dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39

Temat: Ciepły montaż okien i rolety zewnętrzne

  1. #21

    Domyślnie

    Do drzwi tarasowych musiałem wykuć nadproże bo skrzynka będzie miała 18 a styropianu 20cm, nie mógłbym zastosować dystansów bo by się nie zmieściło ogólnie nie polecam kucie nadproży ze wstawionymi oknami z ciepłym montażem ;p Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1468.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	281861 szkoda taśm i osłabia się mocowanie okna.
    Mam pytanie czy można zastosować dwa dystanse? jeden na drugi, żeby mieć 4 cm styropianu, a nie 2 cm.
    Jaki styropian polecacie? jest coś lepszego od XPSa?

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaca509

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Darmstadt
    Kod pocztowy
    64-297
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciok Zobacz post
    Mam pytanie czy można zastosować dwa dystanse? jeden na drugi, żeby mieć 4 cm styropianu, a nie 2 cm.
    mozna

  3. #23

    Domyślnie

    Dystans do rolety kosztuje 25 zł za mb. to koszt na okno 150*150 dając podwójny dystans będzie sięgał 150 złotych. Nie lepiej dać twardy styropian 4cm pod prowadnice, a potem ten styropian między oknem a prowadnica zaciągnąć klejem i położyć strukturę? Myślę, że taka wersja będzie na pewno cieplejsza i tańsza. Są jakieś przeciwwskazania tego rozwiązania?

  4. #24

    Domyślnie

    nie ma, tak zamontowałem już raz rolety na życzenie klienta. Styrodur 50 mm, nawet gdzieś mam zdjęcia jak to wyglądało
    Nie mam jeszcze zdjęć po wykonaniu elewacji jak to wyszło estetycznie, ze strukturą

  5. #25

    Domyślnie

    nie ma, tak zamontowałem już raz rolety na życzenie klienta. Styrodur 50 mm, nawet gdzieś mam zdjęcia jak to wyglądało
    Nie mam jeszcze zdjęć po wykonaniu elewacji jak to wyszło estetycznie, ze strukturą

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,
    Ściany mam z silikatów, okna drewniane zamontowane 3 cm poza lico muru.
    Planuje obkleić okna paskami styroduru o grubości 3 cm, a następnie do styroduru przykręcić prowadnice rolet.
    Czy można prowadnice przykręcić w małej odległości od ramy okna, tak aby prowadnica nie zakrywała ramy okna ? Czy takie rozwiązanie jest Ok ?
    Aby ukryć skrzynki w warstwie ocieplenia będę ocieplał ściany styropianem o grubości 20 cm, a tam gdzie skrzynki są większe ( okna balkonowe ) grubość styropianu 25 cm.

  7. #27

    Domyślnie

    Prowadnice możesz bez problemu zamontować "obok" okna tylko musisz brać pod uwagę, że je zasłaniasz tylko ok 1 cm ociepleniem przez co mur pod prowadnica i na krawędzi otworu okiennego będzie słabo ocieplony. Estetycznie tez może to słabo wyglądać.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Prowadnice możesz bez problemu zamontować "obok" okna tylko musisz brać pod uwagę, że je zasłaniasz tylko ok 1 cm ociepleniem przez co mur pod prowadnica i na krawędzi otworu okiennego będzie słabo ocieplony. Estetycznie tez może to słabo wyglądać.
    To mam problem albo słabo wytłumaczyłem. Planuje umieszczenie prowadnicy tuż obok okna (prawie styk ) ze względów estetycznych, aby cała rama okna drewnianego była odsłonięta. Pod prowadnicami 3 cm syroduru , a następnie kiedy prowadnice zostaną przykręcone będą przykryte styropianem z ocieplenia ściany ( przekrój patrząc od ściany - 24 cm silikat, 3 cm styrodour, prowadnica, styropian z ocieplenia ściany ). Największy problem będą mieli panowie od ocieplenia, gdyż będą mieli dużo zabawy aby dobrze wykroić styropian który będzie zakrywał prowadnice.

  9. #29

    Domyślnie

    nie zapomnij tylko, że jeśli to Integro (a chyba na to wygląda) to musisz zostawić dostęp do rewizji, tym samym zapomnij o całkowitym zakryciu prowadnic, co najwyżej 5 - 10 mm

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciok Zobacz post
    Witam, boli mnie głowa od jednego dużego błędu który popełniłem. Mam już pobudowany domek, okna są wstawione i zamówiłem już rolety podtynkowe RZ, tylko że nie zostawiłem miejsca na styropian między roletą a ścianą ;/ Boję się, że będzie przemarzać rysunek pod spodem przedstawia moją sytuację.
    Jak mogę docieplić nadproże, od środka chyba mało mi pomoże.
    Załącznik 281538
    Jak wcześniej pisałem: Jak wykonać ciepły montaż rolet zewnętrznych podtynkowych RZ, jeśli nadproże nie jest do tego przystosowane?
    Trochę pokombinowałem i 4cm styroduru zastosowałem (dobre i to), w 20 cm styropianu wszystko schowałem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1494.jpg
Wyświetleń:	613
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	293362
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1504.jpg
Wyświetleń:	569
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	293363Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0025.jpg
Wyświetleń:	561
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	293364Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0026.jpg
Wyświetleń:	530
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	293365
    Panowie od elewacji krzywili się, że klej nie trzyma się styroduru więc do zamaskowania między oknem, a roletą zastosowałem arkusz blachy pod kolor (złoty dąb) i dekarze ładnie mi dopasowali.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    kolego czy mozna się zapytać jaki dom budujesz?
    coś w okolicach 2 litr?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    nie zapomnij tylko, że jeśli to Integro (a chyba na to wygląda) to musisz zostawić dostęp do rewizji, tym samym zapomnij o całkowitym zakryciu prowadnic, co najwyżej 5 - 10 mm
    Chętnie dowiemy się czegoś wiecej na ten temat
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja w swoim domu schował na maxa prowadnice pod styrop
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Chętnie dowiemy się czegoś wiecej na ten temat
    A czego tu się więcej dowiadywać. Zobacz skrzynkę, wymierz ile możesz najechać na prowadnicę by pozostawić dostęp do rewizji i tyle
    Mówimy o roletach zewnętrznych pod zabudowę

  15. #35

    Domyślnie

    U mnie bodajże jest z 1 cm z każdej strony do klapki rewizyjnej, czyli tyle mógłbym zakryć prowadnice. Ja mam styropian równo z prowadnicą
    Ostatnio edytowane przez Lisciok ; 10-12-2014 o 13:43

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ewa_wa1

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    jestem obecnie na etapie zakupu okien i zastanawiam się nad roletami. Dodam że nie zostawiłam w belkach nad oknami miejsca na roletę. Zaproponowano mi abym zmniejszyła okna o wielkość rolet i wmontowała takie nadstawne montowane razem z oknem. Ale czy prze to nie będzie mi uciekać ciepło? Inną opcją jest zamontowanie rolety na belce nad oknem, wtedy nie zakryje jej elewacją lub zamontowanie we wnęce okiennej na oknie, wtedy znowu jak będę otwierać okno to od środka będę widzieć roletę. Czy możecie mi doradzić które rozwiązanie jest najlepsze? chodzi o to aby było ciepło i nie było tak zwanego "mostka termicznego" cokolwiek to znaczy.

  17. #37

    Domyślnie

    Jaka grubość ocieplenia jest w planach ?

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bogdankb9

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa_wa1 Zobacz post
    Witam,
    jestem obecnie na etapie zakupu okien i zastanawiam się nad roletami. Dodam że nie zostawiłam w belkach nad oknami miejsca na roletę. Zaproponowano mi abym zmniejszyła okna o wielkość rolet i wmontowała takie nadstawne montowane razem z oknem. Ale czy prze to nie będzie mi uciekać ciepło? Inną opcją jest zamontowanie rolety na belce nad oknem, wtedy nie zakryje jej elewacją lub zamontowanie we wnęce okiennej na oknie, wtedy znowu jak będę otwierać okno to od środka będę widzieć roletę. Czy możecie mi doradzić które rozwiązanie jest najlepsze? chodzi o to aby było ciepło i nie było tak zwanego "mostka termicznego" cokolwiek to znaczy.
    jak to wyszło?
    udało się zmieścić w ociepleniu?

  19. #39

    Domyślnie Rolety podtynkowe a brak cofniętych nadproży

    Od razu na starcie napisze ze jestem totalnym laikiem i proszę o wyrozumiałość. Nie mam cofniętych nadproży,okna równe z murem. Chodzi o montaż podtynkowych rolet. Sprzedawca rolet stwierdził ze trzeba kupić dodatkowe listwy dystansowe do montażu. Na elewacje ma przychodzić 20 cm styropianu, jak zamontować rolete żeby były jak najmniejsze straty ciepła , czy ta folia alutherm załatwi sprawę ? Chciałabym skrzynki ukryć w elewacji. Czy ktoś ma zdjęcia jak wyglada montaż z listwami dystansowymi ?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony