dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 244 z 244
  1. #241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Co jest potrzebne, a co nie można samemu sprawdzić:
    https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/565
    Tak, sprawdzić trzeba u siebie w PINB.
    U mnie konkretnie wszystkie formularze i załączniki są tutaj:
    http://www.pinb.nbip.pl/pinb/?n_id=8&id=98

    Bez załączników wniosek pewnie przyjmą, ale będzie leżał na półce do czasu uzupełnienia.

    W tym to, co wrzucałem a co nazywa się "KARTA EWIDENCYJNA D/S STATYSTYCZNYCH" (link ma nazwę skróconą do "karta ewidencyjna") i tam inwestor podpisuje się pod U różnych rzeczy i EP z oświadczeniem:
    Oświadczam, że wszystkie powyższe dane są zgodne ze stanem faktycznym.
    .................................................. ..... ..................................................
    miejscowość, dnia podpis inwestora



    Chcesz, to ryzykuj:
    Art. 193. Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd urzędnika lub osoby publicznego zaufania, albo kto takiego świadectwa używa, podlega karze więzienia do lat 2 lub aresztu do lat 2.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-08-2022 o 17:13

  2. #242

    Domyślnie

    Przecież te dane chyba mam w projekcie budowlanym , to gdzie tu jakieś podstępne wprowadzanie urzędnika w błąd ?A wracając do głównego tematu jeżeli posadzka nie będzie akumulacyjna czyli 5 cm to czy jest sens układania kabli

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał erda Zobacz post
    Przecież te dane chyba mam w projekcie budowlanym , to gdzie tu jakieś podstępne wprowadzanie urzędnika w błąd ?
    Projekt to projekt. Efekt nie zawsze jest z nimi całkowicie zgodny. Ja zamiast wełny na fundamenty dałem XPS a na ściany zamiast wełny EPS - poprawiło to parametry ścian i EU. Tak czy inaczej taki dokument na końcu wypełniasz i się pod nim podpisujesz i ma być on zgodny ze stanem faktycznym (nie koniecznie z projektem i to niezależnie czy w projekcie było prawidłowo policzone, czy nie).

    Cytat Napisał erda Zobacz post
    A wracając do głównego tematu jeżeli posadzka nie będzie akumulacyjna czyli 5 cm to czy jest sens układania kabli
    Pytasz, czy montować system grzewczy, czy nie? Oczywiście, że w naszym klimacie jest sens montowania systemu grzewczego.

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak, sprawdzić trzeba u siebie w PINB.
    U mnie konkretnie wszystkie formularze i załączniki są tutaj:
    http://www.pinb.nbip.pl/pinb/?n_id=8&id=98

    Bez załączników wniosek pewnie przyjmą, ale będzie leżał na półce do czasu uzupełnienia.

    W tym to, co wrzucałem a co nazywa się "KARTA EWIDENCYJNA D/S STATYSTYCZNYCH" (link ma nazwę skróconą do "karta ewidencyjna") i tam inwestor podpisuje się pod U różnych rzeczy i EP z oświadczeniem:
    Oświadczam, że wszystkie powyższe dane są zgodne ze stanem faktycznym.
    .................................................. ..... ..................................................
    miejscowość, dnia podpis inwestora



    Chcesz, to ryzykuj:
    Art. 193. Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd urzędnika lub osoby publicznego zaufania, albo kto takiego świadectwa używa, podlega karze więzienia do lat 2 lub aresztu do lat 2.
    No raczej nie będzie długo leżał, bo jak są ewidentne braki to się do 14 dni odezwą żeby uzupełnić, bo jak się nie odezwą to możesz mieszkać, więc 14 dni maksymalnie do przyzwolenia lub wysłania korespondencji.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony