dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emistofeles Zobacz post
    Czy te 160m2 jest razem z garazem? Jesli tak to czy pod garazem tez jest ogrzewanie podlogowe?

    Jakiej grubości jest ta płyta?

    To ile kosztowała cała usługa wraz z pracami instalacyjnymi w płycie? I ogółem ile kosztowała cała płyta w takim zestawieniu?
    160 m2 z garażem - podłogówki w garażu brak
    Płyta ma 25 cm grubosci
    Kosztu całej płyty nie liczyłem, jeżeli chodzi o wszystkie instalacje to w przybliżeniu koszt 30k zł - w tym rurowe gwc, woda, kanalizacja, odkurzacz centralny, podłogówka

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrasshopperXTR Zobacz post
    160 m2 z garażem - podłogówki w garażu brak
    Płyta ma 25 cm grubosci
    Kosztu całej płyty nie liczyłem, jeżeli chodzi o wszystkie instalacje to w przybliżeniu koszt 30k zł - w tym rurowe gwc, woda, kanalizacja, odkurzacz centralny, podłogówka
    A gwc jakiej firmy?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emistofeles Zobacz post
    A gwc jakiej firmy?
    Bezfirmowy zrobiony na pomarańczowych rurach kan. w układzie Tiechelmanna.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie

    Witam. Na wiosnę zaczynam budowę domu parterowego na płycie fundamentowe robionej własnymi siłami.
    Nad jedną kwestią się jeszcze zastanawiam: gdzie i jak usytuować rury ogrzewania podlogowego?
    W 100% bedzie podłogówka zasilana PCI. Stawiam na akumulacyjność i grzanie w 2 taryfie.
    Zastanawialem się nad:
    1. wylaniem plyty bez rur ktore umieszczę w dodatkowej wylewce (ciezko bedzie je umocować na listwach oraz dodatkowy koszt
    2. na lub pod górnym zbrojeniu w płycie (raczej ciężko bedzie je rozprowadzić )
    3.Bezpośrednio na xps spinkami. Za przemawia ławtwość wykonania ale martwię się potężną bezwładnością.

    Najbardziej skłaniam się do ostatniej wersji. Czy ktoś mocował rurki bezpośrednio na xps?

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Z doświadczenia moich instalatorów - najpierw rozprowadzenie i wstępne umocowanie paskami zaciskowymi na dolnym zbrojeniu, potem po skręceniu górnej siatki podwieszenie podłogówki pod nią. Zysk moim zdaniem zysk jest taki, że wracając z dłuższego urlopu do wychłodzonego domu jednak szybciej odczujesz ciepło pod stopami niż mając podłogówkę "na dnie" płyty.
    Ostatnio edytowane przez GrasshopperXTR ; 27-12-2013 o 22:13

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrasshopperXTR Zobacz post
    Z doświadczenia moich instalatorów - najpierw rozprowadzenie i wstępne umocowanie paskami zaciskowymi na dolnym zbrojeniu, potem po skręceniu górnej siatki podwieszenie podłogówki pod nią. Zysk moim zdaniem jest taki, że wracając z dłuższego urlopu do wychłodzonego domu jednak szybciej odczujesz ciepło pod stopami niż mając podłogówkę "na dnie" płyty.
    Wszyscy prosimy o zdjęcia

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emistofeles Zobacz post
    Wszyscy prosimy o zdjęcia
    Myślę, że 4 wystarczą . Mogę wrzucić dodatkowe gdyby była potrzeba spojrzenia na coś konkretnego.

    GWC:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3343.jpg
Wyświetleń:	1840
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	232011

    Instalacje na dolnym zbrojeniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3755.jpg
Wyświetleń:	2170
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	232012

    Zbrojenie górne gotowe, przed zalaniem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3772.jpg
Wyświetleń:	2092
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	232013

    Po zalaniu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3838.jpg
Wyświetleń:	1828
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	232014

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrasshopperXTR Zobacz post
    160 m2 z garażem - podłogówki w garażu brak
    W jakis posób zabezpieczyłeś się przed stratami ciepła przez garaż ? Stosowałes dylatację płyty?
    Zimna płyta w garażu wychlodzi sąsiędnie pomieszczenia.

    Zaciekawil mnie rozkład rur w tej płycie co ile one są - 30cm ? są miejsca zagęszczone? Na pierwszy rzut oka to jakos tak rzadko te rurki masz.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    W jakis posób zabezpieczyłeś się przed stratami ciepła przez garaż ? Stosowałes dylatację płyty?
    Zimna płyta w garażu wychlodzi sąsiędnie pomieszczenia.
    Dylatacji brak, chociaż się nad nią zastawiałem po przeczytaniu wątku o płytach. Architekt rekomendował to rozwiązanie jako prostsze i bez ryzyka pękania ścian - poza tym garaż sąsiaduje tylko z kotłownią. Izolował będę najprawdopodobniej ścianę dzielącą te 2 pomieszczenia.

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Zaciekawil mnie rozkład rur w tej płycie co ile one są - 30cm ? są miejsca zagęszczone? Na pierwszy rzut oka to jakos tak rzadko te rurki masz.
    Podłogówka wg załączonego projektu. Rurki co 30 cm są tylko w 1 pomieszczeniu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Page-01.jpg
Wyświetleń:	1132
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	232041
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Page-01.jpg
Wyświetleń:	538
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	232040  
    Ostatnio edytowane przez GrasshopperXTR ; 28-12-2013 o 10:56

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Tak ogladam to co wybudowałes i przyznam szczerze mam wątpliwości czy to bedzie dobrze działało. Umieściłeś rurki w górnej warstwie betonu, betonu masz zdaje sie 25 cm, dzielisz instalacje na pomieszczenia, zostawiasz puste pola (np w kuchni pod szafkami, pod schodami)

    Czytając początek wątku myślałem że chces grzać całą płytę. Pisząc całą mam na myśli cały jej przekrój 25 cm i całą powierzchnię - bez żadnych wyjątków.
    Jak po ~20-50h rozgrzejesz płyte bedziesz mial wszędzie ciepło, stała temp itd.

    A to co masz jak ma funkcjonować? Rozstaw rurek jak "zwykłej" podłogówce gr.7-8cm + posadzka. Grzejesz 8-10 cm grubości i od tąd do tąd, przecież płyta obok np pod szafkami będzie "wychładzać" strefę obok. Wiem w efekcie część tej energii wróci do pomieszczenia, ale nurtuje mnie pytanie czemu służa te dziury w układzie rur?

    Użytkuje 70m2 podłogówki od 7 lat i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Ale wiem że jak w wylewce nie ma rurki to 15cm dalej jest chłodna podłoga.

    No ciekawe jak to będzie działało.

  11. #31

    Domyślnie

    Jajmar, zapomniałem dodać ważnej informacji - podłogówka jest rozłożona na całej powierzchni pomieszczeń, bez wyjątków na szafki etc. Co do Twoich uwag do tego, że de facto mamy do czynienia z "normalną" podłogówką w płycie to zakładam, że biuro projektowe, które zajmowało się tematem odpowiednio policzyło moce obwodów i dobrało je do płyty i zapotrzebowania cieplnego budynku / pomieszczeń. Rzeczywistość zweryfikuje projekt pewnie za rok.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ASŁAN
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Walga
    Kod pocztowy
    41-002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kto daje gwarancje skuteczności tego układu ? Projektant ?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ASŁAN Zobacz post
    Kto daje gwarancje skuteczności tego układu ? Projektant ?
    Każdy projektant odpowiada za błędy projektowe i podobnie jest w tym przypadku.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    adamzzz

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    195

    Domyślnie

    Ja mam pytanie jak prowadzic rury ogrzewania. Wiem że pętle maja byc równe max 70m każda ale jak je prowadzić?
    Na całej powierzchnij plyty nie zważając na ściany (nosne tez), czy omijać sciany i wszystkie rury prowadzic korytarzem do rozdzielacz.

    Pozdrawiam

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamzzz Zobacz post
    Ja mam pytanie jak prowadzic rury ogrzewania. Wiem że pętle maja byc równe max 70m każda ale jak je prowadzić?
    Na całej powierzchnij plyty nie zważając na ściany (nosne tez), czy omijać sciany i wszystkie rury prowadzic korytarzem do rozdzielacz.

    Pozdrawiam
    witam

    tak jak piszesz najlepiej:
    omijać sciany i wszystkie rury prowadzic korytarzem do rozdzielacz
    pozdrawiam
    ,,,,

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    witam,
    moglbys kolego lepiej zeskanowac ten projekt podlogowki ?
    wlasnie czytam o tego typu fundamentach i chcialbym aby ktos wypisal liste co trzeba "wlozyc" przed zalaniem. chodzi mi ze dajem: rurki do ogrzewania, ciepla i zimna woda, kanalizacja, rura ogrzewania powietrza do rekuperatora, rurki odkurzania centralnego (jesli ktos chce), rurki z np kolektora poziomego do pompy ciepla. cos jeszcze ??

  17. #37

    Domyślnie

    Cześć,
    wstawiam projekt w wyższej jakości. Tak jak mówiłem wcześniej podłogówka jest na całej powierzchni bez omijania szafek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poprawki-wod-kan,co, went co-1 parter A3 (1).jpg
Wyświetleń:	1196
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	233327

  18. #38

    Domyślnie

    @ GrasshopperXTR
    a nie lepiej jak byś umieścił rozdzielacz na przeciległej ścianie kotłowni przy drzwiach? będziesz mieć o kilka metrów krótsze pętle, zyskujesz na materiale (rury + izolacja) oraz na oporach - pompa mniej prądu weźmie, do tego nie ma ryzyka że kotłownia będzie przegrzana jak by izolacja nie była skuteczna tak jak byś sobie tego życzył.
    Pozdrawiam
    Rafał

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał alberciq Zobacz post
    @ GrasshopperXTR
    a nie lepiej jak byś umieścił rozdzielacz na przeciległej ścianie kotłowni przy drzwiach? będziesz mieć o kilka metrów krótsze pętle, zyskujesz na materiale (rury + izolacja) oraz na oporach - pompa mniej prądu weźmie, do tego nie ma ryzyka że kotłownia będzie przegrzana jak by izolacja nie była skuteczna tak jak byś sobie tego życzył.
    Słuszna uwaga - niestety ogrzewanie już wykonane, więc na poprawki za późno.

  20. #40
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrasshopperXTR Zobacz post
    Słuszna uwaga - niestety ogrzewanie już wykonane, więc na poprawki za późno.
    Witam.
    Trochę czasu już upłynęło.Mieszkasz już?Jestem ciekaw jak ta podłogówka działa.
    Podejście było ,nie tyle nowatorskie co odważne.Takie połączenie płyty Legllet z wodą zamiast powietrza i przy nieco odmiennej technologii....
    Jak to teraz funkcjonuje?

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony