dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    ja mam 740 z silnikiem 230V i nie zauważyłem żeby napęd szarpał. w/g mnie pracuje równomiernie , cicho i bez większych drgań.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciek122

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-505
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dobór automatu bym zlecił ponieważ trzeba wziąć pod uwagę ciężar bramy, częstotliwość użytku itp. Jak będzie za słaby to wiadomo, że będą problemy, zwłaszcza teraz w zimie.

  3. #23

    Domyślnie

    Ja mam co prawda inny naped ale dużo dobrego słyszałem o siłownikach BFT.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    Witam
    Montują mi właśnie bramę przesuwaną i zamiast wcześniej ustalonego napędu faac 740 chcą mi zamontować came. Zgodzić się? Cenowo podobnie i twierdzą że jakościowo również.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janko1314

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    14

    Domyślnie

    U mnie sprawdza się automat KSE380 z listwami nylonowymi. Jednak to leciutka brama, więc nie trzeba było brać stalowych listew. Często używam i nic się nie dzieje takiego. Trzeba też patrzeć na to jak się używa, a co najważniejsze, jak montuje. Większość czyta instrukcje po swojemu albo wcale nie czyta, a później narzeka.

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,

    Również polecam Benince (nice przereklamowane, mam z tym same problemy). Bennica oraz mniej znane i tańsze DTM oraz Safe. Ten ostatni może mieć płytę z odbiornikiem uniwersalnym. Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Piotrek2005 i jaki napęd wybrałeś. Ja po opiniach w necie miałem wybrac FAAC 740 ale montazysta odradza, mówi że od roku z firmą same reklamacje towaru i poleca właśnie CAME.

  8. #28

    Domyślnie

    BFT według mnie ma niezłe siłowniki, ktoś wspomniał o nich wyżej. Do przesuwnych to deimos ultra 600 jest według mnie ok.
    ciekawy świata

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawciooo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    słupca
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    1

    Domyślnie polecam FAAC 740 lub C720

    Zgadzam się z przedmówcami jednak mój wybór skierowałbym na firmę FAAC polecam model 740 ale przy tych rozmiarach spokojnie poradzi sobie C720

    Montujemy tego producenta bardzo dużo więc śmiało mogę że jest bezawaryjny
    CYT.
    ChłopZmazur
    Piotrek2005 i jaki napęd wybrałeś. Ja po opiniach w necie miałem wybrać FAAC 740 ale montażysta odradza, mówi że od roku z firmą same reklamacje towaru
    Reklamacje - niech kupuje towar u legalnych sprzedawców FAAC a nie pseudo którzy oferują towar z rynku czeskiego czy węgierskiego który odbiega jakością

    CAME - to porażka już kilka szt leży na warsztacie po demontażu - Ten producent dbał o jakość do ok 2012 roku a później zaczął olewać naprawy gwarancyjne i wycofaliśmy się ze współpracy
    Polecam






    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 16-09-2022 o 15:13

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Ja akurat miałem polecane Came i BFT, ale jednak ze wskazaniem na ten drugi.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaris Zobacz post
    Ja akurat miałem polecane Came i BFT, ale jednak ze wskazaniem na ten drugi.
    I jakie były wskazania na bft?
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  12. #32
    Banned
    Wojtek322

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    98-330
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Montują mi właśnie bramę przesuwaną i części kupiłem od nich [moderowano]l , muszę przyznać że są bardzo dobre jakościowo i solidnie wykonane. Kupowalem już od nich inne części i jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Pamiętaj tylko nie kupuj żadnych chińskich zamienników bo to jest gra nie warta świeczki.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-06-2017 o 21:12 Powód: Link reklamowy

  13. #33

    Domyślnie

    A ja polecam napędy portugalskiej firmy Motorline, użytkuję od ponad roku do bramy przesuwnej i sprawdza się zarówno latem, jak i zimą (choć po prawdzie, co to za zima w tym roku...)

  14. #34

    Domyślnie

    Ja polecam Bardzo dobry automat, działa bezawaryjnie od dłuższego czasu, a przynajmniej ja nie miałem z nim żadnych problemów.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 16-09-2022 o 15:14

  15. #35

    Domyślnie

    Ja wybrałem BFT. Sam zamontowałem i uruchomiłem.
    Fajną funkcją dla mnie jest, że drugi kanał można wykorzystać do sterowania bramą garażową.
    Ma wyjście stykowe. Trzeba tylko przewidzieć odpowiednie kable.

  16. #36

    Domyślnie

    By nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Jak wg Was wypada porównanie napędów bram BFT Ultra A600 & Nice Robus 400 ? W cenie różnica niewielka, więc mam dylemat .. Czy ma Ktoś doświadczenia z tymi napędami ?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sandek Zobacz post
    By nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Jak wg Was wypada porównanie napędów bram BFT Ultra A600 & Nice Robus 400 ? W cenie różnica niewielka, więc mam dylemat .. Czy ma Ktoś doświadczenia z tymi napędami ?
    Stałem przed takim samym wyborem, jaki napęd wybrać do bramy przesuwnej i bramy garażowej.
    Od jednego fachury miałem ofertę na systemie Somfy.
    Zapytanie skierowałem do dystrybutora bram Wiśniowski, ponieważ mam od nich garażówkę. Co mi się nie podobało, to to, że zaoferowali mi co innego na bramę wjazdową - Nice, a co innego do garażu - Came. Dwa odrębne systemy, co bardzo mi się nie podobało.
    Kolejna firma zaoferowała system Nice, ale cena zwaliła mnie z nóg.
    Jeszcze tak szukając na necie, przypadkiem trafiłem na firmę Eltrox. Co się okazało, że niedaleko mnie, mają swój jeden z oddziałów. Po rozmowie z nimi, odradzili Nice, ze względu, że ten system nie jest wart swoich pieniędzy.
    Zaproponowali BFT. Od samego początku zastanawiałem się nad produktami ich firmy, ale sądziłem, że cenowo będzie poza moim zasięgiem. A tym czasem, ten system wyszedł najtaniej, nawet z dodatkowymi bramkami WiFi.
    Jak dobrze pójdzie, na przyszły tydzień planowany jest montaż.

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Stałem przed takim samym wyborem, jaki napęd wybrać do bramy przesuwnej i bramy garażowej.
    Od jednego fachury miałem ofertę na systemie Somfy.
    Zapytanie skierowałem do dystrybutora bram Wiśniowski, ponieważ mam od nich garażówkę. Co mi się nie podobało, to to, że zaoferowali mi co innego na bramę wjazdową - Nice, a co innego do garażu - Came. Dwa odrębne systemy, co bardzo mi się nie podobało.
    Kolejna firma zaoferowała system Nice, ale cena zwaliła mnie z nóg.
    Jeszcze tak szukając na necie, przypadkiem trafiłem na firmę Eltrox. Co się okazało, że niedaleko mnie, mają swój jeden z oddziałów. Po rozmowie z nimi, odradzili Nice, ze względu, że ten system nie jest wart swoich pieniędzy.
    Zaproponowali BFT. Od samego początku zastanawiałem się nad produktami ich firmy, ale sądziłem, że cenowo będzie poza moim zasięgiem. A tym czasem, ten system wyszedł najtaniej, nawet z dodatkowymi bramkami WiFi.
    Jak dobrze pójdzie, na przyszły tydzień planowany jest montaż.
    Jakieś 4 lata temu fachury robiły mi podmiankę automatu. Wcześniej miałem stary 10 letni napęd w bramie na firmie (padła centrala i naprawa była nieopłacalna). Polecili mi nie znany napęd proksima. Cenowo spoko, jakościowo nie wiedziałem jak to się sprawuje. Niby mieli pomontowane tego sporo i nic się nie dzieje. Zaryzykowałem bo ręczyli głową za niego i póki co chodzi wiernie. Dali mi 3 lata gwarancji .Jest już po gwarancji i dalej chodzi. Fajne jest to,że piloty w programowali mi od bram garażowych bez ingerencji w automaty garażowe. W domu też mam ten napęd więc jakby było coś nie tak to bym jego nie brał . Jest dużo szybszy od starego , ma moc bo brama w zakładzie chodzi jak chodzi (bo stara jest).
    Ostatnio edytowane przez woan ; 30-10-2023 o 20:51

  19. #39

    Domyślnie

    Polecam napęd Tousek. Austriacka firma, możliwość podpięcia sterowania bramą garażową. Dodatkowo kilka drobiazgów ułatwiających życie np. samo zamykanie do upływie ustalonego czasu.

    Pracuje bez zarzutu już trzeci rok.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony