dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Chciałabym się zorientować ile płaciliście średnio za zrobienie dachu/więźba,dachówka,rynny ,ocieplenie/.Ja buduje w dolnośląkim ,jestem akurat na etapie robienia więźby i nie chcę aby mnie wykiwano w tej sprawie

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacek2

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć ja jestem na podobnyn etapie właśnie jutro przyjezdza do mnie na budowe trk przewożny a za kilka dni bede zakladal dachówkę ,jeżeli chodzi o cene za więzbe to mogą być spore róznice ja miałem różne wyceny za cały dach i ryny od16 zł za mkwadratowy do 60 zł .musisz wyboru dokonać barzdo ostrożnie i przedewszystkim sprawdzić tego kogoś.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    stoję przed podobnym dylematem, zerknij do grupy wrocławskiej, tam w ostatnich postach napisałem trochę więcej o cenach własnie w woj. dolnosląskim

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Przeszukałam wszystkie możliwe firmy i waha się to w granicach od 45 do 60 zł za m2 ,z tym że ja mam dach czterospadowy i dwa takie mniejsze daszki nad sypialnią i garażem . Dach jest trudny do zrobienia więc sobie życzą dosyć dużo . Kryty bedzie dachówka betonową .Naprawdę ,najgorszy jest dach ,nie dość ,że trudny to drogi liczę 30.000 tyś za całość - i nie jest to aż tak wygórowane ,chyba ,że ktoś robi sam i się na tym zna Miałam możliwość żeby robił mi ktoś z rodziny ale oni robiliby chyba ze 3 miesiące sam dach i nie wiem jakiej jakości,nie znam sie na dachach w ogóle.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    30 tyś-chodzi mi oczywiście o materiały i robociznę.

  6. #6

    Domyślnie

    Choć w poprzednich postach dostałem kontrującą odpowiedź to nadal uważam, że 30 tys to duża za mało. Lista potrzebnych materiałów jest długa, nie można zapomnieć o blasze na okucia, rynnach (choćby najtańszych), elementach wykończeniowych, których ilość i cenę sprzedający starannie omijają, kosztach porządnej konserwacji drewna (nie myślę o fuknięciu na niby lecz minimum kąpieli), dobrej folii i dodatkowej ilości drewna (trzymającego wymiary) na kontrłaty, a podbitki, chociażby Drewnochron do nich na 2-3 malowania, gwożdzie w strasznych ilościach choć jednostkowo są tanie itd, itd.
    Mój dach należał do średnich (ok 260 m2), pokryty jest betonową dachówką z IBF, nie miał nic z komplikacji poza 2 jaskółkami (koniecznymi dla funkcjonalności poddasza), żadnych naczółków, specjalnej ozdobnej roboty ciesielskiej nnie wymagał - a spłatał nam wielkiego figla i kosztował ok. 50 tys (taż miał być za jedynie 30 tys.)
    Koniecznie przedyskutuj każdą jego warstwę, nie skąp na jego PRAWIDŁOWEJ WENTYLACJI!!!, policz i wybierz
    Pozdrowienia od zadaszonego Finiszanta

  7. #7

    Domyślnie

    PS
    moje wyliczenia nie obejmują rzecz jasna ocieplenia i wykończenia poddasza, jak gdzie indziej pisałem z pewnością nie trafiłem najtaniej (choć ekipę wybrałem po rozmowach z 4 różnymi majstrami i oglądnięciu roboty każdego z nich).
    Finiszant

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Faktycznie, z wszystkimi dodatkami wyniesie więcej nawet nie chcę o tym myśleć Mogłam wybrać mniej skomplikowany projekt,ale tłumaczę sobie ,że ten dach to największy urok w tym domu i przez to bedzie okazały no i mam nadzieję,że nie będę go musiała remontować przez resztę życia /zakładając,że będzie dobrze zrobiony/

  9. #9

    Domyślnie

    I tu właśnie wychodzi nasza schizofreniczna natura. Chcemy mieć i pięknie i tanio jednocześnie. Cały nasz dom to kupa kompromisów pomiędzy ładnym i tanim, niestety na dachu to piękne (wg mnie) wzięło górę. Swoja droga uważam, że tańsze pokrycia niż dachówka dają oczywiście oszczędności, ale na krótką metę (bagatela 20-30 lat). Pózniej trzeba blachę malować, płyty typu Omnduline, też nie sa wieczne itd, itd.
    Pozdrawiam
    Finiszant

  10. #10

    Domyślnie

    Finiszant bądź optymistą za lat 20-30 to albo nas już... albo wymyślą takie technologie że będziesz wnukom opowiadał jaki to dziadek miał problem a one ci nie uwierzą.Mario

  11. #11

    Domyślnie

    robocizna 12 tys za : ofoliowanie, łaty, kontrłaty, dachówka, obróbka blacharska, orynnowanie
    dach ma ok 300m2
    okolice Piaseczna

  12. #12

    Domyślnie

    Rany kota!! Ja za dach 230 m kw i 392 m obróbek zapłaciłem 4000 (łaty, kontrłaty, folia, obróbki, blacha, rynny dachowe). Niedaleko Ciebie.

  13. #13

    Domyślnie

    ...z własnego doświadczenia powiem ile ja płaciłam za dach:
    - drewno mozna kupić w zależności od własnych możliwości...
    - dachówkę w zależności od gustu i kształtu dachu (cena jest tu szalenie zróżnicowana bowiem ma na nią wpływ nie tylko rodzaj dachówki (np. glazurowana jest droższa od np. Barassa) ale przede wszystkim zwróćcie uwage na wszystkie dodatki - gąsiory, dachówki krawędziowe itp.)
    - robocizna - konstrukcja drewniana wraz z zafoliowaniem i załaceniem do 15,0 zł/m2
    - robocizna - ułożenie dachówki wraz z orynnowaniem do 14,0 zł
    Mój dach jest wielospadowy z kilkoma wykuszami o pow. ok. 350 m2-wydałam na niego ok.95,0 zł/m2


  14. #14

    Domyślnie

    EM, czym kryłeś dach, i jak jest skomplikowany, ceny muszę przyznać masz rewelacyjną. My mamy bardzo połamany dach, sześć lukarn, 4 okna dachowe , dwa włazy. Robocizna - 14 PLN/m2 za więźbę i ok 40 PLN/m2 pokrycie dachowe z orynnowaniem, montażem okien dachowych i włazów.

  15. #15

    Domyślnie

    Kryłem blachodachówką. Dach jest zasadniczo dwuspadowy ale ma parę załamań, sporo koszy. Żadnych lukarn, żadnych wyłazów ani okien dachowych. Kalkulacja była bardzo prosta: 7 zl metr kw pokrycia i 7 zł mb obróbki lub rynny.
    Niestety: widać, że jednak uczeni w piśmie mają rację: każde "udziwnienie" kosztuje.

  16. #16

    Domyślnie

    Oj kosztuje, kosztuje, ale teraz już rozumiem, skąd Twoje 4000 PLN, a moje 12000 za dach. Pozdrawiam.
    I jeszcze jedno Agnes, nie chcę Cię dobijać, ale w 30 000 się niestety nie zmieścisz (R + M), ale targuj się ile wlezie, drogi dach to też większe upusty!

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie 12 tys to za : 2 lukarny, 6 połaciówek i troszkę skomplikowany dach, a kryty dachówką Braasa
    Ale mam wrażenie, że przepłaciłam im 100%, jak się patrze na tą ich robote....

    Bułka

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Już wiem ile zapłacę za cały dach /robocizna+materiały+belki stropowe/ około 35800 zł.Nie liczę ocieplenia bo to będzie ze 3 tyś dodatkowo i podbitki - bo tego jeszcze nie wiem.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Dach skomplikowany:
    drewno 14 m3 - 9000 PLN
    dachowka 1 000 PLN
    robocizna (konstrukcja, krycie, obrobki, zdjecie starego dachu) 40 PLN/m2
    blachy i rynny 4 500 PLN

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony