dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tjup_

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    4

    Domyślnie Jak usunąć starą folię z okien PCV

    Z okien PCV założonych parę lat temu nie została sciągnięta folia. Obecnie próbujemy ją
    usunąć, jednak bezskutecznie. Od strony zewnęŧrznej folia jest pokruszona, a resztki jakby
    ,,wtopiły'' się w plastik ram i ościeżnic. Od wewnętrznej strony folia w całości również bardzo mocno przylgnęła do okien, przy usuwaniu drze sie na drobne kawałki, czasami klej trzyma tak mocno, że usunąć można tylko skrobiąc nożem. Jednakże taki sposób usuwania jest bardzo żmudny i mało efektywny, co sprawia że nie da się usunąć tak folii w rozsądnym czasie.
    Próbowaliśmy wg. rad sprzedawców:
    - benzyny ekstrakcyjnej
    - rozpuszczalnika Terpin
    - tłuszczu. w postaci masła
    - dentaturatu
    - pasty polerskiej do usuwania rys na samochodach
    Jednak żadna metoda nie przynosi efektów, a nam skończyły się już pomysły.
    Czy któryś z forumowiczów miał kiedyś taki problem i mógłby poradzić jak uporać się z naszym problemem?

    Pozdrawiam
    Krzysztof Witkowski

  2. #2

    Domyślnie

    Mój znajomy też to miał - niestety musiał skrobać nożykiem i papierem ściernym Było już o tym na forum, ale chyba nikt nie znalazł skutecznej i nieniszczącej metody.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Ja zastosowałem pastę...... SAMA. Tak, tę zwykła za parę groszy. Dolałem do niej trochę wody i dobrze wymieszałem, żeby pozbyc się jej oryginalnej "chropowatości". I o dziwo udało się. Okna są jak nowe.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja dostałam od "miłego" pana zajmującego się serwisem gwarancyjnym okien (musiał być miły za to przez co musiałam przejść z tymi oknami), specjalny preparat do czyszczenia ram okna, nie tylko usunąć kleje różnego pochodzenia, ale nawet wygładza rysy. Warto zwrócić się do jakiegoś producenta, czy innego sprzedawcy okien, może uda się kupić z buteleczkę. Niestety na pojemniku z tym preparatem nie ma żadnej nazwy, więc nie mogę jej podać.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Pracując w firmie reklamowej czyściliśmy blachy z kleju (po folii):
    Próbowaliśmy wg. rad sprzedawców:
    - benzyny ekstrakcyjnej
    - dentaturatem
    Lejąc środek na blachę i czyściliśmy (gdy trochę namoknie), no i schodziło.
    Tak wiec i folia z okien też powinna, tylko trochę więcej tego środka (i cierpliwości).

  7. #7

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, ale na parapetach z blachy. Myślałem o opalarce, ale jeszcze nie próbowałem. Czy przy oknach z pvc też można ? Chyba że delikatnie.

  8. #8

    Domyślnie

    sama jeszcze tego nie wyprobowalam, ale znajomy mowil ze najlepsze jest po prostu MASLO! posmarowac i zostawic na pare godzin. tylko chyba poczekam do wiosny, bo temp. musi byc wyzsza. Po kilku godzinach ponoc latwo juz schodzi.
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Też tak myślałem, ale znajomy próbował w ten sposób zdjąć folię producenta po dwóch latach z okien PCV i nie pomogło. Ale próbować można.

    Metoda jest, że tak powiem medyczna. W podobny sposób usuwa się ciemieniuchę u niemowląt.
    Dla dżentelmena... luźne szelki.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bodzio 2003
    Mam ten sam problem, ale na parapetach z blachy. Myślałem o opalarce, ale jeszcze nie próbowałem. Czy przy oknach z pvc też można ? Chyba że delikatnie.
    Opalarka do PCV?

    Nie radzę. Chyba, że przypalana i pogięta rama wydaje ci się ładniejsza od oklejonej folią

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bard13
    Opalarka do PCV?

    Nie radzę. Chyba, że przypalana i pogięta rama wydaje ci się ładniejsza od oklejonej folią
    Spokojnie mozna opalarką, tyle że z czuciem. Niska temperatura (oczywiście opalarka elektryczna, nie gazowa!), grzać z daleka, nie punktowo i spokojnie wychodzi. Na upartego nawet suszarki do włosów można do tego celu użyć, ale tu juz idzie wolniej.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marek2014

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie, żadna chemia typu acetony, rozpuszczalniki itp. Skrobanie plastikiem (broń Boże metalowych urządzeń) bardzo mizerny efekt = może pół okna w ciągu dnia, Więc co? Tak jak już inni pisali tylko para. Dzisiaj kupiłem za 200pln takie ustrojstwo w Realu i 15 okienek machnąłem. Po nalaniu wody do podgrzewacza na początku wylatuje gorąca woda i to wydaje mi się lepsze nawet od gorącej pary (po paru sekundach woda gorąca była już jako para). To ustrojstwo to takie co ma i przystawki do podłogi, do ubrań, do kafelek itp coś takiego jak pokazują w reklamach TV. Ja kupiłem w Realu za 200pln. Pieniądze nie są wyrzucone bo się przyda ustrojstwo w domu. Folia schodzi zarówno przy aplikowaniu przed zerwaną taśmą jak i tuż za. Lepiej przed ok 5-10cm. Folia robi się elastyczna i miękka. Ponieważ folia jest już zeschnięta od słońca to są miejsca jakby ją ktoś nożem naciął i dość często trzeba użyć paznokcia do poderwania folii (tu właśnie jest ta przewaga gorącej wody nad parą bo gorąca woda wylatuje pod większym ciśnieniem i daje ten kawałeczek oderwany i czasami łapie się folię już paluchami). Tak to jest u mnie po montażu profilów Veka z Mazowieckiej Fabryki Okien po montażu okien w 2010 roku jesienią. Profile przyjechały oczywiście ze Skierniewic z centrali do Mfoid. Pan doradca z Veki ze Skierniewic powiedział tylko wymiana profili - plastików na nowe a handlowiec z Mfoid tylko paznokcie i Ludwik . Acha od środka i od strony północnej folia schodziła bez problemów - problem był tylko po stronach nasłonecznionych. Tę procedurę trzeba zrobić przed ocieplaniem bo tak jak u mnie już okładają styropianem to styropian zachodzi na okna i trudno było utrzymać całą szerokość folii ale powoli już po - ościeżnice gotowe. Zostają mi już same okna otwierane do środka i tu będę musiał chyba dzielić kawałki bo tam gdzie folia była niedostępna dla słońca - ten wąski paseczek jak okno zamknięte folia odrywa się normalnie a resztę potraktuję parą. Po latach 4 również okna są tak brudne tam gdzie nie było folii, że para nie zmywa miejscami tego brudu ale tu może Ludwik i ciepła woda pomoże. Być może jedno okno zmarnowałem Acetonami i rozpuszczalnikami w tym akrylowym jak to gdzieś jest na pierwszej stronie porad na forach. Acetonami i rozpuszczalnikami można zmyć tylko niebieski napis Veka i to wszystko. I taka to była moja mądrość, że okna się nie zabrudzą przy pracach ekip budowlanych i też pobłażliwość dla montera z Mfoid któremu nie chciało się ściągnąć folii i nie poprzykręcał wywietrzników w oknach a to też zajmie mi co najmniej 1 dzień. Pozdrawiam

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No proszę... kupił, machnął 15 okienek i jeszcze znalazł czas, aby się zarejestrować i napisać!

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski Zobacz post
    No proszę... kupił, machnął 15 okienek i jeszcze znalazł czas, aby się zarejestrować i napisać!
    Ba! Jeszcze forum na 10 lat wstecz zeksplorował żeby ten wątek wygrzebać

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Oj tam... zacięcie archeologiczne ma... wolno mu.

  16. #16

    Domyślnie

    Jest produkt Label OFF do takich rzeczy polecany w branży drzwiowej. Inny sposób to zastosowanie oliwki dla dzieci i wmasowanie jej pomiędzy folię a ramę. Sposób numer 3 to użycie maszynki do mycia parą.
    Zawsze należy sprawdzić dane rozwiązanie na niewidocznym fragmencie jakby coś poszło nie tak i dobarwiło ramę.

  17. #17

    Domyślnie

    Dragonem! ten pomysl z para może nei jest taki glupi ale przymieszac jakiś rozpuszczalnik z woda i powinno być git.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    norbbii

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    skarzysko
    Kod pocztowy
    26-110
    Posty
    23

    Domyślnie sprawdzony sposób

    Ponawiam temat dla spóźnialskich. Folię najlepiej spryskać kilkukrotnie w odstępach kilkudniowych preparatem ORO PERFEKT NAKLEJKI - PLYN DO USOWANIA NAKLEJEK. Płyn przesiąka przez folię i rozpuszcza klej od środka. Tam gdzie folia jest już spękana ze starości środek łatwiej sobie poradzi ale zabawy przy usówaniu jest troszkę więcej. Ja dodatkowo pomagałem sobie myjką parową tam gdzie folia nie była popękana i szło super. Niestety wcześniej próbowałem zeskrobywać folię szpachelką i jej kawałki tzn. folii zostaly głęboko w okleinie okna, ale te po spryskaniu preparatem odeszły pod szczotką ryżową bez żadnego uszczerbku dla samego okna. Okna pryskajcie sobie najlepiej wieczorem tak aby preparat nie mial możliwości szybkiego odparowania ani nie zmyl go deszcz. Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Mam ten środek i powiem szczerze, że lekko zawiodłem się na nim.
    A co do usuwania folii z okien to dobrze radzi sobie z tym mop parowy. W zakupie taki mały przypominający czajnik to jakieś 250-350zł ale przyda się później do domu. W przypadku takiej myjki parowej nie trzeba używać żadnej chemii.
    P.S. ten środek oro miał mi pomóc zerwać papierowe naklejki z nowego okna i szło z tym chyba jeszcze gorzej jak bez tej chemii.

  20. #20

    Domyślnie

    Może komuś się jeszcze przyda, że działa także niska temperatura już w okolicach 0 i karta kredytowa/lojalnościowa lub skrobaczka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony