dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maja07

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie Remont domu- strop kleina a wyburzenie ściany

    Witam,

    Przymierzam się do remontu piętra i chcę wyburzyć ściankę działową na piętrze gr. 12 cm , tylko nie wiem czy nie wpłynie to na zachowanie się stropu ?

    Ścianka ta niby jest ścianką działową jednak na strychu widać że w miejscu w którym biegnie ścianka nie ma tzw. belki stalowej . Chcę wyburzyć ją ponieważ chcę uzyskać duży pokój o wymiarach 9,3 x 4.27m, dodatkowo planuję wykonać podciąg ( belkę stalową) w ścianie nośnej o szerokości 2,5m, aby uzyskać szerokie wejście do tego pokoju.

    Niepokoi mnie jednak fakt, że ścianka działowa którą w całości chcę wyburzyć została uznana za belkę stalową i może pełnić funkcję ściany nośnej. Z drugiej strony, powyżej piętra jest już tylko strych, więc nie ma tam żadnych dodatkowych obciążeń poza ciężarem własnym stropu.

    Strop Kleina prawdopodobnie typu półciężkiego, rozstaw belek w przedziale 70-108 cm, dom z 1990 roku, belki dwuteowe stropu są równoległe do ścianki, którą chciałabym wyburzyć.

    I tu właśnie moje pytanie - co myślicie o tej sytuacji ... ?

    Poniżej zamieszczam rysunki stanu obecnego i zmian które chcę wprowadzić:

    Pozdrawiam maja
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	belki forum.JPG
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	195051   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stan obecny forum.JPG
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	195052  

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maja07

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    I co tak cichutko tutaj ......

    Bardzo proszę o jakieś odpowiedzi, z tego co widać to dużo osób na forum remontuje stare domy i tego typu stropy, jednak mało kto o tym pisze ....

  3. #3

    Domyślnie

    Jasne, że cichutko, bo przy takich przebudowach musisz mieć projekt konstruktora. Pytaj się kontruktora, a nie nas!!!! Nikt z forum nie wezmie odpowiedzialności za wyburzenie sciany w Twoim domu. Coś się zwali, a Ty powiesz inspektorowi nadzoru budowlanego, że na forum Muratora jakiś człowiek ci napisał, że możesz wyburzać?!!!!

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maja07

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    W takim razie pytanie kieruję do osób posiadających konkretną i praktyczną wiedzę w tym temacie ....

    Wiadomo, że jeśli ścianka została wybudowana przed wykonaniem stropu i wchodzi w jego grubość (czego nie jestem w stanie określić) , a nie ma zbrojenia poprzecznego to po jej wyburzeniu , wypełnienie między belkami może się zawalić, stąd wypadałoby zastąpić ją wtedy podciągiem (belką stalową).
    Jak wizualnie określić czy rzeczywiście ściana ta "wchodzi" w konstrukcję stropu?
    Jakieś propozycje ..... ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony