dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martius1986

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Kod pocztowy
    43-227
    Posty
    4

    Domyślnie Roth micro-step twinbloc

    Witam
    Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat oczyszczalni roth micro-step twinbloc dla 6 osób. Za uzyskaną pomoc z góry dziękuję

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Robert Skrybicze
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Skrybicze
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    cisza ?

  3. #3

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Chcesz to do czegoś porównać??? Masz jakieś typy? Co konkretnie Cie interesuje?

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    Podbijam temat

  5. #5

    Domyślnie

    Muszę zamontować u siebie na działce przydomową oczyszczalnię. Z polecenia dostałam namiar na hydraulika i taką oczyszczalnie mi zaproponował. Twierdząc, że jest porządny produkt , generalnie zachwalał. Cena z montażem na gotowo to 16 000 zł. Natomiast moja sąsiadka zamontowała oczyszczalnię firmy Kingspan chyba Bio-Pura za 8 000 zł. I teraz to ja już sama nie wiem. Czemu taka różnica? Warto zainwestować więcej?
    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Chcesz to do czegoś porównać??? Masz jakieś typy? Co konkretnie Cie interesuje?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam,

    Niby w jednym i drugim przypadku to powiedzmy hybryda bo jest połączenie osadu czynnego ze złożem biologicznym. Jest jednak kilka różnic wg mnie działających na korzyść Roth. Podstawowa to dozowanie ścieków - tego nie ma w BIOPURA - jest to bardzo ważne jak zależy Ci na równomiernym obciążeniu ładunkiem bioreaktora a co za tym idzie także i dobrej jakości ścieków oczyszczonych. W przepływówce tak jak masz w BIOPURA ilość ścieków jaka dopłynie z budynku do oczyszczalni grawitacyjnie przepchnie taką samą ilość ścieków z osadnika do bioreaktora. Przy przepływówce reaktor nigdy w ciągu doby nie jest w miarę równomiernie obciążany, raz dostaje więcej, raz mniej ścieków. Przy oczyszczalniach z dozowaniem jest inaczej. Bioreaktor za każdym razem otrzymuje podobną ilość ścieków na dany czasookres oczyszczania a co za tym idzie także i porównywalny ładunek zanieczyszczeń, które należy usunąć. Nie wiem o jakiej wielkości oczyszczalni myślisz czy dla 4 czy dla 6 użytkowników (takie są BIOPURA i ROTH) ale też i wielkość osadnika ma spore znaczenie. W Roth jest on zdecydowanie większy - lepsze uśrednienie jakości ścieków surowych. Nie mam informacji jak z wywozem osadów w którym urządzeniu należy wykonywać to częściej. Zapomniałem napisać, że dzięki dozowaniu ścieków w osadniku tworzy się coś co nazywane jest buforem/retencja własną - czyli taka wolna przestrzeń, która może przyjąć jednorazowy większy zrzut ścieków np z większej wanny bez przelania tego na bioreaktor. Weź pod uwagę jedna prostą rzecz. W przypadku oczyszczalnie przepływowej a takową jest BIOPURA np w nocy kiedy nie produkujesz ścieków to nie będzie się przelewało z osadnika do bioreaktora, bioreaktor będzie cały czas "mielił" tą ilośc ścieków jaką dostał przy ostatnim dopływie z budynku. W przypadku oczyszczalni z dozowaniem, pompa mamutowa podaje w pewnych czasookresach odpowiednia ilość ścieków - np raz na godzinę, raz na sześć godzin itp tworząc tą właśnie wolna przestrzeń w osadniku nazywaną retencja własną/buforem.
    Zdecydowanie lepsza automatyka wraz z odpowiednią szafą sterującą jest także w Roth. Jakoś nie chcę mi się wierzyć, ze ktoś zapłacił za BIOPURA 8000 brutto z montażem, to chyba lekko przesadzona cena, ale cóż może tak było sprzeczał się nie będę.
    Nie jestem uzytkownikiem oczyszczalni Roth, nie jestem też jej pracownikiem, jestem pracownikiem konkurencji Roth ale stawiam ją wyżej niż BIOPURA, to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Dziś ludzie szukają różnych rozwiązań, czasem bardzo dziwnych, kierują się marka, funkcjonalnością, eksploatacją, ceną itp. Na pewno ze swojego myślę bogatego doświadczenia odradzam wszystkie najprostsze osady czynne ale przepływowe, czasem nazywane jak ostatnio wyczytałem "pralkami" do ścieków - to w wielu przypadkach źle pracuje. Proponuje zastanowić się nad urządzeniami przede wszystkim o odpowiednim osadniku, z dozowaniem ścieków a jest tego na rynku naprawdę sporo.

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    Muszę zamontować u siebie na działce przydomową oczyszczalnię. Z polecenia dostałam namiar na hydraulika i taką oczyszczalnie mi zaproponował. Twierdząc, że jest porządny produkt , generalnie zachwalał. Cena z montażem na gotowo to 16 000 zł. Natomiast moja sąsiadka zamontowała oczyszczalnię firmy Kingspan chyba Bio-Pura za 8 000 zł. I teraz to ja już sama nie wiem. Czemu taka różnica? Warto zainwestować więcej?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Jest jednak kilka różnic wg mnie działających na korzyść Roth.
    ArturStadnik delikatnie skoncentrował się na podkreśleniu zalet TwinBloka, ja walnę z grubszej rury:

    BioPura to budżetowe rozwiązanie Kingspana. Oczyma duszy widzę, jak ich menedżerzy się wściekają, dlaczego Kingspan nie sprzedaje w Polsce tysięcy oczyszczalni, tak jak inni (przez delikatność nie wymienię). Co robić, co robić? Zadanie wbrew pozorom nie było takie proste, bo oczyszczalnia musiała być i tania, i oryginalna (żeby można było eliminować konkurencję w specyfikacjach przetargowych), i typowa (żeby można było startować w przetargach napisanych pod konkurencję). Muszę przyznać, że inżynierowie wywiązali się z zadania świetnie, niestety - kosztem efektu końcowego. BioPura jest za mała, i jak na taką wielkość i technologię - zbyt skomplikowana. Jeśli masz sentyment do Kingspana - kup Biodisca.
    Albo pozostań przy TwinBloku.

  8. #8

    Domyślnie

    Decyzja zapadła. Zamontowano mi twinbloca. Jak ją odpalimy to dam znać jak się użytkuje. Dziękuję za pomoc.

  9. #9

    Domyślnie

    I jak sprawuje się twinbloc po kilku latach użytkowania? Jesteś zadowolona z dokonanego wyboru, czy jednak obecnie wybrałabyś inne rozwiązanie? Również rozważam montaż tej oczyszczalni, więc chętnie poznam Twoje wrażenia.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gbratek@gmail.com

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    1

    Domyślnie Roth micro-step twinblock

    Cytat Napisał ProblemSolver Zobacz post
    I jak sprawuje się twinbloc po kilku latach użytkowania? .
    Postanowiłem się zalogować i odpisać bo paru znajomych pyta ostatnio o oczyszczalnie.
    Swoją zainstalowaliśmy w 2018 roku i od tego czasu ja użytkujemy
    Po dwóch latach w 2020 wywieźliśmy osad i praktycznie oczyszczalnia działa bez zarzutu.
    Jedyne co trzeba robić to raz w miesiącu podejść i potwierdzić inspekcje miesięczna a raz na kwartał wstukać kod inspekcji kwartalnej
    Dwa razy przeczyscilem filtr dmuchawy i tyle
    Odpukać oczyszczalnia działa bez zarzutu i człowiek nie myśli co się tam dzieje
    Wg mnie kluczowa sprawa jest teren tak aby oczyszczona woda/ścieki miały gdzie odpłynąć - drenaż/studnia/rów

    Po 3 latach użytkowania mogę napisać ze wszystko jest OK natomiast mam świadomość ze taka oczyszczalnia powinna działać conajmniej z 15 lat tak wiec to dopiero jej początek

    Sprzęt nie był tanii ale na dzień dzisiejszy temat ścieków dla nas nie istnieje, nie wiem jak to jest z prostszymi oczyszczalniami może ktoś się wypowie czy coś koło tego robi czy również jest to w 100% bezobsługowe - chociażby w takim okresie o jakim pisze - 3 lata użytkowania

    Pozdrawiam
    Grzegorz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony