dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 102
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jassocho

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Również z żoną planujemy w przyszłym roku rozpocząć budowe domu z projektu driada 2. Tak samo jak mój poprzednik przyłączam sie do pytania o koszty i dodatkowe zdjecia. I mam pytanie do malyaro jak rozwiazali problem z dodatkowym filarem, czy kierownik bufowy zgodził sie na belke stalową.
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Halo Balu !!! Dlaczego nic nie piszesz ? Sprawdzam dziennik i sprawdzam a tu nic Jak postępy w budowie?

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Miałam ambitne plany by regularnie dokonywać wpisów z postępów budowy, jednak rzeczywistość zweryfikowała me plany. Otóż na budowie przycichło okna i bramy garażowe wstawione, dach już w 99% skończony (czekamy na dwa brakujące gąsiory). Wstawię troszkę nieaktualne zdjęcia bo jeszcze bez okien ale zawsze coś tu nasza kochana i dla mnie piękna blacha Budmat Venecja kolor czarny


    tu z profilu


    i od tyłu tarasik już wymurowany


    a tu pokoik nad garażem
    Ostatnio edytowane przez balu3939 ; 24-10-2013 o 20:18

  4. #44

    Domyślnie

    super!!
    pokój nad garażem to kawał powierzchni!! - co tam planujecie????
    niestety nie znam nazwy - ale sądząc po wzorze chyba taką samą blachę będziemy mieć
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pisałam, że okna wstawione ale za to jak Zapłaciliśmy za montaż warstwowy jednak panowie chyba zapomnieli o idei tego montażu. Taśmy poodklejane, nieszczelności, fuszera jak się patrzy. Przedstawiciel firmy przyjechał, obejrzał no i mają poprawiać. Jedna brama garażowa z wadą fabryczną, którą zobaczyliśmy dopiero jak zachodzące słońce na nią zaświeciło, mają wymienić - tylko kiedy. Ościeżnica do drzwi zewnętrznych socjalnych zdezelowana musimy czekać na nową. A i jeszcze zmieniliśmy zdanie co do drzwi zewnętrznych głównych, będą jednak z bocznym świetlikiem więc mam teraz do sprzedania takie same tylko bez świetlika Teraz trzeba zaplanować dalsze prace, żeby przed zimą wyrobić się z odpaleniem pompy ciepła. Jutro postaram się zaktualizować zdjęcia prawie zamkniętej Driady.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pokój na garażem to ok. 30m2, i to będą bezcenne metry należące do męża, jest myśliwym więc będzie miał czym zagospodarować przestrzeń. Ale, żeby od czasu do czasu mieć wgląd do tego co tam się dzieje to obok wygospodarowałam jeszcze 5m2 na pralnię. Wiem wiem pralnia na piętrze niektórzy mają w piwnicy a ja będę miała na górze

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał balu3939 Zobacz post
    ...Wiem wiem pralnia na piętrze niektórzy mają w piwnicy a ja będę miała na górze
    ja też
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  8. #48

    Domyślnie

    Wow , ale niespodzianka i jest przykryta, Super !! Mam pytanie jak wygląda u was poddasze w pozostałej części (czyli poza garażem) Czy da się tam chodzić będąc wyprostowanym, czy jednak konstrukcja dachu jest zbyt niska, przeszkadza i zmusza do pochylania? Jeśli macie jakieś zdjęcia z tej części poddasza to proszę wstawcie je tutaj. My się właśnie zastanawiamy czy obniżać strop. pozdrawiamy

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Otóż na ten moment bez ocieplenia stropu, na strychu można robić dyskotekę. Jak damy tam jakieś 20cm styropianu to się pewnie zmieni. Teraz moja osoba mierząca całe 168 cm wzrostu może tam biegać . Mąż chciał ocieplać połacie bo może kiedyś się strych wykorzysta, ale na tym etapie zaczynamy liczyć każdy grosz i łatwiej ocieplić 150m stropu niż niemal 400m połaci. Zdjęcia postaram się wstawić wieczorem. Nie napisałam, że u nas ostatecznie wyszedł kąt 34 stopnie.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    obiecane zdjęcia jeszcze ciepłe przepraszam tylko za słabą jakość (ściana kolankowa podwyższona o jeden pustak)


    i nasza driada z oczkami




    a tu salon

    Ostatnio edytowane przez balu3939 ; 24-10-2013 o 20:21

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal80>>

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    łódź
    Kod pocztowy
    98-498
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie!
    Zaczęliśmy budowę domku Driada 2 i już mamy parę zagwostek.
    Interesuje nas wykorzystanie przestrzeni na poddaszu - czy jest to w ogóle mozliwe?
    Ile tak orientacyjnie jest m2 o wysokości ponad 180 cm.
    Trochę za późno u nas już na zmiany bo pomysł z obniżeniem garazu jest swietny
    Proszę o kontakt może na email [email protected]

    Pozdrawiam serdecznie!

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jare3q

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    szkoda że się tu już nic nie dzieje

  13. #53

    Domyślnie

    Halo, co tam słychać na budowie? Czekamy na jakieś wieści. Pozdrawiamy

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W dzienniku się nic nie dzieje ale na budowie dzieje się że hoho. Tylko tak jakoś czasu brak na systematyczne wpisy. Dziś krótkie sprawozdanko z prac a w najbliższej przyszłości zdjątka. Więc po całej elektryce i wod-kanie przyszła pora na tynki. Tynki maszynowe cementowo-wapienne panowie siedzieli miesiąc już się bałam, że będą chcieli z nami zamieszkać , ale poszli w końcu zniknęła czerwień ze ścian i zrobiło się o wiele przytulniej. Rozprowadzoną mamy instalację do odkurzacza centralnego. Ociepliliśmy też pokój nad garażem, ale się działo, następnym razem (o ile taki będzie) zlecę to fachowcom. Ostatni tydzień walczyliśmy z mężem rozkładając styro na podłogach i w poniedziałek przychodzą instalatorzy od podłogówki. A na zewnątrz panowie szaleją z ociepleniem. W przyszłym tygodniu będą nam też robić odwierty. Tak to się wszystko szybko dzieje, że nie ma czasu na zastanawianie. Mam nadzieję, że potem nie wyjdą błędy z tego pośpiechu

  15. #55

    Domyślnie

    super, że tyle prac posunęło się już do przodu... już coraz bliżej końca
    powiedz mi, czy na górze planujecie coś jeszcze poza pomieszczeniem nad garażem - bo chyba tylko tam jest okno?
    no i okna w salonie - jak one się otwierają, bo nie mogę dopatrzeć???
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na górze tylko nad garażem będzie pokój użytkowy wstawiliśmy jedno okno i już wiem, że to za mało. Będzie to pokój, z którego będzie się korzystać okazjonalnie więc narazie mnie to nie martwi. Okna w salonie dwie 90 i jedna 270 to fix, druga 270 jest przesuwna ale bez bajerów trochę trzeba się wysilić żeby ją otworzyć. A tu nasz ocieplony prawie domek


    Ostatnio edytowane przez balu3939 ; 24-10-2013 o 20:25

  17. #57

    Domyślnie

    Witam.
    Właśnie dziś podjeliśmy ostateczna decyzje co do projektu wygrała DRIADA 2. Podoba nam się pomysł z obniżeniem stropu nad garażem, nasze zmiany które chcielibyśmy jeszcze wprowadzić to zmiana kątu nachylenia dachu z 25 stopni na 30 lub 35 stopni, przesunięcie ściany nośnej w kuchni o 50cm (żona chce mieć większą kuchnie) no a ja sobie zażyczyłem większy garaż czyli będzie szerszy o 1 metr.
    Mam pytanie jaki ma Pani kąt nachylenia dachu i o ile została podniesiona ściana kolankowa? Jaka jest wysokość od stropu do najwyższego miejsca na poddaszu i jaka jest wysokość od stropu do dachu przy belkach podtrzymujących dach?
    Czy na tym etapie budowy chciałaby Pani coś zmienić? tyle moich pytań bo chcielibyśmy uniknąć jakichkolwiek problemów i rozczarowań. Z góry dziękuję za odpowiedź na te kilka pytań Pozdrawiam

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kat nachylenia dachu to 35 stopni ścianę kolankową podnieśliśmy o jeden bloczek. Z tymi wymiarami na strychu to, szczerze nie wiem. Wiem, że w tym momencie wysokość do belki podtrzymującej jest 170cm, mieszczę się bez schylania. Natomiast wszystko zmieni się diametralnie kiedy ocieplimy strop 25cm warstwą styropianu, w którym skryjemy rury od wentylacji mechanicznej. Co bym zmieniła poszerzyła kuchnię o 50cm i poszerzyła i wydłużyła o ile by się dało garaż

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar balu3939
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Podłogówka już prawie ułożona, jutro kończą. Tym razem prace budowlane nam się nie zazębiły i mamy tygodniowy przestój. W przyszły czwartek będziemy robić posadzki. I napiszę po cichutku żeby nie zapeszyć, chyba mamy kupca na nasze dotychczasowe mieszkanie. Sama nie mogę w to uwierzyć bo ogłosiliśmy je tydzień temu . Co prawda cena niższa niż zakładaliśmy ale i tak satysfakcjonująca. Tylko na budowie rozpierducha, gdzie my się przeprowadzimy. Zamieszkamy kątem u rodziców ale będziemy mieli większą motywację by szybciutko ogarnąć wykończenie. Sie rozpisałam a przecież nie zamieściłam zdjęć




    Ostatnio edytowane przez balu3939 ; 24-10-2013 o 20:27

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał DRIADA 2 Zobacz post
    Witam.
    Właśnie dziś podjeliśmy ostateczna decyzje co do projektu wygrała DRIADA 2. Podoba nam się pomysł z obniżeniem stropu nad garażem, nasze zmiany które chcielibyśmy jeszcze wprowadzić to zmiana kątu nachylenia dachu z 25 stopni na 30 lub 35 stopni, przesunięcie ściany nośnej w kuchni o 50cm (żona chce mieć większą kuchnie) no a ja sobie zażyczyłem większy garaż czyli będzie szerszy o 1 metr.
    Mam pytanie jaki ma Pani kąt nachylenia dachu i o ile została podniesiona ściana kolankowa? Jaka jest wysokość od stropu do najwyższego miejsca na poddaszu i jaka jest wysokość od stropu do dachu przy belkach podtrzymujących dach?
    Czy na tym etapie budowy chciałaby Pani coś zmienić? tyle moich pytań bo chcielibyśmy uniknąć jakichkolwiek problemów i rozczarowań. Z góry dziękuję za odpowiedź na te kilka pytań Pozdrawiam
    Witam , jestem również z pomorskiego.Mamy już pozwolenie na budowę i ruszamy w czerwcu w przyszłym roku. (Driada 2)Czy możemy się skontaktować w celu wymiany spostrzeżeń?)) Kiedy państwo planujecie budowę? Nasz e-mail: [email protected]

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony