dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja będę miała włączane pstryczkiem przy drzwiach balkonowych (ogrodowe) i wejściowych (frontowe). Frontowe to LED.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam wysoką (2,3m) lampę z 3 żarówkami LED na froncie sterowaną czujką zmierzchową i wyłącznikiem czasowym. Włącza się po zmierzchu i gasnie o godzinie 23.00. Koszt świecenia przez 10 h to ok. 5 groszy (3 żarówki każda po 2,5 W). Swiatła wystarcza spokojnie na bezpieczne przejście z furtki do drzwi wejścowych.
    Dodadkowo na elewacji 4 lampy wiszące włączane czujką ruchu i w okolicach tarasu dwie mniejsze lampy włączane włącznikiem tradycyjnym.

  3. #23

    Domyślnie

    Przed (nad) wejściem potrzebne jest jak najbardziej i u nas po kilku latach nadal się świeci, ale włączane jest czujką zmierzchową. W ogrodzie mamy tylko w altance i na tarasie (włączane ręcznie) i to wystarcza w 100%. Prąd raczej nie stanieje, więc zastanawia mnie sens podświetlania całości lub nawet części ogrodu

  4. #24

    Domyślnie

    Ładne modele ma w ofercie sklep Luxar, ja tam kupowałam lampy do swojego ogrodu. Też lubię raczej klasyczne wzory, zdecydowałam się więc na taki model:

    Wyglądają bardzo ładnie, oczywiście na zimę zdemontowaliśmy je, żeby na pewno nic im się nie stało. Ale niech tylko przyjdą roztopy, to mąż ponownie je zamontuje.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikolajewiczka

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał rispetto Zobacz post
    Przed (nad) wejściem potrzebne jest jak najbardziej i u nas po kilku latach nadal się świeci, ale włączane jest czujką zmierzchową. W ogrodzie mamy tylko w altance i na tarasie (włączane ręcznie) i to wystarcza w 100%. Prąd raczej nie stanieje, więc zastanawia mnie sens podświetlania całości lub nawet części ogrodu
    Ta czujka zmierzchowa to świetna sprawa, znika ryzyko że złamiemy nogę na schodach błądząc w ciemnościach Oświetlenie w altanie i na tarasie w 100% wystarczy + jakieś ładne świąteczne ozdoby świetlne

  6. #26

    Domyślnie

    Ja polecam lampy z SU-MA. Duży wybór całkiem porządnych lamp. Sam mam w ogrodzie ; )
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  7. #27

    Domyślnie

    Cześć,

    mi bardzo podobają się ale wiem, że to może wyglądać jak latarnie uliczne
    szukałem trochę w necie i znalazłem pośrednie rozwiązanie,
    nie za wysoki i nie za niskie czyli lampy średnie
    [spam]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-02-2015 o 13:58

  8. #28

    Domyślnie

    Witam.
    GUMISIOWA czy po 2 sezonach użytkowania Twoich lamp, wszystko ok? Oni tam mają jakiś sklep żeby iść pomacać i pooglądać? Bo na stronce nie mają cennika a na e-sklepie trwają prace serwisowe.

    Aneta

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alanosos

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-251
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć!
    Czy ktoś może rozpoznaje model lampy, która jest na tym zdjęciu w lewym dolnym rogu?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IR0A6928.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	326395

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Fan GL 11204 firmy Su-Ma

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil_36

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-831
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja mam przy tarasie, w miejscu że tak powiem reprezentacyjnym coś takiego: [reklama] a przy ścieżkach jakieś słupki z ledami z marketu ale w sumie prawie w ogóle ich nie włączamy, używamy tylko tej latarni przy tarasie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-09-2015 o 23:24

  12. #32
    Banned
    mikolekklusek

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Fan GL 11204 firmy Su-Ma
    bardzo dobra lampa

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Grzegorz Broda

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-170
    Posty
    12

    Domyślnie

    A w jakim kształcie ogródek może ktoś pomoże coś zaaranżować ?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Nie znalazłem wątku "co odradzacie". Nie chcąc zakładać następnego, piszę tutaj.
    Mianowicie odradzam lampki, które wkomponowuje się w ścieżki ogrodowe, a świecące do góry. Pozornie wydają się praktyczne, bo nie wystają ze ścieżek i nie przeszkadzają w swobodnym przemieszczaniu się po ogrodzie. Jednak to tylko na pierwszy rzut oka.
    W codziennym użytkowaniu, są absolutnie nieprzydatne jako oświetlenie ścieżek ogrodowych. Na pewno bardziej oślepiają niż oświetlają. Wygodniej jest przemieszczać się po ogrodzie, gdy lampy te są wyłączone.
    Jeśli chcecie montować lampy ogrodowe nie wystające powyżej gruntu, to tylko do oświetlania ciekawych roślin czy innych obiektów ogrodowych.
    Jako oświetlenie ścieżek są absolutnie nieprzydatne! Tam montujcie wystające wyżej i zakryte od góry. To jedna z niewielu pomyłkowych inwestycji, poczyniona bez bliższego rozeznania tematu.

  15. #35

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Maciek98
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Myślibórz
    Kod pocztowy
    74-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Należy pamiętać, że nie każdą lampę możemy zamieścić w ogrodzie, zwłaszcza jeśli chodzi o niezadaszony obszar, narażony na warunki atmosferyczne. Należy zwracać uwagę na oznaczenia szczelności oznaczonej symbolem IP oraz odpowiednie materiały zachowujące swoje właściwości w różnych warunkach atmosferycznych. Szczelność opraw przeznaczonych na zewnątrz zaczyna się już od 44. Inną szczelność mają oprawy zawieszane pod dachem, a inną oprawy wystawione na działanie deszczu. Również kolorystyka jest ważna: w zielonym otoczeniu stosuje się raczej barwę zimną.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Właśnie z tymi lampkami na ścieżce to wtopa. Zakupiliśmy wysokiej jakości zewnętrzne, coby już do nich nie wracać. Wyrzucenie ich teraz nie wchodzi w rachubę, były za drogie. Tanie niechybnie wylądowałyby w śmietniku. Lub gdzieś pod roślinami.
    No właśnie, to jest jakieś wyjście. Możemy zamontować je gdzieś w ogródku jak już będzie prawie gotowy. Tylko trochę dużo ich.
    A na podświetlenie ścieżki, wymyślimy jakieś stojące na niskich słupkach. To chyba najlepsze wyjście.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oświetlenie najazdowe (wpuszczane w grunt) jest idealne do podświetlania traw ozdobnych od dołu. Lampki umieszcza się między kępami traw.


  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oraz elewacje:


    oraz pojedyczne drzewa


    przy czym tej małej mocy to raczej jakiegoś szczepionego na pniu krzewu
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-12-2015 o 23:28

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Właśnie o takim zastosowaniu pomyślałem, w trakcie pisania poprzedniego postu w temacie!
    Znajdzie się dla tych kilkunastu lampek lokalizacja w ogródku.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony