dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 146
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2906
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cześć Iwonko

    Wpadam do Ciebie z totalnego niebytu. Bardzo fajny pomysł z tym dziennikiem.
    Ogromną masz tę część kuchenno- jadalnianą. Przypominam sobie, że kiedyś na wątku kuchennym robiłam projekt identycznego układu. Czy Twój domek to parterówka?

    Moim zdaniem te trzy okna lepiej by wyglądały jakby były do podłogi, ale to tylko taka uwaga, bo nie wiem jak dom wygląda z zewnątrz.

    Postaram się wpadać
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 23-07-2013 o 15:56
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Hej hej Zostaję i będę kibicować

    Ja bym dopasowywała rozstaw lamp do złożonego stołu, bo taki będzie zazwyczaj. Lepiej będą wyglądały lampy umieszczone ciut za bardzo na środku gdy raz na jakiś czas rozłożysz stół, niż ciut za bardzo na boki przy złożonym na codzień.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał illusjon Zobacz post
    IVY,

    Wizualizacje bardzo mi się podobają
    Najbardziej podoba mi się to, że jadalnia, kuchnia i salon są niby ze sobą połączone, ale jednak są oddzielnie.
    To moje wyobrażenie o idealnie zaplanowanej przestrzeni dziennej.
    Niestety u siebie nie mogłam oddzielić salonu od jadalni...
    bardzo cciałam zeby rak mniej więcej wyglądała ta przestrzeń. Kupowaliśmy "gotowy" dom wiec musiały być pewne kompromisy, jednak udało się zeby była duża kuchnia + jadalnia i salon tuż obok
    Cytat Napisał ida2 Zobacz post
    Ivy super, że jesteś Będę podglądać i kibicować
    Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi już wiem, że będzie mi się podobać

    Cytat Napisał TwoOfUs Zobacz post
    Coś o tym wiem, mojemu znowu za gorąco

    Ivy smakowita wizualka, ciekawie się zapowiada . Macie całkiem sporą przestrzeń
    Ja bym dopasowywała rozstaw lamp do złożonego stołu, bo taki będzie zazwyczaj. Lepiej będą wyglądały lampy umieszczone ciut za bardzo na środku gdy raz na jakiś czas rozłożysz stół, niż ciut za bardzo na boki przy złożonym na codzień.

    Cytat Napisał illusjon Zobacz post
    Zgadzam się z Twoisiem
    Chyba właśnie tak zrobię
    Cytat Napisał kori Zobacz post
    powodzenia ivy
    my tez mamy połowę bliżniaka

    3mam kciuki
    bliźniak to zawsze trochę ograniczeń, sąsiad za ścianą ale nasz daje nam fajną przestrzeń i prywatność
    Cytat Napisał Moorela Zobacz post
    Cześć Ivy, ale się cieszę z wątku! Dodaję do lubionych na ślepo
    Moorela będzie trochę powtórzeń z Twojego DB..małe deja vu..schody, barierka i...pewnie kilka innych rozwiązań
    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    Ivy,ale miałam czuja dzisiaj zapytałam o Twój dziennik,a Ty dzisiaj założyłaś,ale jaja.
    Prześledzę,pierwszą stronę wieczorkiem,bo sąsiedzi zapraszają na grilla i muszę coś przygotować i się doprowadzić do normalnego stanu,
    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    dodam na szybko,że Ty masz kawał tej kuchni
    Coraz więcej wątpliwości , więc postanowiłam spróbować. Kuchnia była moim marzeniem, duża i przestronna. Nie jest pewnie ideałem ale teraz mam 60 cm blatu i 150 cm szerokości i już czekam na te moje wielkie metraże
    Cytat Napisał bogumil Zobacz post
    Ja się też witam i będę podglądać

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Cześć Iwonko

    Wpadam do Ciebie z totalnego niebytu. Bardzo fajny pomysł z tym dziennikiem.
    Ogromną masz tę część kuchenno- jadalnianą. Przypominam sobie, że kiedyś na wątku kuchennym robiłam projekt identycznego układu. Czy Twój domek to parterówka?

    Moim zdaniem te trzy okna lepiej by wyglądały jakby były do podłogi, ale to tylko taka uwaga, bo nie wiem jak dom wygląda z zewnątrz.

    Postaram się wpadać
    domek to bliźniak, niestety nie parterówka chociaz bardzo byśmy chcieli. Niestety ceny dzialek w naszej okolicy nie pozwoliły nam na takie rozwiązanie.
    Okna są przerobione z wykuszu, ktoś tak zostawił. Niestety takie zastaliśmy i zostaną. Myślę ze zasłony trochę uratują sprawę.
    A ten projket kuchi gdzieś znajdę, może coś podpatrzę
    Cytat Napisał Panna Z. Zobacz post
    Hej hej Zostaję i będę kibicować

    Cytat Napisał Ola.U Zobacz post
    Witam się i ja
    Olu bardzo chciała bym taką parterówkę jak Twoja, nawet podpytywałam o projekt i metraż, jednak wystraczyło teraz na bliźniaka. Liczę, że zarażę się chorobą na kolejny dom i kiedyś tam, kiedyś...kto wie

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Ja również bardzo chętnie będę zaglądać

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    I ja się witam i bardzo mocno kibicuję
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Daila
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    854

    Domyślnie

    Przychodzę i ja i będę dzielnie kibicować

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    A ja się witałam i nikt mnie nie przywital

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Ja również bardzo chętnie będę zaglądać
    Neluś Musze zmierzyc swoje okno, bo chyba mam za nisko. U Ciebie bedzie idealnie u mnie trzeba będzie kombinować
    Cytat Napisał lucka6 Zobacz post
    I ja się witam i bardzo mocno kibicuję
    miło mi i zapraszam
    Cytat Napisał Daila Zobacz post
    Przychodzę i ja i będę dzielnie kibicować

    Cytat Napisał GUMISIOWA Zobacz post
    A ja się witałam i nikt mnie nie przywital
    Gumiśka przepraszam, tyle gości to dla mnie nowośc w moim małym mieszkanku zawsze max kilka osób a teraz w domku tłumy, musze nauczyc sie dobrze rozglądąć po katach gdzie kto siedzi - 6 krzesel w kolorze antracyt i stół juz mam wiec dobry początek

    Zapraszam na kawke i ciasto w ramach rekompensaty

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Oświetlenie a wysokości


    Jako , że u mnie teraz temat oświetlenia i elektryki prośba o wsparcie tym temacie. Pomieszczenia na dole sa niestety niskie – ok. 260 cm dla mnie wychowanej w kamienicy z 350 cm sufite, gdzie u koleżanek było ponad 4 m to trochę mało. Człowiek jednak szybko się przyzwyczaja i w aktualnym mieszkaniu mam jeszcze mniej, niestety gotowe domy- kompromisy  W związku z tym nie będzie zadych fikuśnych ani przydatnych zabudów KG , msze się zadowolić wszelkimi lampami natynkowymi itp. Na pierwszy ogień kuchnia + jadalnia …
    Poniżej projekt z zaznaczonymi pkt na suficie…myślicie że tyle wystarczy? Zalezy mi aby oświetlenie spełniało swoja funkcję ( co za nowości hi hi) ale tez żebym miała co powiesic na kabelkach – zbyt duzo może zrujnować moją kieszonkę która jest przeznaczona na oświetlenie
    Jadalnia stół będzie miał 240 x 100 cm nierozłożony, wiec pomyślałam żeby oświetlenia nad stołem – planuje dwie lamy o średnicy ok. 50 cm ( jeszcze nie wybrane, może Sky Garden) mniej więcej wisiały
    1)kabel- 185 cm od okna tarasowego i 190 od ściany
    2) kabel 100 cm od poprzedniego kabla

    „projekt”
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/6n1v.jpg/]

    Nad ciągiem roboczym jakies standardowe tuby – Massie nero lub cos podobnego – 3 szt. , teraz myślę ze moze 4 ...
    coś ja tu

    Pod szafkami najprawdopodobniej będzie wpuszczona listawa oświetleniowa wie chyba wystarczy.
    Po bokach okan myślałam o takich jak u Efilo przy oknie- jeszcze nie wiem czy będą pasowac ale chyba wystrcza na doświetleni etej cześci kuchni.


    a może jakieś takie wiszące

    Do tego jakas centralna lampa na środku – chyba ze jakies inne pomysły.
    Zastanawiam sie czy dawać jakies oświetlenie nad wysoką zabudową /sciana naprzeciw kuchenki z massive ) - czy centralan lampa wystrczy ??
    W jadalni będą nad stołem lampy dwie….

    jakieś




    Lampy nie są jeszcze finalnie wybrane, marzy mi sie coś "innego" ale w tej chwili raczej zachowawczo....

  10. #30

    Domyślnie

    O ty łobuizico
    nie wiedziałam że w końcu założyłaś galerię

    Witaj Galerianko

    będę podglądać
    ciekawie się zapowiada

    wysłałam mamusi

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hej

    i ja sie melduje bede zagladac i kibicowac
    duze przestrzenie zapowiada sie fajnie

    odnosnie lamp - jestem za 2 szt nad stolem, umiesc je tak, by na codzien bylo dobrze, a w razie rozlozenia czy dostawienia stolow nie przeszkadzaly
    sama tak planuje
    w koncu takie imprezy na duzo osob nie robi sie co tydzien

    na chwile obecna mam wersje ekonomiczna - czyli lampy duze z Ikei czarne lub biale (znalazlam fotke akurat w czerwieni, ale czarne tez sa
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Hej, Ivy

    Faktycznie 260 to nisko. Moja rada - dawaj lampy wiszące tylko nad stołami. Główne oświetlenie możliwie najbardziej płasko na sufitach.
    W kuchni nic centralnie bym nie umieszczała.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #33

    Domyślnie

    Ivy założyła wątek

    Będę zaglądać i kibicować!!!!
    Było bardzo daleko, teraz już tylko daleko do celu...

    Rzeczywistość dziś to utopia wczoraj.
    Le Corbusier

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    hura
    witam się i ja

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Ivy, przy tak dużym stole możesz dać spokojnie dwie lampy nawet o średnicy 60 cm. Natomiast w kuchni nie rób centralnej lampy a raczej jakieś nastropowe tubki...,nie wiem. Może te pet fine? Są malutkie, ale wtedy musisz rozpalnowac ich wiecej.
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek59 Zobacz post
    O ty łobuizico
    nie wiedziałam że w końcu założyłaś galerię

    wysłałam mamusi
    Mamusia się uciszy z przelewu hihi. Własnie dzwoniła że dostałam zwrot podatku...to razem będzie miała dla mnie ze 100 zł
    Cytat Napisał ~~slonko~~ Zobacz post
    hej

    i ja sie melduje bede zagladac i kibicowac
    duze przestrzenie zapowiada sie fajnie

    odnosnie lamp - jestem za 2 szt nad stolem, umiesc je tak, by na codzien bylo dobrze, a w razie rozlozenia czy dostawienia stolow nie przeszkadzaly
    sama tak planuje
    w koncu takie imprezy na duzo osob nie robi sie co tydzien
    tak też zrobię, a jaka wersja wygra zobaczymy przy zakupie lamp...
    Cytat Napisał rere79 Zobacz post
    Ivy założyła wątek

    Będę zaglądać i kibicować!!!!
    Cytat Napisał aneta s Zobacz post
    hura
    witam się i ja
    Dziewczyny będzie mi miło Was gościć
    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Hej, Ivy

    Faktycznie 260 to nisko. Moja rada - dawaj lampy wiszące tylko nad stołami. Główne oświetlenie możliwie najbardziej płasko na sufitach.
    W kuchni nic centralnie bym nie umieszczała.
    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Ivy, przy tak dużym stole możesz dać spokojnie dwie lampy nawet o średnicy 60 cm. Natomiast w kuchni nie rób centralnej lampy a raczej jakieś nastropowe tubki...,nie wiem. Może te pet fine? Są malutkie, ale wtedy musisz rozpalnowac ich wiecej.
    Musze jeszcze raz przemyśleć to oświetleni kuchni...ile dać tych pet fine czy massive nero zeby było wystrczajaco .Dodatkowo były by tylko te dwa"kinkiety" po bokach okna i oświetlenie podszakowe - , czy to wystarczy ?

    ---------------------------------------------
    Dzień spotkań z ekipami odcinek milion pierwszy
    dzisiaj byl Pan od elewacji...przy podawaniu ceny pytał czy siadamy ...i chyba powinniśmy. Wyszło wiecej niz myśleliśmy ale :
    -styropian termoorganika
    -tynk silikonowy Caparol- namawiał nas na NQG Caparola ale decyzja jeszcze nie podjęta
    - kolkowany na jakies tam super kołki z czopkami styropianoymi czy coś takiego- krzywe ściany i nie bardzi jest inne wyjście
    całości ok 240 m 2
    fundament - zabezpieczenie XPS + tynk mozaikowy
    podbitka - jest już w zestawie z domem i zostaje

    całośc wartości małego samochodu

    jutro Pan od wylewek anhydrytowych

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oooo, jak pięknie się zapowiada! Dzień dobry. Pierwsza wizualka baaardzo mi się podoba! Będę zagladać!

    Co do lampek w kuchni - z mojego doświdczenia (niestety blokowego)jedna lampa nie sprawdza się. Mam tak teraz i mąz przerabia - będa lampki nad blatami kuchennymi (roboczymi), aby świeciło tam gdzie potrzeba!
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    całośc wartości małego samochodu
    u nas niestety też wyszło dużo za elewację też mamy termoorganikę, grafitowy, 25 i 20 cm...ale zimą przy grzaniu na 3 gwizdki było całkiem ciepło, ok. 18 stopni, więc chyba wyszło nieźle..

    My mamy silikonowy tynk Webera

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    Pierwsza wizualka baaardzo mi się podoba! Będę zagladać!

    Co do lampek w kuchni - z mojego doświdczenia (niestety blokowego)jedna lampa nie sprawdza się. Mam tak teraz i mąz przerabia - będa lampki nad blatami kuchennymi (roboczymi), aby świeciło tam gdzie potrzeba!
    Mi też się bardzo podoba wizualka

    z mojego doświadczenia- same halogeny wpuszczane to mało (nie wiem jakie światło dają pet finy), rzeczywiście oświetlają punktowo, w dodatku jest ciepło od nich...Nad blatem trzeba raczej dać coś konkretniejszego, w naszym przypadku na razie jest to żarówa ale docelowo planuję 2 lampy
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    Oooo, jak pięknie się zapowiada! Dzień dobry. Pierwsza wizualka baaardzo mi się podoba! Będę zagladać!

    Co do lampek w kuchni - z mojego doświdczenia (niestety blokowego)jedna lampa nie sprawdza się. Mam tak teraz i mąz przerabia - będa lampki nad blatami kuchennymi (roboczymi), aby świeciło tam gdzie potrzeba!
    Poprosiłam o zmianę na tuby nad calą cześcią robocza/zastanawiam się nad tubami nad wysoką zabudową/ zaraz wrzucę

    Cytat Napisał lucka6 Zobacz post
    u nas niestety też wyszło dużo za elewację też mamy termoorganikę, grafitowy, 25 i 20 cm...ale zimą przy grzaniu na 3 gwizdki było całkiem ciepło, ok. 18 stopni, więc chyba wyszło nieźle..

    My mamy silikonowy tynk Webera



    Mi też się bardzo podoba wizualka

    z mojego doświadczenia- same halogeny wpuszczane to mało (nie wiem jakie światło dają pet finy), rzeczywiście oświetlają punktowo, w dodatku jest ciepło od nich...Nad blatem trzeba raczej dać coś konkretniejszego, w naszym przypadku na razie jest to żarówa ale docelowo planuję 2 lampy
    maja być te tuby, i chyba listwa pod szafkami w kuchni ...i pod dwóch stronach okna liczę ze wystarczy
    --------------------------------------------

    wczoraj caly dzień walczyliśmy w domku. P. burzył ścianę i wycinała olbrzymią kątówką stosowne dziury a ja równałam ziemię z przodu domu oraz walczyłam z chwastami.

    mieliśmy gościa


    wczoraj miałam tez misję zakupu taczek, niestety nie chciały zmieścić sie do bagażnika wiec podreptałam po nie do najbliższego skladu budowlanego....jakies 2,5 km w jedną stronę. Taczki okazaly sie off- road'owe Ludzie mieli ubaw jak paradowałam z nimi przełajowo
    Ostatnio edytowane przez ivy17 ; 12-06-2014 o 21:43

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie no, taczka pierwsza klasa !!!! To ile tych taczek przytaszczyłaś?? Ja za to z cegłami w plecaku na rowerze jechałam!!!

    Takich gości tylko witać - pięknie ubarwiają domek
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

Strona 2 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony