dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Zgadzam się oczywiście w zupełności, że z wyjątkowymi ludźmi można mieszkać w najbardziej nawet dziwnych warunkach. Tylko jedno pytanie, który wy u siebie macie styl? Raz się spotkałem u moich znajomych z taką sytuacją, że przede wszystkim widziałem jak stawiali na japoński wystrój. Śmiesznie to wyglądało no ale po kilku wizytach na pewno było to w miarę takie okej i nie było to aż takie beznadziejne. Głównie mi się to spodobało ze względu na tą możliwość siedzenia na poduszkach. Zupełnie innej kuchni opartej na ryżu.

  2. #22
    Banned
    wodanm

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    32

    Domyślnie

    A co o oni z tymi japońskimi klimatami?
    Pytam, bo też mam takich znajomych. Dużo figurek japońskich i te sprawy... Trochę kicz - tak mi się wydaje.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Lepsze życie ...
    miał być wymarzony dom. pasywny. supernowoczesny. z inteligentnymi rozwiązaniami. wybudowany własnoręcznie przez faceta, który wcześniej przez kilka lat teoretycznie przygotowywał się do tego wyzwania.
    zachorował na złośliwego raka mózgu po wybudowaniu parteru.
    żona bez pojęcia o inteligentnych rozwiązaniach, pasywności itp. miała do wyboru zostawić to wszystko albo skończyć i mieszkać w wymarzonym domu sama.
    Co byście zrobili na jej miejscu?
    Ostatnio edytowane przez Hanula ; 05-01-2016 o 19:52

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aleks.

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-620
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł-Jakubczak Zobacz post
    nie musi być pod Barceloną ważne , żeby mieć miejsce WŁASNE i takie w , którym człowiek się dobrze czuje !. Tego życzę każdemu
    Dokładnie, dodam tylko, że własne, ale dzielone z osobami, które są dla nas najważniejsze...dom bez rodziny jest tylko budynkiem
    Tu była reklama...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanula Zobacz post
    Lepsze życie ...
    miał być wymarzony dom. pasywny. supernowoczesny. z inteligentnymi rozwiązaniami. wybudowany własnoręcznie przez faceta, który wcześniej przez kilka lat teoretycznie przygotowywał się do tego wyzwania.
    zachorował na złośliwego raka mózgu po wybudowaniu parteru.
    żona bez pojęcia o inteligentnych rozwiązaniach, pasywności itp. miała do wyboru zostawić to wszystko albo skończyć i mieszkać w wymarzonym domu sama.
    Co byście zrobili na jej miejscu?
    Ogarnąć się i dokończyć dla Siebie i dla Niego. Będzie jej przypominał o Nim. A za jakiś czas może nie będzie sama. Nic nie trwa wiecznie.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SasiadPKW

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Strzelce Krajeńskie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Ogarnąć się i dokończyć dla Siebie i dla Niego. Będzie jej przypominał o Nim. A za jakiś czas może nie będzie sama. Nic nie trwa wiecznie.
    Pięknie powiedziane. Przychylam się do tego.

  7. #27
    Banned
    Zuza_25

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-671
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dom to wspaniała wartość dla domowników, dająca dużo przestrzeni i możliwości, ale wymaga też sporo czasu. Posiadanie domu wiąże się też z dużą ilością sprzątania, ale mimo wszystko,warto go mieć i cieszyć się wolnością we własnym domu

  8. #28

    Domyślnie

    ,,Tak niewiele miałem
    Tak niewiele mam
    Mogę stracić wszystko
    Mogę zostać sam
    Wolność kocham i rozumiem,
    wolności oddać nie umiem ''

  9. #29

    Domyślnie

    Ja chwilowo wolę mieszkania, ale jeśli chodzi o dom to marzy mi się taki nowoczesny Z minimalistycznym ogrodem, basenem i miejscem na grill przy basenie

  10. #30

    Domyślnie

    sory za odkopywanie tematu ale moda na własny dom sie zrobiła przez kredyty bankowe cały czas nam tłuką do głowy czy chcesz kredyt na swój wymarzony dom. A prawda jest taka. Jeżeli pracujesz na etacie i masz nawet 5k na ręke to i tak przez większość swojego życia masz pętle na szyi w postaci kredytu. Trzeba więc ruszyć głową i szukać dochodu pasywnego

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aleksiz

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    34-546
    Posty
    1

    Domyślnie

    Własny dom jest najlepsza opcją o ile masz już pod niego dobra działkę (chociaż z doprowadzoną wodą i prądem). Bo kupno dobrej działki + budowa, to jednak spore koszta.
    Pozdrawiam i polecam sprawdzić Księgowa Kraków

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy można mówić o modzie na życie we własnym domu? Rodzina powinna mieszkać sama - rodzice + dzieci. Koniec kropka. No i jeszcze obowiązkowy pies i/lub kot. Takie jest moje zdanie. Mieszkanie we własnym domu lub mieszkaniu to jedyna zdrowa opcja.
    Czy dom czy mieszkanie jest droższe dla rodziny? Zalezy od reigonu, w Krakowie powiedziałbym, że mieszkanie to większy luksus..znaczy droższe niż budowa domu 15km za miastem.

    Kredytów bym nie demonizował i i nie traktował jak pętlę na szyi tylko jako sensowną alternatywę.

    Co taki Kowalski, albo Robaczywy, lat 30 ma do wyboru:
    1. Mieszkać z rodzicami / tesciami - niezdrowo
    2. Spadek, wujek z ameryki, bogaci rodzice - to pomijam, masz 25 - 30 lat, bierzesz ślub, rodzice kupują Ci dom, jesteś ustawiony - fajnie. Życzę wszystkim, ale akurat nie miałem tej przyjemności i większość z nas pewnie nie.
    3. Zbierać pieniądze na dom. 500tys zbierałbym 10 lat, o ile by sie cos nie pogorszyło w kondycji finansowej, a zdaję sobie sprawę, że to i tak szybciej niż większość osób. Zobaczmy na średnie (bo na medianę to już w ogóle lepiej nie patrzeć) zarobki. Czyli wprowadzając się do wymarzonego domu miałbym 40 lat, a córka doczekałaby się swojego pokoju w wieku 16 lat, pomijając, że przez ten czas nie miałbym warunków na naukę i doskonalenie zawodowe, więc możliwe, że w ogóle bym nie uzbierął tej kasy, bo bym wyleciał z obiegu i z roboty.
    3. Więc co zostaje - kredyt i tylko kredyt jako najsensowniejsze rozwiazanie.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 15-05-2018 o 11:40
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lucjann

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-113
    Posty
    1

    Domyślnie

    Niestety z domem jest ten problem, że np. ja, jako mężczyzna nie wyobrażam sobie, żeby miało mnie kiedyś zabraknąć, a dom wymaga dużego wkładu własnego na bieżąco. W mieszkaniu masz zawsze jakiegoś dozorcę, który ew. zajmie się niektórymi usterkami.
    Poza tym także nie zgadzam, że jakoby to miała być "moda" na zamieszkanie we własnym domu, w pewnym wieku po prostu chce się uwić własne gniazdko, co jest normalne. A dodatkowe pozytywne aspekty, jakie oferuje posiadanie domu nie mieszkania są nieocenione (tj. więcej prywatności, więcej przestrzeni, często jakiś ogród, który można w dowolny sposób zagospodarować. )
    Zauważacie w ogóle jakie koszty są teraz wynajmu mieszkania w choćby Trójmieście - 2x taka rata miesięcznego kredytu zaciągniętego na np. zakup mieszkania. Dlatego też rozważam za jakiś czas właśnie wziąć kredyt, bo to co się dzieje na rynku mieszkań/domów jest przerażające.
    Ostatnio edytowane przez lucjann ; 23-07-2018 o 15:03

  14. #34

    Domyślnie

    My w tym roku zaczynamy budowę Trzymajcie kciuki !!

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał markosbrezowski Zobacz post
    sory za odkopywanie tematu ale moda na własny dom sie zrobiła przez kredyty bankowe cały czas nam tłuką do głowy czy chcesz kredyt na swój wymarzony dom. A prawda jest taka. Jeżeli pracujesz na etacie i masz nawet 5k na ręke to i tak przez większość swojego życia masz pętle na szyi w postaci kredytu. Trzeba więc ruszyć głową i szukać dochodu pasywnego
    albo masz pętlę na szyi w postaci comiesięcznego czynszu.
    Gdzieś mieszkać trzeba, więc jaka to różnica?

    Chyba, że mowa o jakimś antyststemowcu, co zbuduje ziemiankę w lesie albo zamieszka w komunie squatowców

  16. #36

    Domyślnie

    Elfir myślisz że kolega po 3 miesiącach to przeczyta ???

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w sumie to nie jest tylko odpowiedzi do kolegi, co ogólnie apel rozsądku do tych co uważają, że kredyt to zło. W końcu ty tu zajrzałeś, a kto wie ilu jeszcze ludzi akurat trafiło na ten wpis?

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Jesli masz w miarę stabilne dochody na odpowiednim poziomie, to kredyt w zarabianych pieniądzach jest rozwiazaniem problemu braku gotowiny na inwestycję.
    Pytanie co to są stabilne dochody, skoro nawet zawody wpisane w Ustawę zasadniczą nie daja żadnej pewności na przyszłosć, co widać okiem niezuzbrojonym.
    O pewności zarobków, to w ogóle szkoda gadać.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jesli masz w miarę stabilne dochody na odpowiednim poziomie, to kredyt w zarabianych pieniądzach jest rozwiazaniem problemu braku gotowiny na inwestycję.
    Pytanie co to są stabilne dochody, skoro nawet zawody wpisane w Ustawę zasadniczą nie daja żadnej pewności na przyszłosć, co widać okiem niezuzbrojonym.
    O pewności zarobków, to w ogóle szkoda gadać.
    Pewna jest tylko śmierć i podatki ( na ogół wyższe ).

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    makal

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-077
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie ma co demonizować. Ja osobiście nie znoszę kredytów i unikam ich jak ognia - nawet gdy mam coś wziąć na raty, wolę jednak uzbierać. Ale kredyt hipoteczny to akurat inna kwestia. Nie każdy mógłby sobie pozwolić na uzbieranie gotówki na budowę domu.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony