dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 307
  1. #21

    Domyślnie

    Projekt kupiony, wersja Z273a
    A jak u Was sytuacja ?

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewenementka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    57

    Domyślnie

    Gratuluję zakupu
    szkoda że gdy ja kupiłam z273, to nie było jeszcze wersji "a" bo troszkę większy.
    ja narazie czekam na pozwolenie, a w związku z innymi papierkowymi "sprawami" niewiem czy uda się rozpocząc budowę w tym roku, chyba że będzie przychylna aura i późną jesienią uda się choć fundamenty postawić
    Ostatnio edytowane przez ewenementka ; 22-03-2014 o 06:54

  3. #23

    Domyślnie

    Ja jeszcze nawet nie złożyłem o pozwolenie, a chcę w tym roku zrobić fundamenty heh więc ty tym bardziej dasz radę.

    Tak przy okazji to zobacz sobie na stronę Z500, bo dodali wczoraj wizualizację wnętrz

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewenementka Zobacz post
    Gratuluję zakupu
    szkoda że gdy ja kupiłam z273, to nie było jeszcze wersji "a" bo troszkę większy.
    ja narazie czekam na pozwolenie, a w związku z innymi papierkowymi "sprawami" niewiem czy uda się rozpocząc budowę w tym roku, chyba że będzie przychylna aura i późną jesienią uda się choć fundamenty postawić
    choć nie ukrywam że wolałabym postawić jeszcze mury i dach :/
    zapytaj powinni wymienić (raczej bez problemu )

    ja kupiłem Z287L nawet troche podobny do waszego Z273
    (jak by komuś pomogło dostałem wycenę na wiązary ( na 6 ofert) najtańsza 23 kpln z hakiem netto od firmy na którą liczyłem )
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewenementka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post


    (jak by komuś pomogło dostałem wycenę na wiązary ( na 6 ofert) najtańsza 23 kpln z hakiem netto od firmy na którą liczyłem )
    Dobrze że mieszkam na podkarpaciu a nie w zachodniej Polsce , bo różnice cenowe mnie rozbrajają czytając forum

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewenementka Zobacz post
    Dobrze że mieszkam na podkarpaciu a nie w zachodniej Polsce , bo różnice cenowe mnie rozbrajają czytając forum
    też masz dach z wiązarów prefabrykowanych ? jeśli tak ile metrów kwadratowych ile Ciebie wyniosło
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    annamadness

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja też czekam na pozwolenie...chcialabym zdążyć chociaż z fundamentami ...
    Napiszcie jak kształtują się ceny w waszym regionie?
    Ile ekipy powiedziały wam za SSO ? A ile za dach?

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał annamadness Zobacz post
    Ja też czekam na pozwolenie...chcialabym zdążyć chociaż z fundamentami ...
    Napiszcie jak kształtują się ceny w waszym regionie?
    Ile ekipy powiedziały wam za SSO ? A ile za dach?
    u mnieśrednio od 60k pln za sso (wiem bo buduje znajomy) ale mój bedzie śmiesznie prosty a dach biorę z wiązarów prefabrykowanych i to wychodzi około 26 k pln (sama więźba z ułożeniem i transportem)
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    Witajcie, mam pytanie do Was, chodzi o projekt z273, szacunkowe koszty podano bardzo niskie. One są chyba wyssane z palca i nijak mają się do rzeczywistości ? Kupując ten projekt dostaliście jakiś kosztorys? na jaki koszt się nastawiacie? bo nie wiem czy jest w ogóle sens się pchać, aby się w połowie nie rozczarować ... generalnie chodzi mi o stan surowy zamknięty. Reszta rzeczy w miarę możliwości i po części samemu, oczywiście w miarę własnych możliwości ..

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał lambert86 Zobacz post
    Witajcie, mam pytanie do Was, chodzi o projekt z273, szacunkowe koszty podano bardzo niskie. One są chyba wyssane z palca i nijak mają się do rzeczywistości ? Kupując ten projekt dostaliście jakiś kosztorys? na jaki koszt się nastawiacie? bo nie wiem czy jest w ogóle sens się pchać, aby się w połowie nie rozczarować ... generalnie chodzi mi o stan surowy zamknięty. Reszta rzeczy w miarę możliwości i po części samemu, oczywiście w miarę własnych możliwości ..
    Ja to widzę tak:

    Budżet 280 000 na gotowo do wprowadzenia się.

    - działka już kupiona, więc w powyższą kwotę nie wliczam
    - projekt kupiony, więc też nie wliczam
    - wszystkie papiery do PNB (adaptacja, geodeta, mapki itp) też nie wliczam

    Tak więc kwota będzie przeznaczona 280 000 na budowę, wykończenie i przyłącza. Co do projektu, budowy i zmian:
    - przyłącz prądu 2000
    - przyłącz gazu 2000
    - przyłącz kanalizacji 1500
    - woda, studnia głębinowa - 8000
    - projektują się schody na poddasze, która w projekcie jest nieużytkowe, na poddaszu jedna, otwarta przestrzeń, bez łazienek, ścianek działowych, drzwi, pokoi itp, nie podnoszę ścianki kolankowej
    - strop teriva zamiast drewnianego
    - więźba dachowa zamiast wiązarów
    - dokładam 3 lub 4 okna dachowe
    - rezygnuję z kominka
    - budowa beton komórkowy, dachówka

    Budowa systemem bardzo gospodarczym, wykończeniówkę całą zrobię we własnym zakresie.
    W podanej kwocie myślę zrobić jeszcze ogrodzenie z siatki z bramą (wg moich wycen ok 12 000) i kostkę brukową (będzie jej niewiele, bo działka nie za duża i budynek blisko wjazdu bo ok 8m).

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    ja u siebie nie planuję gazu, także odpada przyłącze, cała instalacja i piec co. mamy zamiar grzać się prądem tj. grzać wodę do podłogówki w II taryfie.
    strop będzie drewniany z możliwością adaptacji na jakiś 1- 2 pokoje, ścianka tez nie będzie podnoszona (ale to jeszcze nie pewne). Dach będzie klasyczną więźbą.
    Sama robocizna wychodzi między 25-40 tys. w zależności od wykonawcy - mowa o SSZ.

    resztę rzeczy jak: ocieplenie styro, malowanie, panele, płytki, ogrodzenie, ocieplenie poddasza, płyty GK na syfity, wc, łazienka, elektryka po części planuje podjąć się sam,
    wylewki i tynki się raczej zleci.
    po wylewkach i tynkach to juz powinno być z górki
    Ostatnio edytowane przez lambert86 ; 23-08-2015 o 10:09

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marczyk

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam na forum wszystkich miłośników z273.
    My przymierzamy się do wersji Z 273a L GL.
    Jeżeli chodzi o koszty samej budowy tj. do stanu deweloperskiego obejmującego:
    - ocieplenie ścian i poddasza, przyłącza i instalacje wewnętrzne, tynki i wylewki
    to na podstawie realnych kosztów budowy podobnej wielkości domu (również z garażem) jakie poniósł w tym roku nasz znajomy, oszacowałem, że budowa do w/w stanu powinna zamknąć się gdzieś w okolicy 170 tyś.
    reszta tj. stan pod klucz zależy od zasobności portfela inwestora
    u naszego znajomego koszt całej inwestycji zamknął się w 360 tys. w systemie: ja to bym nazwał półgospodarczym tj. oczywiście budowa nie była zlecona jednej firmie budowlanej lecz w zależności od etapu kilku różnym fachowcom, jednakże prawie nic nie było robione we własnym zakresie. Dodatkowo sporo materiałów była z wyższej półki.
    Ja natomiast część prac chciałbym wykonać sam oraz nie szalejąc z materiałami to tym samym myślę, że inwestycja zamknęła by się w kwocie 270-280 tyś. (łącznie z ogrodzeniem, kostką szambem i przyłączami – w naszym przypadku przyłącza ok. 12 tyś)
    Ponieważ nie ma idealnego projektu  to i my planujemy sporo zmian.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał lambert86 Zobacz post
    ciup, wg mnie cena kosmos jak za taki dom. .
    Przykład tu z forum to Zielony Ogród - okolo 200 tys. do wprowadzenia, z tym, że nic nie robili sami :| dom podobnej wielkości.
    ........
    resztę rzeczy jak: ocieplenie styro, malowanie, panele, płytki, ogrodzenie, ocieplenie poddasza, płyty GK na syfity, wc, łazienka, elektryka po części planuje podjąć się sam,
    wylewki i tynki się raczej zleci.
    Zielony ogród nie ma ocieplenia styro na zewnątrz i nie ma tynków od wewnątrz (sama gładź na Ytonga).
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lambert86

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    297

    Domyślnie

    1
    Ostatnio edytowane przez lambert86 ; 23-08-2015 o 10:10

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    foxstar

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam forumowiczów
    Budujemy z273 z małymi zmianami. Kończymy stan zero.
    Wkrótce załączę zdjęcia z przebiegu prac i postaram się założyć dziennik budowy.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał foxstar Zobacz post
    Witam forumowiczów
    Budujemy z273 z małymi zmianami. Kończymy stan zero.
    Wkrótce załączę zdjęcia z przebiegu prac i postaram się założyć dziennik budowy.
    Super, czekamy na zdjęcia. Dziennik też mile widziany

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marczyk

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    6

    Domyślnie

    Fantastycznie, czekamy na pierwsze fotki. Jakie zmiany wprowadziliście?

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    foxstar

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Kod pocztowy
    42-450
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ważniejsze zmiany w projekcie :
    - kąt nachylenia dachu 30*
    - więźba zamiast wiązarów
    - podniesiona ścianka kolankowa
    - okap dachu 80cm
    - strop teriva
    - w miejscu małej łazienki miejsce na schody na poddasze
    - usunięte małe okno w jednej z sypialni
    - usunięty kominek w salonie
    Projekt przypomina Z273 Ph+ st, ale powstał jako adaptacja podstawowej wersji Z273.
    Na poddaszu w przyszłości będą znajdowały się 3 sypialnie i mała łazienka, lecz w pierwszym etapie wykończymy parter. W miejscu małej łazienki na parterze w moim projekcie jest pomieszczenie gospodarcze o wymiarach 2x2 i nad nim otwór w stropie. Pojawią się tam tymczasowe schody strychowe (drabina) a poddasze będzie wykorzystywane jako strych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundament.jpg
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	211044
    Ostatnio edytowane przez foxstar ; 08-09-2013 o 22:51

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marczyk

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    6

    Domyślnie

    Działeczka fantastyczna (pewnie cisza i spokój ). Wiadć, że prawie pierwszy etap za wami.
    Czy w tym roku macie zamiar jeszcze stawiać mury?

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał foxstar Zobacz post
    Ważniejsze zmiany w projekcie :
    - więźba zamiast wiązarów
    - strop teriva
    - w miejscu małej łazienki miejsce na schody na poddasze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fundament.jpg
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	211044
    Te zmiany to identiko jak u mnie.
    A fundamenty na zdjęciu strasznie malutkie się wydają

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony