dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Kabiny prysznicowe na wymiar: polecani szklarze, montaż, pytania, zdjęcia

    Planuję montaż dwóch kabin prysznicowych na wymiar (jedna ścianka szklana). W związku z tym borykam sie z pytaniami typu: jaką firmę wybrać, na jakich uchwytach montować szyby, czy wklejać ceownik, jak to wyglada technicznie, czy jakieś elementy montazowe nie sa mi potrzebne juz na etapie kładzenia glazury. Może podpowiecie jak robiliście to u siebie, wkleicie zdjecia. Mam nadzieję, że wątek przyda się również innym, zwłaszcza że prysznice na wymiar oraz typy walk in są coraz bardziej popularne.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Całkiem niedawno montowano mi kabinę. Jestem mega zadowolona zarówno z wykonania, projektu jak i samej osoby Szklarza Mistrzunio

    Kabina ma wymiar 120x80, z tym,że węższa ścianka to 50 cm szkła i 30 cm zabudowy KG.
    Wszystkie tafle osadzane są w ceownikach, tak,że połączenie ściana- szkło, podłoga-ściana, są absolutnie szczelne.
    Takie rozwiązanie nie dość ,że jest praktyczne to i estetyczne, ale również wygodne przy czyszczeniu - żadnych łączników, "trzymaczy", tylko prosta tafla szkła.
    Ceowniki montowane były na etapie ścian (w moim przypadku kamień i płyty KG), są zupełnie niewidoczne.

    Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę przy takim rozwiązaniu (jeśli tak jak u mnie brodzik jest wpuszczony w podłogę), to bardzo dobre uszczelnienie styku brodzik - podłoga (pod drzwiami).
    Tu osobiście "dałam ciała" i podeszła mi woda pod parkiet., ale ,że człowiek na błędach się uczy (najlepiej nie własnych), przy ponownym układaniu podłogi w tym miejscu wkleję pod niewielkim kątem płaskownik alu.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam tak jak malka- zanim położono płytki został wklejony profil C (10mm) na podłodze i ścianie- to jest prysznic walk- in. Ponieważ jest dość spory nie zrobiłam drzwi i troche żałuje- nie ze względu ze woda troche sie wylewa bo przecież wyschnie ale zimno nam podczas prysznica( nie tylko moje ale tez i meza odczucie) nie mówiąc juz o tym ze kiedyś trzeba sie wytrzec( mieszkamy od października wiec pewnie w lecie bedzie duzo lepiej) ale na pewno dorobimy drzwi. W drugiej łazience mam wnece i tam tylko drzwi- szkło jest hartowane( w pierwszej łazience nie jest)

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie jestem na etapie zamawiania takiej kabiny i chciałabym kupić do niej uchwyt-klamkę tyle że nie w formie gałki a takiego prostego uchwytu ala relingu.Czy wiecie gdzie kupie coś takiego?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Adibu, a wiesz ile waży taki pochwyt?
    Czy Twoje zawiasy dadzą radę ?

    Też taki chciałam, ale szklarz mi skutecznie odradził.


    popatrz tu
    http://okucia-szklane.eu/search.php?...submit_search=
    http://glass24.pl/c-95_169_289/pochywty-do-kabin.html

    i generalnie w sieci jako "pochwyt do kabiny prysznicowej"

  6. #6

    Domyślnie

    Kurcze nie pomyślałam , a podobają mi się takie kwadratowe ale delikatne ,takie jak ma w swoich kabinach koło i sanplast.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Pogadaj ze szklarzem, może on coś doradzi
    U mnie była dość prosta sprawa, bo nie dość ,że nośność zawiasu była na granicy to mam szkło ( 8 i 10) hartowane, czyli dość kruche, każde "obluzowani"pochwytu wiązało by się z tym,ze siła przy otwieraniu, czy zamykaniu drzwi, nie rozkładałaby się równo na tafle szkła, a w miejscu otworu i tak szkło jest "osłabione". Nie zaryzykowałam możliwości uszkodzenia drzwi.

    Nie zniechęcam, bo u Ciebie może być niehartowana 6 i wtedy żaden z moich dylematów Cię nie dotyczy

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Myślałam że kabiny zawsze są z hartowanego szkła. Przy dzieciakach to chyba konieczność. Dzięki za namiary, jak nie znajdę fajnego pochwytu to zamówię z tej strony takie gałki kwadraciki .

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CentrumSzkla.eu

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kraków Ogłęczyzna 20 hala 22; Warszawa Płochocińska 19 lok 34
    Posty
    9

    Domyślnie

    Oferujemy Kabiny prysznicowe na wymiar. Montujemy Kraków i okolice, a dodatkowo możemy wysłać kabinę w dowolne miejsce w kraju. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Prysznic bez brodzika to modne, ale czy w dłuższej perspektywie dobre i higieniczne rozwiązanie?
    Nawet jeżeli uda się znaleźć dobrego wykonawcę, to higieniczność powierzchni gresowych i fug po czasie pozostawia wiele do życzenia.
    Czy stosowane hydroizolacje spełniają swoje zadanie po wielu latach? Doświadczenie uczy, że modny brodzik z płytek, to kłopotliwa perspektywa wcześniejszego, nieplanowanego remontu.
    Do tego, to wcale nie jest eleganckie rozwiązanie.
    Obecnie wcale nie trzeba rezygnować z wygody, dużej powierzchni prysznicowej.
    Rozwiązaniem są brodziki na wymiar, w dowolnym kolorze i kształcie, niskie i wysokie. Dokładnie takie, jakie potrzeba.
    Brodziki na wymiar Luxum, to także idealne rozwiązanie dla kabin bezramowych. Szkłowpusty montowane w rantach, to proste, eleganckie i higieniczne rozwiązanie.
    https://luxum.pl/brodziki-i-kabiny-prysznicowe/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brodzik (9).jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	437965
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brodzik (10).jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	437966
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_AZIENKI LUXUM BRODZIK-002.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	437967
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podwojna-umywalka, brodzik, Kraszewski, Corian.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	437968
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Brawo Luxum reklamujecie się ile sił, wasza broszka. Każda pliszka swój ogonek chwali.
    Dobrze położone płytki, staranne fugowane nie oznaczają szybkiego remontu.
    Mam walk in na płytkach 33 x 33 , minęły 4 lata i jest jak nowa.
    Warunek jest prosty: dobra wentylacja łazienki a wtedy prysznic nie staje się hodowlą pieczarek.
    Tylko tyle i aż tyle.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony