dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Witam' podobnie jak kolega powyżej ja również zastanawiam się nad budową domu z keramzytu z abakonem. Jeśli to możliwe to proszę gorgo o informację jak po kilku latach mieszka się w takim domku? Jakie koszty utrzymania itp.? Czy po kilku latach jest Pan zadowolony z tego domku? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam z niedalekiego Radlina

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    oliwkar1

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    konradkraw i Rybak80 udało się Wam pozyskać jakieś informacje, bo też jestem zainteresowana tym systemem...

  3. #23

    Domyślnie Abakon

    Witam, proszę o jakiekolwiek informacje na temat firmy Abakon. Planujemy budowę w okolicach Żywca. Interesuje mnie wszystko

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    david22

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, myśmy podpisali umowe w grudniu 2015r, jak narazie to współpraca z abakonem jest ok, troche sie nam przesuneło pozwolenie na budowe, bo wyskoczyło że musieliśmy od nowa wznowić granice działki....(wąska działka).Oczekujemy teraz na papiery od geodety i składamy o pozwolenie na budowe. Budujemy w okolicach wadowic, projekt abakon 2010 se ze zmianami.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia@ Zobacz post
    Witam, proszę o jakiekolwiek informacje na temat firmy Abakon. Planujemy budowę w okolicach Żywca. Interesuje mnie wszystko
    Do Bielska macie blisko, nie lepiej podjechać do siedziby wypytać o adresy poprzednich realizacji i odwiedzić właścicieli? Polecam również śledzenie na facebook (adresu nie podaje, żeby ew. nie być posądzony o reklamę - ale łatwo odszukać).
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 15-04-2016 o 07:14

  6. #26

    Domyślnie Abakon

    Witam, chciałbym się dowiedzieć o dodatkowych kosztach poniesionych przez Was do stanu jak w umowie, czyli np: koszty na etapie fundamentów, lub inne które wynikły podczas budowy. Też myślimy o tym projekcie. Zastanawiamy się bad ogrzewaniem, czyli kominek z rozprowadzeniem plus, no właśnie co. Proszę o wiadomość na adres [email protected]. Pozdrawiam.

  7. #27

    Domyślnie

    Witam,czy jest możliwość o podanie ostatecznych kosztów domu, bez wykończenia typu panele,płytki itd.
    Też myślimy o tym projekcie i zastanawiamy się nad realnymi kosztami.
    [email protected]
    Dziękuję.

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    febris

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy ktokolwiek z Państwa wybudował dom tą technologią? Bo nie wiem czy osoba która prowadziła dziennik budowy w ogóle z kimkolwiek podzieliła się informacjami.

    Zastanawiam się nad współpracą z nimi i nawet skorzystaniu z ich projektu. Tylko pytanie, jak wygląda współpraca?

  9. #29

    Domyślnie

    Witam... podpinam się pod temat . opinia po 3 latach będzie bezcenna

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lolaa

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    BIELSKO-BIAŁA (BIELSKO-BIAŁA)
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia@ Zobacz post
    Witam, proszę o jakiekolwiek informacje na temat firmy Abakon. Planujemy budowę w okolicach Żywca. Interesuje mnie wszystko
    Baardzo nie polecam, zdecydowaliśmy sie na nich ze względu na szybkość budowy. Okazało się że od czasu podpisania umowy do zakończenia robót mineło półtora roku. Dodatkowe koszty o których nie było mowy wyniosły okolo 50 tys. Większość z nich to nie nasze widzi mi się a konieczne prace. Droga dojazdowa przed podpisaniem umowy "nadawała sie do przewozu ścian" po podpisaniu juz nie musiliśmy dopłacić około 25 tysięcy za dodatkowy przeładunek! Dla mnie firma jest pomyłką. Jeśli zaczynacie z nimi współpracować radze pilnować kosztów i dokładnie czytać umowy jest mnóstwo ****

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fasola33

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolaa Zobacz post
    Baardzo nie polecam, zdecydowaliśmy sie na nich ze względu na szybkość budowy. Okazało się że od czasu podpisania umowy do zakończenia robót mineło półtora roku. Dodatkowe koszty o których nie było mowy wyniosły okolo 50 tys. Większość z nich to nie nasze widzi mi się a konieczne prace. Droga dojazdowa przed podpisaniem umowy "nadawała sie do przewozu ścian" po podpisaniu juz nie musiliśmy dopłacić około 25 tysięcy za dodatkowy przeładunek! Dla mnie firma jest pomyłką. Jeśli zaczynacie z nimi współpracować radze pilnować kosztów i dokładnie czytać umowy jest mnóstwo ****
    Chyba ich Lolaa bardzo nie lubisz, bo już widziałam na innym forum taki sam komentarz z identyczną datą. Jak dla mnie mało rzeczowo się wypowiadasz, z mojej wiedzy przeładunek, o którym mówisz kosztuje maksymalnie do 5 tys. więc chyba dużo do tej wartości dodałaś, żeby wyglądało bardziej dramatycznie. Cały proces zawsze się może przeciągnąć z powodów urzędowych jak i kredytowych ale na pewno nie z tego powodu, że przeciągała go firma bo jest zobowiązana terminem realizacji robót.
    Ostatnio edytowane przez fasola33 ; 05-03-2018 o 15:51

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kulf45

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fasola33 Zobacz post
    Chyba ich Lolaa bardzo nie lubisz, bo już widziałam na innym forum taki sam komentarz z identyczną datą. Jak dla mnie mało rzeczowo się wypowiadasz, z mojej wiedzy przeładunek, o którym mówisz kosztuje maksymalnie do 5 tys. więc chyba dużo do tej wartości dodałaś, żeby wyglądało bardziej dramatycznie. Cały proces zawsze się może przeciągnąć z powodów urzędowych jak i kredytowych ale na pewno nie z tego powodu, że przeciągała go firma bo jest zobowiązana terminem realizacji robót.

    To widać slabą masz wiedze. U nas wycenili przeładunek na 8 tys. Na spotkaniu poprzedzającym podpisanie umowy zapewniali że nie w takich warunkach dawali sobie radę z dojazdem i podawali przykład, że u jednego z klientòw do ostatniej chwili starali się obejść bez przeładunku. Ale jak widać to tylko czcze gadanie żeby klient podpisał umowę.

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fotokraw

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie polecamy firmy ABAKON. Jesteśmy na samym początku współpracy z tą firmą i już mamy bardzo utrudniony kontakt. Do czasu podpisania umowy oraz wpłaty zaliczki wszystko super, natomiast już chwilę później totalne olewanie klienta. Dokładnej opinii na temat budowy nie mogę napisać, gdyż firma nawet nie zaczęła budowy (oczywiście nie dotrzymują terminów zawartych w umowie).Każdy etap, tak naprawdę wstępny - NIE JEST W ŻADNYM STOPNIU PROFESJONALNY. Należy się 100 razy zastanowić nad wyborem tej firmy, a na pewno przy podpisywaniu umowy brać prawnika.

  14. #34

    Domyślnie

    Witam,
    Jeśli faktycznie tak jest, że kontakt ma Pan utrudniony proszę o pw.
    Może to „olewanie klienta” to po prostu praca w tle i załatwianie formalności o których nie ma potrzeby wciąż Pana informować.

    Opisuje Pan, że nie może Pan podać dokładnej opinii o budowie ale już Pan wie ze terminów nie dotrzymuja i jest to oczywistość.
    Eh…to tak jakby twierdzić, że czajniki zelmer sie psują, oczywiście, a jakże, jednocześnie używając czajnika tefal.

    Pisze Pan, że wstępny etap nie jest profesjonalny. Myśle że dobrze byłoby się zastanowić co znaczy dla Pana słowo profesjonalne. Bo dla Pana to jedno, a dla pracownika firmy może to oznaczać co innego. Zapewne wypowiedzenie swoich oczekiwań wprost załatwi sprawę.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin Szeliga Zobacz post
    Witam,
    Jeśli faktycznie tak jest, że kontakt ma Pan utrudniony proszę o pw.
    Może to „olewanie klienta” to po prostu praca w tle i załatwianie formalności o których nie ma potrzeby wciąż Pana informować.

    Opisuje Pan, że nie może Pan podać dokładnej opinii o budowie ale już Pan wie ze terminów nie dotrzymuja i jest to oczywistość.
    Eh…to tak jakby twierdzić, że czajniki zelmer sie psują, oczywiście, a jakże, jednocześnie używając czajnika tefal.

    Pisze Pan, że wstępny etap nie jest profesjonalny. Myśle że dobrze byłoby się zastanowić co znaczy dla Pana słowo profesjonalne. Bo dla Pana to jedno, a dla pracownika firmy może to oznaczać co innego. Zapewne wypowiedzenie swoich oczekiwań wprost załatwi sprawę.
    jeszcze nigdy w historii internetu, żadnemu przedsiębiorcy nie wyszło na dobre kłócenie się z negatywną opinią klienta (a już szczególnie taką, która jest wyrażona w kulturalny sposób i z uzasadnieniem). sugeruję jednak załatwić temat w drodze bezpośredniej komunikacji, niż psuć sobie wizerunek na forum
    Dziennik budowy: Nowoczesna stodoła na stoku - proj. indywidualny
    Komentarze do dziennika budowy: tutaj

  16. #36

    Domyślnie

    Sugestia jest dla mnie jasna. Dlatego prosiłem o wiadomość prywatną, gdyż chce wyjaśnić temat bezpośrednio. Niestety po nicku z forum nie jestem w stanie dojść do tego kto jest kim. Wiadomości się tez na razie nie doczekałem, ale poczekam spokojnie

    Bardzo daleko mi do prowadzenia jakiś niepotrzebnych kłótni, broń Boże (jak kto wierzący ).

    Chociaż trochę właśnie o to uzasadnienie opinii chodzi, bo mało tu detali, a dużo ogółow i to sprawiło, że w tym temacie zabrałem głos.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony