dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 256
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    KSkoro wszystkie prace musisz zlecić, to za metr po podłogach musisz policzyć przynajmniej 3 tysiące. Za nieco wyższy standard wielu forumowiczów podaje nawet 4. Michalina niestety odpada - podłóg coś ponad 110m2, więc realny koszt raczej przynajmniej 330 tysięcy.
    Za 260 tysięcy wychodzi domek do 87m2. Przy takim metrażu sensowniejsza parterówka, ale są też i z poddaszem (jeżeli działka malutka, to jest to alternatywa).
    dokładnie
    w mojej stopce jest mój dziennik a w nim (strona 3 lub dalej) kosztorys.Dom taki sam. A właściwie podsumowanie bardziej, niż kosztorys typowy. Zobacz sobie. W tym jest dużo pracy własnej (mąż na pół roku z pracy zrezygnował i murarza pilnował) a z drugiej strony bardzo szybka budowa trochę podrozyła koszty. Więc w tej sumie można by zbudować wolniej ale mniej samemu. I, niestety, wychodzi ok 350 tyś bez mebli.
    Zmień projekt na parterowy, najlepiej indywidualny zamawiany pod kątem ciecia kosztów. Może się zmieścisz.

  2. #22

    Domyślnie

    Wszystko można różnie interpretować, ale są jednak pewne zależności, które są zależne od kosztów robocizny, bryły budynku, poziomu wykończenia. Ktoś podaje tutaj koszt za SSO 40 000, ja znalazłem ekipę z polecenia za 27500 za SSO do tego jeszcze zrobią mi taras i ganek. To już jest prawie 13 000 oszczędności a domek niewiele mniejszy bo ma 98m2, zależy jaki dach, jaki metraż tego dachu, jakie materiały. wszystko składa się na cenę końcową,dlatego wypowiadanie się, że coś jest niemożliwe lub możliwe ma się nijak do rzeczywistości. Jak wybuduję dom to Wam napiszę czy się da czy nie Pozdrawiam wszystkich
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Vampuru

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kori Zobacz post
    Vampuru a powiedz co miałeś w cenie hydraulika 32tys??
    podłogówka, piec....??
    Wszystko. tzn. materiały na C.O. wodę i kanalizację, grzejniki, piec Defro Eko 15kW itp. Podłogówka w łazienkach, kuchni i wiatrołapie. Bez białego montażu.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie SSO za 40 000, tylko robocizna za SSO...
    U mnie podobnie. Robocizna fundamenty+mury 28 tys, więźba 3 tys, dach 8 tys. Masz już zaplanowane szacowane koszty?
    Ostatnio edytowane przez Vampuru ; 05-05-2013 o 20:44

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garbus

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o stan surowy - bez problemu można zmieścić się w tej kwocie. Czy na Śląsku jest drożej - nie wiem. Wydaje mi się, że nie powinno, że skoro mieszka tam 8 czy 9 milionów ludzi to również konkurencja jeśli chodzi o firmy budowlane powinna być spora. Ale mogę się mylić.

    Rzeczywiście jeśli chodzi o koszty - najbardziej da się zejść z ceny na robociźnie, czyli praktycznie samemu wykańczać wnętrze.
    Natomiast co do cen materiałów - trzeba porównywać ceny i nie brać pierwszej lepszej oferty.

    Niektórzy używają takich fajnych kalkulatorów budowlanych. Można sobie zrobić małą symulację kosztów.

  5. #25

    Domyślnie

    U mnie SSZ za 117 000 zł. Umówieni są: hydraulik 32 000 zł, elektryk 6 000 zł, tynki 7 000 zł, posadzki 1 500 zł, oczyszczalnia 12 000 zł, elewacja 8 000 zł.


    Coś masz niedoszacowane te obliczenia. Tynki 7000 tys - średnio 120m dom ma około 500m tynków - wychodzi przy normalnych stawkach jakies 11000
    Posadzki 1500 - ok sama robocizna - a gdzie do tego styropian, papa itp? Mnie wyszło przy 130m podłogi 9000, a izolacje sam układałem. Robocizna tak jak piszesz 1500...
    Elewacja 8000 - tu chyba tez piszesz o robociznie - przy 120m domu i elewacji 200m tak to wychodzi

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aganie
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    NASIELSK
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam, wybudowałam w okresie marzec-pażdziernik 2012, projekt Słoneczko I, 107 m2, bez garazu , poddasze nieuzytkowe, cena 260 tys, ale z wykończeniówki tylko panele na całości, łazienka, szafki w kuchni ale bez frontów jeszcze, sofa do salonu, łózko w sypialni ; ale z kominkiem w salonie (montaż samodzielny) Z wkładu własnego to koparka, piasek, transport materiałów, ukłądanie paneli, instalacja wc, wanny, kabiny,umywalek.

  7. #27

    Domyślnie

    Cena domu nie zalezy od metrazu powierzchni uzytkowej ,oczywiscie do pewnej granicy,Domki parterowe od 80 m2 - 120 m2 moga się różnic w cenie wykonania o 100 tys....Polecam przy wyborze projektu zatrudnić fachowego budowlańca jako doradce w wyborze,taki gość natychmiast po projekcie oceni czy ten dany dom bedzie drogi do postawienia czy tanszy. To nie dotyczy ludzi którzy nie maja w zyciu nic lepszego do roboty jak ogladanie swojej nowo połozonej dachówki czy płytek w kiblu przez najblizsze 10 lat...Budowanie niedrogiego ,funkcjonalnego domu dotyczy osób którzy potrzebują domu do mieszkania a nie do podziwiania.Ta wbrew pozorom mała różnica w podejsciu potrafi wygenerować dość duże koszty.

    Wiele inwestorów wybiera najpier projekt pod kątem ,,czy mi się podoba,, ,nie biorac pod uwagę ze za 1,5 roku zrobienie łazienki w takim projekcie bedzie 5 tys drozsze...i potem na forum sa posty typu ,, 25 tys za robocizne dachu -czy oni powariowali?,, .
    Zapewniam że 250 tys zł to nadto pieniedzy by zbudować pod klucz domek 100-120 m2...

  8. #28

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że można, jednak jak ktoś wyżej zaznaczył, bez kosztów związanych z zakupem działki. Generalnie w takiej sytuacji należy moim zdaniem posiadać duży zasób wiedzy, który nam pozwoli pilnować pracy i trzymać koszty w ryzach. Może się to przydać szczególnie przy wykończeniu.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Wiele inwestorów wybiera najpier projekt pod kątem ,,czy mi się podoba,, ,nie biorac pod uwagę ze za 1,5 roku zrobienie łazienki w takim projekcie bedzie 5 tys drozsze...i potem na forum sa posty typu ,, 25 tys za robocizne dachu -czy oni powariowali?,, .
    Zapewniam że 250 tys zł to nadto pieniedzy by zbudować pod klucz domek 100-120 m2...
    Święte słowa Ja jestem na etapie wznoszenia ścian, ale już się przekonałem jak wiele można zyskać wybierając projekt pod kątem realnych kosztów wykończenia każdego z elementów... Ale to czy się podoba czy nie też jest bardzo ważne - szczególnie jak się wybiera projekt z kobitą u boku!

  10. #30

    Domyślnie

    Z doświadczenia mojego i znajomych wiem, że ten kto zakłada na starcie, że wybuduje tanio ten się niemiło zdziwi. Ja pomimo dość dokładnych wstępnych wyliczeń rozjechałem się z kosztami o 30%.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  11. #31

    Domyślnie

    Według mnie da radę się wyrobić w tej kwocie, no oczywiście bez kosztów działki.
    Ja wyrobiłem się w kwocie 340k stawiając domek Wspaniały IIb, o powierzchni użytkowej 140m2 (200m2 po podłodze). W tej kwocie mam dom do zamieszkania z podłogami, tynkami, meblami, na kostkę niestety mi zbrakło
    Budując korzystałem z materiałów z różnych półek cenowych, zależy.
    Stan ten osiągnąłem wkładając masę własnej i mojego teścia pracy.
    Uważam, że można się wyrobić w podobnych pieniądzach ale kosztuje to mnóóóstwo własnej pracy. Pytanie czy inwestor posiada właściwe zdolności, chęci i czas.
    Powodzenia w budowaniu

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KarolaTom

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-183
    Posty
    70

    Domyślnie

    Odliczając koszt działki, ja mam trochę więcej przeznaczone i zaplanowane na dom murowany, piętrowy ze strychem i garażem, ale sądzę, że mniejszy niż mój da radę wybudować w tej kwocie: masz tu przykładowy cennik, przelicz sobie i oceń :http://www.mkk-budownictwo.pl/cennik...dowlanych.html

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    To ja chyba w temacie

    Wiem, wszystko uzależnione jest od wielu czynników ale proszę tylko o poradę czy jest sens "marzyć", mój pierwszy post z pytaniem na tym forum zmobilizował mnie do czytania, czytania i jeszcze raz czytania a wszystko dzięki opinią innych budujących którzy sprowadzili mnie na ziemię mam nadzieję, że jakieś postępy osiągnęłam ale wolę jeszcze zapytać doświadczonych forumowiczów:

    Czy da się wybudować poniższy dom za 250k zł (bez mebli, działki, ogrodzenia, zagospodarowania ogrodu)

    Dom parterowy z poddaszem użytkowym, projekt indywidualny.
    Wymiary: 900/1100, Pow użytkowa 128, po podłogach 150

    Prostokąt bez załamań, wykuszu, lukarn, okien dachowych, kominka, garażu- typowa stodoła

    Okna:Okna podwójne: 200szer/wys.180= x2
    Okna podwójne: 180/140= x2
    Okno:180/120= x 1
    Okno:120/50= x 4
    Okno:300/230= x1 (wyjściowe na taras- najprawdopodobniej podzielne na 3, 2x fix)
    Razem= 10 okien
    Drzwi: 1 wejściowe, 1na zew od kotłowni,8 wewnętrznych

    Ogrzewanie ekogrosz, podłogówka parter, poddasze grzejniki
    dach- blachodachówka

    System gospodarczy, wykończeniówka całości samodzielnie, instalacje- znajomi, ekipa tylko do dachu, murarz+pomocnik+mąż do fundamentów i murów

    Projekt wzorowany na projekcie http://z500.pl/projekt/Z92,Wygodny-d...-parterze.html jednak ze zmianami na parterze jak w http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m43c271f379b97 ( zamiana wc ze schodami) Podaję link do projektu dom w koniczynce tylko z uwagi na rozkład pomieszczeń na parterze! (żeby nikt nie pomylił że chcę taki dom za 250k wybudować ;p)

    Mam nadzieję, że nie zaśmiecam wątku...

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Moim zdaniem się nie da - samo wykończenie pochłonie pewnie z połowę tej kwoty, a doprowadzenie do SSZ trudno zmieścić w kwocie 150 tys. Sam zakup materiałów to nie wszystko - dolicz jeszcze media na budowę, zamawianie betonu, kasę na ekipę od dachu, jakieś odbiory i milion rzeczy, które Ci wyjdą "w praniu". Także moim zdaniem może być ciężko...

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    swierczek- dziękuję za opinię

    Może ktoś jeszcze ?

  16. #36

    Domyślnie

    Spokojnie się da, ale z własną robocizną ,oprócz cieśli i dekarza. Ja podobny dom ocieplony , ze stolarką z dachem z dachówką ceramiczną postawiłem za 100 kpl. Na instalacje ,podłogi ,tynki i wykończenie planuję 150 kpl i musi starczyć , oczywiście wszystko ,poza ciesielką i częścią prac dekarskich, robię sam dosłownie .Jak Się chce, to się da. Niemożliwe to jest dla takich co chcą raz w tygodniu przyjechać na budowę i pokazać paluszkiem co gdzie ma być.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paliszcz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    tomraider- nie planujemy szybkiej budowy właśnie dlatego by większość prac wykonać samodzielnie, będzie potrzebny murarz ale to zawsze taniej niż pełna ekipa, na dach mamy pana który jest z tych tańszych ale solidniejszych ( z polecenia!) .
    Pogodziliśmy się z myślą spędzenia każdej chwili na budowie ale bardzo nas to cieszy i oby tego zapału starczyło do końca budowy
    Będziemy również szukać tańszych materiałów, wykończeniówka raczej po promocjach absolutnie za zależy nam na płytkach z napisem NOWOŚĆ

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pfx
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    33
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Koszt budowy domu to 3-3,5 tys/m2. Oczywiście bez mebli. Jeśli większość prac wykonasz sam jesteś w stanie zejść moim zdaniem do 2 tys/m2 po tanich materiałach. Należy założyć nierozbudowane instalacje, bez dużej ilości konstrukcji, okna małe, szklenia nieduże itp. Ale w trakcie budowy człowiek ma apetyt na takie i inne wygody i się zaczyna od kosztorysu rzędu 3 k/m2 a kończy niejednokrotnie na 3,5-4 tys/m2

  19. #39

    Domyślnie

    nie ma....
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 13:59

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Johna

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    261

    Domyślnie

    może się udać! Przede wszystkim własna praca, bardzo dobre skalkulowanie kosztów oraz dyscyplina finansowa.
    My mamy domek 200mkw podłogi, 147 mkw użytkowych, solary, piec ekogroszek, użytkowe poddasze, wszędzie podłogówka, na dzień dzisiejszy brakuje mi tylko glazury/kafli za jakieś 2-3 tyś, a koszty na dziś to 285 tyś. Więc Twój dużo mniejszy powinien się zmieścić w 250 tyś. Z tym że większość wykończeń robimy sami (podłogi, terakote/glazure, zabudowy itp.) Wydaje mi się że ważne jest dobre zaplanowanie kosztów już od samego początku. Np. jeśli skalkulujesz że okna kupujesz w granicach 10 tyś to w momencie realizacji nie można nagle kupować ich za 15 tyś. (chyba że masz oszczędności z poprzednich etapów). U nas koszty były określane od początku - ile ma kosztować materiał, w jakich granicach robocizna, na jakie ceny możemy sobie pozwolić. I nie kupowaliśmy samej taniochy z marketów. Szukaliśmy okazji, znajomości, rabatów, negocjowaliśmy ceny za każdy pierdół. Było to męczące i zajmowało sporo czasu ale warto było. Bo nie problem wybudować dom - problem to spłacić potem kredyt hipoteczny!

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony