dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 82 z 82
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nieder Zobacz post
    Witam
    Odświeżę temat. Mam zainstalowaną pompę Sofath Caliane w roku 2013. Mam zamontowane w sumie 3 obiegi:
    - grzanie c.w.u.,
    - grzanie parteru,
    - grzanie piętra,
    1. Grzanie c.w.u. – z tego rozwiązania jestem bardzo zadowolony. Zbiornik jest ok. 300 litrów, zużycie energii na utrzymanie ciepłej wody jest ok 1,5kWh na dobę. Jeżeli grzeje wodę od temperatury z wodociągu zużycie wynosi ok 2-3kWh.
    2. Grzanie parteru – tutaj już jest tragedia, nie idzie dogrzać domu. Pompa chodzi po 6h, a temperatura podnosi się o 1°C. W niektórych miejscach podłoga jest gorąca w innych ledwo ciepła. W łazience jest równomiernie ciepła, ale nie tak gorąca jak w ciągu komunikacyjnym.
    3. Grzanie pietra – sytuacja jak na parterze.

    Sezon grzewczy 2021/2022
    Zużycie energii - 5645kWh,
    Temperatura w domu
    Parter śr. 18°C,
    Piętro śr. 17,5°C.

    Sezon grzewczy 2022/2023 25.10-19.11.2022
    Zużycie energii - 290kWh,
    Temperatura w domu
    Parter śr. 18°C,
    Piętro śr. 17,5°C.

    Najgorsze w tym wszystkim jest to że siedziba Sofath jest we Wrocławiu, Północna 15/19 65 km od miejsca zamontowania pompy, a serwis jest tragiczny. Po prostu jest brak serwisu.
    Przepraszam, ale chyba czegoś nie rozumiem...
    Masz "gorącą" podłogę (znaczy się, jak dotykasz, to podloga faktycznie wyczuwalnie ciepła jest?), a w domu masz zimno i winisz za to pompę ciepła?

  2. #82

    Domyślnie

    Podłoga jest tylko ciepła w niektórych miejscach, dlatego nie jest w stanie podgrzać domu. Pompa to Sofath Natea, a nie Caliane. Jest to pompa bezpośredniego parowania i w podłogówce jest gaz co nie zmienia faktu, że serwis nie funkcjonuje.

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony