dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drdudek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    3

    Question Monitoring zuzycia gazu.

    Witam,
    Posiadam dom ogrzewam gazem (z sieci).
    Zastanawialem sie czy jest mozliwosc zdalnego monitorowania zuzycia gazu.
    Posiadam gazomierz "Metrix G4" (zainstalowany przez dostawce paliwa) do ktorego mozna podlaczyc nadajnik impulsow (NI-3) a ten z kolei mozna wpiac do rejestratora impulsow (np. Common CRS-3 ).
    Chodzi o to aby miec dostep do danych przez siec lokalna lub Internet, generowac wykresy/raporty zuzycia gazu w czasie, porownac je m.in. wykresem temperatury zewnetrznej (np. z domowej stacji pogodowej).
    Czy ktos ma moze doswiadczenie z takim rozwiazaniem?
    Rozumiem, ze chec podlaczenia nadajnika impulsow do gazomierza nalezy zglosic do lokalnego biura PGNIG?
    Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedzi/sugestie.
    Maciej.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy temat, będę go obserwował ...

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Tak, musisz napisać chociażby e-maila do biura PGNIG.
    Ja otrzymałem zgodę na zainstalowanie "nadajnika impulsów" w ciągu 1,5 miesiąca.

    http://www.apator.com/uploads/files/...w-ni-3-dtr.pdf
    koszt około 50zł

    Kupisz wysyłając zamówienie do działu sprzedaży:
    http://www.apator.com/pl/kontakt/kon...wy/pomiar-gazu

    Rejestrator impulsów z pamięcią trochę kosztuje
    Nie znalazłem taniego odpowiednika.
    Widziałem coś takiego jak AF500 zdaje się, że za około 400zł-500zł.
    http://www.calltech.com.pl/pl,page,13,0,hardware

    Pzdr.

  4. #4

    Domyślnie

    drdudek rozeznałeś się coś bardziej w temacie??

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał drdudek Zobacz post
    Witam,
    Posiadam dom ogrzewam gazem (z sieci).
    Zastanawialem sie czy jest mozliwosc zdalnego monitorowania zuzycia gazu.
    Posiadam gazomierz "Metrix G4" (zainstalowany przez dostawce paliwa) do ktorego mozna podlaczyc nadajnik impulsow (NI-3) a ten z kolei mozna wpiac do rejestratora impulsow (np. Common CRS-3 ).

    Rozumiem, ze chec podlaczenia nadajnika impulsow do gazomierza nalezy zglosic do lokalnego biura PGNIG?
    Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedzi/sugestie.
    Maciej.
    Nie musisz zgłaszać, bo impulsator jest bezdotykowy i nie ingeruje w licznik.

  6. #6

    Domyślnie

    Czytałeś instrukcje montażu??
    http://www.apator.com/uploads/files/...w-ni-3-dtr.pdf

    Trzeba usunąć zaślepkę z gazomierza przebijając ją śrubokrętem i wyciągając szczypcami.
    Wątpię żeby taka ingerencja w licznik była dozwolona bez zgody właściciela licznika (gazowni).
    Jak już pisałem, ja zgodę na montaż tego impulsatora dostałem i go zamontowałem.
    Napisali również, że nie jest potrzebne plombowanie tego impulsatora.
    To prawda, że on mechanicznie nie jest pod nic podłączony i nawet po wyjęciu zaślepki nie ma dostępu do licznika.
    Podejrzewam, że wystarczy przybliżyć kontrakton do gazomierza i będzie tak samo działał chociaż nie będzie to takie eleganckie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał drdudek Zobacz post
    Witam,
    Posiadam dom ogrzewam gazem (z sieci).
    Zastanawialem sie czy jest mozliwosc zdalnego monitorowania zuzycia gazu.
    Posiadam gazomierz "Metrix G4" (zainstalowany przez dostawce paliwa) do ktorego mozna podlaczyc nadajnik impulsow (NI-3) a ten z kolei mozna wpiac do rejestratora impulsow (np. Common CRS-3 ).
    Chodzi o to aby miec dostep do danych przez siec lokalna lub Internet, generowac wykresy/raporty zuzycia gazu w czasie, porownac je m.in. wykresem temperatury zewnetrznej (np. z domowej stacji pogodowej).
    Czy ktos ma moze doswiadczenie z takim rozwiazaniem?
    Rozumiem, ze chec podlaczenia nadajnika impulsow do gazomierza nalezy zglosic do lokalnego biura PGNIG?
    Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedzi/sugestie.
    Maciej.
    zamontuj w szkrzynce aparat galaxy s4 i ustaw go aby robil co godzine zdjecie gazomierza i wysylal ci w chmure. bedziesz miec wyniki na bierzaco.

    oczywiscie jaja sobie robie ale fakt fajnie by bylo wiedziec na ile gazu idzie
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał drdudek Zobacz post
    Witam,
    Posiadam dom ogrzewam gazem (z sieci).
    Zastanawialem sie czy jest mozliwosc zdalnego monitorowania zuzycia gazu.
    Posiadam gazomierz "Metrix G4" (zainstalowany przez dostawce paliwa) do ktorego mozna podlaczyc nadajnik impulsow (NI-3) a ten z kolei mozna wpiac do rejestratora impulsow (np. Common CRS-3 ).
    Chodzi o to aby miec dostep do danych przez siec lokalna lub Internet, generowac wykresy/raporty zuzycia gazu w czasie, porownac je m.in. wykresem temperatury zewnetrznej (np. z domowej stacji pogodowej).
    Czy ktos ma moze doswiadczenie z takim rozwiazaniem?
    Rozumiem, ze chec podlaczenia nadajnika impulsow do gazomierza nalezy zglosic do lokalnego biura PGNIG?
    Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedzi/sugestie.
    Maciej.
    odkupuje ciekawy temat... czy ktos ma coś takiego zrobione w domu? chciałbym wiecej szczegółów...

  9. #9

    Domyślnie

    Taki podlicznik w domu przed zasilaniem kotła:
    http://www.apator.com/pl/oferta/pomiar-gazu/gazomierze
    Do tego nadajnik impulsów i po temacie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Taki podlicznik w domu przed zasilaniem kotła:
    http://www.apator.com/pl/oferta/pomiar-gazu/gazomierze
    Do tego nadajnik impulsów i po temacie.
    czy podlicznik w domu jest legalny? Poza tym nadajnik impulsów i co dalej? Co on daje? Chciałbym sprawdzać stan licznika nie przebywajac w domu...

  11. #11

    Domyślnie

    Dzień dobry Kolegom
    Może ktoś ma Nadajnik impulsów NI-3 i mógłby go zwymiarować, aby wydrukować go na drukarce 3D (w środku jest chyba tylko kontaktron, więc cena kilkudziesięciu złotych jest chyba znacznie przesadzona )

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    g00pher

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    1

    Lightbulb Gotowe rozwiązania

    Witam wszystkich, polecam tutorial TUTAJ działa w 100% na nadajniku impulsów NI-3 , posiadam również IN-Z61 , oraz Impulsator Actarin/Itron LF. Bardzo łatwa integracja z oprogramowaniem SUPLA . Dla bardziej zaawansowanych polecam integracje z Home Assistantem TUTAJ .

    Pozdrawiam Maciek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony