dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Temat: Ciepły montaż okien i rolety zewnętrzne

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie Ciepły montaż okien i rolety zewnętrzne

    Witam,
    Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości odnośnie ciepłego montażu okien (w ociepleniu) i zastosowania rolet zewnętrznych. Mam w projekcie silke 24 + 20cm styropianu. Teraz pytanie jak to zrobić, żeby uniknąć mostków cieplnych ? Jaki system rolet zastosować ? Pytam wcześniej, żeby uniknąć problemów w czasie budowy.

    Czytałem o roletach elewacyjnych, ale jakoś nie mogę zrozumieć jak niby one usuwają problem mostków termicznych ? Czy one są montowane na jakiś kotwach na warstwie 20 centymetrowego ocieplenia ?

    Czytałem również o cofnięciu nadproża i tutaj też niby jak to usuwa problem mostka termicznego ? Okno wtedy nie może być montowane w warstwie ocieplenia, chyba, że ja źle to rozumiem... W powstałą wnękę wstawia się skrzynkę z roletą a na nią daje się ocieplenie w moim przypadku 20cm. Ale to nie usuwa całkowicie mostka...

    Najlepiej zobaczyć to na jakiś schematach, ale niestety nie dokopałem się do takowych. Jeśli ktoś mógłby pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cofnięcie nadproża do rolet zewnętrznych.jpg
Wyświetleń:	921
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	194999  
    Ostatnio edytowane przez Arek_Iwonka ; 10-06-2013 o 14:16

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, jeżeli chcecie zamontować okna całkowicie wysunięte w ocieplenie oraz chcecie ukryć puszki w styropianie to zostają wam tylko rolety nadstawne.

    Rolety w puszkach elewacyjnych mogą być zamontowane na oknie ale ich puszka będzie widoczna, na pewno najlepsze rozwiązanie dla parametrów cieplnych oraz z technicznego punktu widzenia (nie ma wpływu na montaż samego okna)

    Tu przykłady rolet elewacyjnych:
    https://www.google.pl/search?q=rolet...w=1280&bih=575


    Cofanie nadproży nie ma sensu w przypadku wysuwania okien w ocieplenie. Wtedy byłyby montowane rolety podtynkowe zwane "integro"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Witam, jeżeli chcecie zamontować okna całkowicie wysunięte w ocieplenie oraz chcecie ukryć puszki w styropianie to zostają wam tylko rolety nadstawne.
    CINEK...nie tylko rolety nadstawne......jest jeszcze jedno rozwiązanie
    W ścianach dwuwarstwowych umiejscowienie okna w linii ocieplenia nie wyklucza zastosowania nadproża roletowego typu ZFE pod warunkiem że grubość warstwy izalacyjnej będzie wynosila około 20 cm.
    Przykładowo....grubość muru = 24 cm + 20 cm izolacja cieplna = 44 cm
    Nadproże roletowe powinno zostać wysunięte poza lico muru o ( grubość profilu okiennego + grubość prowadnicy rolety + 6 cm ścianki zewnętrznej nadproża roletowego = około 17 - 18 cm
    W takim ukladzie szerokośc nadproża roletowego będzie wynosila 41 - 42 cm a różnica ( 2 -3 cm ) zostanie wyrównana izolacją cieplną ,co zapewni jednolitą zewnętrzną strukturę ściany.
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  4. #4

    Domyślnie

    nie zauważyłem dołączonej fotki....jeśli budowa jest na tym etapie .....to jest niestety za późno na to rozwiązanie
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Budowa jeszcze się nie rozpoczęła, szukam rozwiązań przed, żeby uniknąć późniejszych przeróbek.
    Jeśli będzie tylko 2-3 centymetry styropianu obok nadproża, to będzie mostek termiczny, którego chcę uniknąć.
    Ostatnio edytowane przez Arek_Iwonka ; 11-06-2013 o 10:46

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, że rolety elewacyjne są najlepsze do domów energooszczędnych ?

  7. #7

    Domyślnie

    Praktycznie jedyną wadą elewacyjnych jest widoczna puszka, która jednak da się w miarę ładnie wkomponować w budynek. Przy innych systemachtych wad można znaleźć więcej.

    Zapraszam do mojego biura na podyskutowanie

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Arek_Iwonka Zobacz post
    Czyli rozumiem, że rolety elewacyjne są najlepsze do domów energooszczędnych ?
    czy lepsze do domów energooszczędnych to nie wiem ale ... na 100% są mniej problemowe pod każdym względem zarówno dla samych siebie jak i dla okien, z którymi ich NIC nie łączy

    Kwestia estetyki puszki tak jak pisze CINEK ale z tym też można sobie poradzić.

    Pozdrawiam

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arek_Iwonka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Praktycznie jedyną wadą elewacyjnych jest widoczna puszka, która jednak da się w miarę ładnie wkomponować w budynek. Przy innych systemachtych wad można znaleźć więcej.

    Zapraszam do mojego biura na podyskutowanie
    OoOooo... nie zwróciłem uwagi, że jesteś z Tarnowa. Nie ma za bardzo jeszcze o czym dyskutować, do rolet jeszcze daleka droga. Pytałem tylko, bo nie dawało mi to spokoju, jak uniknąć mostku stosując rolety. Myślałem, że są jakieś specjalne systemy do domów energooszczędnych i obawiałem się, że trzeba to zaplanować przed wznoszeniem murów. Chcę uniknąć jak najwięcej błędów w budowie, dlatego edukuję się na etapie pozwolenia na budowę.

    PS: Wyślij mi priva z namiarem na ciebie, jak będę potrzebował to na pewno wpadnę. W sumie to mógłbyś zrobić wycenę, domek Tokio II od Lipińskich. Rolety na dół na pewno, nie wiem jak z górą.

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek_Iwonka Zobacz post
    Budowa jeszcze się nie rozpoczęła, szukam rozwiązań przed, żeby uniknąć późniejszych przeróbek.
    Jeśli będzie tylko 2-3 centymetry styropianu obok nadproża, to będzie mostek termiczny, którego chcę uniknąć.
    te 2-3 cm izolacji od zewnątrz to tylko dlatego ,aby była jednolita zewnętrzna struktura ściany ( nasiąkliwość ) natomiast w nadprożu od wewnętrznej strony będzie izolacja Neoporowa o grubości 10 cm ( oczywistym jest że zimno zostanie wciągnięte wraz z roletą do wnętrza nadproża, ale też to zimno nie ma prawa przeniknąc do wnętrza pomieszczenia )
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam, boli mnie głowa od jednego dużego błędu który popełniłem. Mam już pobudowany domek, okna są wstawione i zamówiłem już rolety podtynkowe RZ, tylko że nie zostawiłem miejsca na styropian między roletą a ścianą ;/ Boję się, że będzie przemarzać rysunek pod spodem przedstawia moją sytuację.
    Jak mogę docieplić nadproże, od środka chyba mało mi pomoże.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Roleta rz.jpg
Wyświetleń:	815
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	281538

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gdyby było chociaż kilka cm to możesz użyć płyty PIR ale jak nie masz miejsca, to niewiele możesz ocieplić
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  13. #13

    Domyślnie

    Z czego jest wykonane to nadproze U. Czasem klienci maja je wykonane z "miekkiego" materiału, zalanego w środku betonem + zbrojenie. Wtedy po zalaniu betonem, można zbic ścianke zewnetrzną tego nadproza aż do betonu i zastapic to ociepleniem.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    można zastosować aerożel .

    http://www.youtube.com/watch?v=ayBb04HCC0g

  15. #15

    Domyślnie

    Pewnie kupe kasy kosztuje taki żel? Nadproże mam z gazobetonu, tylko ze mam już wstawione okna z ciepłym montażem i szkoda mi zrywać te taśmy i boję się że jeszcze uszkodze okno, ale chyba wyjscia nie będzie. Czy może nie będzie takiego przemarzania?

  16. #16

    Domyślnie

    Skrzynki rolet będą miały od 14 do 18cm.

  17. #17

    Domyślnie

    A w tej samej firmie kupowałeś rolety do zabudowy?
    Okna podczas montażu powinny być nieco wysunięte poza lico muru, tak aby między skrzynkę a nadproże zmieścić trochę izolacji.
    Oczywiście błąd był jeszcze wcześniej jak robiłeś nadproże, powinno być odwrócone L.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rzeczywiście zależy jeszcze jaka jest głęboka skrzynka.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Zastosuj prowadnice z odsadzeniem, albo jeszcze lepiej dystyns do prowadnicy, zyskasz 2 cm na docieplenie nadproza.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.ALUMINIUMFÜHRUNGSSCHIENEN UND ZUBEHÖR.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	281615Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.ALUMINIUMFÜHRUNGSSCHIENEN UND ZUBEHÖR (1).jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	281616

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaca509 Zobacz post
    Zastosuj prowadnice z odsadzeniem, albo jeszcze lepiej dystyns do prowadnicy, zyskasz 2 cm na docieplenie nadproza.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.ALUMINIUMFÜHRUNGSSCHIENEN UND ZUBEHÖR.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	281615Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.ALUMINIUMFÜHRUNGSSCHIENEN UND ZUBEHÖR (1).jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	281616
    Może i to najlepsza myśl jest dystans do prowadnic w tym samym kolorze co roleta
    Dzięki wam za pomoc

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony