dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1

    Domyślnie Lampy ogrodowe - co polecacie ?

    Chcę zainstalować w ogrodzie lampy stojące w stylu klasycznym. Przeglądam Internet i jest tego mnóstwo. Podobne modele cenowo wahają się od 80 do 800 zł. Interesuje mnie jakaś seria aby były i lampy niskie i latarnie. Czy coś moglibyście zaproponować ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    http://lampyogrodowe.pl/lampa-stojca...EN-p22385.html

    Ta seria nie ma latarni, więc po prostu przykręcasz kinkiet do słupka zamówionego u ślusarza.
    Latarnie to koszt powyżej 1000 zł, a tak zmnieścisz się w 300 zł (90 zł kinkiet i 200 zł słup)

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie przed założeniem tego tematu przeglądałem tą stronę WWW. Szukam lamp stojących takich o wysokości ok. 1 m i jednej latarni takiej powyżej 2 m. Obecnie mam jakieś "samoróbki" i chcę wymienić na coś porządnego.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na tamtej stronie były przeceny na wysokie latarnie. Chyba seria Oslo

  5. #5

    Domyślnie

    Też chciałem pisać, że Philips z tą serią Massive oferuję względną jakość przy zachowaniu przyzwoitej ceny. Uważaj w razie czego na konstrukcje otwarte, bo wilgoć potrafi niszczyć żarówki.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dino_75

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Stary Sącz
    Kod pocztowy
    33-340
    Posty
    4

    Domyślnie

    Polecam lampy polskiego producenta firmy Norlys.Sa to konkretne lampy produkowane w Polsce-nie żadna chińszczyzna z marketu

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dino_75

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Stary Sącz
    Kod pocztowy
    33-340
    Posty
    4

    Domyślnie

    Model sztokholm wys.120 lub oslo wys 120 firmy Norlys

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dino_75

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Stary Sącz
    Kod pocztowy
    33-340
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chętnie doradzę przy wyborze oświetlenia w ogrodzie.Posiadam niezbędne doświadczenie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    doświadczenie w promowaniu pewnej firmy?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino_75 Zobacz post
    Chętnie doradzę przy wyborze oświetlenia w ogrodzie.Posiadam niezbędne doświadczenie.
    To może doradź jakieś fajne lampy stojące w postaci słupka do 50 cm, wygląd nowoczesny z mniej niż 100 zł. Norlys odpada bo oni nie schodzą poniżej 300 zł

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Ja bardzo polecam lampy firmy ROSA z Tych.Podobne do Castoramy ale ogromna roznica w jakości i jednak w wyglądzie a dokładniej w szczegółach wykończenia.Maja 5-letnia gwarancje a firma ma swoja anadownie i zrobia każdy kolor.Ja za swoje 70 cm wysokie -czarne na zamówienie z dodatkowa oplata brutto zaplacilam 85 złotych

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04392.jpg
Wyświetleń:	559
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	204845

    są produkowane w kilku rozmiarach
    Ostatnio edytowane przez GUMISIOWA ; 07-08-2013 o 16:02

  12. #12

    Domyślnie

    GUMISIOWA

    z nieba mi spadłaś z tym postem - u mnie ten temat od kliku miesięcy na tapecie dziękuję za namiar, zainteresuję się tymi lampami;
    a jakie masz u siebie źródło światła i o jakiej mocy? może jakieś zdjęcie z próbką możliwości o zmroku?

  13. #13

    Domyślnie

    W końcu kupiłem lampy firmy RabaLux, model Madrit. Wyglądają fajnie ale dopiero w przy ich montowaniu, kompletowaniu wyszły drobne mankamenty. W dwóch na 10 egzemplarzach nie dało się ich skręcić tak aby zachowały pion. Musiałem je całkowicie rozkręcać aby coś bardziej rozwiercić, doszlifować. Chodziło o gwintowe połączenie stopy z rurą pionową. Radzę przy zakupie lamp od tej firmy obejrzeć lampy przy odbiorze.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Cytat Napisał greywolf Zobacz post
    GUMISIOWA

    z nieba mi spadłaś z tym postem - u mnie ten temat od kliku miesięcy na tapecie dziękuję za namiar, zainteresuję się tymi lampami;
    a jakie masz u siebie źródło światła i o jakiej mocy? może jakieś zdjęcie z próbką możliwości o zmroku?

    greywolf-nie mam zdjęć zrobionych po zmroku ale cyknę dzisiaj i posle
    Zalecenia producenta-swietlowka max.23 watt ,ale ja mam 20 wat z Philipsa i musze powiedziec ze majac 4 slupki swietlne jak zapale to sąsiad się smieje ze uliczke oswietlilam
    Cykne zdjecie i przesle wieczorkiem lub jutro rano.

    I jeszcze raz mogę z czystym sumieniem powiedziec ze jakość ogromnie wieksza w porównaniu do chińszczyzny.Maz w zeszłym roku przywiózł takie tylko srebrne z Castoramy-grzecznie poprosiłam żeby odwózl do sklepu....Pozniej rok następny nic nie miałam bo jak cos znalazłam to mnie cena zabijala az natknelam się na ROSA i za te cena to absolutny strzal w 10!!!!
    POZDRAWIAM

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał GUMISIOWA Zobacz post
    Cykne zdjecie i przesle wieczorkiem lub jutro rano.
    byłbym wdzięczny, chociaż i tak Twoja dotychczasowa rekomendacja przekonała mnie w 90% do kupna

    Cytat Napisał GUMISIOWA Zobacz post
    ...mam 20 wat z Philipsa...
    czy piszesz o ledowych żarówkach?

    Cytat Napisał GUMISIOWA Zobacz post
    ...az natknelam się na ROSA i za te cena to absolutny strzal w 10!!!
    no właśnie b. mnie przekonuje to co piszesz o jakości, a szczególnie stosunek cena vs. jakość - bo to przecież się liczy, szczególnie w erze zalewu taniej chińszczyzny; ja też długo poszukuję i jeśli było coś znośnego wizualnie, to znowu cena zaporowa

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Greywolf-zdjęć zrobiłam dużo,ale nie wiem dlaczego i od czego to zależy wyskakuje mi ze są za duże...I nie mogę ich załadować na FM....
    Nie od dziś wiadomo ze jeśli chodzi o wklejanie zdjęć to blondynka jestem...
    Mam te lampy również na frontowym tarasie i bardzo ładnie oświetlają cały front domu ale właśnie tych nie mogę załadować
    Jeśli jesteś zainteresowany mogę przesłać na maila tylko proszę prześlij adres.
    Lampy maja świetlówki-nie są to ledy-jakieś tam energooszczędne ale nie ledowe

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04558.jpg
Wyświetleń:	803
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	204997

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04563.jpg
Wyświetleń:	571
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	204998
    i jeszcze raz w dzień
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04392.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	205001



    Jakby coś proszę pisz na priva adres
    Jak widać na elewacji lamp nadal brakuje....
    Ostatnio edytowane przez GUMISIOWA ; 08-08-2013 o 20:09

  17. #17

    Domyślnie

    GUMISIOWA,

    bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i zdjęcia oświetlenia; nie muszę chyba dodawać, że taras prezentuje się świetnie w nocnej osłonie, a i lampy dają satysfakcjonujące światło. Pięknie jest i tyle

    adres mailowy poszedł na priv

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo
    Reszte wysyłam na maila

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to daj zdjęcie swojego ogrodu

  20. #20

    Domyślnie

    Wybaczcie, że tak trochę obok tematu, ale czy po zamontowaniu tych lamp naprawdę oświetlacie codziennie ogród? Uruchamiane jest ręcznie, czujką zmierzchową, czujką ruchu? Jakie są tego przybliżone koszty?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony