstrukcji .
    Darek B

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    kilka uwag ...
    - szyba właściwie brudzi się tylko jeśli jakoś żle zapali/ułoży albo drewno/żar się oprze o szybę itp.. przy mocniejszym zadymieniu widać jak na szybie działa kurtyna i powietrze przy szybie wędruje mocno w dół
    - u mnie służy tej i poprzedniej zimy jako jedyne żródło ciepła do grzania domu (~180m2) oraz wody użytkowej, gaz tylko jak nie ma komu zapalić.
    - palenisko moim zdaniem nie jest jakoś szczególnie duże ale dzięki temu temperatura w środku jest wysoka
    - dość mocno promieniuje przez szybę, 50-60cm przed kominkiem mam barierkę przed dzieckiem i często bywa zbyt gorąca żeby ją dotknąć, za to służy do suszenia często, jak kilka dni nie miałem deflektora założonego to dla odmiany b. słabo promieniował i wogóle sporo słabiej grzał
    - ruszt po 1.5 sezonu codziennego grzania musiałem wymienić, deflektor mi pękł jak go zakłądałem po czyszczeniu płomieniówek (ceny części jakby co powyżej)
    - po paru godzinach mocnego palenia grabem potrafi być tyle żaru że się wysypuje przy dokładaniu
    - popielnik nie jest jakoś szczególnie duży, co jakieś 4 dni palenia przydałoby się opróżnić

  10. #50
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jeśli grzeje zbyt mocno przez szybę to jest jeszcze Romotop model KV 025W.02 , trzy szyby w tym dwie niskoemisyjne IR
    Darek B

  11. #51

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam ten model od miesiąca, moje ustawienia zał. pompy 35, temp. zadana 50, na powrocie mieszacz 50. Podlogówka strasznie wolno się nagrzewa, przy piecu gazowym nie ma problemu. Może inne ustawienia

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    że tak spytam .. po ch.. włączać pompę od 35 skoro i tak to nie przejdzie przez mieszacz na powrocie, czyli nic nie będzie grzać? tylko będzie sobie krążyć, 35 to chyba za mało na wodę wchodzącą do kominka. Poza tym marnujesz prąd na bezproduktywne krążenie wody która i tak nie przejdzie przez zawór. Nie wiem jaki masz mieszacz ale mój od 50 zaczyna się otwierać a w pełni otwarty jest przy 60, więc przy temp zadanej 50 właściwie nie grzejesz w ogóle wody.

  13. #53
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Temperatura zadana 50 ..mało ..powrót minimum 55..pompa start 50
    Darek B

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    że tak spytam .. po ch.. włączać pompę od 35
    Należało by raczej spytać Grzegorza jak ma realizowaną wymianę ciepła z podłogówką ... bo coś mi się widzi że to na żywca może być i dlatego takie a nie inne nastawy ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    pytanie jak jest mieszacz podłączony, normalnie chyba nie powinien puszczać wody zimniejszej jak 50.
    Ostatnio edytowane przez orcio_kr ; 05-03-2015 o 23:44

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    jest nowy wkład KV HEAT W 2g 59.50.01

    ile on kosztuje?
    czym się różni od 6.6.2 TV? lepszy?

    parametry wydaja się być podobne

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    jest nowy wkład KV HEAT W 2g 59.50.01

    ile on kosztuje?
    czym się różni od 6.6.2 TV? lepszy?

    parametry wydaja się być podobne
    różnica jest taka, że:
    - system triple pass - tu masz wytłumaczenie http://www.romotop.pl/userfiles/file...le_pass_PL.pdf
    - wyczystka w górnej części wkładu,
    - pseudo nóżki do wypoziomowania w cenie
    - 2% wyższą sprawność
    - mocowo praktycznie to samo
    Ostatnio edytowane przez ktototaki ; 23-07-2015 o 13:45
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktototaki Zobacz post
    różnica jest taka, że:
    - ma podwójną szybę,
    - system triple pass - tu masz wytłumaczenie http://www.romotop.pl/userfiles/file...le_pass_PL.pdf
    - wyczystka w górnej części wkładu,
    - pseudo nóżki do wypoziomowania w cenie
    - 2% wyższą sprawność
    - mocowo praktycznie to samo
    - cena prawie x2


    ja uzyskałem dziś sprzeczne z twoimi informacje, ale po kolei:
    moja rozmowa mailowa z pracownikiem Ekkomu

    ja
    witam

    Rozważam zakup wkładu waszej firmy i mam kilka pytań

    1. jaka jest cena na KV HEAT W 2g 59.50.01 ?
    2. jakie są różnice pomiędzy powyższym wkładem a 6.6.2 TV ?
    3. Jakos można określić który wkład jest lepszy? sa bardzo podobne dla laika, czyli mnie


    pracownik:
    Witam serdecznie,

    podstawową różnicą jest to, że wkład KV 662 TV jest z płaszczem wodnym, wkłady z serii HEAT są wkładami powietrznymi.
    W załączniku przesyłam cennik detaliczny na w/w wkłady.

    Śmiało mogę polecić jeden i drugi wkład, z tym, ze czas oczekiwaniana KV 662 TV będzie na pewno krótszy, ok 2 tygodnie, na wkład Heat uzależnione od modelu tj. 3-6 tygodni.

    Pozdrawiam,


    Specjalista d/s Handlowych

    Firma Handlowa "EKKOM" Sp. z o.o.
    ul. Mikołaja Kopernika 2 C
    43 - 400 Cieszyn


    ja:
    Pani wybaczy, ale Pani nie zna swojego towaru.
    Ten wkład o który pytam również jest z płaszczem wodnym.


    pracownik:
    Panie Arkadiuszu,

    To prawda, nie dopatrzyłam się literki W, przepraszam.
    Oczyiście model KV HEAT W 2g 59.50.01 jest z płaszczem wodnym.
    Generalnie seria Heat jest nowszą wersją wkładów KV 662/TV.
    Cenowo wkłady Heat wychodzą taniej niż ich poprzednik KV 662.

    WKŁAD KOMINKOWY HEAT 2G WA 59x50x01 (GŁ.50CM.) - PŁASZCZ WODNY na ścianach bocznych - HWA2N01 posiadamy na stanie od ręki.


    ja:
    Czy może Pani wskazać różnice na korzyść nowego wkładu wobec 6.6.2 ?
    Napisała Pani, że płaszcz wodny jest na bocznych ściankach? W 6.6.2. jest chyba na górze wkładu?

    Wszędzie czytam o wyższości płaszcza wodnego umiejscowionego na górze, a tymczasem nowośc Romotopa ma płaszcz z boku?

    Widzę też, że nowy wkład jest tańszy.

    Na czym polega system double spin?


    Proszę o więcej informacji, bo zarówno Pani, jak i strona Romotopa jesteście bardzo oszczędni w ich udzielaniu.



    i tu Pani A. wymiękła

    ale !
    zadzwonił do mnie po chwili jakiś Pan, niestety nie przyswoiłem sobie jego personaliów i on juz wiedział o czym mówi..mianowicie:
    - nowy wkład ma zastąpić 6.6.2
    - jest delikatnie wydajniejszy
    - ma podwójny deflektor
    - ma pojedynczą szybę ! i nie możliwości dokupienia podwójnej
    - ma wyczystkę również z boku, czyli jeżeli zostawi się się drzwiczki rewizyjne w obudowie, to lepiej się czysci płomieniówki z boku, niż od dołu
    - jest tańszy niż 6.6.2. TV o 50 EUR, cena detaliczna netto 1100 EUR
    - opis w cenniku : STALOWY, SZYBA Z NADRUKIEM, DOUBLE SPIN, WYLOT 180 MM - PŁASZCZ WODNY na
    ścianach bocznych i górze - HW2N01
    - gwarancja 5 lat, jeżeli zakupi się wkład u jednego z oficjalnych dystrybutorów, nie ma warunku że to on musi go montować
    - firma www.kominkiikominy.pl nie jest ich dystrybutorem i oficjalny dystrybutor wyraźnie jest zdegustowany....cyt. nie wiem skąd oni mają Romotopa...czyli powtórka ze Spartherma

    Przedstawiciel Ekkomu zachęcał mnie gorąco do nowego wkładu, jako nowocześniejszego od 6.6.2..
    Według niego, nowa linia, bardziej nowoczesna i tańsza stanowi odpowiedź na agresywną, plagiatową politykę #




    nie wiem jeszcze czym się różni triple pass od double spin...i chyba w cenniku Ekkomu jest błąd, bo ten wkład ma Triple pass a nie double spin, tak wynika ze strony Romotopa
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 22-07-2015 o 22:29

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    usuń personalia, nie są potrzebne,
    cenę dokładnie sprawdzę jutro bo mam gdzieś schowany cennik z tymi nowościami i jeszcze koło tego dokładnie nie goniłem ale wydaje mi się że cena była wyższa i to x2
    szyba - wzbudziłeś u mnie niepewność - mam gdzieś w notatkach muszę odkopać
    jutro w razie co sprostuję
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    a więc tak, szyby nie udało mi się ustalić, być może Darek będzie wiedział, prawdopodobnie jest pojedyncza chociażby ze względu na cenę - 1100euro netto
    jest jeszcze 1 nowy tańszy wkład HEAT WA 59.50.01 - 850 euro netto - wkład bez wężownicy
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony