dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 138 z 138
  1. #121

    Unhappy .

    no właśnie ,u mnie też czereśnie ładnie puściła listki wiosną ,zakwitła ,a w tej chwili wygląda jakby zmarzła,pan w ogrodniczym dał mi Mospilan ale czy nie jest za pózno na oprysk?

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na pewno nie zmarzła. Zaraza ogniowa? Brunatna plamistość?
    Środki chemiczne są wchłaniane głównie przez żyjące liście (chyba, że stosowany jest środek doglebowy).

  3. #123

    Domyślnie Choroba malin

    Witam.

    Co zrobić z malinami, które mają takie narośla - obciąć łodygi i spalić czy wykopać z korzeniami.




  4. #124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

  5. #125
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michur

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Malopolska
    Posty
    302

    Domyślnie Problem z gruszą - opryskać czymś? Czym?

    Cześć,

    Jesteśmy początkujący jeśli chodzi o ogrodnictwo. Właśnie po budowie zaczynamy działać coś w ogródku. Zakupiliśmy na początek kilka drzewek owocowych - zasadzone w kwietniu. Po perypetiach ze szkodnikami teraz chyba zaczęła się jakaś choroba gruszy.
    Proszę o poradę czy coś da się jeszcze zrobić: drzewko rośnie kiepsko, liście mają takie czarne obwódki, zwijają się. Widać też pajęczynki. Proszę zerknąć na dołączone zdjęcia. Z góry dzięki za pomoc.







  6. #126

    Domyślnie jabłoń Fredom.

    Przy jabłoni Fredom na jednej z bocznych gałęzi zauważyłem dziś zmiany. Jaka to choroba i czy wyciąć ten pęd - by zdjęcia powiększyć trzeba na nie kliknąć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2610.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	75,2 KB
ID:	425972   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2607.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	425973   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2606.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	425975   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN2604.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	425976  

  7. #127

    Domyślnie

    Nikt nie wie co to za choroba?
    By powiększyć zdjęcia trzeba kliknąć na nie.

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rak bakteryjny.
    Albo ktoś fizycznie uszkodził gałąź i weszła zgorzel kory.

  9. #129

    Domyślnie

    Boczna gałąź z tymi objawami wycięta. Ranę zasmarowałem pastą FUNABEN PLUS 03 PA.

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dobrze zrobić oprysk miedzianem. Miedzian zapobiega atakom bakterii (funaben nie)
    Zdezynfekuj piłę (np. przecierając denaturatem).

  11. #131

    Domyślnie

    Dziękuję. Wykonam oprysk Miedzianem wiosną . Piłkę zdezynfekowałem denaturatem.

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiosną. natychmiast po cięciu!
    Przecież bakterie mogą na ranę trafić w każdym momencie. Miedzian zapobiega zakażeniu. Jak już dojdzie do zakażenia to nie istnieje środek leczący.

  13. #133

    Domyślnie

    Na razie nie mogę bo zapowiadają opady deszczu. Jak podają oprysk miedzianem wykonać gdy temperatura utrzymuje się powyżej 6°C. Powinna pomoc pasta FUNABEN PLUS 03 PA.
    Ostatnio edytowane przez andrzej49 ; 11-02-2019 o 08:07

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie pomoże na bakterie.

  15. #135

  16. #136

    Domyślnie

    Jutro wykonam oprysk miedzianem w stężeniu 6g/1l.

  17. #137

    Domyślnie

    Hej, miałem kiedyś kilka bardzo starych krzaczków porzeczki czarnej, czerwonej i białej. Wtedy jeszcze nie posiadałem wiedzy na temat ich pielęgnacji. Nie wiedziałem, że bardzo ważnym zabiegiem jest regularne cięcie starych pędów porzeczki. No i okazało się, że pewnego razu przestały owocować a stare pędy łamały się przy delikatnym kontakcie.

    Została mi już tylko jedna stara porzeczka czarna, właściwie to jest ona już też bardzo sfatygowana ale staram się ją od dwóch sezonów leczyć regularnym cięciem. Może jeszcze pobudzę ją do wypuszczania nowych pędów przy jednoczesnym owocowaniu. Można ją zobaczyć na filmiku https://youtu.be/1fFFBHmd1y8 gdzie staram się opowiedzieć też o prawidłowym cięciu. Tnijcie już teraz, styczeń i luty to najlepszy okres.

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież starczy sciąc równo z ziemią i odbiją.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony