dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 146
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 2906
  1. #2861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    Dzień dobry
    Dawno mnie ni było zostawiam wiosennie kwiatuszka z ogrodu

    Hej Iwonko, piękności pokazujesz

  2. #2862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Hej Iwonko, piękności pokazujesz
    wkręciłam sie trochę w ogród sprawia mi przyjemność dłubanie w nim ale jeszcze duzo do finału

  3. #2863
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ja w ogrodzie odpoczywam i to nie leżąc na leżaczku a właśnie grzebiąc w ziemi. Dla mnie to taki relaks jak żaden inny. Często wracam do domu zmęczona fizycznie ale głowa wypoczęta na maksa. Nie da się tego porównać z niczym innym. Uwielbiam to.

  4. #2864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Ja w ogrodzie odpoczywam i to nie leżąc na leżaczku a właśnie grzebiąc w ziemi. Dla mnie to taki relaks jak żaden inny. Często wracam do domu zmęczona fizycznie ale głowa wypoczęta na maksa. Nie da się tego porównać z niczym innym. Uwielbiam to.
    Mam tak samo Moj P sie ze mnie śmieje ze nie myślal ze ja tak polubie, że będzie ze mnie taki rolnik z Marszałkowskiej i bede ryla w ziemi non stop wcześniej nie miałam styczności z zielenią poza kaktusem którego jestem w stanie zasuszyć

  5. #2865
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ja wychowałam się na wsi. Moi rodzice to typowi małorolni rolnicy. Tacy co to mają parę świnek, krowę i dwa hektary z domem. Jako dziecko nie cierpiałam ogródka. Pielenie, masakra. Mama nie miała ze mnie zbyt wiele pożytku, musiała się nieźle nagadać żebym pomogła. Jak się wyprowadziłam do miasta to zaczęłam tęsknić za jabłonka pod która pędzałam pół lata z książką i za wyskoczeniem do ogródka po świeżą sałatę. Koniecznie chciałam domek choćby z maleńkim ogrodem. Ale w ogród wkręciłam się dopiero jak zaczęłam w nim dłubać. To uzależnia.

  6. #2866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pielenie uspokaja i „czyści” mózg. Takie SPA dla psychiki J się ze mnie śmieje, ze jak pielę, to może mi najgorszy problem opowiedzieć, a ja sie nie wkurzę.

    Moja sąsiadka, ta, która wreszcie tydzień temu dom sprzedała i wyniosła się znowu do W-wy, wczoraj zadzwoniła i z płaczem w głosie powiedziała, że chciała uciec od problemów, a teraz docenia w jakim raju mieszkała. Nie powiedziałam jej, że wiedziałam, że tak zareaguje. Wcale sie nie zdziwię, jeśli na którejś ze swoich działek (ma 3 tuż obok nas) się pobuduje.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #2867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    wkręciłam sie trochę w ogród sprawia mi przyjemność dłubanie w nim ale jeszcze duzo do finału
    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Ja w ogrodzie odpoczywam i to nie leżąc na leżaczku a właśnie grzebiąc w ziemi. Dla mnie to taki relaks jak żaden inny. Często wracam do domu zmęczona fizycznie ale głowa wypoczęta na maksa. Nie da się tego porównać z niczym innym. Uwielbiam to.
    Mam tak samo, przysłowiowe "grzebanie w ziemi" mnie uspakaja i wycisza, potrafię zresetować przeładowany pracą mózg.

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Pielenie, masakra.
    Dokładnie. Dla mnie pielenie i chwasty w ogóle to najbardziej znienawidzone rzeczy w ogrodzie. Dlatego ogród zakładam "bezchwastowy.". Uwielbiam podlewać, przycinać, przesadzać, sadzić, ale nie plewić.

  8. #2868
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Pielenie było masakrą jak byłam dzieciakiem i nastolatką. Teraz mogłabym to robić godzinami tylko czasu brak.

  9. #2869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Teraz mogłabym to robić godzinami tylko czasu brak.
    O właśnie i tu jest sedno sprawy - brak czasu żeby to robić na bieżąco, a potem nagle patrzysz i masz dziki, szpecący chaszcz.
    Chwasty psują każda ilość włożonej pracy, najpiękniejsza rabata zachwaszczona szpeci.

  10. #2870

    Domyślnie

    Właśnie moje warzywka tak teraz wyglądają

    Kupiłam w tym roku marchew na paskach i nie za ładnie mi wyszła Muszę dosiać normalną chyba.

  11. #2871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Dokładnie. Dla mnie pielenie i chwasty w ogóle to najbardziej znienawidzone rzeczy w ogrodzie. Dlatego ogród zakładam "bezchwastowy.". Uwielbiam podlewać, przycinać, przesadzać, sadzić, ale nie plewić.
    ciezko taki zwłaszcza na początku jak roślinki małe o tego wymysliłam sobie taki trochę geometryczny ale staram sie go zarasoną buszem roslinek, tylko jeszcze trochę to potrwa.

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    O właśnie i tu jest sedno sprawy - brak czasu żeby to robić na bieżąco, a potem nagle patrzysz i masz dziki, szpecący chaszcz.
    Chwasty psują każda ilość włożonej pracy, najpiękniejsza rabata zachwaszczona szpeci.
    oo tak czasu zawsze za mało, ja mam niewielki to jakoś daje rade i staram sie to robić systemtycznie. Mocno tez przygotowuję kazdą rabate zeby pozbycsie tych najwiekszych chwastów a potem jakoś narazie daje rade gdy rabaty jeszcze puste bo rosliny nabieraja masy

  12. #2872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    oo tak czasu zawsze za mało, ja mam niewielki to jakoś daje rade i staram sie to robić systemtycznie. Mocno tez przygotowuję kazdą rabate zeby pozbycsie tych najwiekszych chwastów a potem jakoś narazie daje rade gdy rabaty jeszcze puste bo rosliny nabieraja masy

    Przy niewielkim ogródku można sobie poradzić.
    Przez tyle lat posiadania moich hektarów, przy tylu popełnionych błędach nauczyłam się swojego ogrodu.
    Odpadają wielkie rabaty do plewienia - nie ma opcji.
    Teraz jak zakładam te wielkie kwietniki - długo trwa, ale dobrze przygotowane podłoże odwdzięczy się potem. Raz że rośliny będą dobrze rosły, dwa będzie tylko minimalne w obsłudze.

  13. #2873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Przy niewielkim ogródku można sobie poradzić.
    Przez tyle lat posiadania moich hektarów, przy tylu popełnionych błędach nauczyłam się swojego ogrodu.
    Odpadają wielkie rabaty do plewienia - nie ma opcji.
    Teraz jak zakładam te wielkie kwietniki - długo trwa, ale dobrze przygotowane podłoże odwdzięczy się potem. Raz że rośliny będą dobrze rosły, dwa będzie tylko minimalne w obsłudze.
    Nie mam takiego odświdczeni jak ty ale widze ze tam gdzie sie dobrze przyłożyłam i zrobiłam robote której nie widać czyli przekopanie, wydłubanie i inne czułe działania dla chwastów jest zdecydowanie lepiej, rosna w niedużej ilosci tylko te jednoroczne u mnie teren niewielki wiec od razu sciółkuje korą i ułatwia sprawe a co do błedow- cała gama przede mną

  14. #2874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    a co do błedow- cała gama przede mną
    Po to są, żeby się na nich uczyć

    Sama widzisz, że im lepiej przygotowane podłoże tym potem łatwiej utrzymać.

  15. #2875
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Po to są, żeby się na nich uczyć

    Sama widzisz, że im lepiej przygotowane podłoże tym potem łatwiej utrzymać.
    zdecydowanie warto, duzo mniej pracy potem a odciski od widel szybko znikają

  16. #2876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    wczoraj byłam w jednej szkółce niedaleko zobaczyć roślinki Jak ktos chce namiar chetnie podeślę

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lawendaa.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	390362  

  17. #2877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tania nie jest, ale spore te krzewinki.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #2878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    wczoraj byłam w jednej szkółce niedaleko zobaczyć roślinki
    Tylko zobaczyć??

  19. #2879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Tylko zobaczyć??
    wchodzę i dostaje paraliżu Zazwyczaj zabijają mnie ceny, przeważnie nie wiem co kupić bo zalożyłam sobie ze nie kupuje tak bez planu zupełnego, nie mam gdzie sadzić bo nadal nie mam nowych rabat, a przechowalnik już nie pomieści wiecej itp

  20. #2880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    o zalożyłam sobie ze nie kupuje tak bez planu zupełnego,
    Mam dokłądnie takie samo założenie ...... dlatego ..... hłe, hłe, hłe - noszę w torebce wydruki z listą roślin na obecnie realizowane rabaty, jak się natknę to się nie powstrzymam

Strona 144 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony