dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tamara Tin
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    GDAŃSK
    Dzielnica
    Osowa
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    myślę, że należy podejść do tego inwestycyjnie. Policzyć koszty inwestycji w jednym i drugim przypadku i eksploatacji 6-10 lat (jak kto woli), a potem wybrać.

    Ja na ten przykład mając gaz, nie mam solarów, a miałbym tylko wtedy jakby z dopłatą udało by mi się zrobić lekko przewymiarowaną instalację powiedzmy za 6-8 kPLN. W domu w którym mieszkam obecnie jest nas 7 osób i to byłby opłacalny interes,

    Skoro i tak robisz PC, według mnie solary nie mają sensu. takie moje zdanie
    Jeśli otrzymamy dopłatę do instalacji solarnej i mamy ją dobrze zaprojektowana , zwymiarowana i prawidłowo zamontowana to jej koszt powinien przy rodzienie 2+2 zwrócić się w okresie 5-6 lat więc uważam ,że akurat tu warto zainwestować .
    - T A M A R K A -

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tamara Tin Zobacz post
    Jeśli otrzymamy dopłatę do instalacji solarnej i mamy ją dobrze zaprojektowana , zwymiarowana i prawidłowo zamontowana to jej koszt powinien przy rodzienie 2+2 zwrócić się w okresie 5-6 lat więc uważam ,że akurat tu warto zainwestować .
    Piszesz coś, a nie popierasz żadnymi obliczeniami - pomogę ci

    i PCI i solary działaja w tym samym przedziale czasu, COP PCI=3 średnio, uzysk solara 550kWh/m2/rok (będą rozsądne pieniądze w inwestycję), rodzina 2+2 to 4m2 solara - oszczędności roczne to 2200kWh, przy COP3 i prądzie po 0,5zł 1kWh PCI=0,17gr, 2200x0,17=374zł, koszt instalacji solarnej z dopłatą 6000zł
    6000/347=17,29 lat, przy COP=2,5 - 1kWh PCI=0,2zl, 2200x0,2=440zl, 6000/440=13,63 lat

    To że nie potrafisz tego policzyć nie znaczy że możesz autorytatywnie wypisywać że coś sie opłaca czy nie i w jakim czasie się amortyzuje

    obliczenia tylko energii, bezz kosztow serwisu i obsługi.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cefas
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    wiem już chyba wszystko o płycie fundamentowej...

    Poszukuję osób z Podkarpacia które budowały na płycie. Moja żona nie może uwierzyć że można tak budować, za doradcę ma swojego tatę

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kolega z formu o nicku Kamil i Basia ma już taką płytę zrobioną może się doświadczeniem podzieli jest z podkapracia.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony