dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pilne, ocena malowania sufitu.

    Witam.
    Od jakiegoś czasu trwa u mnie wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim.
    Całość robi jedna ekipa, gładzie, KG, itp. Wszystko było prawie dobrze do wczoraj gdy zobaczyłem sufity w kuchni i salonie. Kolor przez nas wybrany to biały, farby TEKNOS do sufitu, matowa.
    Kuchnia jest po dwukrotnym malowaniu, smugi widać za podłączeniem na suficie (w rzeczywistości są bardziej widoczne niż na zdjęciach) i w salonie w kilku miejscach. Fachowcy sami polecali farby, teraz twierdzą, że to nie ich wina i nie da się uniknąć smug.

    Zdjęcia

    [img=http://images48.fotosik.pl/690/3e9d559bc8677a97m.jpg]

    [img=http://images49.fotosik.pl/1894/016da84d371b988fm.jpg]

    Jutro rano mam z nimi rozmowę, dla mnie jest to fuszerka. Potrzebuję jakiejś fachowej i szybkiej porady.

  2. #2

    Domyślnie

    Trudno zobaczyć dokładnie te smugi na zdjęciach. Jeśli masz na myśli te które są widoczne wyraźnie na drugim zdjęciu na wysokości drugiego i trzeciego halogenu w stronę podłączenia światła, to nie wygląda to na smugi spowodowane farbą. Mój mąż, który nie jeden sufit w życiu zrobił, twierdzi, że raczej gładź jest źle dotarta, albo źle położona i teraz nierówność rzuca cień. Przynajmniej tak widać z tych zdjęć. Chyba że nie ma tam gładzi, to wtedy wina farby, ewentualnie pomalowania. Tylko że gdyby to była wina farby, to wydaje się, że smugi byłyby na całym suficie.

  3. #3

    Domyślnie

    W kuchni jest na suficie KG ale sprawdzałem poziomicą i jest równo zrobiony, wygląda to z bliska jak słabo pomalowane, przynajmniej dla mnie.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WRC20
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-307
    Posty
    61

    Domyślnie

    Sufit jest zapewne podwieszany, ja nie zwlalałbym tego na malarzy, chociaż tylko jakiś brud na wałku mógł spowodować takie smugi, może tam są łączenia płyt i panowie od GK zapomnieli dać taśmę na łączenia, bo innej możliwości za bardzo nie widzę.
    W życiu piękne są tylko chwile...

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    powstanie smug mogło być wynikiem niewłaściwego zagruntowania powierzchni lub niedokładnego uszczelnienia łączeń między płytami K-G. Proponuję więc najpierw zareklamować prace u fachowców, którzy je wykonywali. Na właściwie wykonanym suficie smugi nie powinny się pojawiać.
    Jeśli chcą Państwo sami rozwiązać problem, to dobrym sposobem może być sprawdzenie połączeń między płytami K-G, ich ewentualne wypełnienie fizeliną oraz ponowne zagruntowanie i pomalowanie podłoża. Najlepiej przeprowadzić ten zabieg najpierw na niewielkim fragmencie sufitu, i jeśli efekt będzie właściwy, powtórzyć go później na całej powierzchni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony