dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie zawór szwedzki - studnia głębinowa

    Witam,
    Jestem na etapie wyboru wykonawcy studni głębinowej. Na chwilę obecna wyłonił się faworyt jeśli chodzi o sposób wykonania i rekomendacje. Natomiast moje wątpliwości budzi coś, co on nazywa "zaworem szwedzki", a czego pod tą nazwą nie potrafię odszukać u wujka googla. Wykonawca chce skasować za ten element 500-600 zł. Element ten opisuje jako zawieszenie pompy głębinowej z uszczelnieniem przejścia przez rurę osłonową i podłączeniem rury PP i jeszcze parę szczegółów, których nie zapamiętałem. Zastanawiam się jak taki element wygląda, ile rzeczywiście jest wart i co mnie tutaj sprowadziło" czy fachowiec chce mnie naciągnąć?
    Bardzo proszę o opinię znawców tematu.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał bezsenne Zobacz post
    Witam,
    Jestem na etapie wyboru wykonawcy studni głębinowej. Na chwilę obecna wyłonił się faworyt jeśli chodzi o sposób wykonania i rekomendacje. Natomiast moje wątpliwości budzi coś, co on nazywa "zaworem szwedzki", a czego pod tą nazwą nie potrafię odszukać u wujka googla. Wykonawca chce skasować za ten element 500-600 zł. Element ten opisuje jako zawieszenie pompy głębinowej z uszczelnieniem przejścia przez rurę osłonową i podłączeniem rury PP i jeszcze parę szczegółów, których nie zapamiętałem. Zastanawiam się jak taki element wygląda, ile rzeczywiście jest wart i co mnie tutaj sprowadziło" czy fachowiec chce mnie naciągnąć?
    Bardzo proszę o opinię znawców tematu.
    Prawdopodobnie chodzi mu glowice studzienna ktora mocuje sie na gorze rury oslonowej, umozliwiajaca szczelne przejscie rury PP, kabla zasilajacego i podwieszenie linki stalowej do zawieszenia pompy. Calosc jest szczelna na wypadek gdyby to bylo od gory zalane woda.
    Ale to jest koszt raczej 150PLN - 180PLN, nie 500-600 dla standardowych srednic rury oslonowej czyli 110, 160mm
    CHyba ze masz jakas duza srednice, albo wykonawca chce Cie ciut naciagnac, ale uzywa wypasionej wersji glowicy. Pewnie bez trudu da sie kupic taka za 500-600PLN.
    Jak pisze te standardowe, pelno ich na allegro to koszt 150PLN.


    Pierwszy link z gugla, nie zeby reklama.
    http://hydrodom.pl/opis/807315/glowi...wej-160mm.html

    marcin

  3. #3

    Domyślnie

    Głowica to głowica. Tu chodzi raczej o pitless adapter Złącze to pozwala na montaż pompy głębinowej bez kopania tzw obudowy.
    Z doświadczenia nie polecam. Tradycyjna studzienka z hermetyczną ocynkowaną głowicą jest lepsza.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał urgot Zobacz post
    Głowica to głowica. Tu chodzi raczej o pitless adapter Złącze to pozwala na montaż pompy głębinowej bez kopania tzw obudowy.
    Z doświadczenia nie polecam. Tradycyjna studzienka z hermetyczną ocynkowaną głowicą jest lepsza.
    Ha. Fajne. Sam patent jako idea mi sie podoba. Zamiast 60cm wlazu na srodku ogrodka mam sobie 10cm pokrywke ktora prosto mozna trawnikiem zarosnac.
    Na wysoki poziom wody gruntowej, jak znalazl.
    Zgaduje jednak ze szczelne to prawie nigdy nie jest, albo sie rozszczelnia po paru latach. Pompe oi najbardziej miekkim starcie i tak zawsze odrobine szarpnie, a to nasuwane zlacza z uszczelka nie budza jakos mojego "dlugoterminowego zaufania"

    marcin

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Hej,
    To jak to wygląda po zamontowaniu ?
    Jak wyjmuje się pompę ?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Hej,
    To jak to wygląda po zamontowaniu ?
    Jak wyjmuje się pompę ?
    http://tiny.cc/1ey0rz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony