dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 43
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 850
  1. #1
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Obiad z dwóch dań.niekoniecznie mięsny

    Troszku pod tablicą jezdem to se wymyśliłem może ten wątek znajdzie entuzjastów gotowania w tłuszczu, majonezie(np.kieleckim) z krakersami,zasmażkami i innymi duperelami kulinarnymi ,takimi co to nasz motorek życiowy pchają w inną stronę ...w tą co nie powinny.

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Fasolowa na boczku taka rosołowa w której warzywa widać .Mielony z mięsa rybiego ,czerwony ryż i surówka z tartego ogórka kiszonego ugotowanego tartego buraczka,pora,uwaga!!! ugotowanej tartej marchewki z oliwką i cytryną.Do picia kompot z mirabelek.

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Na jutro przy świruję rybę po................enesowsku .Czyli halibut po grecku z dużą ilością marchwi ,cebuli, selera,pietruszki,pora z przetartymi świeżymi pomidorami.

  4. #4
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Na obiado -kolacje śmignę sobie pizzę.Z potrójnym serem i barszczykiem czerwonym do popitki.W zawinięte "ranty "włożę mozzarellę.Salami,pieczarki,papryka świeża będą górowały jako nadzienie.Zasypie je serem aż wykipi na zewnątrz.

    Całość włożę na tacę tą z dziurami do wędzarni.Niech dziecina rośnie na grabie i olsze.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    a drugie danie ??
    będzie mnie tu pizzą terroryzował

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    a drugie danie ??
    będzie mnie tu pizzą terroryzował
    i tak cię lubię.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    dzięki u mnie dzisiaj też obiad dwu daniowy - zupa ogórkowa i dokładka

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    dzięki u mnie dzisiaj też obiad dwu daniowy - zupa ogórkowa i dokładka
    Uśmiałem się po pachy .Zrobię dziś jako danie pierwsze zupę krem ze świeżych ogórków.Z grzankami z masłem czosnkowym ale takich co to się nie rozpuszczają w zupie tylko przyjemnie chrupią.Na drugie i to na prośbę małżonki kotlety gryczane z sosem z boczniaka.Do picia kompot porzeczkowy.Na deser by dać mordce prawdę,zrobię ciastka na bazie ciasta francuskiego z całymi truskawkami takie co to jeden do paszczy się elegancko mieści..
    Gdyby któraś z babć miała zastrzeżenia, kotlety gryczane robię z twarogiem takim z pochodzenia od krowy.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 04-03-2013 o 12:27

  9. #9
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nauczyliśmy się a nawet już wypracowaliśmy odruch gotowania na jeden raz.Są oczywiście wyjątki jak pierogi,naleśniki ,bigos,kapuśniak,rosół itp.Jak nie zostaje to znaczy ,że albo było wszystkiego za mało albo nasza Pepsi-Golden miała także coś do powiedzenia.
    Zbliża się wiosna to i ciepełka za oknem przybywa.Na obiado- kolację bo milusińscy wracają nieco później zrobię im niespodziankę i rozpalę grilla.Będzie bezmięsny.Grillowane pierogi ziemniaczane,szaszłyki warzywne z czosnku,cebuli,marchewki i pieczarek. Czerwoniaste gazpacho!!!-my w domciu wołamy gospośka .Bardzo smaczna kompozycja .Gospośka niestety beż dodatku ziół.

    Kulinarnym babciom i dziadziom FM nie polecam bo po grillowanym bezmięsnym obiadku mogą za bardzo się przyzwyczaić


    Zanim się pierogi zrobią i gospośka, zrobię hamburger-ka z cukinii i oscypka . Wszystko z grilla.Póki ich nie ma gardełko przepłukawszy śniadaniówką zjem to co najlepsiejsze.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 05-03-2013 o 10:03

  10. #10
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Sobota to czas na jakieś och-ach.W innym wątku już dałem propozycję na obiad a w swoim dam co zrobię na drugi obiad
    Upiekę cielęcinę i zrobię ją we własnym sosie.Upiekę w całości brokuła i kalafior robiąc do nich jak zwykle maczandy. Upiekę ziemniaki.Zrobię nasz ulubiony chłodnik z sałaty,ogórka i koperku z wodą i śmietaną(bez kefirów itp...przepis babciowy ) .Zjeżdża Warszawka to muszę z deczka zaszaleć.Mam moją ukochaną drewnianą tacę-koryto na której podaję grillowane ale nic nie stoi na przeszkodzie by oprócz chłodnika upieczone specjały weń włożyć.Do picia na deser bo na pierwszy obiad mam pączki zrobię owocowy-alkoholowy na herbacie poncz.Mam przepiękną dużą szklaną salaterkę do której to precjozom wleję.

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Poniedziałek dziś to spróbuję zrobić coś bez mięsa i na mięsie.Niech to będzie zupa szczawiowa ze szczawiem z własnego wyrobu jajkiem na twardo i ziemniakami.Lubimy kwaśną to będzie kwaśna.Na drugie zrobię ulubione naleśniki z soczewicą zieloną powtarzam z zieloną i pieczarkami.Nie jest to przepis dla naszych forumowych babć ponieważ nie umiałbym im wytłumaczyć skąd i jak się bierze soczewica. .Popijemy to wszystko kompotem brzoskwiniowym z brzoskwiń mojej teściowej bo nasza zmarzła.

  12. #12
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jako ,że lubimy w domu placki ziemniaczane na różne sposoby jutro spróbuję zrobić sajgonki...................bez mięsa ale dodając farszu jak na placki ziemniaczane.Muny,makarony chińskie,marchewki,cebule jak w przepisie ale zamiast mięsa tarte ziemniaki,oczywiście z dodatkiem mąki ziemniaczanej.Jeśli chęci będą.

  13. #13
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Środa to coś lekkiego choć sajgonki z ziemniakami i nie tylko były pyszne.Zrobię dzisiaj kartoflankę taką prostą na odrobinie boczku wędzonego.Na drugie upiekę pstrąga.Do tego Jakieś pieczywo, masło szpinakowo-czosnkowe i do picia woda mineralna z miętą i lodem.

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Niedziela to trza coś lekuchnego by na poniedziałek sensacji żołądkowych nie było .Proponuję zupkę boczniakową (uwielbiamy tego grzyba) na pęczaku.Powiadam Wam poezja smaku.Na drugie bryzol wołowy z bekonem ale ja zamiast bekonu daję podgardle.Jak podsmażę kotlety to przekładam je boczniakiem cebulą i papryką.Duszę pod przykryciem. Bryzolki palce lizać.Do tego młode ziemniaki w koszulkach serowych ze świeżym koperkiem,Jako dodatek surówka.tak nielubiana i nieznana przez SZEFA -spółkę -babcie FM ,mieszanka ogórka kiszonego i buraczków.Tym razem nadzieję ogórka kiszonego buraczkami zasmażanymi. Palunie lizać..Wszystko popijemy kompotem z kiwi bo się za miętkie zrobiło

  15. #15
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dawno nic nie pisałem ale za to gotowałem.Sałatka Cezara i hamburgery.Sałatkę robię sam a jest ich kilka w moim repertuarze .Grzanki,jajko na twardo,szynka majonez kielecki ,sałata lodowa, itp.Bułki maślane(nie lubię ich robić )hamburgery z mielonej wołowiny,ogórek kiszony-własny,drobno siekana cebulka czerwona-kupcza ,odrobina mozzarelli by nie wyszły czizburgery , ketchup.Do picia -deser cocktail truskawkowy.

  16. #16
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    A w sobotę..........zrobię sobie zupę palce lizać czyli ogonową na bazie ogona wieprzowego,taką na pomidorach np. z suszonymi grzybami ,młodymi ziemniorami zza morza i młodej marchewki z przed morza..Na drugie zapiekanka boczkowa na kaszy jaglanej kładziona. Popiją to kompotem z rabarbaru.fuj jak ja go nie lubię,ale piję

  17. #17

    Domyślnie

    Dziś na obiad zrobię kiszkę ziemniaczaną czyli w jelito cienkie włożę farsz ziemniaczano- szpinakowo- czosnkowy. Zapiekę na rumiano i podam z ćwikłą.Tyle wystarczy bo Święta były obfite.

  18. #18
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No to do roboty .Redakcja zamknęła "pomysł na obiad"chyba stał się już tendencyjny

    Dziś na obiad zrobię (a kiszka była wyśmienita) lekką zupę cebulowo-bakłażanową(bakłażan do niej musi być upieczony,niestety jakoś tak mi pasuje i smak zupki jest lepszy) potrawkę z kurczaka z warzywami i dużą ilością koperku,buraczki zasmażane,ziemniaki gotowane raz wstrząśnięte i do popicia otworzę kompot z czereśni.Nie gotowany tylko przelany wodą z czajnika

  19. #19
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    W niedzielę mam gości i nie mam pomysła. Ale zaskoczę ich chyba moim devolayem rybnym.Tak sobie go nazwałem na chwałę tego właściwego.Zapiekany ryż z mozzarellą a surówka to lodowa drobno siekana z tartą konferencją i sosem na bazie oleju ,octu winnego i cukru.Kompot truskawkowy a na deser pączki serowe z mojego kochanego thermomixu.

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To ja pomalućku,pocichutku zapodam obiadek bez mięsa tym razem.
    Poniedziałek do zrobię coś dla tych życzliwych co nabili mi fajny licznik i trochę ich inspirują moje przepisy
    Odwiedzin: 1.200
    Zupa z brukselki i mojego kochanego boczniaka mrożonego ale jakoś to ulepię.I tu znowu moja uwaga iż wyśmienicie smakuje jak brukselkę albo podsmażymy na maśle albo upieczemy w piekarniku.Na drugie kotlety ziemniaczane ale w pół na pół z gotowana papryką.Niestety w kotletach mus dodać odrobinę mąki ziemniaczanej.Do tego sos z mojej ukochanej mozzarelli.Dziś pijemy napój pomarańczowy ze sklepu.

Strona 1 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony