dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 117 z 117
  1. #101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dla wszystkich samorobów:

    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #102
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam
    Czytam wasze dzienniki od dawna. Część wręcz śni mi się po nocach i dzięki naginaniu męża i czytaniu o was zdecydowaliśmy się budować. Mąż zagranicą zajmuje się zarabianiem a ja po pracy zajmuje się działka architektem papierami itd. Na dniach składamy papiery na zgodę na budowę.
    Plan jest prosty postawić dom za 200tys
    Zrodził się pomysł postawienia SSZ sami tj.
    Tata-zajmuje sie-wykończeniem środka domu dach stawialismy rok temu u rodZiców poszło pięknie.
    Wujek-jakies 15-18lat temu murowal. W dobrych czasach się dorobił i od dawna nie pracuje.
    Sąsiad taty-kierowca wywrotki Ponoć umie czytać plany.

    Rozpisalam się ale chodzi mi o to że WYDAJCIE KSIAZKE! mój tata zadaje mi podstawowe pytania np ile kopie koparka ile ręcznie? Wybierać całą dziurę czy zostawiać środek gdzie nic nie bedZie? Itd
    Na waszych dziennikach jest to fajnie opisane i co ważniejsze są super zdjęcia a jak ja mam to pokazać ojcu jak on ma alergie na komputer? Tak to książkę zabiore na budowę i siegne po nią w każdej chwili a tak to co? Kompa ze sobą ciągnąć? Nie bardzo.
    Jak dobrze pójdzie za 2-3miesiace ruszamy więc proszę o wsparcie i książkę.
    Pozdrawiam wszystkich wariatów

  3. #103

    Domyślnie

    Ja powiem tak, mieszkam w mieście i bardzo długo zbieram się, żeby wybudować ten domek.
    Jednak nie mogę się do tego zabrać. Oczywiście też chciałem zrobić dużo rzeczy sam, ale wszystkiego nie da się zrobić samemu.
    Na razie zainstalowaliśmy zbiornik na gaz u teściów. Mój dom musi poczekać, ale jak widać w moim opisie, kiedyś zbuduję.
    Przy okazji, powiedzcie, jak zaczynaliście. Oczywiście plan i projekty, ale czy od razu zbieracie listę potrzebnych materiałów i obliczacie koszty?
    Może w końcu, zacznę tworzyć domek, chyba najwyższa pora.
    Proszę o Wasze rady, przemyślenia, wszystko co będzie pomocne, na początkowym etapie.

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Kasa na materiały i dużo samozaparcia a czas się sam znajdzie.
    Nie warto liczyć na przód bo można się zdziwić. Najwięcej zaoszczędzisz robiąc samemu i nie bój się jakiś robót bo to się da samemu.
    Chyba, że coś Ci nie leży wówczas weź ekipę. Rozsądek i przesiewanie informacji tu wyczytanych.
    Pamiętaj im szybciej zaczniesz tym szybciej skończysz.
    Powodzenia.

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aisab
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    niedaleko
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    86
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Najgorzej jest zacząć budowanie...człowiek się zastanawia.....boi się że sobie nie poradzi......ale potem .....przychodzą kolejne etapy i trzeba sobie radzić...
    My jak mamy wątpliwości to dzwonimy do naszego kierownika budowy.....jeszcze nigdy nas nie zawiódł....dzwonimy...przyjeżdża na budowę i tłumaczy....
    powodzenia dla wszystkich zaczynających budowanie

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witam również. Powiem tak, że mój mąż też był przerażony. Szwagier czyli brat męża powiedział mu tak: "Skupiaj się po kolei na tym co będziesz robił, a nie patrz na budynek jako całość bo zgłupiejesz, a tak powoli etap za etapem będzie jakoś szło". I to prawda, po kolei przed nastepnym etapem czytaliśmy i ogladaliśmy fimiki na YOU TUBE i powoli to jakoś szło, a nawet powiem lepiej niż niejedni fachowcy. Pozdrawiam wszystkich budujących samemu.
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 09-10-2017 o 15:02

  7. #107

    Domyślnie

    heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej

  8. #108
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cinek04

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Wiązownica
    Kod pocztowy
    37-522
    Posty
    1

    Domyślnie

    Na wstępie chciałbym się z Wszystkimi przywitać tak więc witajcie zdolni ludzie jako, że jestem "śweżak" na tym forum liczę na Państwa pomoc w postaci dobrych rad podczas budowy mojego domu. Nie tracąc czasu chciałbym zapytać co polecacie jako główny materiał : pustak ceramiczny ,czy beton komorkowy? Jakie wady i zalety dany budulec posiada .
    Ostatnio edytowane przez Cinek04 ; 11-12-2017 o 17:48

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał UnkindTeeth Zobacz post
    Ja się przymierzam dość mocno by sam zrobić, ale czytając to forum nie wiem czy nie skończę jako kupiec gotowca od deva.
    Buduj samemu. Zawsze możesz do poszczególnych, trudniejszych etapów brać ekipy. Na pewno będzie zrobione lepiej niż deweloper zrobi (byle szybciej, byle taniej, byle jak).
    Czytaj, dopytuj, buduj
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #110
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fajnynick21

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-506
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam
    czy daliscie rade wybudowac stan surowy otwarty tj sciany nosne i dzialowe w ramach jednego sezonu budowlanego ?Pracujac na etacie. Jak duzo na dzien byliscie w stanie pomurowac sciany? Na jakim etapie szukaliscie kogos do wiezby ?

  11. #111

    Domyślnie

    Jak możesz jechać na budowę po pracy wbdni robocze to dasz radę bez problemów. Jak prosty projekt to i samymi weekendami dałbyś radę.
    Jak pozwiedzasz dzienniki samorobow to to wyciągniesz średnią ile można zrobić w ciągu dnia. Nie ma reguły. Na początku jest wolniej jak zaczynasz i potem nabierasz wprawy. No i jedni sa pedantyczni i dokladniejsi to zawsze będzie wolniej.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fajnynick21

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-506
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Jak możesz jechać na budowę po pracy wbdni robocze to dasz radę bez problemów. Jak prosty projekt to i samymi weekendami dałbyś radę.
    Jak pozwiedzasz dzienniki samorobow to to wyciągniesz średnią ile można zrobić w ciągu dnia. Nie ma reguły. Na początku jest wolniej jak zaczynasz i potem nabierasz wprawy. No i jedni sa pedantyczni i dokladniejsi to zawsze będzie wolniej.
    Dziekuje za pierwsza odpowiedz. Wiem ze do wiezby bede zamawial firme, zamawialisbyscie w ciemno na koniec sezonu budowlanego czy wystarczy poszukac kilka tygodni przed? Dom planuje budowac w dolnoslaskim

  13. #113

    Domyślnie

    Nie podpowiem, bo więźbę też sam robiłem.
    Zależne jest jeszcze czy planujesz wiązary czy ekipę cieśli. W przypadku pierwszego łatwo oszacować terminy. Wystarczy zadzwonić do kilku firm w okolicy. Jak ekipę to popytaj u znajomych o polecanych lidzi i zadzwoń do kilku zapytać jak mają obłożone kalendarze.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #114

    Domyślnie

    Czy mogę prosić o przeniesienie mojego dziennika do klubu samorobów ?

  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał SystememGospodarczym Zobacz post
    Czy mogę prosić o przeniesienie mojego dziennika do klubu samorobów ?
    Masz 5 postów. Kopiuj - będzie szybciej

  16. #116

    Domyślnie

    Muszę to napisać, podziwiam, was, ja nie dałabym rady samemu zbudować domu, ja muszę mieć od wszystkiego fachowców, ale jak pozwolicie to tym forum postaram się zainspirować.

  17. #117

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Co moge to buduję sam. Do niektórych rzeczy wolę zawołać fachowca np do prądu. Miłego dnia

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony