dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    W szybkim tempie przybywa nam nowych forumowiczów (co cieszy), którym niestety nie chce się przejrzeć (czasem bardzo dobrze rozwiniętych) wątków. I to już martwi.
    Rzucają temat, który już był powielany wielokrotnie i czekają na odpowiedzi.
    Robi się bałagan a wątek, który się nadało po 2-3 dniach znika na dalszych stronach i pozostaje bez odpowiedzi, bo nie jest na pierwszej stronie.
    Na pewno zacząłbym od zlikwidowania forumowicza ANONIMOUS.
    Pod tą nazwą kryją się setki żartownisiów i zaśmiecaczy forum.
    Powinien być obowiązek LOGOWANIA na forum.
    Jeżeli ktoś ma inne pomysły to podajcie.

    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-07-04 16:55 ]</font>

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    masz rację i jej nie masz, z jednej strony redakcja mogłaby się przyłozyć i trzymać większy porządek na forum, chodzi mi na przykład o powielone wątki typu "radość" skorpionki (skorpionka mam nadzieję że się nie gniewasz i mnie rozumiesz ?)
    Z drugiej strony powtórzenie jakiegoś tematu który był juz poruszany dajmy na to pół roku temu może wnieść wiele nowego w omawiany temat bo:
    - uczestnikami dyskusji są nowe osoby
    - rozrastające się wątki średnio gdzieś tak przy piątej stronie
    traktują już całkiem o czym innym niż to było w temacie wątku.
    - tak jak świat się zmienia tak i w budownictwie pojawiają sie nowe materiały, pomysły, rozwiązania itd, które nie były wczesniej brane pod uwagę.
    Nie ma na tym forum wątku o którym mozna stwierdzic że napisano już wszystko co mozna by było napisać.

    Oczywiście powinno to być robione z rozsądkiem bo rzeczywiście
    otwieranie podobnego wątku raz w miesiącu mija się z celem

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    On 2002-07-04 16:55, Rafter wrote:
    Na pewno zacząłbym od zlikwidowania forumowicza ANONIMOUS.
    Pod tą nazwą kryją się setki żartownisiów i zaśmiecaczy forum.
    hehehe, Rafter, uważaj, bo wywołasz kolejną świętą wojnę forumową!

  4. #4

    Domyślnie

    A co? Co szkodzi komuś się zarejestrować? Nie kosztuje nic, a miło jest się nie chować.
    Chyba, że ktoś tu uczestniczy na forum zamiast być na wykazie Kaczmarski Inkaso.

  5. #5

    Domyślnie

    Przeglądając wszystkie wypowiedzi Forumowiczów szczególnie tych niezarejestrowanych,a tyczące się problemu "co jest lepsze,co byście polecili" nasuwa mi się czarny scenariusz. Oto mianowicie przedstawiciel producenta pod płaszczykiem "ANONIMOWY" udzielając "dobrych" rad w ten właśnie sposób promuje swoją markę.

  6. #6

    Domyślnie

    A jaką ja mam pewność, że np. kredek3 nie jest także przedstawicielem firmy x (np. tynki kredowo-wapienne) promujac "pod płaszczykiem" swoja technologię?
    Forum nie jest wyrocznią, należy myśleć samodzielnie i samemu podejmować decyzje. Forum służy tylko do pomocy, ale nie mozna w 100% ufać wypowiedziom "budujących". Każdy chwali zastosowane przez siebie technologie.
    Obecność producentów na Forum nie przeszkadza, warto wysłuchać ich argumentów, byle tylko nie przerodziło się to w nachalną i oszukańczą reklamę.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-07-26 19:11, kredek3 wrote:
    Oto mianowicie przedstawiciel producenta pod płaszczykiem "ANONIMOWY" udzielając "dobrych" rad w ten właśnie sposób promuje swoją markę.
    A jaka to niby roznica czy wystapi jako anonimowy czy jako zalogowany???

  8. #8

    Domyślnie

    Da capo el fine.........

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Jak najbardziej popieram autora tego watku. Zrobil sie niesamowity balagan na tym forum, balagan tematyczny !!!!
    Po jakiego licha zakladac kilkanascie watkow na temat DACHOW,
    ostatnio na temat DZIALEK i to w odstepie jednego dnia.
    Ludzie, nie zasmiecajcie siebie nawzajem. Skoro ktos zalozyl
    temat o zakupie dzialek, a wiec wszystkie pytania i odpowiedzi
    dotyczace tego problemu powinne byc wlasnie w tym watku.
    Nie, zaraz musi byc nowy. DZIECINADA.
    Hallo, admini, poscalajcie jakos te tematyczne posty do kupy, bo
    zrobilo sie nieciekawie.
    Powinniscie rowniez zalozyc cos takiego, ze z chwila zakladania
    nowego watku o temacie, ktory np. tydzien temu zostal zalozony
    powiadamia: temat jest juz na Forum .....tu i tu. I basta.
    Cholera mnie bierze.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A dlaczego nie? Moze my chcemy mieć swój wątek, lub poprzednie nie były wystarczajace?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    On 2002-10-31 19:24, lola wrote:
    A dlaczego nie? Moze my chcemy mieć swój wątek, lub poprzednie nie były wystarczajace?
    Właśnie z tej szczerej wypowiedzi loli można się zorientować jaka jet przyczyna tworzenia niepotrzebnych wątków i bardzo często zaśmiecania forum. Chyba nie miałbym nic przeciwko temu, aby za każdym razem, gdy wątki na FORUM MURATORA są dla loli nie wystarczajace, zakładała nowe forum. W końcu internet jest bardzo pojemny.

  12. #12

    Domyślnie

    A może główny temat - O budowaniu i nie tylko - podzielić na "Budowanie" oraz "Nie tylko". W tym pierwszym można pogrupować w podtematy np. Działki, Okna, Drzwi, Podłogi itd. (samo urośnie). A w "Nie tylko" wszystkie pozostałe.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    SANIPRO - MOJA WYPOWIEDŹ NIE BYŁA TAK DRASTYCZNA JAK JA PRZEDSTAWIŁEs. JA NIE ZAKŁADAM NOWYCH WĄTKÓW, ALE JEŻELI KTOŚ ZBŁĄKANY PROSI O POMOC, TO DLACZEGO NIE WYCIĄGNĄĆ MU POMOCNEJ DŁONI? LUB JEŻELI MA OCHOTE NA SZALEŃSTWO!

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    On 2002-11-05 13:03, lola wrote:
    SANIPRO - MOJA WYPOWIEDŹ NIE BYŁA TAK DRASTYCZNA JAK JA PRZEDSTAWIŁEs. JA NIE ZAKŁADAM NOWYCH WĄTKÓW, ALE JEŻELI KTOŚ ZBŁĄKANY PROSI O POMOC, TO DLACZEGO NIE WYCIĄGNĄĆ MU POMOCNEJ DŁONI? LUB JEŻELI MA OCHOTE NA SZALEŃSTWO!
    W porządku.
    Też uważam, że nie można przesadzać z takim ograniczaniem do tworzenia nowych wątków. Chodzi mi głównie o przesadę w odwrotną stronę. Jeżeli jedna osoba zakłada kilka wątków jednocześnie (a są tacy na forum) napewno nie przyczynia się do zgłębienia tematu. Wypowiedzi są rozproszone. Właśnie w temacie siedliska było już kilka wątków. Wystarczyło tylko jeden z nich odświerzyć zamiast zakładać nowe. W takiej sytuacji aby zapoznać się ze wszyskimi wypowiedziami na dany temat musisz stracić więcej czasu, a nie wszyscy mają stałe łącza.
    Zrozumiałem, że popierasz takie praktyki (zakładanie kilku wątków na raz) i stąd moja wypowiedź. Jak widać pomyliłem się. W związku z czym przepraszam.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lola

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    masz rację. pa.

  16. #16

    Domyślnie

    Cześć! Jestem "świeży" ma formu i zgadzam się, że z wątkami jest pewien bałagan. Ja narazie chodzę i szukam, ale ciężko jest. Najprostsze rozwiązanie to założyć nowy wątek ze swoim własnym pytaniem i tak pewnie dużo osób robi. Z tym bałaganem mam tez dodatkowy problem, mianowicie jakieś 3 dni temu napisałem coś na którymś z wątków i nie mogę tego teraz znaleźć, a liczyłem na dalszą dyskusję

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Jest prosty sposób odszukania danego wątku. U góry, z prawej strony ekranu znajdują się linki. Jednym z nich jest Szukaj. Wystarczy wpisać frazę lub autora wypowiedzi. Poza tym każdy autor ma swój profil. Tam jest możliwość przeglądu wszystkich wypowiedzi danego autora.
    Myślę, że funkcja Szukaj jest zbyt mało widoczna, co szczególnie nowym uczestnikom dyskusji sprawia dużo kłopotu podczas poszukiwań. Jest to też jeden z powodów powielania wątków.
    Może REDAKCJA zdecyduje się na powiększenie przycisku umożliwiającego szukanie.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: sanipro dnia 2002-11-07 09:48 ]</font>

  18. #18

    Domyślnie

    Niepotrzebne tworzenie nowych wątków nie wynika tylko ze "złej woli" ( proszę mnie źle nie zrozumieć ) forumowiczów, lecz często z nieumiejętności obsługi programu. Wiele razy się zdarzyło że ktoś tam nowy chciał na coś odpowiedzieć i kliknięciem w nieodpowiednim miejscu otwierał nowy wątek. Proponuję więc by każdemy nowo zarejestrowanemu forumowiczowi wraz z potwierdzeniem rejestracji wysłać mailem regulamin, instrukcję obsługi i zalecenia m. in. takie jakie podał powyżej Sanipro. Problem polega na tym że nie wszyscy użytkownicy, do których powyższe instrukcje są skierowane będą czytać ten wątek, a jak każdy osobiście dostanie to mailem, to jest jakaś szansa. Pozdrawiam. B.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Becik dnia 2002-11-07 10:13 ]</font>

  19. #19

    Domyślnie

    Zdarza się też ze ktoś ma ciężką rekę i niechcący 2 razy kliknie mu się na "wyślij". A może by tak REDAKCJA przejęłą nad tym kontrolę i kasowała takie "duplikaty"? Chodzi mi konkretnie o niechcący zduplikowane wątki.

  20. #20

    Domyślnie

    dzięki sanipro! Funkcja szukaj działa super, ale rzeczywiście jest słabo widoczna. Na Forum czuje się coraz lepiej, ale nie mogło być inaczej, bo jakie pismo, tacy czytelnicy Dziękuję za pomoc.
    Popieram pomysł z wysyłaniem instrukcji do nowych.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony