dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 363
  1. #41

    Domyślnie

    wymienili ? czy wykonawcy mieli inne problemy z ta dachówką?jaki to był typ dachówki ?

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inwestorr

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał izz
    wymienili ? czy wykonawcy mieli inne problemy z ta dachówką?jaki to był typ dachówki ?
    Proponuje sobie dac spokój z karpiówką Keramika /po pewnym czasie pojawiają sie mikropęknięcia - wygląda to jak ukłucia szpilką/ a przy ciemnych kolorach jest to tym bardziej widoczne. Oprócz tego dachówka posiada liczne otarcia i krzywości. Radziłbym Ci poszukać dachówki producentów niemieckich /oryginalnych - robionych w niemczech/ jak np Creaton, von Muller /ciemnoszara -bardzo ładna/. Z doswiadczenia wiem,że dobre pokrycie przynosi satysfakcje na długie lata a szybka decyzja mści sie po krótkim okresie czasu. Musisz zwrócic uwage na obsługe danych przedstawicieli jak i na logistyke na terenie w którym chcesz zakupic towar /magazyny - szybkie dostarczenie brakujących elementów i.t.p./ gdyż ma to duże znaczenie w fazie samego układania jak i po tym okresie /gwarancje/. Stanowczo odradzam Ci zakupu Keramika, Rupp Ceramiki a w szczególności karpiówki tych firmy/podobne skutki z tym ,że jeszcze odstaje. Pozdrawiam i zyczę udanych zakupów.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał izz
    wymienili ? czy wykonawcy mieli inne problemy z ta dachówką?jaki to był typ dachówki ?
    Dachówki zostały wymienione po reklamacji skierowanej do sprzedawcy z ramienia Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. To jest jedyna skuteczna droga. Nie ma co liczyć na przywileje wynikające z gwarancji producenta, bo gwarancja jest sformułowana w sposób niekorzystny dla klienta i producent zawsze się wywinie od odpowiedzialności.
    Moja dachówka to marsylka - innych problemów poza otartą angobą nie było.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inwestorr

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ella
    Cytat Napisał izz
    wymienili ? czy wykonawcy mieli inne problemy z ta dachówką?jaki to był typ dachówki ?
    Dachówki zostały wymienione po reklamacji skierowanej do sprzedawcy z ramienia Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. To jest jedyna skuteczna droga. Nie ma co liczyć na przywileje wynikające z gwarancji producenta, bo gwarancja jest sformułowana w sposób niekorzystny dla klienta i producent zawsze się wywinie od odpowiedzialności.
    Moja dachówka to marsylka - innych problemów poza otartą angobą nie było.
    Marsylka Keramika jest produkowana na Łotwie i jakość jak i trwałość tego modelu posiada dużo do życzenia. Przepraszam za brutalność ale gotów jestem się założyć ,że na angobie zaczynają się pojawiać małe mikropęknięcia /efekt jak po ukłuciu szpilkami które z czasem przekształcą sie w pajęczynke co niestety nie wróży nic dobrego - to nie glazura co akurat jest normalne/. Życie jest niestety brutalne - tani towar jest w większości słabej jakości /coś za coś/. Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    u mnie karpiówka Wiekor (zakup jesień 2003) czerwona
    ---
    dach dość skomplikowany (kilka koszy), okna typu jaskółka, - sporo docinek
    Wiekor pakował wtedy dachówki w paczki po 16 sztuk - inni zwykle pakowali po 10 lub po 12 sztuk - dekarze narzekali trochę że przyciężkawe, ale bez problemów przy wierceniu otworów w docinkach, dachówki nie pękały - wyjątkiem są 2 paczki dachówek w których od uderzenia o konstrukcję rusztowania poodpadały zamki - ale poszły na przycinki...
    ---
    dodatki wyszły mnie mniej niż u konkurencji (ale to dzięki mojemu dostawcy)...
    po 2 sezonach zimowych nic się nie dzieje...
    pozdrawiam
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Snowdwarf
    u mnie karpiówka Wiekor (zakup jesień 2003) czerwona
    ---
    dach dość skomplikowany (kilka koszy), okna typu jaskółka, - sporo docinek
    Wiekor pakował wtedy dachówki w paczki po 16 sztuk - inni zwykle pakowali po 10 lub po 12 sztuk - dekarze narzekali trochę że przyciężkawe, ale bez problemów przy wierceniu otworów w docinkach, dachówki nie pękały - wyjątkiem są 2 paczki dachówek w których od uderzenia o konstrukcję rusztowania poodpadały zamki - ale poszły na przycinki...
    ---
    dodatki wyszły mnie mniej niż u konkurencji (ale to dzięki mojemu dostawcy)...
    po 2 sezonach zimowych nic się nie dzieje...
    pozdrawiam
    czerwona angoba na czerwonej dachówce załatwia sprawę odprysków. pomysł dobry.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestorr
    Cytat Napisał Ella
    Cytat Napisał izz
    wymienili ? czy wykonawcy mieli inne problemy z ta dachówką?jaki to był typ dachówki ?
    Dachówki zostały wymienione po reklamacji skierowanej do sprzedawcy z ramienia Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. To jest jedyna skuteczna droga. Nie ma co liczyć na przywileje wynikające z gwarancji producenta, bo gwarancja jest sformułowana w sposób niekorzystny dla klienta i producent zawsze się wywinie od odpowiedzialności.
    Moja dachówka to marsylka - innych problemów poza otartą angobą nie było.
    Marsylka Keramika jest produkowana na Łotwie i jakość jak i trwałość tego modelu posiada dużo do życzenia. Przepraszam za brutalność ale gotów jestem się założyć ,że na angobie zaczynają się pojawiać małe mikropęknięcia /efekt jak po ukłuciu szpilkami które z czasem przekształcą sie w pajęczynke co niestety nie wróży nic dobrego - to nie glazura co akurat jest normalne/. Życie jest niestety brutalne - tani towar jest w większości słabej jakości /coś za coś/. Pozdrawiam
    Zarówno w folderach firmowych, jak i według zapewnień sprzedawcy i przedstawiciela Koramica, marsylka jast produkowana razem z L 15 w Polsce. W związku z tym cena jest taka sama jak L 15.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Jeszcze raz specjalnie zajrzałam do folderu - jest tam napisane wyraźnie:

    Renesansowa L15 - Kunice
    Marsylka - Kunice
    Alegra - Narvik
    Romańska L25 - Langenzenn
    Z18S - Muhlacker
    Holenderka - Narvik
    Esówka-Holenderka - Aseri
    Mnich-Mniszka - Aseri

    Skąd pochodzą te informacje o Łotwie czy Estonii???

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Jeszcze jedno: żadnych "mikropęknięć" angoby do tej pory nie stwierdzilam - jedyny problem, który zaistniał, to uszkodzenia angoby w transporcie - ewidentne odpryski spowodowane tarciem dachówki o dachówkę.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tak jak myślałam - cisza po moich postach.
    Pofatygowałam się więc i przejrzałam dorobek forumowiczów, którzy w tym wątku najgłośniej krytykowali Koramica na podstawie swojej tajemnej wiedzy (a nie doświadczeń), a których wypowiedzi dziwnym trafem znajdują się wyłącznie w wątkach dachówkowych...
    Pachnie mi to jednoznacznie konkurencją...

  11. #51

    Domyślnie

    Witam
    Koramic ma naprawdę porządne dachówki.
    Układałem u siebie na ekspozycji dachówki wszystkich znanych producentów (Roben-Średzka, Rupp-Sirius, Koramic-L15, Mueller-E32, Creaton-Kera Phanne) i byłem zdziwiony jak dobrze przylegają na zakładkach dachówki L15 Koramica - były idealnie spasowane.
    Miałem też kilka niemieckich L15 (tam też w dwóch fabrykach robią dachówki L15 na rynek wewnętrzny ) - niemieckie przylegały jeszcze lepiej tzn. nie wsadziłoby się między nie nawet szpilki. Na przełomie 2004/2005 były dostępne L15 niemieckie w promocji (czerwona angoba) - klienci byli zachwyceni swoimi dachami. Dachówki przylegały idealnie na zakładkach górnych i bocznych. W połączeniu z dość oryginalnymi gąsiorami L25 efekt był bardzo ciekawy. Teraz gdy wznowiono produkcję w Polsce dostępne są tylko nasze L15. Za to linia produkcyjna została odnowiona i wprowadzony nowy kolor czerwonej angoby na wzór tej niemieckiej (coś pomiędzy naturalna czerwień a miedziana angoba). Dodatkowo po odnowieniu wpływów Wienerbergera i po przerwie w produkcji L15 można liczyć na promocyjne ceny również w sezonie, co oznacza poprostu że dach z Koramica wyjdzie najtaniej spośród ceramicznej konkurencji. Zainteresowanym proponuję przyjrzeć się bliżej tym dachówkom. Myślę że wrażenia będą pozytywne.
    Pozdrawiam
    [email protected]

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Statek, a co powiesz o tych rewelacjach kolegów, że marsylka Koramica jest robiona na Łotwie, czy w Estonii?

  13. #53

    Domyślnie

    Cóż mogę powiedzieć?
    To może wynikać tylko z niewiedzy.
    Tylko po co rozpowszechniać takie informacje?

  14. #54

    Domyślnie DO STATKA

    Mam na wystawie Marsylkę Koramica produkowaną w Estonii co Ty na to. Piotr

  15. #55

    Domyślnie

    Bardzo możliwe - w Estonii Koramic też ma sporą fabrykę i tam też robią marsylkę i wiele innych dachówek.
    Ale od ok. 2 lat marsylka na rynek polski jest produkowana w Kunicach.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inwestorr

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał statek
    Bardzo możliwe - w Estonii Koramic też ma sporą fabrykę i tam też robią marsylkę i wiele innych dachówek.
    Ale od ok. 2 lat marsylka na rynek polski jest produkowana w Kunicach.
    Nie Koramic ma fabrykę tylko Wienerberger w którego skład wchodzi Koramic tak jak od nie dawna w grupie Wienerbergera jest firma von Muller - oby tylko nie zniszczyli jakości tej dachówki jak i rynku co uczynili w przypadku Wiekora. Pozdrawiam.

  17. #57

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad L-15, czerwona angobą. Nadal jest dostępna ta produkowana w Niemczech. Wystarczy sobie porownać. Różnica na korzyść tej produkowanej w niemczech widoczna nawet z daleka.
    Zastanawiam się tylko czy ta "lepsza" L-15 z niemiec nie jest u nich II klasą itp.
    Na dachówce takiej informacji nie umiem znaleźć.
    A i jeszcze jedno spostrzeżenie. Wziąłem tą niemiecką L-15 i na dolnej części powierzchni widać wyraźnie przetłoczenia zamków od spodu. Chyba tak nie powinno być, a może na wzór dostałem "gorszą" dachówkę
    Pozdrawiam
    Darp

  18. #58

    Domyślnie

    Marsylka produkowana jest w Kunicach-informacja pewna (widziałem jej tłoczenie na prasie).
    Przy okazji von Muller to już Wienerberger

  19. #59

    Domyślnie białe kropki na dachówce koramic ceglasta angoba szlachetna

    witam
    zdecydowałem się na dachówkę koramica---ceglasta angobe szlachetna...
    niepokoi mnie bardzo jednak fakt ,że na wielu dachówkach sa białe kropki , wyglada to tak jak by była zle wylana wierzchnia warstwa.
    próbowałem je usunac ale bez efektu...
    czy ktos z szanownych forumowiczów spotkał sie z czymś takim.....czy nie bedzie to przyczyna pęknięc powłoki podczas zimy?
    pozdrawiam Rafał

  20. #60

    Domyślnie

    wychodzi na to ze tylko ja mam taka parię dachówek?

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony