dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Jak najbardziej zasadna. Pozdrawiam.
    Witam wszystkich ,
    Szukam różnych sprawdzonych sposobów na wiązanie zakotwiczenie wieźby / murłaty do stropu . Moi "fachowcy " twierdzą że pręt gwintowany na Łotwie chemicznej jest mało pewny. Czyżby?

    Jak widać na zdjęciu jest "fajermur" z cegły i na nim murłata czy wiercąc do stropu przez cegły i osadzając na kotwie chemicznej będzie dobrze?

    Druga opcja to wiązanie za pomocą bednarki do okoła murłaty i zakotwiczenie jej do
    ...? Tu problem gdzie?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2021-05-06-08-12-27-340_com.miui.gallery.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	4,0 KB
ID:	455524 i czym?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Kotwa chemiczna to pewne mocowanie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #23

    Domyślnie

    W twoim przypadku wiercenie przez cegły do stropu nie ma sensu i nic nie da.
    Trzeba wyspawać kątownik z ceownika na przykład z zastrzałdm, dolną podstawę przykręcić do stropu a murłatę do pionowej części

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Kotwa chemiczna to pewne mocowanie. Pozdrawiam.
    Dziękuję
    Jeśli jest pewne to tak zrobię zakupiłem kotwę FIS VL 300T FISCHER producent podaje na opakowanius że do konstrukcji budowlanych się nadaje.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    W twoim przypadku wiercenie przez cegły do stropu nie ma sensu i nic nie da.
    Trzeba wyspawać kątownik z ceownika na przykład z zastrzałdm, dolną podstawę przykręcić do stropu a murłatę do pionowej części

    Dziękuję za odpowiedź
    Jakieś namiary na rozmiar celownika ? Czy taki kątownik mogę kupić ? ( Potrzebny na jutro)

    A tak na marginesie dlaczego wiercenie przez cegły do stropu nic nie da jeśli i tak zakotwię pręt w betonie ?

  6. #26

    Domyślnie

    Zrobisz jak chcesz, twoja murłata, ja bym tak nie kotwił.
    Kotwisz po to aby dach się nie rozjechał, dlaczego nie zakotwisz do cegły? Teraz użyj wyobraźni, nie kotwisz do cegły bo ona nie trzyma, robisz nawiert przez materiał i wklejasz pręt 30 cm poniżej murłaty w beton, czyli masz murłatę stojącą na 30 cm pręta, jak uważasz jeżeli zakotwisz pręt w betonie i zaczniesz go naciskać w bok na 30 cm od dołu to on się wygnie czy nie? Tak i tutaj siła rozporu ( bo chyba po to murłatę kotwisz) jest przyłożona na górze murłaty a nie w poziomie stropu.
    Po tym zabiegu co planujesz główna siła rozporu będzie przenoszona przez cegły nie beton 30 cm poniżej

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Źle celowałem z tym kotwieniem raczej obstawiałem żeby dach nie odleciał przy podmuchu a nie żeby się rozjechał a może jednoni drugie.

    Zakotwiczenie dachu przed zerwaniem przez wiatr wykonuje się jeszcze na inne sposoby ?
    U mnie akurat jest to remont dachu kopertowego remont polega na zmianie poszycia z blachy na rąbek rzemieślniczy na blachę modułową, do tego zaplanowane jest wymienienie starego deskowania na OSB ( ale decyzja zapadnie dzisiaj po zdemontowaniu sta i kilka krokwi które były dawno temu wykorzystane z jakiegoś starego domu i już są w kiepskim stanie. Reszta krokwi ok grube solidne i zdrowe. Dach będzie wydłużony obecnie jest na równi z murem chce zrobić okap 70-80cm to dość dużo dlatego szukam sprawdzonej metody bo już na moich fachowców nie mogę liczyć że merytorycznie mnie zaskoczą. Na domu będzie elewacja z 15 cm styropianu więc 15cm okapu "ukradnie" powiedzmy jak zrobię okap na 80cm po elewecji zostanie 65cm ( ale to i tak potężny żagiel)
    Ostatnio edytowane przez mpepe ; 07-05-2021 o 05:18

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Witam,
    Cześć dachu już rozebrana założona OSB i papa zdecydowaliśmy się na kotwy chemiczne plus przewiercania przez strop akurat na tej części domu jest możliwość bo pod spodem jest balkon więc pręty wyszły u góry na daszku (stropie) balkonu. W reszcie części ściany pręty osadzone na kotwie chemicznej uprzednio kompresorem porządnie wydmuchane . Na innych ścianach będą głównie kotwy chemiczne i na wszelki wypadek dołoży się kątowniki i jak kolega wcześniej pisał przywalę do stropu i murłaty kotwami metalowymi .

    Mam zapytanie jeszcze dotyczące grzania papy czy to prawda że papę nie grzeje się do pełnego roztopienia warstwy pod spodem tylko opala się folie a proces wulkanizacji nastąpi od temperatury słońca w lecie ?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nieprawda. Po pierwsze nie ma potrzeby przygrzewania papy do poszycia. Po drugie papa termozgrzewalna to nie gonty papowe. Poprawne zgrzanie papy to konieczność powstania tak zwanej "fali zalewowej". Poprawnie zgrzana papa powinna mieć minimum 75~80% zgrzanej powierzchni i wypływy na łączeniach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Dziękuję tak też myślałem.
    Dopilnuje tego na następnych połaciach dachu.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mpepe
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    made in Poland
    Posty
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nieprawda. Po pierwsze nie ma potrzeby przygrzewania papy do poszycia. Po drugie papa termozgrzewalna to nie gonty papowe. Poprawne zgrzanie papy to konieczność powstania tak zwanej "fali zalewowej". Poprawnie zgrzana papa powinna mieć minimum 75~80% zgrzanej powierzchni i wypływy na łączeniach. Pozdrawiam.

    Uściślając papy nie zgrzewany do OSB tak na maxa bo nie ma potrzeby - kontrłaty/ łaty przycisną. Najważniejsze zgrzać na łączeniach do wytopu/ wypływu masy ciekłej . Zakład 10-15cm? Na dachach pochyłych 35-40 stopni na ile ważne jest zgrzanie papy na zakładach ? Pamiętam w USA jak widziałem na budowie to chyba tylko przybijali papę nie grzejąc jej (dach ze skosem ) .

    Czy papa ma wchodzić do rynny pod pasem dorynnowym tak jak membrana na dachu wentylowanym ?

    Jak sprawa wygląda na dachu płaskim 6 stopni grzejemy łączenia do wytopu a całości również nie grzejemy z podłożem ( OSB)?

    Na dach 6 stopni (30m2) mam kupioną blachę na rąbek klik nie jest to na 100% szczelne poszycie. Czy nie wchodzi w grę do środka na łączenia (wpust) zaaplikować uszczelniać dekarski ? Cienką Taśmę butylową? Żeby woda jednak nie dostała się pod blachę i nie kisiła się tam ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony